صفحه 6 از 45 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 448

موضوع: مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : هزینه مهر و موم کردن ریز نمرات رسمی ترجمه شده

عملکرد دانشگاه هر چقدر هم غیرمنطقی و غیرمنصفانه باشه، به هیچ وجه جعل مدارک دانشگاه رو توجیه نمی‌کنه. کسانی که به دنبال تقلب در مدارک دانشگاه باشند، بدون هیچ چشم‌پوشی‌ای از فروم اخراج خواهند شد. از همه خواهش می‌کنم که متخلفین رو گزارش کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering - University of Gent, Belgium

سلام. من هم با یک حرکت دسته جمعی کاملا موافقم. فقط باید دقت کنیم که این موضوع به جریان 16 آذر ربط داده نشه. چون فکر میکنم مسئولین دانشگاه سعی خواهند کرد یک جوری قضیه رو منحرف کنند.
    ضمنا در نظر داشته باشید که جوابی که مسئولین به همه ما دادند این بوده که "هیئت امنا" اینطور تصمیم گرفته. پس قاعدتا وقتی جمع بشیم و بریم دانشگاه فکر میکنم نهایت جوابی که بشنویم اینه که "ما در هیئت امنا مطرح میکنیم و به شما اطلاع میدیم...". خب این میتونه یه جور دست به سر کردن باشه و باعث اتلاف وقت بشه. برای این مشکل کاری میشه کرد؟

Junior Member

این شماره تلفن وزارت علوم :
    6-82231000
    من با خانم محمدی مسوول تایید مدارک صحبت کردم. برای اون هم عجیب بود ! ولی گفت این مسایل را وزارت علوم واگذار کرده به خود دانشگاه. گفت می تونید با معاون اداره هم صحبت کنید. اینم شماره تلفنش :
    82233050
    من توصیه می کنم حداقل همه زنگ بزن اعتراض کنن. که وزارت علوم رو کلافه کنیم ، به دانشگاه فشار بیاره این پول زور مسخره رو بردارند.

Junior Member

به lord_thunderbolt:
    اول اینکه یه روزی باید بریم که یه اصل کاری مثلا معاون دانشگاه باشه و بیاد جواب این همه آدم رو بده! ما هم تا یه جواب درست حسابی نگیریم برنمیگردیم.

Junior Member

دوستان راهکار قانونی این قضیه شکایت از دانشگاه به دیوان عدالت اداری است.
    این راه جواب میده ، مخصوصا اینکه ترجمه ها مهر قوه قضاییه رو هم داره و دانشگاه این مهر رو حساب نمیکنه و دوباره برای کنترل اطلاعات پول میگیره!
    ولی متاسفانه زمانبره و به Deadline ها نمیرسه . ولی اگر احساس کردین حالتون گرفته شده و می خواهین حال دانشگاه رو بگیرید. این راه خوبیه . ممکنه بعدا دانشگاه مجبور بشه پولمون رو هم پس بده!
    به هر حال مراحل قانونی این کار :
    http://www.divan-edalat.ir/pages/?cid=205
    http://www.divan-edalat.ir/pages/?cid=212
    فکر کنم یک روز وقت آدم رو بگیره ولی اگر تعداد شاکی زیاد باشه، بار پرونده سنگینتره .

asadi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط shobeir
    ا
    من با خانم محمدی مسوول تایید مدارک صحبت کردم. برای اون هم عجیب بود ! ولی گفت این مسایل را وزارت علوم واگذار کرده به خود دانشگاه. گفت می تونید با معاون اداره هم صحبت کنید. اینم شماره تلفنش
    من توصیه می کنم حداقل همه زنگ بزن اعتراض کنن. که وزارت علوم رو کلافه کنیم ، به دانشگاه فشار بیاره این پول زور مسخره رو بردارند.
    خیلی جالبه که خانم محمدی تعجب کرد !! در صورتی که خود من 2-3 بار که به وزارت علوم برای تایید مدارکم مراجعه کرده بودم این موضوع رو به خود خانم محمدی گفته بودم !!! شما میگید ایشون تعجب کرده انگار برای دفعه اول هستش که این موضوع رو میشنوه(از این گوش میگیرن از اون گوش میدن بیرون) !! من در چند پست قبل هم گفتم ، وزارت علوم و معاونینش هیچ کاری به امور داخلی دانشگاه نداره و حتی کار شریف و تهران رو رسما غیر قانونی (توضیح در چند پست بالاتر) میدونه ولی باز هیچ کاری انجام نمیده !!!! حال شما چطور انتظار دارید که وزارت علوم کلافه بشه و به دانشگاه فشار بیاره !!! قبل هم گفتم که دانشگاه ما پول لغو تعهد رو در اول کار مجبور میکنه دانشجو به حساب وزارت علوم واریز کنه ؛ میدونید این کار چه نفعی برای وزارت علوم داره ؟ نعفش این هستش که چه اون کسی که از دانشگاه های مقصد پذیرش میگیره و ویزا میگیره ، با اون کسی که موفق نشده پذیرش بگیره و یا پذیرش گرفته و ویزا نگرفته، یکسانند و هر دو باید پول رو اول کار واریز کنند بدون اینکه از سرانجام اپلای خود اگاه باشند ، اما دانشگاه شریف وقتی پول لغو تعهد رو میگیره (و به حساب وزارت علوم میریزه) که دانشجو پذیرش گرفته باشه ، ویزاش رو هم گرفته باشه(همه کاراش ردیف شده باشه) و در اخرکار میاد تسویه حساب میکنه. در نتیجه اون کسی که حالا پذیرش یا ویزا نگرفته مجبور نمیشه همون اول کار یکی دو ملیون تومان به حساب وزارت علوم واریز کنه ، من از شما میپرسم کدوم یک از این رویکردها برای وزارت علوم پرمنعفت تره ؟ رویکرد شهید بهشتی یا رویکرد شریف ؟؟

اگه جوابتون رویکرد بهشتی هست پس مسلما باید به این نتیجه برسید که وزارت علوم هم در واقع اگر قرار باشه سیاست های دانشگاهی رو بپسنده اون دانشگاه شهید بهشتی هستش و نه شریف و تهران ، حال اینکه دانشگاه بهشتی مییاد در اخر کار هزینه گزافی هم بابت مهر و موم کردن میگیره از کجا معلوم که بخشیش به حساب وزارت علوم ریخته نشه ؟ و اگر بدبینانه به موضوع نگاه نکنیم از کجا معلوم که وزارت علوم اصلا پا رو منافع خودش بگذاره و بییاد به این کار دانشگاه اعتراض کنه ؟ ایا در مقابل اعتراض وزارت علوم (اگر تازه پیگیری کنند !!) دانشگاه حاضر میشه این قانون رو لغو کنه و ایا روسای زرنگ دانشگاه نمیان از وزارت علوم حق و سکوت بگیرند ؟ حق و سکوتی که میتونه اینطور عنوان بشه اگر شما(وزارت علوم) به ما فشار بیارید ما هم درمقابل هزینه لغو تعهد رو دراخر از دانشجو میگیریم و شما متضرر میشید ! دوستان این سناریو (روی کاغذ)در اخر به نفع همه ما تموم میشه ولی میخوام بگم(در عمل) هیچوقت وزارت علوم دخالتی نمیکنه چون به نفعش نیست .

to babak

بابک عزیز من وظیفه خودم میدونم از شما به خاطر زحمات فراوانی که میکشید بسیار تشکر کنم ، واقعا کار ساده ای نیست ادم دور از وطن با این همه مشغله اینطور مستمرانه وقت خود رو در اختیار مدیریت فروم قرار بده ، من هم با شما هم اعتقادم و مهر دانشگاه رو اونقدر عزیز و مقدس میدونم که اصلا به مخیله ام هم نمیگنجه بعضی ها اقدام به جعل ان بنمایند .

دوستان دانشگاه مکان خیلی مقدسی است ، گرچه مسئوولین اون خیلی جالب نیستند اما بییاید با اعتبار و تقدیس دانشگاه ، مهر دانشگاه و هرچیزی که هویت دانشگاه رو زیر سوال ببره بازی نکنیم ، و وسیله ای برای جعل کردن مهر دانشگاه نباشیم !!!!!!!

to lord_thunderbolt

باشما موافقم همزمانی این اعتراض با روز دانشجو خیلی جالب نیست و به قول شما میتونه باعث انحراف موضوع هم بشه ، در مورد اینکه جوابی که میشنویم اینه که "ما در هیئت امنا مطرح میکنیم و به شما اطلاع میدیم..." میشه براشون deadline گذاشت ، اصلا مبنای اعتراض همین هست که اونها موضوع رو پیگیری کنند و ظرف مدت مشخصی پاسخ بدند ؛ پیشتر هم عرض کردم هرچه تعداد شرکت کنندگان در این اعتراض دانشجویی بیشتر باشند ، ترس مسئولین دانشگاه بیشتر ، قدرت ریسکشون کمتر و لغو شدن این ضد قانون بیشتر خواهد بود. من فکر میکنم این اعتراض تنها راه قانونی و شرعی باشه که بشه باهاش در کوتاه مدت به نتیجه رسید .

با NegarH موافقم باید این اعتراض همزمان با بودن معاونین اموزش کل (محمودی ، هنری) صورت بگیره و بدون نتیجه گیری هم تموم نشه .

to shobeir

این کار خیلی وقت گیریه و از اونجا که یک نهاد دولتی بسیار بزرگ طرف شکایت هستش تا نوبت به تنظیم شکایت و اسناد و ... برسه و بررسی بشه حداقل یک سالی از موضوع گذشته ...

Junior Member

از بچه ها کسی هست که هنوز دانشجو بهشتی باشه و بپرسه که هنری و محمودی چه روزایی هستند؟

asadi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط NegarH
    از بچه ها کسی هست که هنوز دانشجو بهشتی باشه و بپرسه که هنری و محمودی چه روزایی هستند؟
    زنگ بزنید 29901 ، وصل میشید به اپراتور ، بعد بگید میخواید با دفتر خانم محمودی صحبت کنید ، منشیش که گوشیش رو برداشت ازش سوال کنید که ایشون این هفته چه روزهایی دانشگاه هستند ، همین کار رو برای هنری انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_in_red
    از همه دوستان،
    NegarH، ali1k، خانم صادقیان، SOLMAZM، nomad، آقای اسدی (به نظرم می تونید از همون راه دور هم از نظر حقوقی کمکون کنید...) و دیگران،
    خواهش می کنم هر چه سریع تر برای تاریخ معینی با هم به توافق برسیم...
    این آخرین ارسال من بود...
    الآن تقریباً یک هفته گذشته و این Topic فعال نیست...
    فکر نمی کنم تا زمانی که برای تاریخ معینی به توافق برسیم، هیچ حرکتی انجام بشه...

اعلام کردن یک تاریخ مشخص، هم جدی بودن قضیه رو نشون میده و هم باعث میشه هر کسی که میخواد بیاد، بتونه برنامه ریزی کنه و ما هم بدونیم که رو چند نفر می تونیم حساب کنیم... از طرفی، داریم به Deadline ها هم نزدیک می شیم...

دوستان عزیز،
    اگر منصرف نشدید لطفاً برای هفته آینده (مثلاً شنبه) یک قرار قطعی بگذاریم...
    The tragedy of life does not lie in not reaching your goals
    The tragedy of life lies in not having goals to reach for

asadi
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط lady_in_red
    این آخرین ارسال من بود...
    الآن تقریباً یک هفته گذشته و این Topic فعال نیست...
    فکر نمی کنم تا زمانی که برای تاریخ معینی به توافق برسیم، هیچ حرکتی انجام بشه...

اعلام کردن یک تاریخ مشخص، هم جدی بودن قضیه رو نشون میده و هم باعث میشه هر کسی که میخواد بیاد، بتونه برنامه ریزی کنه و ما هم بدونیم که رو چند نفر می تونیم حساب کنیم... از طرفی، داریم به Deadline ها هم نزدیک می شیم...

دوستان عزیز،
    اگر منصرف نشدید لطفاً برای هفته آینده (مثلاً شنبه) یک قرار قطعی بگذاریم...

من فکر میکنم هرچه سریعتر این کار رو انجام بدید بهتره ، گرچه بعد از اخرین پستی که گذاشتم و گفتم چطوری پیگیری کنید ، هیچکس نیومد نتیجه کار رو در اینجا قرار بده تا یک روز بر اساس اون تعیین بشه ، من فکر کردم شاید انتظار دارید از این سر دنیا زنگ بزنم بپرسم نتیجش رو براتون بزارم اینجا !! فکر میکنم اون چیزی که ماها بهش احتیاج داریم یه شوک باشه چون اصلا اعتراض تو خون بچه های بهشتی نیست و اعتراض و انتقاد چیزیه که اگه دانشجو بهش اعتقاد نداشته باشه باید فاتحه اون دانشگاه رو خوند و منتظر ضد قوانین بعدی بود ... :-\

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)