صفحه 24 از 34 نخستنخست ... 1415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazd نمایش پست ها
    بینید شکا اول ویزای موقت میگیرید که در واقع مدرک فقط ورود و خروج به کاناداست و نه موندن تو اون کشور! بعد از اون براتون استادی پرمیت صادر میشه که مدرک اقامت موقت شماست تو کادانا و نه مدرک ورود و خروج به اونجا!
    حالا ممکنه شما ویزاتون اکسپایر بشه اما استادی پرمیتتون هنوز اعتبار داشته باشه! پس مستونسد تو کانادا بمونه و فقط نمیتونه اگر خارج شد وارد بشه!
    سلام
    و عرض ادب :
    درسته.پس این دانشجو استادی پرمیت داره اما ویزاش که مجوز ورود و خروجش به کاناداست منقضی شده.
    حالا اگر خارج بشه از خاک کانادا دیگه نمیتونه وارد بشه.چرا ؟ چون ویزاش منقضی و اکسپایر شده.
    راهش چی هست که خارج شد راحت برگرده؟
    باید بره اداره مهاجرت قبل اینکه از کانادا خارج بشه....بگه آقا جان من استادی پرمیتم مدتش اینقدر مونده اما ویزام اکسپایر و منقضی شده.لطف کن مراحل رو بهم بگو این رو تمدیدش کنم.بعد با خیال راحت خارج بشه از کانادا و بعد هم با همون ویزایی که قبل خروجش تمدید کرده راحت برگرده.
    البته به نظر من اگر در خاک کانادا هم باشه و ویزاش منقضی بشه بهتر نیست بره تمدیدش کنه؟
    یا تمدید نمیکنن؟ یا سخته؟ مراحلش چی هست؟
    ممنون از توضیحاتتون پیشاپیش.

Junior Member

سلام و عرض ادب استادین گرامی:
    من چند تا سوال دارم . ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند .در خصوص ویزای تحصیلی کانادا هست و سایت سفارت کانادا و یک سری از این قبیل مسائل که فکر میکنم در اینجا باید مطرح بشه اگر اشتباه نکرده باشم.ابتدا یک رزومه از خودم قرار میدم .قطعا بسیاری با این موانع دست به گریبان هستند.
    من متاهل هستم.
    شغلم تجارت الکترونیک در ایران هست.(مرتبط با علوم کامپیوتر و فروش اینترنتی )
    همسرم کامند قراردادی بیمارستان هست.
    یک دختر 5 ساله دارم.
    از کالج کانادا بعد از طی مراحلی ، پذیرش را اخذ کردم.
    یک دوره در ایران از این کالج برگزار شد که 35 ساعت از واحد های درسی این کالج در این 35 ساعت برگزار شد.(مدیریت پروژه ) و مدرک آن را از خود کالج دریافت کردم و به دستم رسید.(دلیل این کار این بود که آفیسر با دیدن این مدرک و سایر مدارکی که متعاقبا اعلام میکنم ارتباط را متوجه شود و ویزا را صادر کند.)
    اخذ ویزای کالج بسیار دشوار است.چون مدت تحصیل کم هست و احتمال هدف فرد از ماندن دائمی در کانادا بیشتر.بنا بر این آفیسر روی این مورد سخت گیری میکند.
    اما من :
    پذیرش از رشته دیتا بیس هست ( مرتبط با شغل خودم )
    همسرم کارمند هست که نشان میدهد اینجا ریشه داریم و هدف ماندن نیست ( خصوصا این که همسرم همراه من ابتدا نمی آید )
    دخترم اینجا هست.
    شغلم اینجا هست که مدارک موجود هست.
    در خصوص مدیریت پروژه و دیتا بیس در ایران اطلاعات زیادی نیست.
    اما آفیسر ممکن است این سوال برایش پیش آید چرا نرفت نزدیک تر مثلا آلمان؟!
    در رسته درسی و کاری ما بهترین نقطه دنیا برای تحصیل و اطلاعات در حال حاضر کانادا هست.
    برای همین اروپا را انتخاب نکردم.
    مدارک ملکی بالاخره جور کردم.یک سند منزلی که به نام زدم .
    200 میلیون نامه استعلام لاتین گرفتم.البته زیاد در بانک نماند این مبلغ.
    بنا بر این مدارک کاملا حاکی از آن هست که هدفم اقامت دائم نیست و برمیگردم.
    پس انتخاب کالج تقریبا حساسیتش از بین میرود برای آفیسر.
    این استادی پلن من هست.
    که اطلاعاتم را در رسته شغلی دوست دارم قوی کنم و برگردم برای کشورم کار کنم و این صنعت را رشد دهم.
    حالا :
    من پذیرش را از کالج گرفتم.برای نیمه دوم شهریور باید سر کلاس باشم.
    CAQ هم اقدام کردم و تا 1 ماه دیگر حداکثر در دستم هست.الآن 19 فروردین 96 هست.هدفم این هست که تیرماه در خاک کانادا باشم.
    الآن میخواهم همزمانی که CAQ به دستم میرسد ، سفارت را هم شروع کنم.
    هدفم این هست که حضورا برای ارائه مدارک به آنکارا بروم.
    اما :
    از طریق لینک زیر ثبت نام در سایت سفارت را انجام دادم :
    https://clegc-gckey.gc.ca/j/eng/l?Re...8f40e352cfff29
    مراحل را جلو رفتم.از من یک سری سوال کرد که نام کاربری ساختم.
    در انتها از من یک سری مدارک خواست آپلود کنم . 60 روز هم مهلت داد.
    حدود 9 تا در اینجا آپشن بود.
    پارت اول آپشن یک ، خیلی عجیب بود.
    application for visitor viza
    که یک فرم 5 صفحه ای هم داشت.
    من که برای تحصیل میروم.چرا این فرم ویزیتوری اینجا هست.
    این یک مورد.
    مورد بعدی هم درخواست های پایین هست که در عکس ها قرار دادم.
    این ها چی هستند و من چطور باید بارگزاری کنم.
    یک سری فرم برای دانلود در هر پارت هست که این هیچ.دانلود کرده و پر میکنم.
    اما یک سری ، چیزهای دیگری هست.
    که من نمیدانم چی هست و چی باید بارگزاری کنم.
    مورد بعدی هم اینکه من استادی پلن را کجا بارگزاری کنم؟
    سوابق کاری و شغلی را کجا بارگزاری کنم؟ سوابق کاری همسر که مدرک اینکه همسر در ایران شاغل هست با سوابق بیمه رسمی و تایید دادگستری را کجا آپلود کنم؟
    با اینکه این پارت مخصوص ویزای دانشجویی هست اما چرا باید ویزیتوری در این قسمت وجو داشته باشد؟
    ممنون میشوم یک راهنمایی بفرمایید اساتید بزرگوار :

Senior Member atabey آواتار ها

می کنن دوست عزیز. اگر کسی استادی پرمیت داشته باشه هم از داخل کانادا و هم از خارچ از کانادا میتونه درخواست ویزا بده. حالا اگر کسی داخل کانادا بود و درخواست داد و ویزاش اومد میتونه با خیال راخت خارج شه. چرا که اگر خارچ شد باید منتظر آنکارا باشه!‌ حالا از شانس افرادی مثل من دیدی یه وقت اردوغان کودتا کرد و سفارت رو بستوند! اون عزیز دل دیگه کارش به کرام الکاتبین بنده. نه اینکه دولت کانادا ویزا نده،‌بلکه به خاطر اینکه سفارت بسته شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط shaherik نمایش پست ها
    سلام
    و عرض ادب :
    درسته.پس این دانشجو استادی پرمیت داره اما ویزاش که مجوز ورود و خروجش به کاناداست منقضی شده.
    حالا اگر خارج بشه از خاک کانادا دیگه نمیتونه وارد بشه.چرا ؟ چون ویزاش منقضی و اکسپایر شده.
    باید بره اداره مهاجرت قبل اینکه از کانادا خارج بشه....بگه آقا جان من استادی پرمیتم مدتش اینقدر مونده اما ویزام اکسپایر و منقضی شده.لطف کن مراحل رو بهم بگو این رو تمدیدش کنم.بعد با خیال راحت خارج بشه از کانادا و بعد هم با همون ویزایی که قبل خروجش تمدید کرده راحت برگرده.
    البته به نظر من اگر در خاک کانادا هم باشه و ویزاش منقضی بشه بهتر نیست بره تمدیدش کنه؟
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Senior Member atabey آواتار ها

سلام مجدد: لطفا صندوقتون رو پاک کنید. جا نداره ...

دوست عزیز شما به هر دلیلی درخواستتون اشتباهی درخواست ویزیت شده. توصیه می کنم کلا اپلیکیشن رو پاک کنید و از نو برای استادی پرمیت اقدام کنید. هیچ مجموعه سوالی رو هم لینک نکنید و از نو جواب بدین.

برای شروع هم لطفا از سایت سی آی سی قسمت گرفتن استادی پرمیت شروع کنید و گام به گام پیش برین. نیازی نیست یوزر و پس دوباره ایجاد کنید. تنها اپلیکیشن فعلی نیمه کاره رو دلیت کنید.

فروم مربوطه هم فروم مدارک مورد نیاز برای اپلای هست نه تفاوت استادی پرمیت و ویزا.

موفق باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط shaherik نمایش پست ها
    سلام
    و عرض ادب :
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

من به همراه همسر و دخترم با یک ویزای کار یک ساله در مونتریال هستیم و موفق شدم یک پذیرش برای دوره دکترا بگیرم، برای CAQ و گرفتن study permit به صورت آنلاین از داخل کانادا اقدام کردم و 2 ماه دیگه فرصت دارم تا داخل کانادا باشم. سوال من اینه که برای ویزای تحصیلی باید چی کارکنم؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط naser_mohammad نمایش پست ها
    من به همراه همسر و دخترم با یک ویزای کار یک ساله در مونتریال هستیم و موفق شدم یک پذیرش برای دوره دکترا بگیرم، برای CAQ و گرفتن study permit به صورت آنلاین از داخل کانادا اقدام کردم و 2 ماه دیگه فرصت دارم تا داخل کانادا باشم. سوال من اینه که برای ویزای تحصیلی باید چی کارکنم؟
    هر وقت Study Permit ـتون به دستتون رسید، باهاش برای ویزا اپلای کنید. پرونده اتون در CPC-Ottawa بررسی خواهد شد. البته اگر ویزای فعلیتون هنوز معتبره می تونید خارج و با همون دوباره وارد بشید، وقتی پرمیت دانشجویی داشته باشید نیاز نیست که روی برچسب ویزای گذرنامه اتون حتمَن نوشته باشه Student.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

ممنون از راهنمایی شما، اگر ممکنه راهنمایی کنید که برای اپلای کردن ویزا از کجا باید شروع کنم، چون تا الان خودم برای ویزا اپلای نکردم.

Junior Member

سلام یه سوال خاص داشتم ... از هر جا و هر کی می پرسم جوابی نمی گیرم.

من پارسال از UBC پذیرش گرفتم و رفتم کانادا ... استادی پرمیت و سین نامبر رو گرفتم ... دو سه ماهی هم بودم ... بعدش با استادم دچار مشکل شدم و انصراف دادم برگشتم ... الان از mcmaster پذیرش گرفتم ... حالا نمی دونم استادی پرمیت و سین نامبرم چی میشه ... ویزام تا 2020 اعتبار داره ... اما نمی دونم استادی پرمیتم الان اعتبار داره یا نداره همینطور سین نامبرم ... کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BSc Chem-Eng Mazandaran Uni (Babol Noshirvani)**MSc Process-Eng Tehran Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط batimhr نمایش پست ها
    سلام یه سوال خاص داشتم ... از هر جا و هر کی می پرسم جوابی نمی گیرم.

من پارسال از UBC پذیرش گرفتم و رفتم کانادا ... استادی پرمیت و سین نامبر رو گرفتم ... دو سه ماهی هم بودم ... بعدش با استادم دچار مشکل شدم و انصراف دادم برگشتم ... الان از mcmaster پذیرش گرفتم ... حالا نمی دونم استادی پرمیت و سین نامبرم چی میشه ... ویزام تا 2020 اعتبار داره ... اما نمی دونم استادی پرمیتم الان اعتبار داره یا نداره همینطور سین نامبرم ... کسی هست بتونه راهنماییم کنه؟
    طبق قانون بعد 2014 اداره مهاجرت کانادا که از دانشگاها میخواد بطور مداوم گزارش دانشجوهای بین المللیشون رو بدن، استادی پرمیت شما قاعدتاً الان باطل شده. چند وقته که برگشتید دقیقا؟ برای سفر به کانادا بایستی TRV و استادی پرمیت با هم داشته باشید. (لینک)
    ولی چون ویزا دارید تا 2020، برای ورود به کانادا و تحصیل بایستی اجازه تحصیل یا استادی پرمیت دوباره بگیرید. اگر همونموقع پذیرش میگرفتید و بصورت آنلاین DLI رو عوض میکردید مسئله ای نداشتید اما چون انصراف دادید و چند وقت خارج شدید احتمالا دیگه گزارش UBC رسیده به اداره مهاجرت و استادی پرمیت شما منقضی شده. بازم جهت اطمینانتون پیشنهاد میکنم از mcmaster بخش بین الملل سوال کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من یک سوال داشتم.من میخوام برای ویزا دانشگاه کارلتون که دکتری هست اقدام کنم اما قصدم این هست که برای ارشد مجدد دانشگاه کنکوردیا برم. هردوتاش هم پذیرش دارم. چون میخوام ریسک رجکت شدن ارشد مجدد را کم کنم برای درخواست ویزا. میتونم وقتی رفتم اونجا دانشگاه تغغیر بدم؟ با توجه به اینکه مقطع ها فرق می کنه و کبک نیاز به CAQ داره؟ و هردو پذیرش هم واسه Sep هست. آیا دوباره درخواست study permit بدم؟ این پروسه زمان بر هست؟ به شروع ترم برای دانشگاه کونکوردیا میرسم؟؟؟ممنون میشم اگه اطلاع دارین کمکم کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)