صفحه 4 از 45 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

خانم صادقیان. شما درست می گید اینا حرف منطقی قبول نمی کنند. ولی اینکه بزاریم اینا هر کاری می خوان انجام بدن و این روند همین جوری تو سالهای آینده هم تکرار بشه اصلا درست نیست! من که خودم یه جورایی Seal کردم مدارکمو و تا الان برای دو جا که فرستادم مشکلی نداشته! منم دانشگده برق و کامپیوتر بودم. سالهای قبل هم دوستام که از UCLA،Dallasو چند تا از دانشگاههای کانادا مث Concordia یا Ryerson پذیرش گرفتند هیچ مشکلی نداشتند که مدارکشون Seal نشده بود.

Junior Member

به خانوم صادقیان: درست کردن پاکت دانشگاه خیلی راحته و هیچ کسی هم شک نمیکنه ولی پرینت کردن مهر به نظرم کاملا تابلو میشه! بیرون جایی قبول میکنه مهر دانشگاه رو درست کنه؟!

منم لیسانسم رو از کامپیوتر شهید بهشتی گرفتم. امروز آموزش کل که بودم کلی حرص خوردم. خیلی از دانشگاه هایی که میخوام Apply کنم 2 سری مدرک میخوان. اینجوری اینجوری باید 500 هزار تومان فقط پول مهر و موم کردن بدم! پول زور گرفتن که شاخ و دم نداره!
    بله، اینجاش زور داره که در چکی که می کنند هیچ وقت غلطی نمی گیرند فقط 2 دقیقه نگاه می کنند و می اندازند آنور و بعد تقریباً برابر با ترجمه اصلی پول می گیرند. چون اگر واقعاً به فکر بررسی صحت مدرک بودند
    باید تا غلط ترجمه را برطرف نکنیم تأیید نکنند ولی هیچ وقت غلطی نمی گیرند و با کمال پر رویی 60 تومان فقط بابت آن پاکت می گیرند.

دوستان،

من هم دوره لیسانس و هم دوره فوق لیسانسم رو دانشگاه شهید بهشتی (دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر) بودم و از این بابت، مشکلم تقریباً دو برابره... >
    چون با احتساب مدرک فوق لیسانسم، هر سری از مدارکم شامل 6 برگ هست. از اون جایی که 14 سری هم برای ترجمه داده بودم، در مجموع 84 برگ برای seal کردن دارم...
    که کلاً 420،000 = 5،000 * 84 تومان می شه...
    و واقعاً تحمل پرداختن این پول زور رو ندارم، چون واقعاً غیر منصفانه، بی منطق، غیر اخلاقی و ... است...
    یعنی فکر می کنم اگه مجبور شم این پول رو به حساب دانشگاه واریز کنم، بعدش باید از همون جا برم بیمارستان طالقانی... :'(

من شنبه هفته گذشته، آموزش کل بودم، از دبیرخانه دانشکده نتونستم پاکت بگیرم، خانم دانایی گفت نداریم...
    رفتم بالا، آموزش کل هم به هیچ وجه راضی نمی شه که پاکت بده...

اما، فکر می کنم بهتره قبل از انجام هر کاری، همه با هم یک روز بریم دانشگاه و یک برخورد جمعی داشته باشیم...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

asadi
    Guest

to ali1k

متاسفانه وزارت علوم به قوانین داخلی دانشگاه هیچکاری نداره ، اونها حتی در مورد دانشگاه شریف و تهران این که لغو تعهد رو در اخر کار میگیرند رو به عنوان یک کار غیرقانونی میشناسند !! یعنی رییس دانشگاه ما درواقع یه جورایی داره دهن وزارت علوم رو هم میبنده که همون اول هزینه تعهد رایگان رو میگیره ! پس شاید بخشی از این پول مهر و موم شدن مدارک به جیب وزارت علوم هم مخفیانه واریز شه !! اینا جیبشون یکیه ;D

to nomad , ebsadeghian, NegarH

متاسفانه جعل کردن مهر دانشگاه به هیچ وجه جالب نیست ، به چند دلیل :

1. از نظر جزایی : اگر دانشگاه مقصد به هر طریقی به مهر دانشگاه شک بکنه در اون صورت نه تنها شما شانسی در اون دانشگاه نخواهید داشت ، بلکه ممکنه اسمتون در بلک لیست هم بره و کلا خیلی قضیه ناجور بشه ، از نظر حقوقی این قضیه در اونور جرم خیلی سنگینی محسوب میشه و عواقب بدی ممکنه داشته باشه .

3. برای ایندگان : برای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اپلای در سالهای اینده بسیار سخت خواهد شد اگر این مهرو موم جعلی تابلو بشه ، نه تنها اعتبار دانشگاه زیر سوال میره ، بلکه مسئولین دانشگاه که مظهر سواستفاده هستند قوانین سفت و سخت تری برای صادر کردن ریزنمرات و مهر و موم کردن ان قرار میدهند و به احتمال خیلی زیاد هزینه های به مراتب سنگین تر .

to NegarH , Ali1k

این که یک لیست از دانشگاه هایی که مدارک بدون seal شده را قبول کنند دربیاریم خیلی منطقی نیست ، زیرا n تا دانشگاه وجود داره ، از طرفی دانشگاه اگر به ریزنمرات بدون seal شک بکنه میتونه گیر بده و قانون کلی وجود نداره . در ضمن دانشکده ها تنها پاکتی که دراختیار شما میگذارند همون پاکت کوچک هستش که توش فقط recommendation ها جا میشه ، البته اگه شانس بیارید و همون رو هم بهتون بدن ، خیلی از دانشکده ها همون پاکت رو هم نمیدن و شما باید از طریق اموزش کل درخواست کنید تا اونها به دانشکده بفرستند پاکت ها رو و دانشکده در اختیار استادی که میخواد به شما recommendation بده ، بگذاره ، این یعنی استاد شما باید تقاضا بده تا بهش پاکت بدن تا برای شما توصییه نامه رو داخل پاکت بگذاره.

to lady in red

واقعا خیلی مسخره است 500000 تومان فقط برای مهر و موم شدن مدارک ادم به کسی پول بده !!!!!!!!!! اونها فقط نمرات و با اسم درس چک میکنند و اصلا کاری به ترجمه لغات ندارند !!! در واقع همون کاری که من و شما و داراترجمه انجام داده ایم ، جالب اینه که الکی میگن ریزنمراتتون رو بزارید اینجا و فردا بییاد یعنی بابت کار نکرده یک روز هم وقت شما رو میگیرند تا مجبور شید اون مسافت کوه مانند رو چندین بار طی کنید !!!!

نتیجه گیری :

دوستان این مسئله برای دوره شما هم قابل حل هستش ، و لزوما به دوره بعد میتونه کشیده نشه ، اگر از هر دانشکده فقط 5 نفر (یعنی خود شما 5 نفر از دوستانتون رو جمع کنید !!) جمع شند و مراتب اعتراض دانشجویی رو در اموزش کل انجام دهند ، دانشگاه با داشتن بیش از 15 دانشکده و 25 رشته مستقل میتونه حداقل شاهد 70 نفر جمعیت دانشجویی معترض باشه که رقم بسیار بسیار خوبی هستش .

متاسفانه در مقابل زورگویی های بسیار کوچک تر و کم اهمیت تر از این مسئله دانشگاه تهران؛ امیرکبیر و شریف به خوبی اعتراض رو انجام میدند و خیلی سریع هم جواب میگیرند ، اگر خواستید نمونه هاش رو براتون تعریف میکنم !! اما ما بچه های بهشتی انگار نه انگار !!!!!!!!

باز تاکید میکنم کافیه هریک از شما فقط 5 نفر از دوستانتون رو دعوت کنید ، دانشکده برق و کامپیوتر و حقوق دو دانشکده ای هستند که خیلی بیشتر بچه ها از اونها اپلای میکنند بنابراین میشه این مسئله رو با انجمن های دانشجویی اونها هم هم مطرح کرد .

بییاید از طریق همین فروم هماهنگی های بعدی را انجام بدید ، من به شما قول میدم اگر واقعا پیگیری کنید با یک اعتراض دسته جمعی بسیار ساده این قانون لغو میشه ، مسئولین دانشگاه از اونجایی که از این اعتراض ها بسیار بسیار کم دیدند در نتیجه تجربه ای ندارند و برای اینکه زنگ خطری براشون به صدا در نیاد خیلی راحت تسلیم میشند.

Junior Member

به Asadi: با پیشنهادت کاملا موافقم. من که میتونم 5 نفر رو با خودم بیارم. به نظرم بقیه هم میتونن. فقط این که چه جوری قرار رو تنظیم کنیم؟ زودتر باید اینکار رو انجام بدیم (مثلا هفته دیگه)

نقل قول نوشته اصلی توسط asadi
    to lady in red

واقعا خیلی مسخره است 500000 تومان فقط برای مهر و موم شدن مدارک ادم به کسی پول بده !!!!!!!!!! اونها فقط نمرات و با اسم درس چک میکنند و اصلا کاری به ترجمه لغات ندارند !!! در واقع همون کاری که من و شما و داراترجمه انجام داده ایم ، جالب اینه که الکی میگن ریزنمراتتون رو بزارید اینجا و فردا بییاد یعنی بابت کار نکرده یک روز هم وقت شما رو میگیرند تا مجبور شید اون مسافت کوه مانند رو چندین بار طی کنید !!!!
    بله، واقعاً مسخره است... >
    و مسخره تر از اون، نمایشیه که برای انجام این کار ترتیب می دن...
    اونها این کار رو یکی دو روز طول می دن، برای این که مثلاً بگن ما به ازای اون پولی که ازتون می گیریم داریم کاری روی مدارکتون انجام می دیم...

اما بهتره عمق فاجعه رو این طوری بررسی کنیم:
    در واقع، اون ها فقط یک سری از مدارک رو چک می کنند، چون همه نسخه ها مثل هم هستن...
    پس می شه گفت برای مدارک من (برای مثال)، برای یک سری 6 برگی دارن 420،000 تومان پول می گیرن، نه برای 84 برگ...
    و این یعنی دقیقاً برگی 70،000 تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

برام جالبه بدونم تو این برگه ها دنبال چی هستن؟؟؟
    آیا تا حالا تونستن تو برگه هایی که دارالترجمه رسمی (با مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه) ارائه کرده، یک مورد تناقض پیدا کنن؟؟؟

به هر حال،
    با اعتراض دسته جمعی فوق العاده موافقم...
    من هم می تونم چند نفری همراه خودم بیارم...
    از اونجا که Deadline ها نزدیکه، باید سریع تر عمل کنیم...
    فکر می کنید روز شنبه 16/9/87 مناسبه؟؟؟
    چهارشنبه همین هفته هم می شه، اما من فکر می کنم خیلی بهتر خواهد بود اگه بتونیم به تعداد بیشتری از بچه ها اطلاع بدیم...

راستی، شنبه 16 آذر، روز دانشجوه...

و این نگرانی می تونه وجود داشته باشه که اعتراض ما لوث شه یا از مسیر اصلی منحرف بشه...
    منتظر نظر دوستان هستم...

nomad
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط asadi

to nomad , ebsadeghian, NegarH

متاسفانه جعل کردن مهر دانشگاه به هیچ وجه جالب نیست ، به چند دلیل :

1. از نظر جزایی : اگر دانشگاه مقصد به هر طریقی به مهر دانشگاه شک بکنه در اون صورت نه تنها شما شانسی در اون دانشگاه نخواهید داشت ، بلکه ممکنه اسمتون در بلک لیست هم بره و کلا خیلی قضیه ناجور بشه ، از نظر حقوقی این قضیه در اونور جرم خیلی سنگینی محسوب میشه و عواقب بدی ممکنه داشته باشه .

3. برای ایندگان : برای دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی اپلای در سالهای اینده بسیار سخت خواهد شد اگر این مهرو موم جعلی تابلو بشه ، نه تنها اعتبار دانشگاه زیر سوال میره ، بلکه مسئولین دانشگاه که مظهر سواستفاده هستند قوانین سفت و سخت تری برای صادر کردن ریزنمرات و مهر و موم کردن ان قرار میدهند و به احتمال خیلی زیاد هزینه های به مراتب سنگین تر .

مثل اینکه اصلا نخوندین من چی میگم،
    جعل کردن مهر کار احمقانه ایه و ممکنه با وجود رسمی بودن مدارک باعث بشه فقط به دلیل dishonesty آدمو تو blacklist بندازه. پش پیشنهاد میکنم دوباره comment من رو بخونین، بعد....

nomad
    Guest

به هرحال من به عنوان یه دانشجوی SBU از طریقی که گفتم اقدام کردم و موفق هم شدم،
    حالا هی برین اعتراض کنین، به هرحال اعتراضات به جای شما، به deadlineهای امسال که قد نمیده.
    حالا دیگه از من گفتن و از شما نشنیدن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)