صفحه 4 از 34 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

Member Klamm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature MA

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

ممنون دومان عزیز. واقعا مساله ی مهمی رو داری برای بچه ها روشن میکنی. من هم یک سوال داشتم:
    تمدید ویزای دانشجوهایی که در زمان تحصیلشون اعتبار ویزاشون تموم میشه همونطور که خودت گفتی از داخل کانادا انجام میشه و قاعدتا کار سختی هم نباید باشه (پاسپورت معتبر همراه با استادی پرمیت رو میفرستی به اتاوا دیگه درسته؟ تا آخر استادی پرمیت تمدیدش میکنن. درست؟)
    حالا این ویزای جدید شرایطش مثل قبلیه هست؟ مثلا اگه قبلی مالتیپل بوده این هم هست؟

و یک سوال هم در مورد تمدید ویزای همراه. اولا همراه که استادی پرمیت نداره. پس موندنش در کانادا بیش از تاریخ اعتبار TRV غیر قانونیه، نه؟
    و اگر هم بخواد تمدید کنه این دیگه به راحتی نمدید TRV خود دانشجو نیست ، هست؟ شاید نخوان به همراهش باز ویزا بدن

Junior Member

درسته، برای تمدید استادی پرمیت باید مدارک به اتاوا فرستاده بشه که تا آخر استادی پرمیت تمدید میشه برای همین یه استراتژی اینه که اول استادی پرمیتی رو که کم مونده به تاریخ انقضا، تمدید کنی و بعد ویزا رو تمدید کنی که تاریخ ویزات بیشتر بشه. من الان تاریخ ویزام تموم شده ولی منتظرم که اول استادی پرمیت جدید بگیرم (که 6 ماه مونده به تاریخ انقضا، قابل اقدام هست) و بعد درخواست ویزا بدم.
    اگر درخواست ویزای مالتیپل بدید، حتما ویزای جدید مالتیپل خواهد بود و از این جهت نگران نباشید.

یه نکتۀ جالب اینه که برای افراد متاهل تاریخ ویزاها همیشه یکسان خواهد بود. یعنی همسرتون هم تاریخ ویزاش همانی خواهد بود که ویزای شما هست. پس موقع اپلای ویزا مهمه تا جایی که میشه هر دو نفر استادی پرمیت و پاسپورتهای طولانی مدت تری رو ارسال کنین. اگر استراتژی خوب بریزین میتونین برای هر دو نفر ویزای 4 ساله بگیرین مثلا. ویزای همسر هم دقیقا همون پروسه رو داره و سختتر نیست. حتما به همسرتون هم ویزا میدن و دقیقا تا تاریخی که شما ویزا دارین. لذا اگر همسوتون وارد کانادا شد، دیگه نباید نگران ویزای اون باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Klamm نمایش پست ها
    ممنون دومان عزیز. واقعا مساله ی مهمی رو داری برای بچه ها روشن میکنی. من هم یک سوال داشتم:
    تمدید ویزای دانشجوهایی که در زمان تحصیلشون اعتبار ویزاشون تموم میشه همونطور که خودت گفتی از داخل کانادا انجام میشه و قاعدتا کار سختی هم نباید باشه (پاسپورت معتبر همراه با استادی پرمیت رو میفرستی به اتاوا دیگه درسته؟ تا آخر استادی پرمیت تمدیدش میکنن. درست؟)
    حالا این ویزای جدید شرایطش مثل قبلیه هست؟ مثلا اگه قبلی مالتیپل بوده این هم هست؟

و یک سوال هم در مورد تمدید ویزای همراه. اولا همراه که استادی پرمیت نداره. پس موندنش در کانادا بیش از تاریخ اعتبار TRV غیر قانونیه، نه؟
    و اگر هم بخواد تمدید کنه این دیگه به راحتی نمدید TRV خود دانشجو نیست ، هست؟ شاید نخوان به همراهش باز ویزا بدن

Junior Member

معمولا به تاریخ انقضای استادی پرمیت و پاسپورت نگاه میکنن و مینیمم تاریخ انقضای این دو میشه تاریخ انقضا برای ویزا.
    روی استادی پرمیت شماره پاسپورت هم هست، درسته. ولی چون تاریخ انقضای استادی پرمیت بیشتر از تاریخ اعتبار پاسپورت نیست، این مشکلی که گفتین پیش نمیاد.
    ولی استادی پرمیت وجودش به پاسپورت وابسته نیست، یعنی اگر پاسپورت شما گم هم بشه و اقدامی هم براش نکنین، مادام که استادی پرمیت دارین، از حق تحصیل و بیمه و ... برخوردارید و اقامتتون قانونیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.
    راستش تا جایی که من خوندم اعتبار استادی پرمیت میتونه فراتر از تاریخ انقضای پاسپورت باشه؛ درسته؟
    تحت این شرایط اگه کسی پاسپورت جدید بگیره لام نیست دوباره یه استادی پرمیت جدید بگیره؟
    یعنی آیا این پرمیت ( به رغم ویزا) وجودش به پاسپورت وابسته نیست! و آیا شماره پاسپورت توش ذکر میشه؟

Junior Member

با سلام
    من از یک دانشگاهی در تورنتو برای ترم ژانویه پذیرش دارم و تصمیمم بر این هست که این ترم رو دیفر کنم و در این مدت دنبال کار گرفتن پذیرش از دانشگاه کلگری که همسرم در آنجا مشغول به تحصیل است باشم یا اینکه ادمیشن دانشگاه رو اگه بشه به دانشگاه کلگری ترنسفر کنم. من ویزام اومده و بلیطم برای 14 ژانویه است. می خواستم بدونم من برای دیفر بهتر است یه چه نحوی عمل کنم؟ قبل از ورودم به کانادا به دانشگاه اطلاع بدم ممکنه برای ورودم در تاریخ ژانویه و اقامتم در این مدت در کلگری مشکلی پیش بیاد؟ یا اینکه بذارم بعد از ورودم به کانادا با دانشگاه حضوری صحبت کنم؟ اونجوری باز موندن من در کانادا مشکل ساز میشه یا نه؟

یه سوال دیگه اینکه هنگام ورود به فرودگاه حتما باید استادی پرمیت گرفت از آفیسر؟ چه مدرکی باید همرات باشه که بر اساس اون استادی پرمیت صادر شه؟ فقط ادمیشن؟ اگه من تاریخ ورودم به کانادا دیرتر از شروع کلاسها در تورنتو باشه توی صدور استادی پرمیتم مشکل ایجاد میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dumanb نمایش پست ها
    اگه بعد از ورود به کانادا، اقدام به دیفر کنین، بعله میشه تا ابد تو کانادا موند و مادام که از کانادا خارج نشید، مشکلی پیش نمیاد ولی امکان کار، بیمه و غیره ندارید در این مدت.
    اگر قبل از ورود به کانادا دیفر کنید، به شرط اینکه به موقع وارد کانادا بشید (مثلا یه هفته قبل از ترم) و آفیسر مشکوک نشه و استعلام نکنه، این هم امکان پذیره. ولی به هر حال کار درستی به نظر نمیرسه و اگر متوجه بشن که خواستین فریب بدین، در این صورت امکان دیپورت هم وجود داره.
    اگر بخوایین برین یه دانشگاه دیگه، هیچ مشکلی نیست و کافیه نامۀ ادمیشن اون دانشگاه رو به آفیسر بدین تا استادی پرمیت رو بر اساس دانشگاه جدید صادر کنه ولی شرطش اینه که هر دو دانشگاه ایالتی باشند یا هر دو کبک باشند، در غیر این صورت باید با سفارت هماهنگ کنین.

Junior Member

شما فقط یه هفته دیرتر میایین کانادا لذا در صدور استادی پرمیت مشکلی براتون پیش نمیاد و فقط شاید یک کپی از نامۀ ادمیشن دانشگاه ازتون بخوان، شاید! چون شما قبلا این مدارک رو دادین سفارت و همه چی تو یک فایل الکترونیک ثبت هست، لذا مدرکی از شما نمیخوان معمولاً.

من جای شما باشم با استادی پرمیت وارد کانادا میشم و بعد دیفر میکنم. اینطوری نیازی نخواهد بود که به آفیسر دروغ بگین. ولی شما هر چه زودتر بویژه قبل از خروج از کانادا باید وضعیتت خودتون رو مشخص کنین؛
    یا باید استادی پرمیت دانشگاه جدید رو گرفته باشین (چون تو استادی پرمیت، مشخصات دانشگاه هم ذکر میشه) که همون ویزای قبلی معتبر خواهد بود (چون ویزای تحصیلی ربطی به دانشگاه خاصی نداره)
    یا اگر موفق به گرفتن پذیرش نشدین و دانشگاه فعلی رو هم نرفتین، باید به واسطۀ حضور همسرتون در کانادا، برای نوع ویزای همراه اپلای کنین که لزومی به دانشجو بودنتون نداشته باشه

در هر دو حالت مدارک شما خیلی زود صادر میشه چون از داخل کانادا اقدام میکنین و چون همسرتون اونجا هستن.
    توصیه من اینه که بلافاصله از international advisor دانشگاه فعلیتون یه وقت ملاقات بگیرین و بگین که مثلا تصمیم گرفتین دیفر کنین و یه ترم پیش همسرتون باشید. اونها همۀ کارهای حقوقی رو که لازم هست انجام بدین به شما میگن مثلا ممکنه شما مجبور باشید در این مدت شخصا با یه شرکت خصوصی قرارداد بیمه ببندید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatoo نمایش پست ها
    با سلام
    من از یک دانشگاهی در تورنتو برای ترم ژانویه پذیرش دارم و تصمیمم بر این هست که این ترم رو دیفر کنم و در این مدت دنبال کار گرفتن پذیرش از دانشگاه کلگری که همسرم در آنجا مشغول به تحصیل است باشم یا اینکه ادمیشن دانشگاه رو اگه بشه به دانشگاه کلگری ترنسفر کنم. من ویزام اومده و بلیطم برای 14 ژانویه است. می خواستم بدونم من برای دیفر بهتر است یه چه نحوی عمل کنم؟ قبل از ورودم به کانادا به دانشگاه اطلاع بدم ممکنه برای ورودم در تاریخ ژانویه و اقامتم در این مدت در کلگری مشکلی پیش بیاد؟ یا اینکه بذارم بعد از ورودم به کانادا با دانشگاه حضوری صحبت کنم؟ اونجوری باز موندن من در کانادا مشکل ساز میشه یا نه؟

یه سوال دیگه اینکه هنگام ورود به فرودگاه حتما باید استادی پرمیت گرفت از آفیسر؟ چه مدرکی باید همرات باشه که بر اساس اون استادی پرمیت صادر شه؟ فقط ادمیشن؟ اگه من تاریخ ورودم به کانادا دیرتر از شروع کلاسها در تورنتو باشه توی صدور استادی پرمیتم مشکل ایجاد میکنه؟

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون.
    یعنی قبل ورودم به کانادا به دانشگاه ایمیل بزنم اطلاع بدم یا حضوری وقتی رسیدم اونجا برم دانشگاه و صحبت کنم باهاشون؟ در حالت دوم من بعد شروع کلاسها اونجا میرسم ، این ممکن نیست با توجه به تقاضای من که دیفر هست و تازه یه هفته بعد کلاسها دارم اطلاع میدم دردسرساز بشه؟

dumanb;1002724]شما فقط یه هفته دیرتر میایین کانادا لذا در صدور استادی پرمیت مشکلی براتون پیش نمیاد و فقط شاید یک کپی از نامۀ ادمیشن دانشگاه ازتون بخوان، شاید! چون شما قبلا این مدارک رو دادین سفارت و همه چی تو یک فایل الکترونیک ثبت هست، لذا مدرکی از شما نمیخوان معمولاً.

من جای شما باشم با استادی پرمیت وارد کانادا میشم و بعد دیفر میکنم. اینطوری نیازی نخواهد بود که به آفیسر دروغ بگین. ولی شما هر چه زودتر بویژه قبل از خروج از کانادا باید وضعیتت خودتون رو مشخص کنین؛
    یا باید استادی پرمیت دانشگاه جدید رو گرفته باشین (چون تو استادی پرمیت، مشخصات دانشگاه هم ذکر میشه) که همون ویزای قبلی معتبر خواهد بود (چون ویزای تحصیلی ربطی به دانشگاه خاصی نداره)
    یا اگر موفق به گرفتن پذیرش نشدین و دانشگاه فعلی رو هم نرفتین، باید به واسطۀ حضور همسرتون در کانادا، برای نوع ویزای همراه اپلای کنین که لزومی به دانشجو بودنتون نداشته باشه

در هر دو حالت مدارک شما خیلی زود صادر میشه چون از داخل کانادا اقدام میکنین و چون همسرتون اونجا هستن.
    توصیه من اینه که بلافاصله از international advisor دانشگاه فعلیتون یه وقت ملاقات بگیرین و بگین که مثلا تصمیم گرفتین دیفر کنین و یه ترم پیش همسرتون باشید. اونها همۀ کارهای حقوقی رو که لازم هست انجام بدین به شما میگن مثلا ممکنه شما مجبور باشید در این مدت شخصا با یه شرکت خصوصی قرارداد بیمه ببندید.[/QUOTE]

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون.
    یعنی قبل ورودم به کانادا به دانشگاه ایمیل بزنم اطلاع بدم یا حضوری وقتی رسیدم اونجا برم دانشگاه و صحبت کنم باهاشون؟ در حالت دوم من بعد شروع کلاسها اونجا میرسم ، این ممکن نیست با توجه به تقاضای من که دیفر هست و تازه یه هفته بعد کلاسها دارم اطلاع میدم دردسرساز بشه؟

Junior Member

اگه قبل ورود دیفر کنین مجبورید به آفیسر دروغ بگین. من باشم همچین کاری نمیکنم.
    بعد از ورود هم میشه دیفر کرد، هم مرخصی گرفت. از این نظر خیلی منعطف هستند دانشگاههای کانادا. کاملا به مشکلات شخصی دانشجوها اهمیت میدن. با advisor دانشگاه که صحبت کنین، بهترین گزینه دستتون میاد.

ممنون بابت راهنماییتون.

Junior Member

یعنی شما میگین من به ادوایزر بگم که به وقت ملاقات می خوام رسیدم اونجا باهاتون حرف بزنم؟ من آخه دیرتر از شروع کلاس دارم می رسم اونجا نباید به دانشگاه اطلاع قبلی بدم؟ اگه من از اینجا به دانشگاه ایمیل بدم و بگم که می خوام دیفر کنم و اونا کارای من رو انجام بدن من توی فرودگاه موقع گرفتن استادی پرمیت اینو بگم که دیفر کردم مشکلی پیش میاد؟ یا اصن نگم می فهمن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dumanb نمایش پست ها
    اگه قبل ورود دیفر کنین مجبورید به آفیسر دروغ بگین. من باشم همچین کاری نمیکنم.
    بعد از ورود هم میشه دیفر کرد، هم مرخصی گرفت. از این نظر خیلی منعطف هستند دانشگاههای کانادا. کاملا به مشکلات شخصی دانشجوها اهمیت میدن. با advisor دانشگاه که صحبت کنین، بهترین گزینه دستتون میاد.

Junior Member

منظور من international advisor بود که به کارهای حقوق دانشجویان خارجی وارد هستند.
    اگر به آفیسر فرودگاه نگین، احتمال داره که متوجه نشند اصلا، ولی اگر چیزی پرسیدن، چی؟ دروغ میگین؟ انتخاب با خودتون.
    ولی مطمئن هستم بعد از ورود به کانادا امکان دیفر یا مرخصی رو دارین هنوز. من خودم آخر یه ترم تازه مرخصی گرفتم. بهانۀ مشکلات شخصی اینجا کاملا موجه هست بر خلاف ایران.

یعنی شما میگین من به ادوایزر بگم که به وقت ملاقات می خوام رسیدم اونجا باهاتون حرف بزنم؟ من آخه دیرتر از شروع کلاس دارم می رسم اونجا نباید به دانشگاه اطلاع قبلی بدم؟ اگه من از اینجا به دانشگاه ایمیل بدم و بگم که می خوام دیفر کنم و اونا کارای من رو انجام بدن من توی فرودگاه موقع گرفتن استادی پرمیت اینو بگم که دیفر کردم مشکلی پیش میاد؟ یا اصن نگم می فهمن؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)