صفحه 3 از 45 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

دوستان
    کسی جواب سؤال ما را نمی داند؟ آیا کسی در شهید بهشتی مدارکش را مهر و موم کرده است؟ پاکتشان چه شکلی است؟ مهر دارد یا امضاء؟ امضای چه کسی؟

nomad
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط ebsadeghian
    دوستان
    کسی جواب سؤال ما را نمی داند؟ آیا کسی در شهید بهشتی مدارکش را مهر و موم کرده است؟ پاکتشان چه شکلی است؟ مهر دارد یا امضاء؟ امضای چه کسی؟
    من دو هفته پیش مهر و موم کردم و فرستادم، اگه زودتر میگفتین اسکن میکردم ولی الان هرکدوم از پاکتها یه سر دنیا رفته.
    زیر بار حرفهای آموزش کل نرین، هم پاکت و هم مهر رو از دانشکدهتون میتونیین بگیرین. هیچ جا از من امضا نخواستن، 3،4 تا مهر که رو در پاکت بخوره کافیه به عنوان seal.

شما کدام دانشکده هستید؟ دانشکده ما (برق) که سفت و سخت میگه برید مهر را از همانهایی که مدرک را ازشون خریدید بگیرید. می گویند ما مهر نمی کنیم، آموزش کل مهر می کند.
    در ضمن پاکت شما A4 بود؟ من حتی دبیرخانه را زیر و رو کردم فقط پاکت کوچک داشتند. پاکتهای بزرگ مهر دار را آموزش تصاحب کرده. فکر همه جاش را کردند که دانشجوی بدبخت را سرکیسه کنند.

nomad
    Guest

شما کدام دانشکده هستید؟ دانشکده ما (برق) که سفت و سخت میگه برید مهر را از همانهایی که مدرک را ازشون خریدید بگیرید. می گویند ما مهر نمی کنیم، آموزش کل مهر می کند.
    در ضمن پاکت شما A4 بود؟ من حتی دبیرخانه را زیر و رو کردم فقط پاکت کوچک داشتند. پاکتهای بزرگ مهر دار را آموزش تصاحب کرده. فکر همه جاش را کردند که دانشجوی بدبخت را سرکیسه کنند.
    نه پاکت کوچک گرفتم.
    فکر همه جاش را نکردند چون در استرالیا و ژاپن هم transcript رو تا میکنن و توی پاکت کوچک تحویل میدن. برای بار صدم میگم موقع مهروموم کردن recommendation letterها اینو مهر کنین. معلومه بگین transcriptه مهر نمیزنن!

نه آقا به خدا مهر نمی کنند، LOR مان را هم مهر نکردند که نکردند فقط گفتند امضا می کنیم و مثل عقب مانده ها چسب می زنیم. حالا ریز نمرات من که تو این کوچکها جا نمیشود، پاکت پاره می شه.

nomad
    Guest

نه آقا به خدا مهر نمی کنند، LOR مان را هم مهر نکردند که نکردند فقط گفتند امضا می کنیم و مثل عقب مانده ها چسب می زنیم. حالا ریز نمرات من که تو این کوچکها جا نمیشود، پاکت پاره می شه.
    مگه ریزنمرات دانشکدهها فرق داره، مال من 4 صفحه ترجمش بود 2 صفحه هم فارسیش. راحت هم جا شد.
    در مورد مهر هم مهم اینه که آرم دانشگاه روش باشه، حالا اگه زیرش نوشته باشه آبدارخانه یا ریاست فرقی به حال اون کارمند آمریکایی یا سوئدی که پاکت رو باز میکنه نداره!
    یعنی تو این 4،5 سالی که بهشتی درس خوندین با هیچکدوم از خدم و هشم دانشگاه دوست نشدین که حالا مهرشو بهتون انفاق کنه؟

مال من همش رو هم 11 صفحه است. مهر فارسی را می تونم از مدرکم یا ریز نمراتم اسکن کنم و بزنم رو پاکت. ولی ... معلوم میشه که مهر فارسی است و بی اعتبار.

فکر نمی کنید به جای این کارا، چند نفر با هم جمع بشیم و یه شکایت بنویسیم برای وزارت علوم بهتر باشه؟ آخه تا کی قراره اینا پول زور بگیرن از دانشجوها؟!
    باید یه کار اساسی کرد، اسکن پاکت و مهر الکی دردی رو دوا نمی کنه!

بله میتونیم به وزارت علوم و یا رئیس دانشگاه شکایت کنیم و وقتمان را تلف کنیم. اگر با شکایت درست بشه من 1000 بار شکایت میکنم. ولی من قول میدم که فقط وقتمان تلف میشه و اعصابمان خرد میشه. ببینید وزارت علوم میگه که ما بخشنامه کردیم دانشگاهها که پس از فروختن مدرک آنها را مهر و موم کنند (بخشنامه شماره 41/63467 مورخ 81/9/26) و حالا هر تصمیمی که هیأت امنا بگیرد به ما ربطی ندارد ما به سیاستهای داخلی دانشگاه دخالتی نمی توانیم بکنیم. اینها دقیقاً حرفهایی بود که امروز به من زدند. من قبل از اینکه برم با هنری دعوا کنم می دونستم که کارم به جایی نمیره ولی باز اشتباه کردم. شما با هر که حرف بزنید خارج از تصمیمی که گرفته اند عمل نخواهند کرد. حرف منطق به گوش اینها نمی رود. حالا ما دو راه داریم. مسلم است که نمی خواهیم زیر بار زور برویم. می توانیم کار و زندگیمان را ول کنیم و دنبال این مدیر و آن شکایت برویم و مشکلمان هم برای application سه سال بعد هم حل نشود، یا اینکه زیرکانه و سیاستمدارانه جواب بدی را به قشنگی بدهیم و از عقل و امکاناتمان استفاده کنیم، کارمان راه می افتد و جلوی ادامه ی این روال هم بقول معروف بدون خونریزی گرفته می شود. وقتی مهر و پاکت دانشگاه در دسترس باشه دیگه هیچ کس نمیره 60-70 تومان پول زور بده و حال کاسبین نامرد گرفته میشه.

Junior Member

منم لیسانسم رو از کامپیوتر شهید بهشتی گرفتم. امروز آموزش کل که بودم کلی حرص خوردم. خیلی از دانشگاه هایی که میخوام Apply کنم 2 سری مدرک میخوان. اینجوری اینجوری باید 500 هزار تومان فقط پول مهر و موم کردن بدم! پول زور گرفتن که شاخ و دم نداره! این مشکل یه راه حل بلند مدت داره که باید یه روز همگی جمع شیم بریم آموزش کل بگیم این چه وضعیه؟! ولی خب احتمال زیاد کلی طول میکشه و برای سری ما نتیجه نمیده! یه کاری که میشه کرد اینه که از دوست و آشناهایی که پارسال از بهشتی apply کردن بپرسیم چه دانشگاه هایی بهشون گیر داده و چه دانشگاه هایی قبول کرده ازشون! مثلا من میدونم که uttowa، SFU ، Concordia ، Dalhousie اگه ریز نمره هاتون فقط seal شده توسط دارالترجمه باشه قبول میکنند ولی Calgary ، Alberta ، Waterloo حتما باید دانشگاه seal کرده باشه! لطفا هرکی هر اطلاع مشابهی در این مورد داره به همه اعلام کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)