صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

سلام دوستان

من حدود یک ماه پیش با پرینت یکی از پذیرش هام واسه یکی از دانشکاه ها درخواست ویزا دادم و مصاحبه کردم اما تو همین هفته پذیرش از دانشکاهی واسم اومد که خیلی واسم مناسب تر و بهتر از دانشکاه اول هستش
    1- میشه با ویزای دانشگاه اول مستقیم رفت شهر و دانشکاه دوم نشست ؟یا باید بری اداره مهاجرت دانشگاه اول و پروسش 2ماه طول میکشه ؟یا اینکه مجدد درخواست ویزا بدم ؟
    2-زمانی که نتیجه ویزا مثبت بود و خواستی بری بگیری باید اصل نامه پذیرش دستت باشه یا همون پرینت کفایته ؟ اگه تا اون زمان نامه اصل پذیرش با پست به دستت نرسه چه اتفاقی میوفته ؟
    از دوستان ممنون میشم اگه میتونن راهنماییم کنن

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط raminnimar نمایش پست ها
    سلام دوستان

من حدود یک ماه پیش با پرینت یکی از پذیرش هام واسه یکی از دانشکاه ها درخواست ویزا دادم و مصاحبه کردم اما تو همین هفته پذیرش از دانشکاهی واسم اومد که خیلی واسم مناسب تر و بهتر از دانشکاه اول هستش
    1- میشه با ویزای دانشگاه اول مستقیم رفت شهر و دانشکاه دوم نشست ؟یا باید بری اداره مهاجرت دانشگاه اول و پروسش 2ماه طول میکشه ؟یا اینکه مجدد درخواست ویزا بدم ؟
    2-زمانی که نتیجه ویزا مثبت بود و خواستی بری بگیری باید اصل نامه پذیرش دستت باشه یا همون پرینت کفایته ؟ اگه تا اون زمان نامه اصل پذیرش با پست به دستت نرسه چه اتفاقی میوفته ؟
    از دوستان ممنون میشم اگه میتونن راهنماییم کنن
    با درود.
    شما بعد از گرفتن ویزا و ورو به آلمان، میتونین در هر دانشگاهی که پذیرش داشته باشین ثبت نام کنین !
    وقتی برای کارهای اداره مهاجرت به شهر دوم رفتین، کارمند اون ادراه با اداره مهاجرتی که مدارکتون از طریق سفارت به اونجا ارسال شده بوده تماس میگیره و میگه که مدارکتون را بفرستند به شهر جدید و جای نگرانی نیست ! به اداره مهاجرت شهر اول دیگه نیازی نیست ( شما هر جا خواستین درس بخونین و سکونت کنین، اداره مهاجرت همونجا میرین )
    همون پرینت هم کفایت میکنه !

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    با درود.
    شما بعد از گرفتن ویزا و ورو به آلمان، میتونین در هر دانشگاهی که پذیرش داشته باشین ثبت نام کنین !
    وقتی برای کارهای اداره مهاجرت به شهر دوم رفتین، کارمند اون ادراه با اداره مهاجرتی که مدارکتون از طریق سفارت به اونجا ارسال شده بوده تماس میگیره و میگه که مدارکتون را بفرستند به شهر جدید و جای نگرانی نیست ! به اداره مهاجرت شهر اول دیگه نیازی نیست ( شما هر جا خواستین درس بخونین و سکونت کنین، اداره مهاجرت همونجا میرین )
    همون پرینت هم کفایت میکنه !
    ممنون

ازونجایی که تو ویزا نام دانشگاه هم قید میشه واسه دانشگاه دوم مشکلی پیش نمیاد ؟

ممنون

ازونجایی که تو ویزا نام دانشگاه هم قید میشه واسه دانشگاه دوم مشکلی پیش نمیاد ؟
    این رو هم اضافه کنم رشته اول کامپیوتر بود و رشته جدید Information and communication systemsهستش که باهم کاملا متفاوت هستن !

ApplyAbroad Veteran

این رو هم اضافه کنم رشته اول کامپیوتر بود و رشته جدید Information and communication systemsهستش که باهم کاملا متفاوت هستن !
    دوست عزیز.
    تا جایی که بنده میدونم مشکلی نداره.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

سلام دوستان

سلام،

معمولا هر دانشگاهی یه قسمت International Office دارن. شما با این بخش دانشگاهی که دوست دارین اونجا برین تماس بگیرین و شرایطتون رو بهشون توضیح بدین. اونها می تونن بهتون کمک کنن.

پیش فرض پاسخ : اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

پس اینجوری که دوستان گفتن من دیگه به شهر و دانشگاه اول کاری ندارم مستقیم میرم واسه دانشگاه دوم تو شهر و ایالت جدید ثبت نام میکنم دیگه امیدوارم مشکلی پیش نیاد . فقط اون پروسه ای که طول میکشه پروندتو بفرستن شهر جدید میتونم ترم و شروع کنم یا بایستی صبر کنم واسه انتقال کامل پرونده ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پس اینجوری که دوستان گفتن من دیگه به شهر و دانشگاه اول کاری ندارم مستقیم میرم واسه دانشگاه دوم تو شهر و ایالت جدید ثبت نام میکنم دیگه امیدوارم مشکلی پیش نیاد . فقط اون پروسه ای که طول میکشه پروندتو بفرستن شهر جدید میتونم ترم و شروع کنم یا بایستی صبر کنم واسه انتقال کامل پرونده ؟
    پروسه ثبت نام در دانشگاه و رفتن سر کلاس ازین قضیه جداست.
    شما میری توی شهری که میخواید کارهای اولیه رو میکنید، مث ثبت نام آدرس در شهرداری، باز کردن حساب، ثبت نام در دانشگاه، بیمه. ( این مدارک پیش نیاز تمدید اقامته)
    و در همون هفته اول میرید اداره اتباع خارجه که وقت بگیرید برای تمدید ویزا ( وقت برای یه ماه بعد مثلا) ازشون بپرسید که باید چیکار کنید چون مدارکتون اداره اتباع خارجی یه شهر دیگه ست، راهنماییتون میکنن. معمولا با یه تلفن یا ایمیل یا پست حل میشه. درهروصورت نیازی نیست اول به هنگام ورود به اون شهر برید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    پروسه ثبت نام در دانشگاه و رفتن سر کلاس ازین قضیه جداست.
    شما میری توی شهری که میخواید کارهای اولیه رو میکنید، مث ثبت نام آدرس در شهرداری، باز کردن حساب، ثبت نام در دانشگاه، بیمه. ( این مدارک پیش نیاز تمدید اقامته)
    و در همون هفته اول میرید اداره اتباع خارجه که وقت بگیرید برای تمدید ویزا ( وقت برای یه ماه بعد مثلا) ازشون بپرسید که باید چیکار کنید چون مدارکتون اداره اتباع خارجی یه شهر دیگه ست، راهنماییتون میکنن. معمولا با یه تلفن یا ایمیل یا پست حل میشه. درهروصورت نیازی نیست اول به هنگام ورود به اون شهر برید.
    ممنون جالا اگه یکی رشته ی دوم و شهر دومی که میخواد بره کاملا با رشته لیسانسش متفاوت باشه و میدونه اگه از ایران بخواد واسه ویزا اقدام کنه مجبور فرم امنیتی پر کنه و ممکنه بخاطر نا مرتبط بودن ریجکت شه بازهم میتونه اول واسه شهر و رشته ای اقدام کنه که مرتبط هستش و فرم امنیتی نمیخواد بعدا تو خاک آلمان ویزاشو تعویض کنه ؟ اگه اینطور باشه پس هر کسی میتونه سفارت ایران رو با این روش دور بزنه . کلا واسم سوال شده این موضوع

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    بچه ها من امروز پذیرش دکتری م اومد ولی با پذیرش مستر اقدام کرده بودم،آیا میشه اونجا عوض کنم از مستر برم دکتری.البته ایالت عوض نمی کنم از برلین می خوتم برم کاتباس که یه ساعت راه هست همش؟میشه بگین چی کار کنم؟

من هم همین مشکل را دارم راهش چیه؟