صفحه 33 از 34 نخستنخست ... 232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

نقل قول نوشته اصلی توسط milad61 نمایش پست ها
    خب تعدادی از دوستان میگن گه چون تو تو کالج دوره پیش نیاز داری به مدت سه ماه ، ویزات رو سه ماهه دادن . (طول کل مدت کالج من با احتساب دوره پیش نیاز میشه 2 سال ) و باز میگن که استادی پرمیت رو هم به همون اندازه ویزا بهت میدن درحالی که من درخواست دیفرال دادم ، اگر استادی پرمیت من رو تا اگوست بزنن ترم شروع من سپتامبر هست ،پس من چه کار کنم ؟

از طرفی هم میگن که اگر مثلا مرداد یرم اونجا چون یک ماه از ویزام بیشتر نمیمونه اصلا افسر تو فرودگاه بهم استادی پرمیت نمیده .

آیا این مطالب به نظرتون صحیحه ، ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.
    سلام، پیش از انقضای ویزا سفر کنید در فرودگاه مدارک دقیق مدت دوره اتون رو ارایه کنید و بهتون Study Permit میدن. طول اعتبار ویزا و استادی پرمیت اغلب یکی هست اما افسر CBSA در فرودگاه محدودیتی به غیر از تاریخ انقضای گذرنامه ی شما نداره و متناسب شرایط شما می تونه برای تاریخ انقضاش تصمیم بگیره. اگر احیانن تاریخش رو برای کمتر از دو سال زد هم شما بعد از ورود می تونید برای تمدیدش (پیش از منقضی شدنش) درخواست آنلاین کنید. ویزای دوباره هم از درون کانادا می تونید بگیرید. در نتیجه من جای شما باشم خیلی نگرانش نمیشم اما با آمادگی توضیح مختصر و دقیق و با مدارک کامل سفر می کنم.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hedayati1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دانشجو PhD هستم تو استرالیا. و برای یه مدت سه ماهه در نظر دارم برم کانادا برای انجام بخشی از پروژه ام.
    برای چه ویزایی باید اقدام کنم و این بحث اِستادی پرمیت چی میشه داستانش؟؟؟ از اونجایی که من یه جورایی به صورت فرصت مطالعاتی سه ماهه دارم میرم، نه به صورت دانشحویی معمولی..
    ممنون میشم جوابم رو زود بدید..
    اگر زیر 6 ماه هست و قرارداد شغلی نمی بندید (حقوق نمیگیرید) ویزای بازدید نیاز دارید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    با سلام،
    من ارشدم رو در ایران گرفتم ولی برای یک ارشددیگه برای کانادا اقدام کردم در شهر مونترال، دیروز پذیرش من قبول شد ولی بروسم رد شد. استادی که من رو پذیرفته بود پیشنهاد داد تا برای یک فلوشیپ 6 ماهه به عنوان کارآموز تکنیک های لازم در آزمایشگاه رو یاد بگیرم و سپس بعد از ارزیابی عملکرد من دوباره برای دوره ی مستر و بورس درخواست بدم. در حال حاضر اون نامه ی پذیرش به درد من نمیخوره و باید از دانشگاه برای چیز دیگه ای ادمیشن بگیرم.
    حالا سوالم اینه که من برای ویزا با این شرایط نیاز به ویزای تحصیلی دارم یا فقط study permit یا اینطور که نوشته شده اول برای اقامت موقت ویزا دریافت میکنم و در فرودگاه برای study permit؟؟ چیزی که ازش مطمئن هستم اینه که نیاز به work permit ندارم.
    اضافه کنم که در این مدت 6 ماه حقوق نیز میگیرم.

دومین سوالم که نمیدونم آیا میشه اینجا مطرح کرد یا نه بحث مدت زمان این پروسه است. پذیرش دانشگاه من حدود یک ماه یا چهل روز حتی طول کشید تا بیاد آیا این یکی درخواست هم انقدر طول میکشه؟؟ و همینطور پروسه ی ویزاش؟

ممنون از پاسخ
    چون این کارآموزی قرار داد کاری خواهد بود با دریافت حقوق و بخشی از یه پروگرم آموزشی (یعنی مثلن یه دوره ی co-op در حین مستر یا لیسانس) محسوب نمیشه باید برای ویزای کار اقدام کنید. شانستون پایین هست برای گرفتنش اما اگر تنها گزینه اتون هست اقدام کنید ببینید چی میشه.

Junior Member

سلام دوستان یک سوال، من نامه acceptance letter که از دانشگاه گرفتم سه تا کاندیشن داره که باید تا 23 آگوست انجام بشه به این مضمون:
    1. 1. Meet University English language requirements as stated on the University

website

2. 2. Proof of successful completion of either University's Financial Accounting

Fundamentals course and Managerial Accounting Fundamentals course
    or a recognized college/university level accounting course by submission of final grade confirmation or official transcript
    3. 3. Submission of copy of Study Permit Approval letter (Port of Entry Letter of Introduction

issued by Immigration, Refugees and Citizenship Canada

من الان آخر اینهفته میخوام برم برای سفارت و انگشت نگاری، این شرطا رو دوتاش انجام دادم تقریبا ولی هنوز کانفرم نشده از دانشگاه (قبلا نمره زبان داشتم یه دونه اش کم بوده فقط). الان با این حالت میتونم برم سفارت یا باید اول شرطا رو اوکی کنم؟ چون ددلاین شرط ها الان نیستش و آخر آگوست هست.

ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of System Science - University of Ottawa

سلام.
    من حدود یک ماه پیش ویزای تحصیلیم رو گرفتم و یک سوال دارم در مورد استادی پرمیت.
    پرواز من به کانادا دو تا توقف تو این کشور داره . یکی تورنتو و یکی هم اتاوا که مقصد نهایی من هست. میخواستم بدونم استادی پرمیت تو کدوم یکی از این شهرها صادر میشه؟ میتونم خودم انتخاب کنم تو کدوم شهر باشه؟ توقف من تو شهر تورنتو دو ساعت و 25 دقیقه بیشتر نیست و میگن این زمان واسه صادر شدن استادی پرمیت کافی نیست و ممکنه از پرواز بعدی جا بمونم.

اگر شهریه دانشگاهم رو قبل از ورود به کانادا پرداخت کنم، برای اثبات تمکن مالی آیا لازمه که پول زیادی همراهم باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_mh87 نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال، من نامه acceptance letter که از دانشگاه گرفتم سه تا کاندیشن داره که باید تا 23 آگوست انجام بشه به این مضمون:
    1. 1. Meet University English language requirements as stated on the University

website

2. 2. Proof of successful completion of either University's Financial Accounting

Fundamentals course and Managerial Accounting Fundamentals course
    or a recognized college/university level accounting course by submission of final grade confirmation or official transcript
    3. 3. Submission of copy of Study Permit Approval letter (Port of Entry Letter of Introduction

issued by Immigration, Refugees and Citizenship Canada

من الان آخر اینهفته میخوام برم برای سفارت و انگشت نگاری، این شرطا رو دوتاش انجام دادم تقریبا ولی هنوز کانفرم نشده از دانشگاه (قبلا نمره زبان داشتم یه دونه اش کم بوده فقط). الان با این حالت میتونم برم سفارت یا باید اول شرطا رو اوکی کنم؟ چون ددلاین شرط ها الان نیستش و آخر آگوست هست.

ممنون میشم کمکم کنید
    ببخشید این کانفرمیشن دانشگاه رو دقیقا چی کار باید بکنیم؟

طول مدت تحصیل من یک ساله که بعد از این یک سال به مدت 4 ماه optional Co op داره.
    الان ویزای من صادر شده و بعد از ورود استادی پرمیت میگیرم.

1- آیا برای co op با همین استادی پرمیت می توان اقدام کرد یا نیاز به ورک پرمیت خواهم داشت؟
    2- برای درخواست ورک پرمیت دوباره باید از پروفایلم در سایت cic اپلای کنم؟
    3- آیا paid بودن یا نبودن این دوره co op تاثیری روی قوانین خواهد داشت؟ (از نظر نیاز احتمالی به ورک پرمیت)
    4- آیا اصولاً دانشگاه ها طول دوره co op رو به عنوان بخشی از دوره تحصیل اعلام می کنند؟ (از حیث طول مدت اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshadn نمایش پست ها

1- آیا برای co op با همین استادی پرمیت می توان اقدام کرد یا نیاز به ورک پرمیت خواهم داشت؟
    3- آیا paid بودن یا نبودن این دوره co op تاثیری روی قوانین خواهد داشت؟ (از نظر نیاز احتمالی به ورک پرمیت)
    4- آیا اصولاً دانشگاه ها طول دوره co op رو به عنوان بخشی از دوره تحصیل اعلام می کنند؟ (از حیث طول مدت اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی)
    برای co-op ورک پرمیت اجتیاج ندارید ولی استادی پرمیت شما باید صراحتا ذکر کرده باشه که شما مجاز به انجام کار تحت co-op یا اینترن شیپ هستید. Paid بودن یا نبودنش تاثیری نداره.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshadn نمایش پست ها

برای co-op احتیاج به یک نوع وورک پرمیتم خاص دارید. تا جایی که یادمه چند سال پیش اداره مهاجرت قانونی گذاشت که دانشجوها بین المللی اصلا co-op یا اینترنشیپ نمیتوانند بشن مگر اینکه قسمتی ضروری از تحصیل باشه.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام دوستان، ممنون میشم اگر من راهنمایی کنین.
    من برای ترم وینتر 2019 از یکی از دانشگاه های مونتریال پذیرش گرفتم، دسامبر 2018 وارد شدم تو فرودگاه استادی پرمیت گرفتم و در دانشگاه ثبت نام کردم و کارت دانشجویی گرفتم. بعد از 1 ماه مجبور شدم که به ایران برگردم. با استادم صحبت کردم و ایشون موافقت کرد من درسهایی که برداشته بودم انداختم و پذیرش رو دیفر کردم به ترم فال 2019 و برگشتم ایران. الان می خوام سپتمبر برگردم مونتریالتا برای فال درسمو مجدد شروع کنم. حالا با توجه به اینکه ویزا و استادی پرمیتی که برای من اون موقع صادر شد تا 2021 معتبر هستش من مجددا باید برای ورود به مونتریال CAQ جدید بگیرم؟ یعنی اصلا تو فرودگاه با وجود استادی پرمیت و ویزای معتبر از من مدارک دیگه ای هم می خوان؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)