صفحه 2 از 34 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

ApplyAbroad Editor

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

از آنجاییکه برای بعضی از دوستان هنوز تفاوت این دو مورد مورد سوال است، بنده یکسری توضیحات اضافه تر اینجا میارم:
    افراد در دو صورت می تونن به کانادا وارد شوند، ۱. ویزای معتبر داشته باشند ۲. سیتیزن کانادا باشند
    بحث ما در مورد حالت اول است.
    ویزاها را به دوسته کلی میشه تقسیم کرد: ۱. ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) که مخخف آن TRV است ۲. ویزای اقامت دایم (Permanent Resident Visa) که معمولا به اون PR میگن

فردی که هر کدوم از این ویزاها را داره می تونه وارد کانادا بشه. حالا این فرد اگه بخواد کار کنه، باید اجازه کار کردن بگیره Work Permit و اگه بخواد درس بخونه، باید اجازه درس خوندن بگیره Study Permit. این اجازه ها، مستقل از نوع ویزا هستند.

پس، یک نفر که برای اولین بار میخواد بره کانادا درس بخونه، اول باید ویزای اقامت موقت بگیره TRV و بعد از گرفتن ویزا، باید اجازه درس خوند بگیره و طول مدت اعتبار این دو با هم متفاوته.

یعنی TRV یک نفر ممکنه یک سال اعتبار داشته باشه، ولی study permit اون ۴ سال. در نتیجه، این فرد تا یکسال میتونه وارد خاک کانادا بشه، ولی تا چهار سال اجازه درس خوندن داره. در نتیجه،‌ اگر در زمانیکه اعتبار ویزای TRV این فرد تمام شده است، این فرد نمیتواند وارد کانادا شود حتی اگر study permit وی اعتبار داشته باشد.

اتفاقی که باعث گیج شدن و اشتباه کردن میشه اینه کسی که برای اولین بار میخواد برای درس خواندن به کانادا برود، ***در سایت سفارت*** باید لینک های مربوط study permit را دنبال کند و هیچ جا اسمی از TRV نمی بیند. در حالیکه، وی در جقیقت دارد برای TRV و study permit اقدام می کند.

نکته آخر اینکه، پس از آماده شدن ویزا، چیزی که فرد تحویل میگیرد، ویزای اقامت موقت TRV، که در پاسپورت وی چاپ می شود، و یک **معرفی نامه** برای صدور study permit است. ***study permit اصلی***، در فرودگاهی در کانادا صادر می شود.

Member bestboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU

دوست عزیز اگر شخصی‌ در فرودگاه استادی پرمیتش صادر شد و کلا نره دانشگاه ثبت نام کنه و یا بعد از یک ترم از ادامه تحصیل انصراف بده ، تکلیف استادی پرمیتش چی می‌شه؟ دانشگاه به اداره مهاجرت اطلاع میده و باطل می‌شه یا اینکه اعتبار داره و میتونه بر فرض بعد از ۷-۸ ماه بره و یک شهر یا دانشگاه دیگه ثبت نام کنه و در آینده ستادی پرمیت رو تمدید کنه؟
    >>>

Junior Member

اگه انصراف بدین، بله میشه. مورد مشابه سراغ دارم من. ولی اگه کلا ثبت نام نکنین، ممکنه دردسر بیافتین چون احتمالا یه تقلب محسوب بشه و وجود چنین احتمالی، یکی از دلیل هایی که آفیسرهای کانادایی بعضی دانشجوهای ایرانی رو ریجکت میکنن.

Junior Member

آقا خواهشاً این سوال رو جواب بدید

اگه یکی‌ با ویزای دانشجویی مولتیپل بره کانادا بعد از یه هفته بخواد واسه یه کار ضروری ۳ روزه برگرده ایران دو باره بره کانادا این امکانپذیر هست؟ مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه که مثلا بگن تا قبل از صادر شدن فعلا کارت یا مدرک نمیتونی‌ کانادا رو ترک کنی‌؟ ممنون از همه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط flurion نمایش پست ها
    از آنجاییکه برای بعضی از دوستان هنوز تفاوت این دو مورد مورد سوال است، بنده یکسری توضیحات اضافه تر اینجا میارم:
    افراد در دو صورت می تونن به کانادا وارد شوند، ۱. ویزای معتبر داشته باشند ۲. سیتیزن کانادا باشند
    بحث ما در مورد حالت اول است.
    ویزاها را به دوسته کلی میشه تقسیم کرد: ۱. ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) که مخخف آن TRV است ۲. ویزای اقامت دایم (Permanent Resident Visa) که معمولا به اون PR میگن

فردی که هر کدوم از این ویزاها را داره می تونه وارد کانادا بشه. حالا این فرد اگه بخواد کار کنه، باید اجازه کار کردن بگیره Work Permit و اگه بخواد درس بخونه، باید اجازه درس خوندن بگیره Study Permit. این اجازه ها، مستقل از نوع ویزا هستند.

پس، یک نفر که برای اولین بار میخواد بره کانادا درس بخونه، اول باید ویزای اقامت موقت بگیره TRV و بعد از گرفتن ویزا، باید اجازه درس خوند بگیره و طول مدت اعتبار این دو با هم متفاوته.

یعنی TRV یک نفر ممکنه یک سال اعتبار داشته باشه، ولی study permit اون ۴ سال. در نتیجه، این فرد تا یکسال میتونه وارد خاک کانادا بشه، ولی تا چهار سال اجازه درس خوندن داره. در نتیجه،‌ اگر در زمانیکه اعتبار ویزای TRV این فرد تمام شده است، این فرد نمیتواند وارد کانادا شود حتی اگر study permit وی اعتبار داشته باشد.

اتفاقی که باعث گیج شدن و اشتباه کردن میشه اینه کسی که برای اولین بار میخواد برای درس خواندن به کانادا برود، ***در سایت سفارت*** باید لینک های مربوط study permit را دنبال کند و هیچ جا اسمی از TRV نمی بیند. در حالیکه، وی در جقیقت دارد برای TRV و study permit اقدام می کند.

نکته آخر اینکه، پس از آماده شدن ویزا، چیزی که فرد تحویل میگیرد، ویزای اقامت موقت TRV، که در پاسپورت وی چاپ می شود، و یک **معرفی نامه** برای صدور study permit است. ***study permit اصلی***، در فرودگاهی در کانادا صادر می شود.
    از توضیحات مفیدتون ممنونم دوست عزیز، به قول شما هنگامی که برای study permit به سفارت تقاضا می دید در اصل برای همون ویزا TRV و معرفی نامه study permit تقاضا دادید. حالا سوالی که برای بنده پیش اومده این هست که طول این TRV چغدر هست؟ (جایی دیدم نوشتید یک سال) حالا می شه تقاضا داد که به اندازه طول تحصیل باشه یا اینکه مثل وضعیت قدیم آمریکا که هر سال ویزا باید تمدید می شد باید TRV هم تمدید بشه اگر شخص بخواد از کشور محل تحصیلش سفر کوتاه مدت به جای دیگه ای داشته باشه و دوباره برگرده به محل تحصیلش.

نکته بعد اینکه در مدت اعتبار TRV آیا نوع ورود و خروج آن از نوع multiple entry هست؟

ممنون

ApplyAbroad Editor

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed_N نمایش پست ها
    از توضیحات مفیدتون ممنونم دوست عزیز، به قول شما هنگامی که برای study permit به سفارت تقاضا می دید در اصل برای همون ویزا TRV و معرفی نامه study permit تقاضا دادید. حالا سوالی که برای بنده پیش اومده این هست که طول این TRV چغدر هست؟ (جایی دیدم نوشتید یک سال) حالا می شه تقاضا داد که به اندازه طول تحصیل باشه یا اینکه مثل وضعیت قدیم آمریکا که هر سال ویزا باید تمدید می شد باید TRV هم تمدید بشه اگر شخص بخواد از کشور محل تحصیلش سفر کوتاه مدت به جای دیگه ای داشته باشه و دوباره برگرده به محل تحصیلش.

نکته بعد اینکه در مدت اعتبار TRV آیا نوع ورود و خروج آن از نوع multiple entry هست؟

ممنون
    مدت زمان TRV رو خود سفارت تعیین می کنه. قبلا که سفارت تهران بود، مدت رو یک یا دو سال میزد. الان که سفارت آنکاراست، به اندازه مدت زمان تحصیل میزنه (ارشد ۲ سال و دکتری ۴ سال) مگر اینکه اعتبار پاسپورت کمتر باشه. یعنی اگه اعتبار پاس شما یک سال دیگه تموم بشه و شما برای دکتری اقدام کرده باشید، مدت زمان اعتبار TRV را یک سال میزنن، نه چهار سال.
    تا جاییکه من دیدم و شنیدم، همه multiple بودن، در نتیجه سفر کوتاه و ... در طول مدت اعتبار، به هر تعداد مجاز است.

Junior Member

یک سوال برای من پیش آمده...

من هفته پیش ویزای تحصیلی رو گرفتم. اما دانشگاه دیگه گفته دیره و نمی تونی برای ثبت نام بیای (البته سفارت به من ویزا داد و نامه دیفر نخواست).
    1- حالا من با این ویزا چکار کنم؟
    می تونم یه سفر برم ... ولی توی فرودگاه سراغ افسر مسئول Study Permit نرم؟ یعنی فقط یه سفر توریستی باشه (البته برای اینکه ویزام بلااستفاده نمونه و بتونم برای سال دیگه تمدیدش کنم)
    آیا برای ویزاهای دانشجویی، رجوع به افسر Study Permit ضروری است؟

2- من یک ویزای دانشجویی دارم، در حالیکه تا یکسال در هیچ دانشگاهی ثبت نام نیستم (البته دیفر کردم). آیا برای سال دیگه ویزای من تمدید می شه؟ و یا دارای شرایط ویژه است؟؟

نهایتا اینکه شما برای من در چنین شرایطی چه پیشنهادی دارید؟؟؟

Junior Member

تو فرودگاه لاین دانشجوها متفاوته و شما حتما باید به مسئول استادی پرمیت مراجعه کنید و اگه نتونید آفیسر مربوطه رو قانع کنید، دیپورت میشید که احتمال گرفتن ویزای مجدد رو کم میکنه براتون.
    اگر ویزای شما 1 سال بیشتر باشه میتونید سال بعد موقع شروع ترم تحصیلی و با نامۀ ادمیشن جدید وارد کانادا بشین که هیچ مشکلی نداره و آفیسر براتون استادی پرمیت صادر میکنه. بعد از ورود به کانادا میتونید میزاتون رو تمدید کنین.
    اگر تاریخ ویزاتون اونقدر کمه که به پاییز 2013 هم نمیرسه، اونوقت باید چند ماه مونده به آغاز سال تحصیلی ، یه اپلای جدید بفرستین به سفارت در آنکارا که ویزای جدید بگیرین و قاعدتا اینبار خیلی راحتتر ویزا میگیرین. فقط تو یه نامه شرایط خودتون رو توضیح بدین.
    شرایط شما اصلا ویژه نیست و خیلی از این موارد پیش میاد، ولی یادتون باشه که اقامت در کانادا با ویزای دانشجویی و بدون استادی پرمیت غیرقانونیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط po_mine نمایش پست ها
    یک سوال برای من پیش آمده...

من هفته پیش ویزای تحصیلی رو گرفتم. اما دانشگاه دیگه گفته دیره و نمی تونی برای ثبت نام بیای (البته سفارت به من ویزا داد و نامه دیفر نخواست).
    1- حالا من با این ویزا چکار کنم؟
    می تونم یه سفر برم ... ولی توی فرودگاه سراغ افسر مسئول Study Permit نرم؟ یعنی فقط یه سفر توریستی باشه (البته برای اینکه ویزام بلااستفاده نمونه و بتونم برای سال دیگه تمدیدش کنم)
    آیا برای ویزاهای دانشجویی، رجوع به افسر Study Permit ضروری است؟

2- من یک ویزای دانشجویی دارم، در حالیکه تا یکسال در هیچ دانشگاهی ثبت نام نیستم (البته دیفر کردم). آیا برای سال دیگه ویزای من تمدید می شه؟ و یا دارای شرایط ویژه است؟؟

نهایتا اینکه شما برای من در چنین شرایطی چه پیشنهادی دارید؟؟؟

Junior Member

با سلام.
    می خواستم بدونم اگه از دانشگاه برای ترم ژانویه پذیرش داشته باشی و بخوای دیفر کنی به ترم بعد امکانش هست تو اون مدت اونجا باشی به واسطه استادی پرمیتی که داری؟ اگه اصن اون دانشگاه رو بیخیال شی و بری یه ایالت دیگه واسه یه دانشگاه دیگه اقدام کنی شرایطش چجور میشه؟ باز برای اون دانشگاه جدید باید استادی پرمیت گرفت؟
    با تشکر

Junior Member

اگه بعد از ورود به کانادا، اقدام به دیفر کنین، بعله میشه تا ابد تو کانادا موند و مادام که از کانادا خارج نشید، مشکلی پیش نمیاد ولی امکان کار، بیمه و غیره ندارید در این مدت.
    اگر قبل از ورود به کانادا دیفر کنید، به شرط اینکه به موقع وارد کانادا بشید (مثلا یه هفته قبل از ترم) و آفیسر مشکوک نشه و استعلام نکنه، این هم امکان پذیره. ولی به هر حال کار درستی به نظر نمیرسه و اگر متوجه بشن که خواستین فریب بدین، در این صورت امکان دیپورت هم وجود داره.
    اگر بخوایین برین یه دانشگاه دیگه، هیچ مشکلی نیست و کافیه نامۀ ادمیشن اون دانشگاه رو به آفیسر بدین تا استادی پرمیت رو بر اساس دانشگاه جدید صادر کنه ولی شرطش اینه که هر دو دانشگاه ایالتی باشند یا هر دو کبک باشند، در غیر این صورت باید با سفارت هماهنگ کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatoo نمایش پست ها
    با سلام.
    می خواستم بدونم اگه از دانشگاه برای ترم ژانویه پذیرش داشته باشی و بخوای دیفر کنی به ترم بعد امکانش هست تو اون مدت اونجا باشی به واسطه استادی پرمیتی که داری؟ اگه اصن اون دانشگاه رو بیخیال شی و بری یه ایالت دیگه واسه یه دانشگاه دیگه اقدام کنی شرایطش چجور میشه؟ باز برای اون دانشگاه جدید باید استادی پرمیت گرفت؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)