صفحه 4 از 146 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1451

موضوع: مشکلات ویزای دانشجویی آمریکا در رشته ها و گرایش های خاص

Hichkas
    Guest

پیش فرض پاسخ : ویزای آمزیکا برای تحصیل در نانو تکنولوژی

آقاي Hamidrm رو يكم راحت بذارين. يكم بهش روحيه بدين. آخه الان درست نيست. چه انتظاراتي دارينا.

پیش فرض دریافت ویزا در صورت کار کردن در فیلد لیزر یا لیزر متریال

با سلام خدمت دوستان
    می خواستم بدونم از دوستان کسی هست که بدونه نظر به اینکه لیزر جزو لیست technology alert هست، آیا با این وجود اقدام برای تحصیل در زمینه لیزر یا کاربردهای لیزر در آمریکا عاقلانه هست یا نه این در حالی هست که در این زمینه تجربه و تحقیقات زیاد و مقاله هم داشته باشی و شانس گرفتن پذیرش در این زمینه بیشتر باشه.
    همینطور از دوستان کسی هست که کسی رو بشناسه که در این فیلد کار می کنه یا در ایران کار می کرده تونسته باشه ویزای آمریکا گرفته باشه؟
    با تشکر
    فیونا ???

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دریافت ویزا در صورت کار کردن در فیلد لیزر یا لیزر متریال

خیلی بی ربط... دانشگاه لیورپول انگلیس خیلی در زمینه لیزر قویه.
    یه نگاهی بندازین ضرر نداره:
    http://tulip.liv.ac.uk/portal/pls/po...%3Drae_rg_manu
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

با سلام
    من واقعا از اینکه در این گروه عضو شدم بسیار خوشحالم.
    اما من چند روز پیش سوالی در این باب که کار کردن در فیلد لیزر یا لیزر متریال پروسسینگ و یا پذیرش در این زمینه میتونه در پروسه ویزا برای آمریکا مؤثر باشه یا خیر و آیا از دوستان کسی هست که بشناسه کسی رو که با این شرایط ویزا گرفته. اما هیچ یک از دوستان جوابی رو در این زمینه ندادند. حال چند وقتی هست که در نوشتن رزومه تعلل می کنم و نمیدونم که آیا مقالاتی که در این فیلد داشتم رو ذکر کنم یا نه چون به هر حال پذیرش با فاند با مقاله محتمل تره. و اگر هم که در رشته دوره فوقم یعنی فیزیک اپلای کنم بازم شرایط سخته چون پایان نامه من پلاسما هستش و یه مقاله کنفرانس خارجی هم از اون دارم حالا من موندم چی کار کنم. حسابی گیج شدم. :-\ لطفا منو در نوشتن یه رزومه خوب و بی خطر در این شرایط راهنمایی کنین.
    ممنون
    فیونا :P

Junior Member

Dear funa,

my major is far away from yours but one of my friends got his visa last year despite the fact that his field was about microwave antennas and communication eng. which is a very critical field just like yours.

I think, it is better to write your cv completely (which also shows that you are a good student )
    but you must contact your supervisor or institute to provide you with a proposal-like letter in which they state your planned research in a way that is not suspicious for military uses. For example my friend's supervisor wrote a long letter and said that my friends research will be used in laptops and some other safe industries. you can do so and if your supervisor doesn't know what to write you can think of a number of relevant subjects (or even write the proposal yourself and send ir for your supervisor

and want your supervisor to write about them.

this is the way I think supported by my friend's experiences but is is obviously better if you can find someone who is involved his/her self.

best.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

من راستش زياد اطلاعات ندارم. اما به نظرم اسم رشته مهمه نه پروژه و موضوعي كه مي خواهي در موردش كار كني. سفارت اصلا خبردار نمي شه كه تو رو چي مي خواهي كار كني. اگر اسم رشته فيزيك باشه حله.
    Everything is possible

پیش فرض پاسخ : چه رشته هایی ممکن است موقع مصاحبه برای ایرنیان مشکل درست کند

خانم دست شما درد نكنه.
    اينا كه همه چيز توش هست كه!! حالا مصاحبه كننده واقعا اينقدر حاليش هست كه توي همه رشته ها سررشته داره و مي فهمه موضوع research ما قابليت استفاده ي نظامي هم داره!!؟؟
    مكر نكنم غير از حالت هاي خيلي تابلو(!) مثل Nuclear engineering واقعا به بقيه رشته ها بتونن گير بدن. البته اين ها نظر شخصي منه! اگه بهتون گير دادن نندازين تقصير من....
    In GOD We Trust, All Others Pay Cash

ApplyAbroad Champion

شايد كسي كه مصاحبه نكنه نفهمه .. ولي اوني كه قرار clear كنه قاعدتا مي فهمه
    اين ليست بيشتر به clearance مربوطه

Senior Member maryamf آواتار ها

اتفاقا من در مورد clearance نمی دونم ولی کسانی که در نهایت باید به شما اجازه ورود به یک کشور رو بدن کاربردایی برای کار شما پیدا می کنند که ممکنه خودتون هم بهش توجهی نکرده باشین. یکی از دوستانم یه داروی ضد سرطان سنتز کرد و اونا ربطش دادن به سلاح بیولوژیک و ... البته خیلیا دارند با پروژه های انچنانی و ترسناک پذیرش می گیرند و میرند. به قول بزرگترا اینا همش وسیله است تا خدا چی بخواد. هر چی بخواد همون خیره.

Senior Member

من تا به حال این لیست رو جاهای مختلف دیدم. دقت کردید اکثر رشته ها رو می شه توی این لیست جا داد. به نظر من مثلا می شه همه رشته های مرتبط با بیولوژی رو تو لیست جا داد چون فیلد هایی مثل بیوشیمی، میکروبشناسی، بیولوژی مولکولی همه در بیوتکنولوژی کاربرد دارند و امروزه هر شاخه از علوم پایه پزشکی و زیستشناسی اینا رو شامل می شه. بقیه رشته ها هم همینطوره. به نظرم که زیاد مهم نیست.