صفحه 3 از 146 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1451

موضوع: مشکلات ویزای دانشجویی آمریکا در رشته ها و گرایش های خاص

پیش فرض پاسخ : ویزای آمزیکا برای تحصیل در نانو تکنولوژی

این لیست خیلی دراز است و چیزی رو هم ثابت نمی کنه. به طور مثال افراد زیادی روی شبکه عصبی کار کرده اند و احتمالا ویزا هم گرفته اند و مشکلی نبوده است. سوال من بیشتر بر می گردد به کسانی که ویزا گرفته اند و قرار بوده یا احتمال قوی می رفته که روی نانو کار کنند. آیا ویزا گرفتن این ها خیلی پیچیده بوده؟

یکی از استادهای دانشگاه فعلی که من رو خیلی ترسوند و گفت بهت ویزا می دهند اما به راحتی نمی گذارند برگردی و باید کلی سین - جیم پس بدهی.

atousa
    Guest

استادای دانشگاه های اینجا حرف زیاد میزنن. اکثرشون چیز زیادی از این چیزا نمی دونن. بابا استادای ما از رویه ی پاسپورت گرفتن که هیچی نمره رد کردن خبر ندارن. چه برسه به ویزا و clearence.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه رشته هایی ممکن است موقع مصاحبه برای ایرنیان مشکل درست کند

سلام
    زمینه کاری که برا من تعیین شده Information security هست که جزو technology alet شما هست من که نمی خوام تو سفارت بروز بدم. باز فکر می کنید مشکل پیش بیاد؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

اگر از اساتيد ايراني سوال كرديد، خوب يه واقعيت هست كه اطلاعات چندان مفيدي ندارند. وقتي كه ايشان به شما گفته كه "ويزا بهت ميدهند!" پس دليلش براي اينكه "نميذارن برگردي!" چي هست؟. در آمريكا كه از خداشونه هر كي ميره زودتر برگرده كه... اگه رشته از رشته‌هاي سري كه اجازه كار روشون فقط به نيتيوها داده ميشه بود اصلا پذيرش نميدادن چه برسه به اينكه بخوان پذيرش بدن، ويزا هم با گفته استاد محترم حل شد!، بعدش خداي نكرده يه كاري بكنن كه شما نتوني برگردي... واقعا كه در زمينه نانو چقدر اطلاعاتمون محدود هست... به نظر من شما ميتونيد با اراده برين جلو . ايشالا هم كه خوب هست همه‌چي.

Junior Member

سلام
    من به خاطر پذیرش شیمی با گرایش نانو تکنولوژی در Clearance جلوی ویزامو گرفتن! برام یک تبصره امنیتی توپ رو تیک زدن: اونم ریسک صادرات غیر مجاز تکنولوژی حساس بود! بار دوم که هفته پیش رفتم قبرس برای مصاحبه یارو با دیدن علت رد شدنم آب گلوشو نتونست قورت بده! بدون اینکه مدارک منو ببینه گفت بهت ویزا نمی دم!
    اکیدا توصیه می کنم اسمی از نانو تکنولوژی در مصاحبه یا CV و مدارکی که تحویل میدین نبرید.

حمید

خوب نانو یک دنیای وسیعه و می تونه کاربردهای مختلف داشته باشد. می تونید بگید روی چه چیزی در نانو کار می کردید تا درس عبرت بشه برای ما

Junior Member

من روی DNA Nanotechnology و Nanobiosensors کار میکردم.
    البته drug delivery رو هم اضافه کنید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidrm
    من روی DNA Nanotechnology و Nanobiosensors کار میکردم.
    خيلي کاراي جالب و عالي هستن. منم هميشه به دنبال همچين چيزي بودم و شايد اونجا همچين کاريو دنبال کنم.
    البته کاراي ايرانم بيشتر nano deviceهاي الکترونيکي بوده. نميشد واسه سفارت، تا حدودي کارتون رو واضح بيان نکنين؟ يا تا حدودي تغييرش بدين؟
    کاراي داخل ايرانتون هم DNA Nanotechnology و يا Nanobiosensors بوده؟ (اينجوري باشه که خيليييييييي عالي بوده!)
    به نظر شما که 2 بار هست که رد شدين، چيکار ميشه کرد؟ به چه صورتي nano رو بيان کنيم؟ ممنون ميشم اگه از تجاربتون ما رو هم بهره مند کنين.

Junior Member

ممنون از ابراز علاقتون.
    من نمی تونستم اینا رو مخفی کنم چون تمام publication هام در این زمینه بود! ولی اگه میدونستم اینا تا این حد ابله هستن یقینا CV رو عوض میکردم. CV من خیلی informative بود مثلا خلاصه تز دکترامو در یک صفحه داشت یا من راجع به علایق و سوابقم در این زمینه ها توضیح داده بودم. تز من در زمینه DNA Nanotechnology بوده ولی در زمینه nanobiosensor ها پروژم به شکل طراحی نانوسنسور بوده و چیزی از قبالش چاپ نکردم. راجع به drug delivery هم publication داشتم هم چند تا سخنرانی در کنفرانسها.
    اما راجع به سووال دومتون به نظر من کاری نمی شه کرد. کار درستی که من پارسال کردم و به همه توصیه می کنم که انجامش بدن گرفتن پذیرش از یک دانشگاه دیگه بیرون آمریکاس (مثلا کانادا یا اروپا یا استرالیا). من بار دوم که یارو به اون سبک احمقانه ردم کرد با یک لبخند از سفارتخونه اومدم بیرون چون می تونستم از همون جا بلیط بگیرمو برم کانادا!!! ;D برام واقعا مهم نبود که نتیجه مصاحبه چی میشه!
    اما در خصوص نانوتکنولوژی! به نظر من دولت ایران اونقدر تبلیغات تو خالی در این زمینه کرده که همه دنیا رو حساس کرده، مخصوصا آمریکا رو! اونا می بینن که برنامه هسته ای ایرانو الان دانشمند هایی پیش میبرن که اکثرا تحصیل کرده آمریکا هستن! پس نمی خوان متخصصین نانو تکنولوژی ایرونی تربیت کننو بفرستن ایران تا اون اشتباهشون تکرار شه! خلاصه از بکار بردن این اسم دهن پر کن تا اونجا که می تونید اجتناب کنید. به من که انگ ریسک صادرات غیر مجاز تکنولوژی حساس زدن به همین سادگی! این تز اشتباهی هستش که فکر کنید آمریکاییها آدمای خیلی درستین و نباید بهشون دروغ گفت! ممکن بیرون سفارتخونه ها اینطور باشن ولی یقین بدونید تو سفارتخونه ها آدم حسابی کم پیدا میشه! تا جایی که میشه وانمود کنید برای پروژه های خیلی معمولی و روزمره در زمینه خودتون میخواید برید اونجا نه برای کارای درست حسابی! خوب اینم تجربه ما بود دیگه.

با آرزوی موفقیت برای همه،
    اردتمند،
    حمید

Member mohhhamad آواتار ها

Hamidrm جان
    دوست عزیز
    آقا شما که فعالی در زمینه نانو قربونتون یه حالی به قسمت نانوی فروم بدید.
    اینجا وضعیت نانو افتضاحه.
    ممنون میشم در زمینه نانو
    نانومواد و.....اگه اطلاعاتی دارید در اختیار من وبقیه دوستان قرار بدید.
    شما از کجا پذیرش گرفتید؟
    رزومتون رو دقیق تر میگید؟
    من اطلاعاتتون رو تو قسمت پذیرش ندیدم بی زحمت اونجا اطلاعاتتون رو وارد کنید.
    این کاربر ،غیر فعال است.