صفحه 87 از 89 نخستنخست ... 3777787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 890

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2011)

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    دوست عزیز فرانسه با بقیه کشورهای اروپایی کمی متفاوته, معمولا مردم فرانسه علاقه ای به صحبت کردن به زبان انگلیسی ندارن و کسی که فرانسه بلد نباشه حتما به مشکل بر میخوره.
    ببینید اینجا تاپیک ویزای فرانسه هست. ما در مورد بحث ویزا میگیم که اگه مدرک زبان فرانسه نداشته باشید و دورتون به انگلیسی باشه، مشکلی در گرفتن ویزا از این بابت ایجاد نمیشه. درمورد زندگی در فرانسه به تاپیک مربوط به خودش مراجعه کنید.
    ضمنا بسیاری از بچه ها بدون دونستن زبان فرانسه به این کشور رفتن و مشکل خاصی هم نداشتن و البته در اونجا سعی کردن کم کم یاد بگیرن این زبانو. هرچند این موضوع بیشتر به شهری که در اون زندگی میکنید هم بستگی داره.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

استادم تو فرانسه گفته: ما باید منتظر جواب central national agency in France باشیم و اگر جواب آنها مثبت بود من میتونم برای گرفتن بلیط اقدام کنم !!! این central national agency in France چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bluebit نمایش پست ها
    وقتی ایمیل زدم به استادم در فرانسه و راجع به این Agency سوال کردم این را برام ایمیل کرد:

Amin,

The agency doesn’t evaluate your CV on a scientific point of view. It is just an administrative part linked to the fact that you are not French and a national security procedure. Every stranger student has the same procedure. The agency want to see if you are a real student and not a tourist or I don’t know what.
    It is a national security agency and if the answer is not admitted you will not have access to the laboratory for security reasons and for us it is not a comfortable situation. So, we have to take all guarantees before your registration at the university. I am sorry about that but it is the rule.

Is it clear ?

حالا کسانی که با پذیرش از فرانسه سروکار داشتند تا حالا همچین چیزی رو شنیدن؟ چون طبق گفته این شخص، این شامل همه دانشجوهای خارجی می باشد.
    آیا همچنین Agency وجود داره یا ....؟ البته برای صحت و سقم این قضیه میشه اطمینان هم داشت، چون اونا تعارف ندارن با کسی و اگه کسی رو بخوان میگن بیا و اگه نخوان میگن نیا. درسته؟ تعارفی نیستند.
    سوالی برام پیش اومده: الان مسائلی پیش اومده که دولت فرانسه بانک های ایرانی را تحریم کرده و همچنین نفت و ... . آیا این مسائل بین دولتها تاثیر میذاره تو تصمیم همین agency فرانسه که بگه رفتن من به اونجا به عنوان ایرانی مثبت یا منفی؟ هنوز نفهمیدم این agency رو چه معیاری میخواد بگه من دانشجو واقعی هستم و فقط می خوام درس بخونم اونجا و نه چیز دیگه؟

خیلی نگرانم کرده. تا اواسط دسامبر جواب میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    من هم برای اینکه حدس می زنم مفید باشد، تجربه ام را در مورد فرانسه می گویم. من دکترای برق از ایران دارم. من چند مدت هم کانادا بودم و اگر حمل از خود ستایی نشود، رزومه خوبی هم دارم. من از چند جا پذیرش پست داک داشتم یعنی از چند کشور اروپایی و حتی از فرانسه دو جا پذیرش داشتم. از بین گزینه ها هم من گزینه پاریس را انتخاب کردم چون هم از نظر مالی بهتر بود و هم از نظر دانشگاه و کاری. در هر صورت تمام گزینه های دیگرم در جاهای دیگر را لغو کردم که بروم فرانسه. دانشگاه قرارداد کارم را فرستاد و من حدود دو یا سه ماه بعد که مدارکم آماده شد من تصمیم گرفتم که بروم آخر هفته سفارت فرانسه در ایران برای تحویل مدارک. درست دو روز قیل از این موعد از طریق ایمیلدانشگاه به من اطلاع داد که چند روز پیش نامه ای از بخش امنیت دریافت کردند که گفتند من را به خاطر تحریم های سازمان ملل!! نمی توانند جذب کنند. همین و ببخشبد که نمی شود و خداحافظ. حالا در نظر بگیرید که من تمام گزینه های دیگرم در ایران و خارج از کشور را به خاطر فرانسه کنسل کردم و کلی هم هزینه برای تهیه مدارک تحصیلی و ترجمه کردم، اینها خیلی با آرامش می گویند که ببخشید به دلیل تحربم نمی شود. خلاصه به خاطر این کشور من کلی دچار مشکل شدم. به نظر من دوستانی که برای فرانسه اقدام می کنند قبل از اقدام شرایط مزخرف ویزا و ... را در این کشور در نظر بگیرند.
    آیا این نامه ای که میگین از امنیت فرانسه دریافت کردید و گفته شما صلاحیت رفتن ندارید ربطی به پست بالایی من داره؟ چون من هم الان پذیرش دکترا دارم از فرانسه و استادم گفته قبل از ثبت نام باید اطلاعات منو این سازمان چک کنه که اگه دانشجوی واقعی هستم بتونم برم!!!!
    یعنی جواب از الان معلومه که نه هستش؟؟؟؟؟!!!!!!

Junior Member april84 آواتار ها

به من برای 7 دسامبر وقت دادن برای تحویل پرونده (کنسولی) از اونور کلاسام 16 ژانویه شروع میشه ( البته من برای سپتامبر اپلای کرده بودم که نرسیده بودم و الان برای Second semstre میخوام برم ... نمیدونم به امسال برسم یا نه ... بچه ها به نظرتون اصلا اقدام کنم برای امسال ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie نمایش پست ها
    خوش بحالت منم تا همین 1 ماه پیش اینجوری فکر می کردم که فرانسه خیلی خوبه و .... ولی وقتی تمام برنامه زندگی من رو بهم ریختن و به معنای واقعی به .... کشیدند دیگه حالم ازشون بهم می خوره. من فوق اراسموس داشتم که اکثرشو تو فرانسه طی کردم. دکتری رو هم از 1 سال پیش یعنی ترم دو فوق تو فرانسه جور کردمو پروژه رو هم رفتم همون دانشگاهی که قرار بود دکتری بخوانم (چون اراسموس بودم می تونستم هر دانشگاهی تو اروپا پروژه بگیرم). در هر حال ویزای دانشجویی رو هم تبدیل کردم به ساینتیفیک که خانمم رو هم بیارم و بگزریم از مبله کردن خانم با وسایل نو و ... که برای یک زندگی بلند مدت تو فرانسه برنامه داشتم. رشتم هم کامپیوتر هست که اصلا حساس نیست و ...
    با تمام اینا 1 ماخ پیش بهم گفتند FSD که مامور تایید صلاحیت دانشجو برای کار کردن تو lab های CNRS هست (یه جوری مثل گزینش خودمون) من رو رد کرده چون ایرانی هستم و یک lab دیگه که ما زیر نطر اونیم کارهای high tech می کنه و من خطرناکم برای اون. از استاد خودم تا رییس lab و هر کس دیگه ای که فکرش رو بکنی هم رفتند دنبال کارم ولی با اجازتون هیچ کدومش درست نشد یک جوری هم آخرش ربط دادن به سازمان ملل و تحریماش و الان دست از پا درازتر باید جمع کنم بر گردم ایران. فقط یک جای دیگه دنیا رو نشان بده که اینقدر میخی عمل کردند. از من می شنوید به فرانسه نزدیک هم نشید اگرم خیلی عشق فرانسه کشتتون رو زندگی بلند مدت حساب نکنید تا رسیدید دنبال این باشید که چه راهی پیدا می کنید که در اولین فرصت بعد از اتمام کارتون در برید از ایجا
    شما برای سال 2010 بودین و من شرایط شمارو دارم برای سال 2011. یعنی از الان معلومه که جواب این سازمان هم منفی هستش برای من؟ آخه چه معنی داره؟ من نمیفهمم !!! چیکار میشه کرد؟ تا 2 هفته دیگه به منم میگن که میتونم برم یا نه.
    توکل به خدا

Junior Member

درود بر اساتید علاقه مند به فرانسه

یه چند روزی طول کشید تا تونستم هضمش کنم. این بار دومه که ویزای دانشجوییم ریجکت می شه. این بار فکرشم نمیکردم این طوری بشه.
    چند روز پیش مکارا از سفارت بعد از سه ماهو اندی زنگ زده میگه ویزات ریجکت شده. میخواستم گوشیو تو سرش خورد کنم(البته اگه بقل دستم بود). این سری بد جوری رفتم سر کار. بگذریم که حدود دو ماه از شروع کلاسا گذشته بودو دانشگاه گفته بود دیگه نیا ولی باز فکر میکردم حده اقل این سری ویزام اکی بشه گرچه به دردمم دیگه نمی خورد.
    حیفه این همه وقتو انرژی
    من دیگه کلا فرانسه رو بیخیالش شدم. امیدوارم که بقیه اساتید تجربه بهتری با این فرانسوی ها داشته باشن.
    مرسی و بای

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie نمایش پست ها
    خوش بحالت منم تا همین 1 ماه پیش اینجوری فکر می کردم که فرانسه خیلی خوبه و .... ولی وقتی تمام برنامه زندگی من رو بهم ریختن و به معنای واقعی به .... کشیدند دیگه حالم ازشون بهم می خوره. من فوق اراسموس داشتم که اکثرشو تو فرانسه طی کردم. دکتری رو هم از 1 سال پیش یعنی ترم دو فوق تو فرانسه جور کردمو پروژه رو هم رفتم همون دانشگاهی که قرار بود دکتری بخوانم (چون اراسموس بودم می تونستم هر دانشگاهی تو اروپا پروژه بگیرم). در هر حال ویزای دانشجویی رو هم تبدیل کردم به ساینتیفیک که خانمم رو هم بیارم و بگزریم از مبله کردن خانم با وسایل نو و ... که برای یک زندگی بلند مدت تو فرانسه برنامه داشتم. رشتم هم کامپیوتر هست که اصلا حساس نیست و ...
    با تمام اینا 1 ماخ پیش بهم گفتند FSD که مامور تایید صلاحیت دانشجو برای کار کردن تو lab های CNRS هست (یه جوری مثل گزینش خودمون) من رو رد کرده چون ایرانی هستم و یک lab دیگه که ما زیر نطر اونیم کارهای high tech می کنه و من خطرناکم برای اون. از استاد خودم تا رییس lab و هر کس دیگه ای که فکرش رو بکنی هم رفتند دنبال کارم ولی با اجازتون هیچ کدومش درست نشد یک جوری هم آخرش ربط دادن به سازمان ملل و تحریماش و الان دست از پا درازتر باید جمع کنم بر گردم ایران. فقط یک جای دیگه دنیا رو نشان بده که اینقدر میخی عمل کردند. از من می شنوید به فرانسه نزدیک هم نشید اگرم خیلی عشق فرانسه کشتتون رو زندگی بلند مدت حساب نکنید تا رسیدید دنبال این باشید که چه راهی پیدا می کنید که در اولین فرصت بعد از اتمام کارتون در برید از ایجا
    سلام دوست عزیز،
    این سازمان بر اساس رزومه افراد بررسی می کنه که آیا صلاحیت رفتن دارید یا نه؟
    شما تو رزومتون کار امنیتی داشتین؟

الان منم تو این مرحله مثل شما گیر کردم. تو رزومم 3 تا کار تحقیقاتی در زمینه امنیت اطلاعات انجام داده ام. که البته فقط در زمینه مدیریت اطلاعات سازمانی بوده و نه چیز دیگه. میخوام بدونم این سازمان CNRS چیرو بررسی میکنه؟ نکنه اینا میگن چون شما ایرانی هستی ، پس ریجکت!!!

آقا این کاهش تعدادکارمندان سفارت روی بررسی، زمان وقت دهی ویا...ویزا تاثیر میگذارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alialiqweasdzx نمایش پست ها
    آقا این کاهش تعدادکارمندان سفارت روی بررسی، زمان وقت دهی ویا...ویزا تاثیر میگذارد.
    100% تاثیرگذار خواهد بود...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط alialiqweasdzx نمایش پست ها
    گفته شده این کاهش تعداد کارمندان سفارت، در بخش ویزا هم خواهد بود. پس ممکنه روی این مواردی که گفتین تاثیرگذار باشه. سفارت خیلی سریع جواب میداد، حالا کارمنداشم کم کرده.....
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....