صفحه 2 از 45 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

asadi
    Guest

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

من فکر نمیکنم اون خانم هایی که تو اداره فارغ التحصیلان نشتسته اند اختیار خاصی داشته باشند ، این تصمیم رو هیئت امنا میگیره که دقیقا پارسال بعد از تغییر معاونین کل که خانم محمودی(معاون دوره های لیسانس) و اقای هنری (معاون تحصیلات تکمیلی)(جفتشون دکتر !! و از دانشکده ریاضی!! ) به معاونت منصوب شدند این اتفاق افتاد !!! من فکر میکنم صرفا باید با خانم محمودی صحبت کرد چون بقیه تصمیم گیرنده نیستند !! گرچه خیلی بعیده که به حرف 4-5 نفر گوش کنند اما اگر بتونید یه حرکت دسته جمعی ترتیب بدید خیلی عالی میشه حداقل این پرسنل اموزش کل که 90 % خانم هستند متوجه میشوند که نباید دانشجو رو ... فرض کرد !

nomad
    Guest

مسالة:
    یعنی شما همدانشگاهیهای SBU از آموزش دانشکده هاتون نمیتونین همزمان با پلمب کردن recommendation letter بخواین این مدارک رو هم مهر و موم کنن؟!

Ahmad-S
    Guest

سلام
    ببینید دوستان، اصلا بعد از اینکه شما ریز نمرات خودتون رو توسط دارالترجمه ترجمه کریدن و اونها اونو به دادگستری و وزارت خارجه بردن دیگه نیازی به مهر و موم کردن دانشگاهتون نیست. این مساله مال دانشگاه های داخل آمریکا یا دانشگاه هایی مثل شریف و تهران است که ریز نمرات انگلیسی رو خودشون ارائه می دن. در این صورت تنها راه اثبات اینکه این نمرات واقعی هستند اینه که تو پاکت آرم دار دانشگاه باشن و پاکت با مهر دانشگاه مهر بشه و بعد با چسب محکم ببندنش. وگر نه شما دقت کنید برای ترجمه چه مراحلی رو طی می کنید: ریز نمرات تایید شده از دانشگاه به فارسی میگیرید؛ وزارت علوم اونو دوباره تایید میکنه؛ دارالترجمه ترجمه میکنه؛ دادگستری ترجمه رو تایید می کنه؛ وزارت خارجه دوباره تایید میکنه؛ انواع مهر های برجسته و غیر برجسته رو تمام صفحات کارنامه می خوره؛ آخه کدوم آدم منطقی می گه این دوباره باید تایید بشه! اصلا من یه جور دیگه می گم: اگر قرار همه این چیزها رو دوباره دانشگاهتون تایید کنه، چرا ما میریم دارالترجمه و اون هم میده دادگستری و وزارت خارجه؟ خوب از اول خودمون یا اگه نمیتونیم دارالترجمه ترجمه می کنه بعد مستقیم می دیدم دانشگاه می گیم تایید کن و مهر و موم!! در نتیجه بی خودی منت دانشگاه رو نکشین و پول الکی ندین! اگه دانشگاه انگلیسی کارنامه میده که این یعنی تایید و خودش میزاره تو پاکت، اگر هم فارسی میده، وقتی کارنامه رو گرفتین دیگه با دانشگاه کار ندارین. اگر هم دانشگاه مقصد به احتمال کمی گیر داد، مال اینه که داستانو نمیدونن. فقط کافیه بهشون بگین. ولی مطمئن باشین اکثر دانشگاه ها این ترجمه رو تو یه پاکت عادی بدون مهر قبول می کنن.

موفق باشید.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی تر&

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad-S
    سلام
    ببینید دوستان، اصلا بعد از اینکه شما ریز نمرات خودتون رو توسط دارالترجمه ترجمه کریدن و اونها اونو به دادگستری و وزارت خارجه بردن دیگه نیازی به مهر و موم کردن دانشگاهتون نیست. این مساله مال دانشگاه های داخل آمریکا یا دانشگاه هایی مثل شریف و تهران است که ریز نمرات انگلیسی رو خودشون ارائه می دن. در این صورت تنها راه اثبات اینکه این نمرات واقعی هستند اینه که تو پاکت آرم دار دانشگاه باشن و پاکت با مهر دانشگاه مهر بشه و بعد با چسب محکم ببندنش. وگر نه شما دقت کنید برای ترجمه چه مراحلی رو طی می کنید: ریز نمرات تایید شده از دانشگاه به فارسی میگیرید؛ وزارت علوم اونو دوباره تایید میکنه؛ دارالترجمه ترجمه میکنه؛ دادگستری ترجمه رو تایید می کنه؛ وزارت خارجه دوباره تایید میکنه؛ انواع مهر های برجسته و غیر برجسته رو تمام صفحات کارنامه می خوره؛ آخه کدوم آدم منطقی می گه این دوباره باید تایید بشه! اصلا من یه جور دیگه می گم: اگر قرار همه این چیزها رو دوباره دانشگاهتون تایید کنه، چرا ما میریم دارالترجمه و اون هم میده دادگستری و وزارت خارجه؟ خوب از اول خودمون یا اگه نمیتونیم دارالترجمه ترجمه می کنه بعد مستقیم می دیدم دانشگاه می گیم تایید کن و مهر و موم!! در نتیجه بی خودی منت دانشگاه رو نکشین و پول الکی ندین! اگه دانشگاه انگلیسی کارنامه میده که این یعنی تایید و خودش میزاره تو پاکت، اگر هم فارسی میده، وقتی کارنامه رو گرفتین دیگه با دانشگاه کار ندارین. اگر هم دانشگاه مقصد به احتمال کمی گیر داد، مال اینه که داستانو نمیدونن. فقط کافیه بهشون بگین. ولی مطمئن باشین اکثر دانشگاه ها این ترجمه رو تو یه پاکت عادی بدون مهر قبول می کنن.

موفق باشید.
    نه عزیز من داری اشتباه میکنی
    اونا اصلا نمیدونن وزارت علوم چی هست و کجا هست. نمیدونم تایید و مهر برجسته چی هست و ...
    اونا فقط میدونن کارنامه ککه به دستشون میرسه باید seal باشه. یه چند تا مهر تاییدیه هم روش خورده باشه. نمیدونم شما اپلای کردی یا نه ولی چیزی که تو اپلای دستگیر من شد این بود که seal بودن خیلی خیلی واسشون مهم هست. تو لیست مدارک مورد نیاز هم اگه دیده باشی کلمه seal رو هم اوردن
    من مورد سراغ دارم که کارنامه seal نبوده اصلا قبول نکردن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

nomad
    Guest

پیش فرض پاسخ : پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترج

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نه عزیز من داری اشتباه میکنی
    اونا اصلا نمیدونن وزارت علوم چی هست و کجا هست. نمیدونم تایید و مهر برجسته چی هست و ...
    اونا فقط میدونن کارنامه ککه به دستشون میرسه باید seal باشه. یه چند تا مهر تاییدیه هم روش خورده باشه. نمیدونم شما اپلای کردی یا نه ولی چیزی که تو اپلای دستگیر من شد این بود که seal بودن خیلی خیلی واسشون مهم هست. تو لیست مدارک مورد نیاز هم اگه دیده باشی کلمه seal رو هم اوردن
    من مورد سراغ دارم که کارنامه seal نبوده اصلا قبول نکردن
    دقیقا همینیه که جناب وحید گفت. اینو از کسی که Official transcriptش هفته پیش تایید شد بشنوین.
    نمرات باید seal شده باشه ولی از دید اونا مهر آبدارچی دانشکده با رییس دانشگاه هیچ فرقی نداره، بازم میگم: همزمان با seal کردن recommendation letter ها transcript رو هم seal کنیین. من آخرین سری مدارکم که مونده بود همین بود که شرش رو کندم!

سلام دوستان
    من تمام امروز را مشغول دعوا کردن با آموزش دانشگاه شهیدبهشتی سر همین موضوع مهر و موم مدارک بودم. آنقدر عصبانی و ناراحت شدم که با آقای هنری هم حسابی دعوا کردم. بگذارید توضیح دهم. موضوع از این قرار است که من لیسانسم را از شهیدبهشتی و فوق را از امیرکبیر گرفته ام. دانشگاه امیرکبیر ریز نمراتم ری هم به فارسی و هم به انگلیسی در پاکت مهر شده ظرف نیم ساعت به من دادند. ولی به شهید بهشتی که مراجعه کردم، گفتند که باید مدرکت را بخری ولی من زیر بار نرفتم. حال بعد از خریدن مدرک و پرداخت حدود 100 تومان به دارالترجمه امروز 60 تومان هم بابت چک کردن لاتین با فارسی از من می خواستند. حال بعد از ساعتها توضیح که در اصل این وظیفه ی شماست که نمراتی را که خودتان صادر کرده اید در پاکت مهر و موم شده تحویل دهید و بی خود دانشجوی بیچاره را به هر بهانه ای تیغ نزنید، زیر بار نرفتند و گفتند که هیأت امنا تصمیم گرفته که هر صفحه 5000 تومان از دانشجو گرفته شود. من از وزارت علوم خواستم که برایم مهر و موم کنند، آنها هم قبول نکردند که ما به دانشگاه ها بخشنامه داده ایم و وظیفه ی آنهاست، شما می توانید بابت این مطلب بیایید اینجا و شکایت کنید. آموزش دانشکده ی ما هم (دانشکده برق) مهر نمی کند.
    در نتیجه، من تنها یک را حل برای این مشکل می بینم، و آن اینکه یکی از شما دوستانی که مدارکتان را مهر و موم کرده اید، لطف کنید پشت و روی پاکت (یا لااقل مهر آنرا) را اسکن کرده و در سایت بگذارید تا همه بتوانند استفاده کنند و در دکان آموزش تا اندازه ای تخته شود. این تنها و بهترین راه حل است.

Junior Member

در نتیجه، من تنها یک را حل برای این مشکل می بینم، و آن اینکه یکی از شما دوستانی که مدارکتان را مهر و موم کرده اید، لطف کنید پشت و روی پاکت (یا لااقل مهر آنرا) را اسکن کرده و در سایت بگذارید تا همه بتوانند استفاده کنند و در دکان آموزش تا اندازه ای تخته شود. این تنها و بهترین راه حل است.
    فکر نمی کنم چنین ریسکی خیلی منطقی باشه.

1- بعضی از دانشگاه ها فارسی رو هم می خوان. برای مهر کردن اون هم باید همین پول رو بدیم؟
    2- برای مهر کردن هر سری باید این پول رو بدیم؟
    3- برای مهر کردن نیاز به اصل مدرک هم دارن؟ (من مدارکمو دادم یک جای دیگه ترجمه. ولی یک نسخه ترجمه شده دارم. که باید زود بفرستم. با مهرهای لازم)

نخیر چه ریسکی؟؟؟
    مگر شما مدارکتان را آزاد نکرده اید؟ اگر آزاد کرده اید که کاملاً رسمی و تأیید شده است. مسئله اینجاست که با این سیاست زوری شما در واقع دارید دوبار و حتی بیشتر پول ترجمه را می پردازید. چرا که برای هرنسخه جداگانه پول می گیرند. حالا هرچه بگویید که بابا اینها کپی یکدیگرند، گوششان بدهکار نیست. خوب معلوم است به فکر هر چه بیشتر سرکیسه کردن هستند نه منطق و حرف راست.
    در جواب سؤالتان، فارسی که از اول مهر شده است پس دوباره مهر نمی خواهد. من که امروز رفتم 2 ساعت ریز نمرات اصلیم را با نسخه ی داخل پرونده ام چک کردند که نکند ریز نمراتم را از خودم در آورده باشم. توجه می کنید؟ ریز نمراتی که خودشان به من دادند را دوباره با کپی آن چک می کردند!!!!!!!!!!!!!

Junior Member

آقای صادقیان من هم به اندازه شما از موضوع ضرر می بینم و خوشحال می شم برطرف بشه فقط به نظرم عملی نمی یاد.

در مورد سوالها اگه اطلاع دارین ممنون می شم راهنمایی کنین.

من خانم صادقیان هستم. سؤال 1 و 2 را که جواب دادم. سؤال 3 را به احتمال 99% می دانم که نمی خواهند.
    اگر فقط عکی مهر انگلیسی را داشته باشیم یا شکل پاکت را، بسادگی می توانیم روی پاکت سفید دیگری پرینت رنگی بگیریم. این غیر عملی است یا پرداخت 60-70 تومان پول به درآمدهای اختصاصی دانشگاه و 3-4 بار کوهپیمایی تا آموزش کل؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)