صفحه 37 از 45 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amtmt نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز من نیاز به یک راهنمایی فوری دارم ممنون میشم کسی جواب بده.
    من ارشد و لیسانسم دولتی و روزانه بوده. مدارمکو ازاد کردم و دارالترجمه ترجمه کرده و هرکدوم رو با کپی فارسی مدارک(مهر برابر اصل هم زده روشون ) پرچ کرده. تایید وزارت علوم نکردم و طبیعتا دادگستری هم نداره.سوالام اینه که:
    1- اگه من هرکدوم ار این ریز نمره و مدارکمو بدم دانشگاه که برام بزاره تو پاکت چون تایید وزارت نشده ایا این کاررو میکنن؟
    2- اون ترجمه هایی که توی پاکت میزاریم رو نیازه مهر دانشگاه بشه و یا مهر میکنن اصلا؟
    3- این مجموعه مدارک (با فرض مهر و پاکت دانشگاه) کاملا برای دانشگاه مقصد در حد مدارک اصلی سندیت داره و نیاز نیست مدارک اصلی رو بعدا ببریم بهشون نشون بدیم؟
    3- اگه دانشگاه پاکت انگلیسی نداشت(لیسانسیه این جوریه) باید چکار کرد؟
    میخام واسه ی امریکا بفرستم.
    1.سوال یک به دانشگاه های لیسانسو ارشدتون ربط داره. بعضیا قبول می کنن بعضیا نه. اکثرا اوکی هستن.
    2.ترجمه رو دانشگاه شما مهر نمی کنه. اگه مهر مترجم داشته باشه معمولا امریکا قبول می کنن (اگر تو پاکت مهرو موم شده توسط دانشگاه باشه).
    3.این دیگه به دانشگاه مقصد ربط داره. همه جا قانونش یکسان نیست.
    4.معمولا خیلی گیر نمیدن به این موضوع. مهم مهری هست که رو در پاکت میزنن. اگه قبول میکنن خودت یه پاکت درست کن ببر بگو توی اون بزارن.

این مسائلی که مطرح کردین برای هیچ دوتا دانشگاهی چه تو ایران چه خارج قانون یکسان نداره دوست من.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed31 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای دانشگاه Virginia commonwealth university اپلای کرده بودم چند روز پیش یه ایمیل از طرف دانشگاه اومده که باید ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانسو براشون پست کنم در حالیکه هنوز بهم پذیرشی داده نشده. میخواستم بدونم روال آمریکا کلا اینطوریه؟ چون برای کانادا اول اسکن مدارکو فرستادم بهم پذیرش دادن و حتی گفتن اصل ریزنمراتو وقتی میرسی کانادا با مهروموم دانشگاه لیسانس و فوق لیسانس تحویل بده. برای آمریکا هم اسکن کل مدارکو فرستادم ولی الان قبل از پذیرش گفتن باید پستشون کنم. اینم ایمیلیه که بهم فرستادن:
    Your application has been reviewed by the graduate recruiting committee. We would like to have an official copy of undergraduate or graduate (if applicable) transcripts as soon as possible. Please send those (English version) to address shown below at your earliest convenience.
    یه سوال دیگه هم دارم. آیا میتونم کپی برابر اصل ترجمه انگلیسی مدارک لیسانس و فوق لیسانسمو براشون بفرستم؟ یا حتما باید اصل ترجمه رو بفرستم؟
    و اینکه آیا باید این ترجمه ها مهرومو دانشگاه بشه و فرستاده بشه؟
    ممنون از کمکتون
    سلام
    بستگی به دانشگاه داره. بعضی جاها قبل از ادمیشن رسمی می خوان . بعضیا میگن بعدش بیار.
    امریکا بیشتر براش خیلی خیلی مهمه که تو پاکته در بسته ی دانشگاه باشه. کپی برابر اصل هم قبول می کنن بعضیا (البته باید مطمئن شد از هر دانشگاه جدا). ولی کی می خواد برای شما کپی برابر اصل کنه؟ اکثر دارالترجمه ها قبول نمی کنن که ترجمه هاشونو کپی برابر اصل کنن. جتی می گن غیر قانونیه. ولی بعضیا می کنن. ضمن این که شما اگر نسخه های جدید از ترجمه هاتون بخواید بگیرید هزینش خدود 25 درصد هست و خیلی گرون در نمیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    1.سوال یک به دانشگاه های لیسانسو ارشدتون ربط داره. بعضیا قبول می کنن بعضیا نه. اکثرا اوکی هستن.
    2.ترجمه رو دانشگاه شما مهر نمی کنه. اگه مهر مترجم داشته باشه معمولا امریکا قبول می کنن (اگر تو پاکت مهرو موم شده توسط دانشگاه باشه).
    3.این دیگه به دانشگاه مقصد ربط داره. همه جا قانونش یکسان نیست.
    4.معمولا خیلی گیر نمیدن به این موضوع. مهم مهری هست که رو در پاکت میزنن. اگه قبول میکنن خودت یه پاکت درست کن ببر بگو توی اون بزارن.

این مسائلی که مطرح کردین برای هیچ دوتا دانشگاهی چه تو ایران چه خارج قانون یکسان نداره دوست من.
    در پروسه گرفتن پذیرش و قبل از پذیرش من به وسیله دارالترجمه مهر و موم کردم و فرستادم. دارالترجمه قبول می کنه؟

Junior Member

دوستان من دانشگاه علامه خوندم الان سه ماههه دارن منو سر می دوونن نمیدونم چکار کنم دیگه. ددلاینم 15 ژانویه بود. ولی هنوز مدرک آفیشال براشون نفرستادم...سوالم اینه که میشه با ریزنمره های غیررسمی ادمیت گرفت؟؟؟؟ خیلی اعصابم خورده

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FRESHMEH نمایش پست ها
    دوستان من دانشگاه علامه خوندم الان سه ماههه دارن منو سر می دوونن نمیدونم چکار کنم دیگه. ددلاینم 15 ژانویه بود. ولی هنوز مدرک آفیشال براشون نفرستادم...سوالم اینه که میشه با ریزنمره های غیررسمی ادمیت گرفت؟؟؟؟ خیلی اعصابم خورده
    سلام
    به دانشگاه مقصد بستگی داره دوست من. امریکا خیلی دانشگاه ها اوکی هستن. بعضیا هم نه!

سلام،
    1. واسه مهر و موم کردن مدارک هر کدوم (کارشناسی و ارشد) باید حتما جداگانه تو همون دانشگاه مربوطه مهر و موم شن (واسه دانشگاههای آمریکا) یا میشه تو یکی ازین دانشگاهها این کارو انجام داد؟
    2. چون دانشگاه لیسانسم خیلی دوره میتونم پست کنم واسه یکی ازدوستام این کارو واسم انجام بده؟ به غیر از دانشنامه و ریزنمرات مدرک دیگه ای هم نیاز هست که واسش پست کنم؟
    3. یکی از دانشگاهها گفته که:
    Academic transcripts must be provided in the original language and accompanied by certified translations into English. An official certification of the award of all degrees is also required. Alternatively, we also accept WES Evaluations directly from WES (www.wes.org).
    الان کدوم یکی راحت تر و سریعتره؟ (زمان زیادی ندارم).
    خیلی ممنون.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mt67 نمایش پست ها
    سلام،
    1. واسه مهر و موم کردن مدارک هر کدوم (کارشناسی و ارشد) باید حتما جداگانه تو همون دانشگاه مربوطه مهر و موم شن (واسه دانشگاههای آمریکا) یا میشه تو یکی ازین دانشگاهها این کارو انجام داد؟
    2. چون دانشگاه لیسانسم خیلی دوره میتونم پست کنم واسه یکی ازدوستام این کارو واسم انجام بده؟ به غیر از دانشنامه و ریزنمرات مدرک دیگه ای هم نیاز هست که واسش پست کنم؟
    3. یکی از دانشگاهها گفته که:
    Academic transcripts must be provided in the original language and accompanied by certified translations into English. An official certification of the award of all degrees is also required. Alternatively, we also accept WES Evaluations directly from WES (www.wes.org).
    الان کدوم یکی راحت تر و سریعتره؟ (زمان زیادی ندارم).
    خیلی ممنون.
    سلام
    1. هر دانشگاه تو پاکت خودش، جفت پاکتا رو می شه تو یه پاکت باهم پست کرد.
    2.بستگی به دانشگاه های لیسانسو ارشدت داره. مثلا دانشگاه تهران اصن حضوری نیس. پست می کنن. در کل فک نمی نم گیری روی حضورتون داشته باشن. مدارکی که نیازه پست شه رو هم دانشگاه مقصد خودش نوشته تو سایتش . ازون جا ببینید.
    3. روش Wes هزینه ی جدا می خواد و مطمئنا زمان بر تر هست و هزینه بر تر!

دوستان يه سوال فوري داشتم
    من دانشگاه ليسانسم نه پاكت انگليسي داره و نه مهر انگليسي
    الان اگه من بخوام ريزنمراتم رو برام توو پاكت مهر و موم شده بزارن بايد چي كار كنم؟
    حالا پاكت انگليسي رو ميشه پرينت گرفت ولي مهر دانشگاه مشكله
    تو رو خدا اگه راهي به ذهنتون مي رسه كمك كنيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Western Michigan University

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    یه سوال فوری !!! ایراد داره ریزنمرات و دانشنامه لیسانسمو که فردوسیه با ریزنمرات ارشدم که دانشگاه آزاده بفرستم واسه آمریکا؟ میترسم به ددلاینم نرسم بخوام اونو ببرم سیل کنم آخه فردا باید بدم برام پست کنن و دوم اینکه واسه اینکه بدم فردوسی سیل کنه باید حتما مهر دادگستری بخوره؟ یه مشکل دیگه هم برام پیش اومده ، من یه نسخه کمتر ترجمه گرفتم اشتباهی ، یه دانشگاه هست نوشته آفیشال باشه ولی نگفته مستقیم از دانشگاه بفرستم ، اگر یه کپی رنگی از ترجمه هام بگیرم بفرستم کاملا آنافیشاله؟
    مهر دادگستری اصلا نیاز نیست اما حتمن حتمن باید دانشگاهها سیل کنن. کپی ترجمه ها رو بدید قسمت بین الملل دانشگاه مهر بزنه و توی پاکت مخصوص بذاره. اصلا حتی لازم نیست اصل ترجمه رو بفرستید. پولتونو برای مهر داد گستری و اصل ترجمه هدر ندید. برای دانشگاههای امریکا مدرکی که مستقیما از دانشگاه ارسال بشه کافیه. دقت کنید ریزنمرات حتمن باید توسط دانشگاه مهر بشه و توی پاکت دانشگاه مهر و موم شده باشه تا آفیشال به حساب بیاد. پی نوشت: البته دانشگاه آزاد برای فرستادن کپی ترجمه یه کم اذیت میکنه جدیدن میگه حتمن باید خود ترجمه رسمی رو بفرستین. اما من هر بار متقاعدشون کردم که مسئولیتش با خودمه و هیچ مشکلی هم پیش نیومد و همه دانشگاها قبول کردن مدارکمو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Western Michigan University

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    دوستان يه سوال فوري داشتم
    من دانشگاه ليسانسم نه پاكت انگليسي داره و نه مهر انگليسي
    الان اگه من بخوام ريزنمراتم رو برام توو پاكت مهر و موم شده بزارن بايد چي كار كنم؟
    حالا پاكت انگليسي رو ميشه پرينت گرفت ولي مهر دانشگاه مشكله
    تو رو خدا اگه راهي به ذهنتون مي رسه كمك كنيد
    اکثر دانشگاهها دارن باید برید قسمت بین الملل دانشگاه. بعیده که دانشگاهی دفتر بین الملل و مهر انگلیسی نداشته باشه. کدوم دانشگاه بودید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)