صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 258

موضوع: تاریخ های برگزاری PBT

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض تاریخ های برگزاری PBT

تاریخ های PBT همیشه 6 بار در سال هست و در همه جای دنیا به صورت هماهنگ و همزمان برگزار میشه.
    اگه 6 تا امتحان امسال رو با سال گذشته مقایسه کنیم به این نتیجه می رسیم که حتی تاریخ های برگزاری سال های مختلف هم تقریبا بدون تغییر هستند! فقط از آنجایی که امتحانات همیشه شنبه و بعضا جمعه برگزار میشه عملا تاریخ های امسال یکی دو روز نسبت به پارسال تغییر میکنه. شما به راحتی میتونید تاریخ های پارسال رو با امسال مقایسه کنید:

PBT 2007 - 2008
    -----------------------
    Aug 18, 2007

Oct 13, 2007

Nov 10, 2007

Jan 12, 2008

March 7, 2008

May 10, 2008

ETS هر سال در اواخر ماه May تاریخ های جدید رو اعلام میکنه که تاریخ امسال اینها هستند:

PBT 2008 - 2009
    -----------------------
    Aug 16, 2008

Oct 11, 2008

Nov 8, 2008

Jan 17, 2009

March 6, 2009

May 9, 2009

PBT 2009 - 2010
    ---------------------
    Aug 15, 2009 شنبه 24 مرداد 88

Oct 17, 2009 شنبه 25 مهر 88

Nov 14, 2009 شنبه 23 ابان 88

Jan 17, 2010 شنبه 26 دی 88

March 5, 2010 جمعه 14 اسفند 88

May 8, 2010 شنبه 18 اردیبهشت 89

مراکز برگزاری آزمون به صورت یک ساله با ETS قرارداد دارند و موظف به برگزاری هر 6 تا آزمون هستند اما مثلا برای 2010 - 2009 امکان داره یه سنتر کلا دیگه برگزار نکنه!
    ثبت نام هم به دو صورت Online (سایت ETS) و حضوری در سنتر امکان پذیره. البته امکان داره یه سنتر مثل دانشگاه اصفهان فقط به صورت حضوری ثبت نام کنه. برای ثبت نام حضوری معمولا هر سنتر 3-2 ماه قبل از هر امتحان ثبت نام میکنه اما به صورت Online معمولا کل تاریخ ها اواخر ماه May به صورت یکجا باز میشه و به سرعت هم پر میشه! برای ثبت نام Online می تونید از لینک زیر استفاده کنید:

برای امسال هنوز March 6, Jan 17 و May 9 رو میشه ثبت نام کرد اما 6 تا تاریخ 2010 - 2009 اواخر May 2009 اعلام میشه.
    ویرایش توسط mohmad0014 : October 6th, 2009 در ساعت 03:33 PM
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

پیش فرض پاسخ : تاریخ های برگزاری PBT

سلام،
    اگه کسی تو ایران ثبت نام کنه و از قضا بره یه کشور دیگه آیا میتونه تو اون کشور در اون تاریخ آزمون بده؟

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط davood135
    سلام،
    اگه کسی تو ایران ثبت نام کنه و از قضا بره یه کشور دیگه آیا میتونه تو اون کشور در اون تاریخ آزمون بده؟
    بله این موضوع توی بولتن تافل اومده فقط به شرطی که اون سنتر جای خالی برای شما رو داشته باشه (مثلا یه نفر کنسل کرده باشه) و باید این کار با هماهنگی دو سنتر صورت بگیره. شما باید حدود 2 هفته به امتحان مونده که Photo File تون میاد سنتر ایران مراجعه کنید به سنتر و اون رو تحویل بگیرید و ببرید توی اون کشور و بعد از هماهنگی کد سنتری که توی Photo File هست رو تغییر بدید. کلا این کار از نظر سنتر ایران مشکلی نداره فقط باید مطمئن بشید که سنتر اون کشور جای خالی برای شما رو داشته باشه. کلا وقتی بچه ها برای یه امتحان ثبت نام می کنن تنها جایی که اسمشون ثبت میشه توی Photo File هست ولی دفترچه سوالات, پاسخنامه ها و برگه های Writing همگی خام هستند که قبل از امتحان اونها رو پر میکنید برای همین شما به راحتی می تونید مشخصات خودتون رو توی یه سنتر دیگه پرکنید.
    حتی بچه ها بین سنترهای ایران هم می تونند این کار رو بکنند اگه سنتر دوم جای خالی داشته باشه و دفترچه سوالات شخصی که کنسل کرده برای شما اونجا موجود باشه.
    سفرنامه عشق آباد

Junior Member

سلام
    تافل pbt March تهران هم برگزار میشه؟May چطور؟
    تو ets چیزی نگفته.اگه کسی از pbt هایی که تهران برگزار میشه اطلاع داره لطفا منو راهنمایی کنه.
    tnx
    Have courage to lead the life you want to lead

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz_s
    سلام
    تافل pbt March تهران هم برگزار میشه؟May چطور؟
    تو ets چیزی نگفته.اگه کسی از pbt هایی که تهران برگزار میشه اطلاع داره لطفا منو راهنمایی کنه.
    tnx
    سلام

این 6 تا امتحان در همه سنترها برگزار میشه. اما هر سنتری برای خودش ثبت نام مجزا داره که امکان داره الان یه سنتر پر شده باشه.

دانشگاه اصفهان امسال ثبت نام Online از طریق سایت ETS نداره و فقط توی سایت www.isfahantoefl.com ثبت نام میکنه. الان ثبت نام March تموم شده اما حدود 2 ماه دیگه برای May ثبت نام میکنه که اطلاعیه اون رو توی سایت دانشگاه اصفهان - دانشکده زبان میزنه.

ولی دانشگاه آزاد هم به صورت Online از طریق سایت ETS و هم به صورت حضوری ثبت نام میکنه. ثبت نام Online که خیلی وقته همه تاریخ هاش پر شده اما برای ثبت نام حضوری فکر می کنم همین روزها برای March و حدود 2 ماه بعد هم برای May ثبت نام میکنه.
    سفرنامه عشق آباد

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض مهم! ثبت نام Online PBT تمام تاریخ های 2010 - 2009 از طریق سایت ETS

سلام

یه خبر بسیار مهم!

هرسال نیمه دوم ماه May تمام تاریخ های امتحان در سال جدید در سایت ETS به صورت یکجا باز می شود و با داشتن کردیت کارت می توان برای هر تاریخی به صورت Online ثبت نام کرد.

پارسال حدود May 20 همه تاریخ ها باز شد و بلافاصله هم پرشد.

ظرفیت Online مراکز کیش و دانشگاه آزاد برای هر امتحان حدود 50 نفر است.

فقط دقت داشته باشید که برای مراکز کیش و دانشگاه آزاد همه تاریخ های امسال همزمان باز می شود ولی برای دانشگاه اصفهان معمولا فقط امتحان بعدی که Aug 15 هست باز می شود و به طور کلی برای اصفهان ثبت نام هر امتحان حدود 2 ماه قبل از برگزاری باز می شود اما در مواردی هم امکان دارد با توجه به تعداد زیاد متقاضیان دانشگاه اصفهان، سایت ETS برای سنتر اصفهان اصلا باز نشود و همه ظرفیت را خود دانشگاه اصفهان بعدا ثبت نام کند.

در صورتی که کردیت کارت ندارید و یا موفق به ثبت نام Online از طریق سایت ETS نشدید بایستی حدود 3-2 ماه قبل از هر امتحان با مراکز اصفهان، دانشگاه آزاد و یا کیش تماس بگیرید و به صورت حضوری ثبت نام کنید که البته با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام کمی مشکل خواهد بود.

موفق باشید.
    سفرنامه عشق آباد

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهم! ثبت نام Online PBT تمام تاریخ های 2010 - 2009 از طریق سایت ETS

خوب میشد دکتر براتی با ETS مکاتبه میکردند و درخواست میدادند که در مورد ثبت نام اون دو تا سنتر دیگه، ثبت نام تمام ظرفیت رو به صورت online و دو ماه قبل از امتحان انجام بدند. اینطوری بچه ها مشکل کمتری خواهند داشت. چون از ماه May کسی نمیدونه که آیا برای January آماده میشه یا نه.

مسؤول های اون سنتر ها که خوابند. حداقل دکتر براتی که در جریان مشکل بچه ها هستند و ETS هم ایشون رو میشناسه یک پیگیری بکنند.

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : مهم! ثبت نام Online PBT تمام تاریخ های 2010 - 2009 از طریق سایت ETS

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    خوب میشد دکتر براتی با ETS مکاتبه میکردند و درخواست میدادند که در مورد ثبت نام اون دو تا سنتر دیگه، ثبت نام تمام ظرفیت رو به صورت online و دو ماه قبل از امتحان انجام بدند. اینطوری بچه ها مشکل کمتری خواهند داشت. چون از ماه May کسی نمیدونه که آیا برای January آماده میشه یا نه.
    مسؤول های اون سنتر ها که خوابند. حداقل دکتر براتی که در جریان مشکل بچه ها هستند و ETS هم ایشون رو میشناسه یک پیگیری بکنند.
    بله پیشنهاد خیلی خوبیه که البته باید سریع پیگیری کرد چون شاید یک هفته دیگه همه تاریخ های امسال باز بشه و دیگه نشه کاری کرد!
    ثبت نام همه تاریخ ها به صورت یکجا 2 تا مشکل داره: 1- همون طور که گفتید یه کم سخته که از الان برای سال آینده برنامه ریزی کرد 2- شاید بیش از 90 درصد بچه ها نمی دونند که در ماه May در یک روز همه تاریخ ها یکجا باز میشه و بلافاصله هم پر میشه و بعد از اون متوجه میشند و به خصوص کسانی که امتحان اهمیت زیادی براشون داره این موقعیت رو از دست میدند. بهترین روش همینه که مشابه ثبت نام حضوری، ثبت نام Online از طریق سایت ETS هم برای هر امتحان 2 ماه قبل از تاریخ اون امتحان باشه.

بهتره لینک همین تاپیک را برای دکتر براتی ایمیل کنید و بچه هایی هم که تهران یا کیش هستند حضوری این پیشنهاد رو بدن.
    سفرنامه عشق آباد

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

یه نکته مهم!

بچه هایی که می خوان اصفهان ثبت نام کنن حتما آدرس دانشگاه اصفهان رو بنویسن چون هم Photo File امتحان و هم کارنامشون با پست DHL سریع و مطمئن به دانشگاه میرسه اما اگه آدرس خونه رو نوشته باشن با پست معمولی ارسال میشه که اصلا توصیه نمیشه!
    ENGLISH DEPT FAC OF FGN LGS
    ISFAHAN UNIV
    ISFAHAN
    IRAN
    Postal Code: 8174674331
    سفرنامه عشق آباد

Junior Member

سلام دوستان
    من بالاخره visa card تهیه کردم. حالا یه پیشنهاد دارم. میشه یه چند تا از بچه های گروه (حداکثر 5 نفر) باهم هماهنگ بشیم و بطور شبانه روزی سایت ets رو چک کنیم و به محض اینکه ثبت نام PBT شروع شد به همدیگه با تلفن خبر بدیم. لطفا اگه موافقید حتما اعلام کنید. من اولین بارم که می خوام امتحان بدم و یه کم استرس دارم که ثبت نام بهم نرسه.
    HS

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)