صفحه 12 از 45 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

پیش فرض پاسخ : مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    ممنونم از پیشنهادتون
    شما دنبال چی هستین؟؟در مورد دانشگاه شهید بهشتی سوال دارید یا دانشگاه دیگه؟؟میتونید از امکان جستجوی گوگل استفاده کنید تا زود تر جواب بگیرید.اگر برای هر دانشگاه یک تاپیک داشته باشیم همین وقتی که شما برای خوندن صفحات این تاپیک صرف کردین(یا شاید هم بیشترش)باید صرف خوندن عنوان های مختلف تاپیک هایی میشد که هر کدوم شاید 2-3 تا پست بیشتر نداشته باشن.
    از اینکه وقت گذاشتین و تاپیک رو مطالعه کردین ممنونم اما همونطور که قبلا هم گفتم این پیشنهاد ها اینجا نباید مطرح بشن و یه جور خلاف محسوب میشن.(بعد از گرفتن جوابتون این پست ها حذف میشن)
    با تشکر
    ببخشید که یه خورده دیر سر زدم به اینجا. راستش من با توجه به عنوان تاپیک دنبال موانع احتمالی و راهکارهای پیشنهادی در این زمینه بودم تا وقتی که می خوام نمرات رو برای مهر و موم ببرم آمادگی کامل داشته باشم.

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط akhademzadeh نمایش پست ها
    ببخشید که یه خورده دیر سر زدم به اینجا. راستش من با توجه به عنوان تاپیک دنبال موانع احتمالی و راهکارهای پیشنهادی در این زمینه بودم تا وقتی که می خوام نمرات رو برای مهر و موم ببرم آمادگی کامل داشته باشم.
    خب.من هم میدونم که اکثر پست های این تاپیک مربوط به دانشگاه شهید بهشتی هستش و دلیل این میتونه موانع بیشتری باشه که در سر راه این دانشجو هاست.امیدوارم که کسی در این مورد مشکلی نداشته باشه و اگر هم داشت توی همین تاپیک مطرح کنه تا بعد از یه مدت یک تاپیک کامل و جامع در این مورد داشته باشیم.
    در صورتی که باز هم در این مورد پیشنهادی داشتین لطفا با پ.خ یا در تاپیک پیشنهادات مطرح کنید.
    ممنونم

Junior Member

من دانشگاه لیسانسم علم و صنعت (تهران)، فوق لیسانسم از دانشگاه شیراز و خودم ساکن اهوازم. ظاهرا برای گرفتن تاییدیه وزارت علوم، و هر بار مهر و موم یکبار باید برم شیراز و تهران و برگردم اهواز. آیا باتوجه به محدودیت وقت راهی برای کوتاه کردن زمان آماده کردن مدارک یا کاهش سفرها هست؟
    ویرایش توسط rafiee : February 20th, 2011 در ساعت 09:42 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط rafiee نمایش پست ها
    من دانشگاه لیسانسم علم و صنعت (تهران)، فوق لیسانسم از دانشگاه شیراز و خودم ساکن اهوازم. ظاهرا برای گرفتن تاییدیه وزارت علوم، و هر بار مهر و موم یکبار باید برم شیراز و تهران و برگردم اهواز. آیا باتوجه به محدودیت وقت راهی برای کوتاه کردن زمان آماده کردن مدارک یا کاهش سفرها هست؟
    تایید مدارک توسط وزارت علوم حتما باید انجام بشه تا برات ترجمه کنند و معمولا اینکار رو دارالترجه ها خودشون انجام می دن (اگر بخوای). اگر مدارکت رسمیت رو از دانشگاه شیراز گرفتی و دانشگاه مقصد (خارجی) قبول کنه نیازی نیست بری شیراز تا برات تو پاکت بزارن. بهتره کار ترجمه رو به یک دارالترجه تو تهران بسپاری که سر جمع فقط دو بار باید برای تهران و فقط به دارالترجمه مراجعه کنی.
    این کاربر غیرفعال است!

Junior Member

دوستان تا چندماه پیش دانشگاه امیرکبیر بدون هیچ هزینه و دردسری در پاکتو مهر میکرد و هرچی میخواستی میذاشتی توش و میفرستادی (ولی خودشون مستقیم ریزنمراتو واسه دانشگاهای اون طرف نمیفرستادن). حالا لطف کردن و ریزنمرات انگلیسی رو برات مستقیم میفرستن (با گرفتن هزینه پست) ولی روش میزنن UNOFFICIAL و دیگه هم قبول نمیکنن در پاکتی رو مهر کنن. بعضی دانشگاها قبول میکنن و لی بعضیا هم نه!!! و میگن باید هم OFFICIAL باشه و هم مهروموم شده توسط دانشگاه (تجربشو دارم). حالا من چکار کنم؟؟؟
    دو تا گزینه دارم برای فرستادن ریزنمرات: 1- ریزنمرات انگلیسی غیررسمی مهروموم شده تو پاکت که مستقیم خود دانشگاه میفرسته 2- ریزنمرات ترجمه شده رسمی (یعنی با مهر وزارت خارجه و دادگستری) بدون پاکت مهروموم شده که خودم میفرستم.
    دوستان امیرکبیری که تازه اپلای کردن به چنین مشکلی برنخوردن؟؟؟ چاره چیه؟

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

سلام.
    3 سوال داشتم دوستان

1- دانشگاه شهید بهشتی هنوز به روال سابق عمل می کنه و برای هر ریز نمره پول می گیره؟
    2- دانشگاهی مثل sfu گفته که: arrange to have your official university transcript... ولی اسمی از sealed نبرده. اگه ریزنمرات رو ببرم دارالترجمه و با مهر دادگستری بفرستم این official هست؟
    3- منظور از unofficial چیه؟ کپی از ریز نمرات ترجمه شده ای که قبلا مهر شده منظوره؟

سلام
    دوستان آیا لازمه که اون برگه ای رو که کپی هستش از مدرک فارسی و دارالترجمه ضمیمه ی ترجمه می کنه هم با مهر دارالترجمه برابر اصل بشه؟؟
    و لطف کنین یک توضیح کامل از اینکه SEAL توسط دانشگاه باید شامل چیا باشه بدین.
    ممنون از همه.
    بی وقفه کار کن ........ توانایی و قابلیت کسب کن
    به دیگران کمک کن ....... و خوشبختی یعنی این
    آنگاه که در این راه لحظه ای خدا را فراموش نکرده باشی. (Please Press Ctrl+A)

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.mono نمایش پست ها
    سلام
    دوستان آیا لازمه که اون برگه ای رو که کپی هستش از مدرک فارسی و دارالترجمه ضمیمه ی ترجمه می کنه هم با مهر دارالترجمه برابر اصل بشه؟؟
    و لطف کنین یک توضیح کامل از اینکه SEAL توسط دانشگاه باید شامل چیا باشه بدین.
    ممنون از همه.
    اصولا با ترجمه رسمی‌ کردن ریز نمرات، اونها official میشوند. اما چون دانشگاه‌های اونور میگن که باید مستقیم از طرف دانشگاه بیاد یا sealed دانشگاه باشه. بعد از ترجمه رسمی‌ میبرید میدید دانشگاه بگذرند تو پاکت و درشو مهر دانشگاه و روش چسب بزنن. (دانشگاه ما که اینجوری بود)
    ریز نمره فارسی هم همین که attach باشه کافیه. لازم نیست مهر بخوره.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

من به جای اینکه هربار مدرکمو ببرم دانشگاه مهر و موم کنه به همون مهر دادگشتری و امورز خارجه اکتفا کردم و فرستادم . مشکلی هم پیش نیومد با اینکه گفته بودن تو پاکت مهر و موم دار دانشگاه باشه. بعد از اینکه تایید دادگستری و امورخارجه رو گرفتم دارالترجمه برام گذاشت توی پاکت و مهرش کرد . فکرکنم هزینه تمبر دادگستری و امورخارجه کمتر از دردسرای مهروموم کردن دانشگاه باشه. بخصوص برای اونایی که توی شهری غیر از محل تحصیلشون ساکن هستن. در ضمن مهر تاییدی که وزارت علوم روی اصل دانشنامه و ریزنمرات قبل از ترجمه میزنه توی ترجمه ذکر میشه. فکر نمیکنم دیگه مشکلی باشه. برای من که مشکلی پیش نیومد.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

نقل قول نوشته اصلی توسط BehnoushHajian نمایش پست ها
    من به جای اینکه هربار مدرکمو ببرم دانشگاه مهر و موم کنه به همون مهر دادگشتری و امورز خارجه اکتفا کردم و فرستادم . مشکلی هم پیش نیومد با اینکه گفته بودن تو پاکت مهر و موم دار دانشگاه باشه. بعد از اینکه تایید دادگستری و امورخارجه رو گرفتم دارالترجمه برام گذاشت توی پاکت و مهرش کرد . فکرکنم هزینه تمبر دادگستری و امورخارجه کمتر از دردسرای مهروموم کردن دانشگاه باشه. بخصوص برای اونایی که توی شهری غیر از محل تحصیلشون ساکن هستن. در ضمن مهر تاییدی که وزارت علوم روی اصل دانشنامه و ریزنمرات قبل از ترجمه میزنه توی ترجمه ذکر میشه. فکر نمیکنم دیگه مشکلی باشه. برای من که مشکلی پیش نیومد.
    حق با شماست. تجربه من هم همین رو میگه. اگر اصل مدرک رو از دانشگاه گرفته باشیم میشه به ترجمه بدون پاکت دانشگاه اکتفا کرد. البته این رو اضافه کنم که دانشگاه های کانادا خیلی گیر هستن و همه چی رو با هم میخوان! ولی امریکا نه... از طرف دیگه بعضی از دانشگاه های داخلی هم بازی در میارن. مثلا دانشگاه ارشد من میگه نامه (ایمیل) از دانشگاه اونور بیارین که گفته تو پاکت باشه!!! علاوه بر اینها هفته پیش که من رفته بودم دفتر امور بین الملل دانشگاه، مسئولش کلی نامه استئلام دانشگاه های خارجی رو نشونم داد و گفت که معمولا اینکار رو انجام می دن. گفت اسکن مدارک رو می فرستن و حتی گاهی می پرسن که مثلا گوشه سمت راست و بالای مدرک یه چنین مهری خورده، این درسته یا نه!
    این کاربر غیرفعال است!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)