صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 337

موضوع: تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

منظورم این بود که اصلا امکان اینکه اون دانشگاه نرم هستش؟ با ایمیل بهشون بگم من یک سال از همسرم دور بودم اگه امکانش هست می خوام یه ترم دیفر کنم که برم پیش اون؟ اگه ترمم رو دیفر کنم میفته برای spring اگه نشد برای summer . در این صورت من تو فرودگاهم اگه استعلام کردن و از تو فایل الکترونیک متوجه شدن به آفیسر میگم که به چه علت دیفر کردم . می خوام بدونم اگه به آفیسر بگم،با توجه به اینکه دارم چند ماه جلوتر وارد میشم، مشکلی پیش میاد یا نه؟

ممنون از لطفتون

نقل قول نوشته اصلی توسط dumanb نمایش پست ها
    منظور من international advisor بود که به کارهای حقوق دانشجویان خارجی وارد هستند.
    اگر به آفیسر فرودگاه نگین، احتمال داره که متوجه نشند اصلا، ولی اگر چیزی پرسیدن، چی؟ دروغ میگین؟ انتخاب با خودتون.
    ولی مطمئن هستم بعد از ورود به کانادا امکان دیفر یا مرخصی رو دارین هنوز. من خودم آخر یه ترم تازه مرخصی گرفتم. بهانۀ مشکلات شخصی اینجا کاملا موجه هست بر خلاف ایران.

Junior Member

مورد مشابه سراغ ندارم که راهنماییتون کنم. ولی آفیسر در فرودگاه میتونه مانع ورود شما بشه حتی اگر ویزا داشته باشین. این یه ضابطۀ قانونیه.
    قاعدتا اگر ویزای تحصیلی دارید باید آفیسر رو قانع کنید که برای تحصیل دارید میرید. اگر برای دیدار میرید، این سوال پیش میاد که چرا ویزای توریستی یا همراه نگرفتین؟
    من باشم همچین ریسکی نمیکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatoo نمایش پست ها
    منظورم این بود که اصلا امکان اینکه اون دانشگاه نرم هستش؟ با ایمیل بهشون بگم من یک سال از همسرم دور بودم اگه امکانش هست می خوام یه ترم دیفر کنم که برم پیش اون؟ اگه ترمم رو دیفر کنم میفته برای spring اگه نشد برای summer . در این صورت من تو فرودگاهم اگه استعلام کردن و از تو فایل الکترونیک متوجه شدن به آفیسر میگم که به چه علت دیفر کردم . می خوام بدونم اگه به آفیسر بگم،با توجه به اینکه دارم چند ماه جلوتر وارد میشم، مشکلی پیش میاد یا نه؟

ممنون از لطفتون

Junior Member

ببینید من ویزام تحصیلیه و نمی خوام این موقعیت رو که از دست بدم. فقط چون دانشگاهم یه شهری به غیر از اون شهریه که همسرم هست می خوام که یه ترم دیفر کنم(برا اسپرینگ یا سامر) که چند ماهی پیش اون باشم. حالا چون دیرتر از تاریخ کلاس دارم میرم میرم و می خوام که کلاسها رو هم نرم میگم شاید بهتر باشه از قبل به دانشگاه اطلاع بدم . توی فرودگاه هم اگر آفیسر میدونست این قضیه دیفر رو براش توضیح میدم که من فقط یه چند ماهی انداختم عقب تحصیل رو با موافقت دانشگه که پیش همسرم باشم. فقط نمیدونم این حرف رو می پذیرن یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dumanb نمایش پست ها
    مورد مشابه سراغ ندارم که راهنماییتون کنم. ولی آفیسر در فرودگاه میتونه مانع ورود شما بشه حتی اگر ویزا داشته باشین. این یه ضابطۀ قانونیه.
    قاعدتا اگر ویزای تحصیلی دارید باید آفیسر رو قانع کنید که برای تحصیل دارید میرید. اگر برای دیدار میرید، این سوال پیش میاد که چرا ویزای توریستی یا همراه نگرفتین؟
    من باشم همچین ریسکی نمیکنم.

Junior Member

سلام
    من یه سوالی دارم، ممنون می شم راهنماییم کنید.
    من الان در کانادا مشغول تحصیل هستم و ویزا مالتیپل و استادی پرمیت 4 ساله دارم.
    میخواستم ببینم میشه دوباره برای گرفتن ویزای موقت از داخل کانادا اقدام کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinyad نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوالی دارم، ممنون می شم راهنماییم کنید.
    من الان در کانادا مشغول تحصیل هستم و ویزا مالتیپل و استادی پرمیت 4 ساله دارم.
    میخواستم ببینم میشه دوباره برای گرفتن ویزای موقت از داخل کانادا اقدام کنم؟
    تا پایان اعتبارش که احتیاج به گرفتن ویزای مجدد ندارید. منظورتون بعد از پایان پرمیت چهار ساله است؟ بله میتونید ار داخل کانادا تمدیدش کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تا پایان اعتبارش که احتیاج به گرفتن ویزای مجدد ندارید. منظورتون بعد از پایان پرمیت چهار ساله است؟ بله میتونید ار داخل کانادا تمدیدش کنید.
    بله، می دونم، ولی می خوام از این طریق برای همسرم هم از داخل کانادا درخواست ویزا کنم (ویزای ایشون از آنکارا ریجکت شده). حالا می خوام ببینم اگه الان که ویزای خودم 4 سال اعتبار داره، مجدداً برای خودم و همسرم درخواست ویزا بدم، چه جوری می شه؟!!

ApplyAbroad Guru

بله، می دونم، ولی می خوام از این طریق برای همسرم هم از داخل کانادا درخواست ویزا کنم (ویزای ایشون از آنکارا ریجکت شده). حالا می خوام ببینم اگه الان که ویزای خودم 4 سال اعتبار داره، مجدداً برای خودم و همسرم درخواست ویزا بدم، چه جوری می شه؟!!
    تا جایی که بنده اطلاع دارم از داخل کانادا نمیشه تقاضای ویزا داد. فقط میشه ویزا رو تمدید کرد.

Junior Member

سلام دوستان. جدیدا یه تعدادی از دوستان من که با ویزای ویزیتوری به همراه همسر اومده بودن کانادا ، بعد از ورود درخواست work permit داده بودن و گرفته بودن. حالا که پذیرش گرفتن برای دانشگاه و درخواست study permit دادن، ریجکت شدن!!! دلیلشم بهشون گفتن اینه که تا وقتی work permit دارین نمیتونید تقاضای استادی پرمیت کنید مگر در 30 روز پایانی اعتبار اجازه کار. در صورتیکه قبلا خیلیها رو میشناختم که این کار رو کرده بودن. کسی خبر نداره آیا قانون عوض شده؟

Junior Member

من میدونم برعکسش مشکلی نداره یعنی استادی پرمیت داشته باشین به راختی میتونین work permit مخصوص "حین تحصیل" بگیرین. بنظر منطقی میاد که تا زمانی که یه permit منقضی نشده، permit دیگه ای صادر نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط samankh نمایش پست ها
    سلام دوستان. جدیدا یه تعدادی از دوستان من که با ویزای ویزیتوری به همراه همسر اومده بودن کانادا ، بعد از ورود درخواست work permit داده بودن و گرفته بودن. حالا که پذیرش گرفتن برای دانشگاه و درخواست study permit دادن، ریجکت شدن!!! دلیلشم بهشون گفتن اینه که تا وقتی work permit دارین نمیتونید تقاضای استادی پرمیت کنید مگر در 30 روز پایانی اعتبار اجازه کار. در صورتیکه قبلا خیلیها رو میشناختم که این کار رو کرده بودن. کسی خبر نداره آیا قانون عوض شده؟

Senior Member atabey آواتار ها

شما که ویزای ولید دارید، چظوری می تونید ویزاتون رو ابطال کنید (البته یه راههای زشتی بود که من توصیه نمی کنم). به ره حال بر فرض اینکه ویزاتون باطل شد و درخواست ویزا دادین بر خودتون (با استادی پرمیتتون) و بعد بر همسر محترم هم درخواست همراه دادین، چیزی که برا شما تو پاکت میاد پاستون هست با ویزا و برای همسرتون پاس خالی. علت ریجکتشون هم İmmigration status و Social Tie و ... خواهد بود. چون حتی اگر پاس همسرتون رو بفرستین کانادا، وضع مهاجرتیشون ولید نیست و ویزا نمی دن. توصیه می کنم این کار رو نکنید. چون ویزاهای بعدی رو مشکل تر می کنه.

یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)