صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: مدرکی که نشون بده من تا قبل از سال آینده فارغ التحصیل میشم

Senior Member

پیش فرض مدرکی که نشون بده من تا قبل از سال آینده فارغ التحصیل میشم

من هنوز لیسانسم تموم نشده، به همین خاطر مدرکش رو ندارم، بعضی از دانشگاهها گفتن که:

If you have not completed your studies, please include a written statement from the head of your department, giving your expected completion date. In order to be awarded a Master’s degree a completed Bachelor’s degree (or the equivalent) is necessary and therefore the completion of the undergraduate education will be confirmed here. Applicants who do not have a completed degree by the time of application, will - if accepted to the programme - receive a conditional letter of acceptance.

اما بعضی دیگه چیزی رو عنوان نکردن، فکر می کنید باید برای اونها هم چنین مدرکی رو که از مدیر دانشکده گرفتم ارسال کنم یا اینکه فقط ریز نمرات رسمی رو بفرستم کافیه و یا اینکه از خودشون بپرسم؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مدرکی که نشون بده من تا قبل از سال آینده فارغ التحصیل میشم

دانشگاه به من گفته که صدور هر نوع مدرکی مبنی بر اینکه شما فارغ التحصیل هستید یا در شرف فارغ التحصیلی هستید غیر قانونی هست، تا حالا کسی از دوستان چنین مدرکی گرفته؟ چه طوری؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

من هم به همین مشکل برخوردم.دیگه از رئیس دانشکده بگیر بیا تا رئیس دانشگاه به من گفتند از این جور مدرکا ما نمی دیم.(منظور همون نامه در شرف فارغ التحصیل بودن)مگر اینکه از وزارت علوم یک نامه بیاری که بهت بدیم!!!دلیلشونم اینه که ما دستور العملی برای متن اینجور نامه ها یا کلا صدورش نداریم!!!حالا از کی یا کجا باید بگیریم دیگه با کرام الکاتبینه....
    اگه شما اطلاعات جدیدتری بدست آوردی همین جا بذار تا ببینیم چه خاکی تو سرمون بریزیم...!!! >
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

وقتی دانشگاه ریزنمرات رو برام تو پاکت میخواست بذاره گفت یه متن کوچولو بنویس که اینقدر واحد گذروندی و کی فارغ میشی. من نوشتم و گذاشتم تو پاکت دانشگاه هم پلمب کرد. از دوستم هم که سال پیش این کارای منو کرده و الان کاناداست پرسیدم گفت به دانشگاه مقصد بگو که براتون کارنامه کامل میفرستم بعدا .
    من میگم کلا یه کم هم باید با اونا چک و چونه زد. اینقدا که ما فکر کردیم اونا مثل روبات نیستند.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Senior Member

من يادمه يک بار واسه يه جاي توي ايران يه همچين چيزي مي خواستم، بهم گفتن همينکه ريزنمره هامو داشته باشم به علاوه يک گواهي اشتغال به تحصيل که توش تعداد واحد هام ذکر شده باشه، کافيه. حالا نمي دونم واسه اونجا هم اين ميتونه کفايت داشته باشه يا نه؟! (البته الان شماهام گواهي اشتغال به تحصيل بگيرين باز کافي نيست. چون احتمالا ترم آخر نيستين.)
    نظر شخصي: از يک استادي که خيلي خوبه، خواهش کنين که recom بنويسه و توش همچين مسا له اي رو بيان کنه که مثلا با توجه به سابقه تحصيل خوبي که دارين و .... مطمئن هست که تا فلان موقع شما ديگه درستون تموم ميشه. البته اميدوارم همينم فايده داشته باشه.

من يكبار زمان ليسانس كه ترم آخر بودم همچين نامه‌اي رو گرفتم.( از دانشگاه آزاد)
    از كارشناس گروه خواستم گواهي اشتغال به تحصيل داد و در توضيحاتش اضافه كرد كه نامبرده فلان واحد گذرونده و در صورت پاس كردن واحد هاي اخذ شده در اين ترم تا تاريخ فلان فارغ التحصيل خواهد شد.

Junior Member

من الآن دقیقا مشکلم همینه. با توجه به اینکه deadline وسط امتحانهای پایان ترم هست و تازه ترم بعد از apply درسم تموم می شه، همچین نامه ای رو باید ضمیمه کنم.
    کسی از شما متن نامه رو داره؟ اون توصیه نامه جواب داد؟ کسی اینجوری پذیرش گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

من هم به این نامه پارسال نیاز داشتم. همچنین نامه ای معمولا هیچ دانشگاهی بصورت رسمی نمی ده. شما چند تا راه حل داری. یا این نامه رو از استاد بگیری
    (من این کار رو برای سوئد کردم و مثل 90% از بچه ها که سر نداشتن این نامه reject شدن ، من نشدم) یا از مدیر گروه بگیری یا استاد راهنماو...
    مسئله این هست که همچنین فرمت نامه ای برای هیچ دانشگاهی تعریف نشده ، بنابراین نمی دن. اگر جایی هم باشه و این نامه رو به التماس بگیری ، مطمئن باش ترجمه عادی میشه و رسمی به هیچ وجه نیست.
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

Junior Member

مرسی از جوابت علیرضا
    ئه؟! خب پس مبارک پذیرشتون اتفاقا منم واسه سوئد می خوام. می تونی بگی دقیقا تو نامه چی نوشتی؟ یا اگه معذوریت گذاشتن تو فروم داری، برام بفرستی؟ :P
    بعد اینکه رو سربرگ و اینا بود دیگه نه؟ خب اگه خودم به انگلیسی بنویسم و رو سربرگ پرینت بگیرم بدم فقط امضا کنه که ترجمه اینا نمی خواد که، مثل reccom، نه؟

Junior Member

دوست عزيزم سلام
    من هم براي سوئد به سك چنين نامه اي نياز داشتم و با مراجعه به دانشگاه و مسولين آنجا به هيچ نتيجه اي نرسيدم، اما وقتي پايم به وزارت علوم باز شد با آخوش باز پذبرفتند و اين خواسته من را يكي از قوانين وزارت مي باشد و با يك تماس تلفني به دانشگاه لرزه به اندام مسولين آنجا انداخت و خيلي راحت نامه را دادند. حتما به وزارت علوم برو

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)