نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: زندگی و کار در آمریکا!!!

پیش فرض زندگی و کار در آمریکا!!!

سلام دوستان، یه بحث انتحاری میخواستم در مورد زندگی و کار در خارج از کشور مطرح کنم چون ممکنه خیلی از دوستان اینجا هدفشون از اپلای، ادامه کار و زندگی در غرب باشه لذا در این مورد میخوام دوستان دیگه هم دربارش نظر بدن: واقعاً اگه کسی بخواد از نظر مالی پیشرفت کنه اونور انتخاب درستیه یا نه؟ درسته که حقوقا خیلی بالاتر از ایرانه اما در عوض مقدار خیلی زیادی مالیات میدی تازه مخارج زندگیشم بسیار بسیار بیشتره. اگه فرض بگیریم درامد سالیانت تو آمریکا 60 هزار دلار باشه (تازه خیلیا با مقادیر بسیار کمتر هم کار میکنن) باید حدود %36 از اونو مالیات بدی تازه تو اروپا، کانادا و استرالیا مقدار مالیاتم بیشتره؛ از طرفی حداقل 30 هزار دلار هم برای هزینه های یک زندگی متوسط نیاز داری! پس از کسر مالیات و هزینه های زندگی، در آخر سال پس اندازی حدود 8.4 هزار دلار خواهی داشت که بسیار اسفناکه! در واقع تو ایران هم همینقدر و حتی بیشتر از این میتونی پس انداز داشته باشی تازه اینجا کار نمیکنی و حقوق میگیری ولی انجا باید مثل....کار کنی تا به همون برسی! من حقوقم متوسطه ولی پارسال 25 میلیون سیو کردم تازه اگه اهل کارای جانبی غیر از کار اصلیت باشی خیلی بیشترم سیو میکنی! اگرم به زرق و برق اونجام دلتون خوشه میتونین ایران کار کنین و هر سال چند سفر خارجه برین و صفا کنین! واقعاً با این تفاسیر این مسیر اپلای یا مهاجرت کردن درسته؟

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : زندگی و کار در آمریکا!!!

من البته اطلاعاتی ندارم که در رابطه با وضعیت کار امریکا نظری بدم. ولی دو تا نکته دیدم: اولش اینکه 25 ملیون وقتی تونستید پس انداز کنید یعنی چندانم حقوقتون متوسط نبوده والا من تو اطرافیانم معلم و کارمند زیاد دارم و کسی اینقدر پس انداز نداره تو یه سال بخصوص با تورم موجود (راستش من فکر می کنم با مقیاس های ایران حقوق اونا متوسطه گرچه کلا همه زیر خط فقرن ). ضمنا اگه همین کار متوسط پیدا بشه که واقعا خیلی وقتا نمیشه دوست عزیز....همه داریم تو همین جامعه زندگی می کنیم....
    بعد اینکه یه عده ای وجود دارن که واقعا بخاطر ارتقای علمشون اپلای میکنن و اولویت اولشون تخصص تو رشته شونه و بنابراین براشون مهمه که تو یه دانشگاه معتبر تحصیلاتشون رو ادامه بدن، جایی که امکانات برا کار تخصصی و تحقیق فراهم باشه...بعدش میرسن به بحثی که شما کردین.
    ولی بهرحال، من فکر می کنم هرکسی باید با عقاید و افکار و اصول و اولویت های خودش راهشو انتخاب کنه، نه بر اساس جو موجود... احساس رضایت تو زندگی خیلی مهمه حالا هرکجای دنیا که باشیم..
    ویرایش توسط blur : August 16th, 2012 در ساعت 10:53 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    من البته اطلاعاتی ندارم که در رابطه با وضعیت کار امریکا نظری بدم. ولی دو تا نکته دیدم: اولش اینکه 25 ملیون وقتی تونستید پس انداز کنید یعنی چندانم حقوقتون متوسط نبوده والا من تو اطرافیانم معلم و کارمند زیاد دارم و کسی اینقدر پس انداز نداره (راستش من فکر می کنم با مقیاس های ایران حقوق اونا متوسطه گرچه کلا همه زیر خط فقرن ). ضمنا اگه همین کار متوسط پیدا بشه که واقعا خیلی وقتا نمیشه دوست عزیز....همه داریم تو همین جامعه زندگی می کنیم....
    بعد اینکه یه عده ای وجود دارن که واقعا بخاطر ارتقای علمشون اپلای میکنن و اولویت اولشون تخصص تو رشته شونه و بنابراین براشون مهمه که تو یه دانشگاه معتبر تحصیلاتشون رو ادامه بدن، جایی که امکانات برا کار تخصصی و تحقیق فراهم باشه...بعدش میرسن به بحثی که شما کردین.
    ولی بهرحال، من فکر می کنم هرکسی باید با عقاید و افکار و اصول و اولویت های خودش راهشو انتخاب کنه، نه بر اساس جو موجود... احساس رضایت تو زندگی خیلی مهمه حالا هرکجای دنیا که باشیم..
    من خودم داداشم معلمه والا بنظر من درآمد یک معلم تو ایران بسیار زیاده! چون اصلا و ابدا در حد همون حقوقی که بشون میدن کار نمیکنن، 5ماه سالو کامل تعطیلن (3 ماه تابستون + 20 روز عید نوروز + 20 روز ترم اول + 20 روز ترم دوم) و تو هفته هم 24 ساعت کلا سرکار میرن! تو آمریکا باید همش بدوی، پدرت درمیاد مگه پول میدن! منم اول بحثم نوشتم برا کسی که میخواد بمونه نه اینکه حالا میخواد مدرک بهتر بگیره یا نه! بله همه چی از دور جذابه اما اونجا که بری دستت میاد که دیگه خیلی دیر شده!

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    من خودم داداشم معلمه والا بنظر من درآمد یک معلم تو ایران بسیار زیاده! چون اصلا و ابدا در حد همون حقوقی که بشون میدن کار نمیکنن، 5ماه سالو کامل تعطیلن (3 ماه تابستون + 20 روز عید نوروز + 20 روز ترم اول + 20 روز ترم دوم) و تو هفته هم 24 ساعت کلا سرکار میرن! تو آمریکا باید همش بدوی، پدرت درمیاد مگه پول میدن! منم اول بحثم نوشتم برا کسی که میخواد بمونه نه اینکه حالا میخواد مدرک بهتر بگیره یا نه! بله همه چی از دور جذابه اما اونجا که بری دستت میاد که دیگه خیلی دیر شده!
    من خودم ابدا جزو شیفتگان امریکا یا هر کشور دیگه ای نیستم و اتفاقا معتقدم هیچ جای دنیا مملکت خود آدم نمیشه (بخصوص وقتی عزیزترین کسانت اینجان)....ولی کلی اما و اگر داره که اینجا جای بحثش نیست. بهرحال قصد ندارم تاپیکتون رو منحرف کنم فقط یه نکته کوچیک: مادر و پدر من هر دو معل بازنشسته هستن و من می دونم چطور کار کردن و چقدر در قبال اون درآمد داشتن...همین پارسال همکار مادرم بخاطر مشکل حاد حنجره ش خودشو بازخرید کرد! ضمنا همه جای دنیا معلم ها این تعطیلی رو دارن (البته نه اینقدر که شما فرمودین...بی انصافی کردین، چون یه قسمتش مال اساتید دانشگاهه فقط!) چون به شدت بهش نیاز دارن...کار سنگینیه واقعا...قضاوتش از دور راحته...
    بازم ببخشید اگه از موضوع منحرف شد. اگه بخواین همه رو حذف می کنم.
    ویرایش توسط blur : August 16th, 2012 در ساعت 11:41 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

این عنوان به دلیل تکراری بودن موضوع مطرح شده در عنوان دیگر بسته شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)