صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

سلام دوستان
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    من از یک دانشگاه که انتخاب آخرم هست پذیرش گرفتم و برای 6july وقت سفارت دارم.بقیه دانشگاه ها هم احتمال داره بعد این تاریخ جواب بدن
    سوالم این هست که باتوجه به اینکه من بایدتا 16august در این دانشگاه ثبت نام کنم اگه ویزام برای این uni بیادو منم ثبت نام کرده باشم می تونم روزی که برای گرفتن ویزا میرم پذیرش uni دیگه ای رو تحویل بدم؟

Junior Member

برای دکترا هم میشه اینکه با ویزای یه دانشگاه دیگه بریم یه شهره دیگه و عوض کنیم جامونو.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط shor نمایش پست ها
    برای دکترا هم میشه اینکه با ویزای یه دانشگاه دیگه بریم یه شهره دیگه و عوض کنیم جامونو.
    خیر
    اولا پروسه پذیرش در دوره دکتری خیلی طولانی تر از لیسانس یا فوق لیسانسه. علت هم تخصص و هزینه هاست.
    ثانیا وقتی یک پروفسور شما را قبول کرده و ویزا گرفتین، اینکه یکهو طرف را بپیچونید و برین با یکی دیگه کار کنید هم از نظر اخلاقی درست نیست و هم سابقتون را در آلمان خراب می کنه.
    ثالثا
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1996598
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehka نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    من از یک دانشگاه که انتخاب آخرم هست پذیرش گرفتم و برای 6july وقت سفارت دارم.بقیه دانشگاه ها هم احتمال داره بعد این تاریخ جواب بدن
    سوالم این هست که باتوجه به اینکه من بایدتا 16august در این دانشگاه ثبت نام کنم اگه ویزام برای این uni بیادو منم ثبت نام کرده باشم می تونم روزی که برای گرفتن ویزا میرم پذیرش uni دیگه ای رو تحویل بدم؟
    منم همین سوالو دارم تقریبا لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

Junior Member

سلام به همه
    اگه از تابستون توی دوره زبان آلمانی دانشگاه A که ازش پذیرش دارم ثبت نام کنم و بعدا بخوام توی پاییز به کلاس آلمانی در دانشگاه B که علاقه بیشتری بهش دارم (و احتمال داره که ازش پذیرش بگیرم) برم چه روندی رو باید طی کنم؟ آیا باز هم نیازه با اداره اتباع خارجی و ... هماهنگی کنم یا می تونم بدون اقدامی خاص، مستقیم برم دانشگاه B؟
    یعنی حدود دوماه توی دانشگاه A و قبل از شروع دوره مستر آلمانی بخونم و از پاییز برم توی دانشگاه B ادامه دوره زبان آلمانی رو بخونم و بعد هم توی دوره مستر دانشگاه B ثبت نام کنم.
    البته دانشگاه A دوره زبان آلمانی از پاییز هم داره ولی متاسفانه چند روز بعد از دانشگاه B شروع می شه و بعید می دونم با ویزایی که واسه دانشگاه A بهم می دن به شروع دوره زبان آلمانی دانشگاه B برسم.
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    بنده این تاپیک رو مطالعه کردم اما من یه مشکل دیکه دارم.

از دانشگاه زارلند پذیرش دکترا گرفتم که یک سال باید اونجا درس بخونم بعد استاد و پروژمو مشخص کنم. فعلا قرداد 1 ساله هست.
    از طرفی از دانشگاه درسدن پذیرش گرفتم و موضوع پروژه و استادم مشخصه و میخوام برم اونجا. قرارداد این دانشگاه فعلا 6 ماهه هست تا منو ارزیابی کنن.
    حالا من میخوام از طریق پذیرش زارلند ویزا بگیرم و برم درسدن. چون از قبل وقت سفارت برای زارلند داشتم و همچنین تا نامه ی پذیرش درسدن بیاد زمان زیادی هدر میشه و من به اکتبر نمیرسم.
    میخوام بعد از دریافت ویزای زارلند مستقیم برم درسدن.
    با توجه به تفاوت در نوع قراردادها (1 ساله و 6 ماهه) مشکلی برای من و همسرم پیش میاد؟ (هر مشکلی که به ذهنتون میرسه، تمدید ویزا، جابجایی شهرها، پیوست همسر به خانواده...)

لطفا اگر کسی در المان هست و این تجربه رو داشته منو راهنمایی کنه،
    خیلی ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_asaadi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده این تاپیک رو مطالعه کردم اما من یه مشکل دیکه دارم.

از دانشگاه زارلند پذیرش دکترا گرفتم که یک سال باید اونجا درس بخونم بعد استاد و پروژمو مشخص کنم. فعلا قرداد 1 ساله هست.
    از طرفی از دانشگاه درسدن پذیرش گرفتم و موضوع پروژه و استادم مشخصه و میخوام برم اونجا. قرارداد این دانشگاه فعلا 6 ماهه هست تا منو ارزیابی کنن.
    حالا من میخوام از طریق پذیرش زارلند ویزا بگیرم و برم درسدن. چون از قبل وقت سفارت برای زارلند داشتم و همچنین تا نامه ی پذیرش درسدن بیاد زمان زیادی هدر میشه و من به اکتبر نمیرسم.
    میخوام بعد از دریافت ویزای زارلند مستقیم برم درسدن.
    با توجه به تفاوت در نوع قراردادها (1 ساله و 6 ماهه) مشکلی برای من و همسرم پیش میاد؟ (هر مشکلی که به ذهنتون میرسه، تمدید ویزا، جابجایی شهرها، پیوست همسر به خانواده...)

لطفا اگر کسی در المان هست و این تجربه رو داشته منو راهنمایی کنه،
    خیلی ممنون
    تا جایی که من می دونم یک مشکل بزرگ وجود داره و اون اینه که تو ویزاتون درج می شه که پذیرشتون در چه شهر و چه دانشگاهیه. اینکه در چنین شرایطی اصلا امکان ثبت نام در دانشگاه دوم امکانپذیره یا نه را تجربه نکردم.
    مشکل دوم اساتیدند. وقتی یک استاد اوکی داده و شما را به هر عنوانی پذیرفته، اینکه شما ویزا بگیرید و بعد نرین کار اخلاقی نیست. ضمن اینکه اساتید با هم در ارتباطند و چون احتمالا اساتید در زمینه مشترکی کار می کنند، می تونه بعدها مشکل جدی ای براتون پیش بیاره. اینجا اساتید یعنی همه چی. اگه باهشون به مشکل بربخورین عملا هیچ کاری نمی تونید بکنید.

Junior Member

سلام،
    من هم همين مشكل و سؤال رو دارم، با پذيرش دكترا از يه دانشگاه براي ويزا اقدام كردم، ولي اخيرا از دانشگاه ديگه اي پذيرش گرفتم كه موضوع تحقيقش بيشتر مورد علاقم هست، فقط تفاوتم اينه كه با هزينه ي شخصي مي خوام برم..توي ويزام اسم دانشگاه اول نوشته شده..اين رو مي دونم كه بايد از اداره ي مهاجرت اون شهر سؤال بشه، ولي به زنگ و ايميل هاي من جوابي ندادن هنوز..سفارت هم گفت كمكي نميتونه بكنه و فقط از طريق اداره ي مهاجرت بايد پيگري بشه...اينكه چه بايد كرد و كجا بايد رفت اول رو نميدونم..اگر كسي اطلاعي داره ممنون ميشم كمكي كنه.

Junior Member

سلام
    تاریخ شروع کلاس زبان دانشگاه برلین 20 روز قبل از دانشگاه فرانکفورت که با نامه پذیرش اون برای ویزا اقدام کرده ام هست و احتمال زیاد ویزام مطابق با زمان شروع کلاس های فرانکفورت صادر می شه ولی من می خوام به جای فرانکفورت مستقیم برم برلین، حالا این مشکل رو که حدود 20 روز بعد از شروع کلاس زبان دانشگاه برلین میتونم برم رو چطور می شه حل کرد؟
    لطفا راهنمایی کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mandolin نمایش پست ها
    سلام،
    من هم همين مشكل و سؤال رو دارم، با پذيرش دكترا از يه دانشگاه براي ويزا اقدام كردم، ولي اخيرا از دانشگاه ديگه اي پذيرش گرفتم كه موضوع تحقيقش بيشتر مورد علاقم هست، فقط تفاوتم اينه كه با هزينه ي شخصي مي خوام برم..توي ويزام اسم دانشگاه اول نوشته شده..اين رو مي دونم كه بايد از اداره ي مهاجرت اون شهر سؤال بشه، ولي به زنگ و ايميل هاي من جوابي ندادن هنوز..سفارت هم گفت كمكي نميتونه بكنه و فقط از طريق اداره ي مهاجرت بايد پيگري بشه...اينكه چه بايد كرد و كجا بايد رفت اول رو نميدونم..اگر كسي اطلاعي داره ممنون ميشم كمكي كنه.
    سلام دوست عزیز،

شما چون با هزینه شخصی می خوای بیای، پروسه ویزای دکترات هم ساده تر و سریعتر پیش می ره. همینطور بابت جابجایی دانشگاه قاعدتا به مشکلات کمتری بر خواهی خورد.

اینطور که من متوجه شدم شما ویزاتو گرفتی. اینطوری دو تا راه بیشتر وجود نداره. یا اینکه به اداره مهاجرت شهر اول مراجعه کنی و مشکل را بیان کنی. راه دوم هم اینه که کلا شهر اول را بی خیال بشی و به اداره مهاجرت شهر دوم مراجعه کنی.