صفحه 36 از 65 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 648

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Montréal

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Montréal

سلام
    رنک دانشگاه ربطی به زیر مجموعه بودن پلی تکنیک نداره. بستگی به اساتید، مقالات درآمد دانشگاه و.... داره. در مورد سوال 1 توصیه ای نمی تونم داشته باشم. 2- برای پلی تکنیک مهمترین مرحله پیدا کردن استاد و زدن مخش هست!!! تقریبا اگر استادی شما رو قبول کنه و شما حداقل های دانشگاه رو (معدل و...) را داشته باشید تقریبا میشه گفت پذیرشتون قطعیه. فاند هم دست استاده. 3- من شنیدم افرادی که ویزای مهاجرتی دارند (قبل از لندینگ) در صورتیکه در دانشگاهی پذیرفته بشن داشتن پرونده ویزای مهاجرتی پوینت منفی محسوب میشه (من تو فروم کانادا خوندم) اما بعد از لندینگ هیچ مشکلی نداره و تازه بهتر هم هست چون شا ویزا دارید و استاد خیالش راحته که شما اونجا حضور دارید. دوم اینکه شهریه کمتری پرداخت می کنید و چون معمولا شهریه و هزینه زندگی از فاند استاد تامین میشه، استادا از خداشونه شهریه شما که نصفه رو پرداخت کنند تا دانشجوی اینترنشنال رو که دوبرابره
    نقل قول نوشته اصلی توسط farnoush1689 نمایش پست ها
    سلام
    من از طریق ویزای مهاجرتی برای کبک اقدام کردم و سپتامبر عازم مونترال هستم. مدرک فرانسه و زبان ندارم. ارشد هوش مصنوعی دارم با معدل بالای 18 گواهی رتبه ممتازی و لیسانس نرم افزار با معدل 13.70 هردو از دانشگاه دولتی و و 3-4 تا مقاله ژورنال و کنفرانس بین المللی با رنک 1 + سابقه تدریس در دانشگاه دولتی + سابقه کار.
    چند تا سوال دارم که ممنون میشم منو راهنمایی کنید:
    1- برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته کامپیوتر، UdeM رو پیشنهاد می کنید یا پلی تکنیک مونترال؟ (رنک این دو با هم خیلی متفاوته و من دقیقا متوجه تفاوت این دو نمیشم در حالی که در همین سایت خوندم پلی تکنیک زیر مجموعه دانشگاه UdeM هست)
    2- آیا شانس پذیرش برای هر دو با فاند کامل رو دارم؟
    3-آیا توصیه می کنید از ایران اپلای کنم برای ترم زمستون یا اینکه اول وارد مونترال بشم و بعد از لندینگ دنبال کارای اپلای باشم؟ (ددلاین 1 اکتبر هست)

بسیا ربسیار سپاسگذارم از توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaaminzadeh نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که پلی تکنیک مونترال اپلای کردید و پذیرش گرفتید لطفا راهنمایی کنید:
    1-من میخام اپلای کنم که بعد از آپلود اسکن مدارک ظرف دو هفته باید مدارک با پست بدستشون برسه. با توجه به هزینه ی بالای تایید ترجمه ها، آیا ترجمه های ریزنمرات رو که فرستادید تایید دادگستری و وزارت خارجه داشتند؟ یا فقط ترجکه مترجم رسمی رو قبول کردند؟ چون شنیدم اگر مدارک ناقص باشه از نظرشون بررسی نمیشه و اپلیکیشن فی میپره!
    2-من یک سری ترجمه تایید شده دارم میشه اون رو آپلود کنم بعد یک نسخه بدون تایید دادگستری و.... براشون پست کنم؟ اگه تطبیق بدن میبینن که یکیه! کسی نظری داره در این مورد؟
    سلام دوست من
    می خواستم بدونم شما مدارک رو با مهر دادگستری و وزارت خارجه فرستادید یا با مهر دارالترجمه ؟
    من مدارکمو بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه فرستادم ، یه ایمیل بهم زدن که دو سری مدارکتو دوباره پست کن تا 17 جولای. ولی هیچ دلیلی نگفته که چرا؟
    می خواستم بدون چرا؟ بخاطر اینکه مهر رسمی نداشته؟ یا دلیل دیگه ای داشته؟
    دوباره مدارکمو که بخوام بدم ترجمه چون تا 17 جولای بیشتر وقت ندارم ( یک هفته)، زمان اینکه مهر رسمی بخوره ندارم،
    از طرفی اصل مدرک ارشدم هنوز آماده نشده و مدرک موقت دارم که قابل ترجمه رسمی نیست.
    موندم حالا چی کار کنم؟ لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید.

سلام
    بله من قبل از ارسال مدارک نمونه اسکن مدرک فقط با مهر مترجم و دومی با مهر دادگستری و خارجه رو براشون ایمیل کردم و گفتم کدوم رو قبول می کنید؟ طبق جوابی که به ایمیل من دادند حتما حتما باید مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داشته باشه. به قول خودشون این تنها راهیه که بدونن مدارک تایید شده هست. اما گفتن که نیازی نیست تو پاکت دانشگاه باشه. در مورد شناسنامه هم تایید دادگستری و خارجه رو هم میخاد. دانشگاه منظم و سخت گیری هست.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1985 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    می خواستم بدونم شما مدارک رو با مهر دادگستری و وزارت خارجه فرستادید یا با مهر دارالترجمه ؟
    من مدارکمو بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه فرستادم ، یه ایمیل بهم زدن که دو سری مدارکتو دوباره پست کن تا 17 جولای. ولی هیچ دلیلی نگفته که چرا؟
    می خواستم بدون چرا؟ بخاطر اینکه مهر رسمی نداشته؟ یا دلیل دیگه ای داشته؟
    دوباره مدارکمو که بخوام بدم ترجمه چون تا 17 جولای بیشتر وقت ندارم ( یک هفته)، زمان اینکه مهر رسمی بخوره ندارم،
    از طرفی اصل مدرک ارشدم هنوز آماده نشده و مدرک موقت دارم که قابل ترجمه رسمی نیست.
    موندم حالا چی کار کنم؟ لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید.

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان
    من کارشناسی برق-مخابرات با معدل ۱۲.۹۹ و کارشناسی برق-قدرت با معدل ۱۶.۲۶ دارم و ۲ تا ژورنال بین المللی دارم.
    می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که آیا امیدی به پذیرش از دانشگاه Montréal با توجه به معدل پایین لیسانسم هست ؟
    ممنون میشم از دوستان که بنده رو راهنمایی کنن

سلام
    دوستانی که برای پلی تکنیک مونترئال برای ترم ژانویه اقدام کردند کی جواب پذیرش می یاد؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

من دیروز دانشگاه پلی تکنیک بودم
    بنظرم دانشگاه واقعا مجهز و خوبی بود.....جالبه بدونید من یه مشاوره در مورد این دانشگاه میخاستم اول از یه هم رشته ایم در مقطع دکترا که یه خانم کامرونی بود سوال کردم، حدود یک ساعت و نیم وقتشو برای مشورت بمن داد!!!! همه چیزو در مورد شرایط درس خوندن و اینده و اینارو گفت و کلی بهم امید داد
    اما همین سوالو وقنی از دو نفر از ایرانیان عزیز حاضر در دانشگاه پرسیدم در دو کلمه گفتن: نه !!!! اینجا جالب نیست!!! "فرانسویه خیلی سخته"!!!!!!!!!!!!!!! تازه وقتی فهمیدن PR هستم که دیگه الا جوابمم ندادن!!! آقا حسادت تا کجا اخه؟؟؟
    نتیجه گیری: بهترین راه تماس با اساتید یا دانشجویان اینترنشنال دیگه در این دانشگاهه خیلی راحت کمکتون میکنن.
    البته الان اساتید اکثرا مسافرتن.... ولی اگه میخاین دنبال کار باشید بهتره MEng بخونید....
    متاسفم هموطن های عزیز توی غربت اینجوری برخورد میکنن واقعا متاسفم...
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    من دیروز دانشگاه پلی تکنیک بودم
    بنظرم دانشگاه واقعا مجهز و خوبی بود.....جالبه بدونید من یه مشاوره در مورد این دانشگاه میخاستم اول از یه هم رشته ایم در مقطع دکترا که یه خانم کامرونی بود سوال کردم، حدود یک ساعت و نیم وقتشو برای مشورت بمن داد!!!! همه چیزو در مورد شرایط درس خوندن و اینده و اینارو گفت و کلی بهم امید داد
    اما همین سوالو وقنی از دو نفر از ایرانیان عزیز حاضر در دانشگاه پرسیدم در دو کلمه گفتن: نه !!!! اینجا جالب نیست!!! "فرانسویه خیلی سخته"!!!!!!!!!!!!!!! تازه وقتی فهمیدن PR هستم که دیگه الا جوابمم ندادن!!! آقا حسادت تا کجا اخه؟؟؟
    نتیجه گیری: بهترین راه تماس با اساتید یا دانشجویان اینترنشنال دیگه در این دانشگاهه خیلی راحت کمکتون میکنن.
    البته الان اساتید اکثرا مسافرتن.... ولی اگه میخاین دنبال کار باشید بهتره MEng بخونید....
    متاسفم هموطن های عزیز توی غربت اینجوری برخورد میکنن واقعا متاسفم...
    سلامدوست من
    شما که رفتید دانشگاه و از دانشجوهای اونجا مشاوره گرفتید، می خواستم بدونم
    1-میزان دقیق شهریه سالیانه (یا هر ترم) برای دانشجوهای اینترنشتال برای مقطع دکترا چقدره؟
    2-هزینه زندگی ماهیانه چقدر میشه؟(اجاره خانه+خورد و خوراک ....)

رشته و دانشگاه

سلامدوست من
    شما که رفتید دانشگاه و از دانشجوهای اونجا مشاوره گرفتید، می خواستم بدونم
    1-میزان دقیق شهریه سالیانه (یا هر ترم) برای دانشجوهای اینترنشتال برای مقطع دکترا چقدره؟
    2-هزینه زندگی ماهیانه چقدر میشه؟(اجاره خانه+خورد و خوراک ....)
    سوال اولت- اینو از توی سایت باید ببینی چون من مقیم هستم و برای خودم فقط پرسیدم
    دوم- ببین خونه رو میشه با 500 تا 550 تا اکی کرد
    رفت و امدم که 70 دلار میدی مترو و اتوبوس ماهانه نامحدود استفاده میکنی
    خوراک هم بستگی داره به طبعت اما با هفته ای 50 تا میشه گذروند(صبونه پنیر ناهار تن پلو! شام هم سالاد!!)
    کربلایم آرزوست...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    سوال اولت- اینو از توی سایت باید ببینی چون من مقیم هستم و برای خودم فقط پرسیدم
    دوم- ببین خونه رو میشه با 500 تا 550 تا اکی کرد
    رفت و امدم که 70 دلار میدی مترو و اتوبوس ماهانه نامحدود استفاده میکنی
    خوراک هم بستگی داره به طبعت اما با هفته ای 50 تا میشه گذروند(صبونه پنیر ناهار تن پلو! شام هم سالاد!!)
    3پاس از پاسختون
    این لینک مربوط به میزان شهریه دانشگاه هست:
    http://www.polymtl.ca/registrariat/en/frais/es.php
    یه کمی گیج شدم ، چون چنتا جدوله متفاوت داره
    یا مثلا تویه جدول اولیش برای اینترنشنال (دکتریت)، دیفرنشیال فی نوشته 4311$ ، بعدش نوشته که همه ی دانشجوهای دکترا از این هزینه معاف هستند !!!
    لطفا اگه اطلاعات کامل تری دارید به ما هم بگید

رشته و دانشگاه

3پاس از پاسختون
    این لینک مربوط به میزان شهریه دانشگاه هست:
    http://www.polymtl.ca/registrariat/en/frais/es.php
    یه کمی گیج شدم ، چون چنتا جدوله متفاوت داره
    یا مثلا تویه جدول اولیش برای اینترنشنال (دکتریت)، دیفرنشیال فی نوشته 4311$ ، بعدش نوشته که همه ی دانشجوهای دکترا از این هزینه معاف هستند !!!
    لطفا اگه اطلاعات کامل تری دارید به ما هم بگید
    عزیز
    شهریه برای امسال
    همون جدول اوله
    ردیف total رو بخون برای اینترنشنال ها: فوق لیسانس تحقیقاتی(بدون کورس) 6000 دلار
    دکترا 5500 دلار
    برای هر ترم برای کسایی که پاس کانادایی ندارن
    بقیه جداول در مورد بیمه و هزینه هر واحد و نحقیقات و.... هست.
    کربلایم آرزوست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)