نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: چکیده تاپیک مشاوره برای آمادگی iBT-بخش Reading

پیش فرض چکیده تاپیک مشاوره برای آمادگی iBT-بخش Reading

سلام.
    با یه عالم تاخیر اینم از چکیده بخش ریدینگ!

مقدمه
    -براي قسمت Readingاول از همه اینکه بايد بیشتر از روی كامپيوتر تمرين كنید تا كتاب ها،چون رمز موفقیت در ريدينگ عادت چشماتون به تند خوندن متن از روی صفحه مانيتور است و کتاب ها فقط به این کار می آن که ببینین چه تیپ سوالاتی در امتحان می آن.
    -سعي کنين خودتونو با Readingهاي خيلي سخت عادت بدين. چون توي امتحاناي iBT سطح ريدينگ کاملا ممکنه تغيير کنه ولي بخشاي ديگش تقريبا روتينه.
    -تا اونجاي که مي تونين،متن هاي مختلف رو بخونید. (اصلا فکر نکنید که بايد مربوط به تافل باشه، چون readingهاي iBT خيلي رندمه و اصلا از نظر سادگي و سختي هيچ قانون مشخصي نداره.)
    -در هر کتاب یا منبعی که می خونید لغت هایی که بلد نیستید رو در بیارید و حفظ کنید.

منایع لازم برای ریدینگ:
    منابع اصلی:
    سطح ریدینگ های کتاب Longman iBT تقریبا سادس اما خوندنش ضرر نداره.
    متن های ریدینگ کتاب Barron’s هم کمی آسونتر از سطح امتحان واقعیه.
    ولی كپلان و کمبریج نمونه تستهاش براي reading خوبه. چون سخته و شبيه امتحان هست.

منابع متفرقه:
    Developing Reading Skills ) Intermediate and Advanced.1)
    Expanding Reading Skills )Intermediate and Advanced.2)
    TOEFL reading flash.3
    4.یه دایرۀ المعارف هست به اسم Encarta که ماله مایکروسافته می تونید دی وی دی شو تو انقلاب یا میرداماد پیدا کنید. در مورد همه چیز توش هست. از رو اون، مسایلی که تو تافل بیشتر میاد مثل تاریخ امریکا، بیولوژی ، زمین شناسی و.... رو مطالعه کنید. هم جذابه و یه چیزی یاد می گیره آدم هم این که لغاتش تو ذهن می مونه و از رو جمله بندی هاش میشه رایتینگ و خوب کرد. در ضمن اگه نرم افزار G5 رو داشته باشید که لغات جدید رو توش ذخیره کنید و بعد مرور کنید که حرف نداره دیگه. من با این روش تو یه ماه 700 تا لغت خوب یاد گرفتم. و چون از رو Encarta مطلب زیاد میخوندم reading ام خوب شد و 30 شدم.

5.يکي از دوستان اين فروم به من سايت time.com رو پيشنهاد داد، به نظر من خوبه.هر روز 1.2 تا متنشو کامل بخونین. فقط سعي کنید سريع بخونيد و سرعتتو بالا ببرید.
    6.توي سايت ilce.ir يه قسمتش واسه download مجله گذاشتن. مجلات reader's digest خيلي خوبه.

ادامه دارد:دی

پیش فرض پاسخ : چکیده تاپیک مشاوره برای آمادگی iBT-بخش Reading

استراتژی:
    در مورد Reading نظرات متفاوتند و در کل نمیشه واسش یه روش کلی ارائه داد. بهتره چند سری تست بزنین و ببینین چطوری بهتر نتیجه می گیرین.در زیر 4 دسته نظر رو آوردم:
    1-يه وقت همه ي متن و نخوني. فقط چند تا پاراگراف اول. مثلا 2 يا 3 تاي اول. اين طوري يه سرعت اوليه پيدا مي كني كه بعدش ميتوني بهتر سوالا رو جواب بدي. اگه همه ي متنو بخوني وقت كم مياري.
    2-من خودم عادت دارم که اول کل Reading رو با دقت می خونم (سه یا چهار دقیقه زمان می گیره)، بعد شروع می کنم به سوالها جواب دادن. این طوری در اغلب موارد جواب سوال رو می دونم، برای بعضی از سوالها هم به قسمتی از متن که توی ذهنم هست کجا در موردش صحبت شده بود، مراجعه می کنم.
    3-اولش متن رو نخون و با سوالات پيش برو ،و جواب بده چون اكثرش نوشته مربوط به پاراگراف چنده... اين جوري ذهن آدم جهت پيدا ميكنه و سرعت بالاتر ميره...بعد كه اون متن دستت اومد يه بار سريع از اول تا آخر بخون... سوالاتي كه ميدونيد درد سر داره رو رد كنيد و موقع برگشتن اگر رسيدي جواب بده)که البته خودم باید اضافه کنم که یه دوست دیگه فرموده بودن: هیچ سوالی رو به امید برگشت نزده نذارین چون وقت کم میارین و ممکنه وقت برگشت نداشته باشین.سوالاتی رو که شک دارین یکی از گزینه ها رو بزنین و روی ورق زیر دستتون شماره سوال و یاد داشت کنین که اگه وقت اضافه اومد برین سراغشون.)
    4- من 5 دقيقه متن رو مي خوندم ... 15 دقيقه سوالها رو جواب مي دادم. هر چقدر هم كه متن سخت بود من نمي ذاشتم از 5 دقيقه وقتم روي متن بگذره.خوندن كامل متن توي يه زمان محدود ديد خوبي مي ده . راستش من خيلي موافق نيستم كه يه راست آدم بره سراغ سوالها ... چون شايد مجبور بشه چند بار كل متن رو پايين بالا كنه .من با اين روش زمان بندي تقريبا رسيدم سوالهاي reading رو يه بار هم چك كنم.
    البته بعد از اینکه دستتون اومد که با کدوم روش راحتید،بايد همونو تا امتحان تمرین کنید.عادت به روش انتخابی،خودش می تونه عامل مهمی برای بالا بردن سرعتتون باشه.

نکته:
    یکی از دوستان فرمودن:
    من يك نكته خيلي طلايي بگم؛ اين نه تو ets بود نه barron's كشفي بود شخصي.كاربرد اصليش واسه وقتي كه reading پنج تايي باشه يعني همون .long format.ببينيد تو بخش اول همه سه تا ريدينگ مي خونن و كاملاً مثل هم.واسه اون عده ي long format بعد از بخش اول كه 60 دقيقه طول مي كشه دوتا ريدينگ ديگه مياد (40 دقيقه) و واسه بچه هاي short format بخش لسنينگ.
    بعد از اينكه 60 دقيقه اول تموم شد، صفحه ريدينگ به طرز بيرحمانه ايي بسته ميشه و يك صفحه مي آد كه توش از شما مي خواد يك دكمه رو كليك كنيدو confirm كنيد كه وارد مرحله بعد بشين.حالا نكته اينجاست كه اگه همونجا confirm كنيد ، سريع ميره مرحله ي بعد كه يا ريدينگ يا لسينينگ.و به شدت غافل گير مي شين!!ولي اگه confirm نكنيد حدوداً 20-30 ثانيه صبر مي كنه بعد خودش confirm مي كنه و وارد ميشه.از اين فرصت استفاده كنيد و تا ميتونيد پلك بزنيد!!!

و در آخر در مورد اینکه به بعضی ها ریدینگ های بلند می خوره و به بعضی ها کوتاه اضافه کنم که:
    در مورد long format درسته ممکنه اذیت بشید اما مطمئن باشید که از نظر نمره به سودتون می شه. هرکی من می شناختم و حتی خودم به چشم دیدم که این طوری نمره reading خیلی بهتر می شه نسبت به کسایی که short format میفته بهشون.
    و نیز طبق تجربیات دوستان گویا اثر سختی سوالات در نمره نهایی وارد می شه و جای نگرانی نداره.

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

با تشکر از زحمات نسیم عزیز، این مطالب چکیده ی مباحث مربوط به Reading از تاپیک مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT، می باشد، بنابراین توصیه میکنم ابتدا مطالب بالا را مطالعه نمایید، چنانچه برای شما سوالی پیش آمد که در ارسال های بالا پاسخش را نیافتید میتوانید از تاپیک مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT برای بدست آوردن پاسخ خود استفاده نمایید.
    با تشکر.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>