صفحه 16 از 45 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان دانشگاه باید دقیقا کدوم مدارک رو seal کنه؟ فقط ریز نمرات یا ریز نمرات و نامه های recommendation و یا همه ی مدارکی رو که داریم پست می کنیم؟؟
    متشکرم
    دانشگاه سراسری که اینکارو می کنه: ریز نمرات رو در یه پاکت مهر و موم می کنه و هر ریکام در یک پاکت جدا که روی درب پاکت مهر دانشگاه و امضای استاد باشه. بعد همه رو باهم با بقیه مدارک (مثل رزومه و ...) می تونین بذارین تو پاکت بزرگتر و پست کنین.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

Junior Member

سلام

دوستان چند تا سوال داشتم. در مورد دانشگاه هایی که ریز نمره انگلیسی صادر نمی کنن ، ما باید ریز نمرات را از طریق دارالترجمه، ترجمه کنیم و بدیم دانشگاه مهر و موم کنه، در این صورت
    1. دارالترجمه برای مهر دادگستری برای هر نسخه پول می گیره، در حالی که قراره دانشگاه ریزنمرات داخل پاکت بذاره و مهر کنه آیا لازمه که نسخه ترجمه شده مهر دادگستری داشته باشه یا همون مهر مترجم کافیه؟ (چون دانشگاه هایی که ریز نمرات انگلیسی صادر می کنن، فقط مهر خود دانشگاه رو می زنن و کافیه)
    2. آیا لازمه که دانشگاه کارنامه ترجمه شده هم مهر کنه یا همون مهر روی پاکت کافیه؟

با تشکر از پاسخ دوستان

Junior Member shaahin_67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام،

بچه ها من از دانشگاه یه نامه ی اشتغال به تحصیل با این مضمون که فلانی انقدر واحد گذرونده (129) و انقدر واحد داره (12). بعدش هم دانشکده مهرش کرد. من این رو با ریز نمراتم که از پروفایلم تو سایت دانشگاه گرفتم بردم دارالترجمه. طرف برگشته گفته قرم اشتغال به تحصیلت مهر مترجم رسمی می خوره ولی چون مهر وزارت رو نداره نمیشه بردش دادگستری مهرش کرد. در مورد ریز نمره هم گفت باید ببینیم مترجم قبول می کنه کف ترجمه اش کنه یا نه!! دوستان این جریانش چیه؟ واقعاً همین طوریه یا این یارو ها کار بلد نیستن؟؟!!

ممنون،
    "اگر ایمانی به کوچکی دانه خردل داشته باشید، می توانید به کوه بگویید از اینجا به آنجا منتقل شو و منتقل خواهد شد و هیچ امری برای شما ناممکن نخواهد بود!"(متّی 17:20)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    شما حالت خيلي ايده آل اش رو در نظر گرفتيد.. درستش بايد همين باشه ولي فكر ميكنم اكثر دانشگاههاي داخل ايران (به غير از احتمالا چند مورد خاص) قبول نمي كنند كه خودشون مدارك رو پست كنند و حتي براي ترجمه هم بايد مدارك رو به يك دارالترجمه رسمي خارج از دانشگاه بديم يعني خيلي از دانشگاهها ترجمه رو خودشون نمي كنند (در مورد دانشگاههاي من كه دقيقا اينطور بود !) .. در اين موارد من فكر ميكنم چيزي كه
    Gita گفتند درست باشه يعني خودتون در پاكت رو ميبنديد و پست ميكنيد اما قسمت دوم جوابتون صددر صد درسته يعني نبايد چيز ديگه اي رو تو اون پاكت بزاريد چون قراره گيرنده فكر كنه كه اين پاكت توسط خود دانشگاه مهر و موم شده و نه خود شما
    کلیت چیزی که گفتید درسته، فقط این جمله که خودتون در پاکت رو میبندید با seal کردنی که دانشگاه انجام میده متفاوته و مشخص میشه چون اونها اول یک مهر میزنن رو قسمتی که باید چسب بخوره و چسب رو میزنن روش. (اینکه یکی از دوستان گفتن که در دانشگاهی نمره ها رو بدون این مهر و موم قبول کردن دلیل نمیشه که شما از این کار کوچیک صرف نظر کنید). بعضی از دانشگاهها پیشنهاد میکنن که این نمرات مهر و موم شده رو خودشون بفرستن براتون ولی اگه بخواید میدن به خودتون که با دیگر مدارکتون خودتون بفرستید.

بچه ها من یه مشکل اساسی برام پیش اومده که کمک لازم دارم
    مدرک کارشناسی من شبانه است و آزاد شده. ولی ارشدم روزانه است و تعهد خدمت داره. یه دارالترجمه ای حاضر شد اینا رو برام ترجمه کنه و همه اش را با هم مهر و موم کرد و مهر دادگستری زد. دانشگاهی تو امریکا اپلای کردم که اسکن مدارک و ریزنمرات رو هم به فارسی و هم ترجمه شده در یک فایل می خواست. (هر مقطع تحصیلی در یک فایل) و من این ترجمه ها رو اسکن کردو و آپلود و ...
    الان که submit کردم بعد از دو روز پیغام داده که iran univ of sci & tech transcripts not received (که همون نمرات مقطع ارشده)
    ولی برای لیسانس و فوق دیپلمم هیچ پیغام خطایی نداده....
    من همه رو که یه جور ترجمه و مهر شده بودند رو آپلود کردم حالا چرا واسه یکیش خطا داده نمی دونم؟

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

بچه ها من یه مشکل اساسی برام پیش اومده که کمک لازم دارم
    مدرک کارشناسی من شبانه است و آزاد شده. ولی ارشدم روزانه است و تعهد خدمت داره. یه دارالترجمه ای حاضر شد اینا رو برام ترجمه کنه و همه اش را با هم مهر و موم کرد و مهر دادگستری زد. دانشگاهی تو امریکا اپلای کردم که اسکن مدارک و ریزنمرات رو هم به فارسی و هم ترجمه شده در یک فایل می خواست. (هر مقطع تحصیلی در یک فایل) و من این ترجمه ها رو اسکن کردو و آپلود و ...
    الان که submit کردم بعد از دو روز پیغام داده که iran univ of sci & tech transcripts not received (که همون نمرات مقطع ارشده)
    ولی برای لیسانس و فوق دیپلمم هیچ پیغام خطایی نداده....
    من همه رو که یه جور ترجمه و مهر شده بودند رو آپلود کردم حالا چرا واسه یکیش خطا داده نمی دونم؟
    ممکنه درست اپلود نشده باشه . دوباره برید توی فایل اپلیکیشنتون و مجددا آپلود کنید . میتونید بعدش یه ایمیل هم بزنید و بهشون بگید مجددا آپلود کردین
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

ببخشید من لیسانس رو دانشگاه آزاد گرفتم و فوق لیسانس رو سراسری ! می دونم که مدارک ترجمه شده باید توی پاکت مربوط به همون دانشگاه گذاشته بشه ! ولی یه جا توی همین فروم خوندم که می کفت مدارک دانشگاه آزاد باید بره واحد بین الملل مهر و موم بشه کدومش درسته؟! (البته واحد بین الملل مسلما منطقی تره)

Junior Member matrix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام.
    من می خواستم ریز نمرات و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ام رو ببرم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد تا مهر مومش کنه. میخواستم ببینم که آیا هر کدوم باید توی پاکت جدا مهر موم شن یا همه با هم توی یک پاکت؟
    یه سوال دیگه هم داشتم و اونم اینه که آیا اصلن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ام نیازه که مهر و موم شه؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    urban planning and urban design,IKIU

سلام . من از دانشگاه ریز نمرات فارسی گرفتم بعد بردم دارالترجمه و الان یه نسخه ازش دارم که مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره.حالا می خوام برای 4 تا دانشگاه بفرستم .چه کار باید بکنم؟کپی برابر اصل باید کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed3068 نمایش پست ها
    سلام . من از دانشگاه ریز نمرات فارسی گرفتم بعد بردم دارالترجمه و الان یه نسخه ازش دارم که مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره.حالا می خوام برای 4 تا دانشگاه بفرستم .چه کار باید بکنم؟کپی برابر اصل باید کرد؟
    بهتر بود به همون دارالترجمه می گقتین 4 نسخه بده ، که هزینه ترجمه رو قفط یه بار حساب می کنند ولی هزینه مهر دادگستری و .. اینا رو باید بدید که در واقع یه جورایی می شه همون کپی برابر اصل. بهتره برید همون دارالترجمه بگید چند نسخه دیگه می خواین چون عموما فایلش رو نگه می دارند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)