صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Junior Member

Unhappy پاسخ : اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh8001 نمایش پست ها
    خیلی ممنون جواب دادید. فکر کنم پیاممو اشتباه خوندین. من اصلا نمی خوام بامبرگ برم می خوام برم توبینگن ولی با بامبرگ ویزا گرفتم. بازم باید بامبرگ برم؟
    دوباره سلام دیروز سایتو چک کردم دیدم ویزام اومده. دو تا سوال دارم:
    1. من پست های این تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم با توجه به اینکه ویزام برای شهر دیگه ای صادر شده، بعد از رسیدن به آلمان باید اول برم اداره مهاجرت یا باید برم دانشگاه ثبت نام کنم؟ و بعد برم اداره مهاجرت؟
    2. تو این مرحله جز خرید بلیط هواپیما و رزرو خوابگاه مسئله دیگه ای هست که باید بهش توجه کنیم؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

دوباره سلام دیروز سایتو چک کردم دیدم ویزام اومده. دو تا سوال دارم:
    1. من پست های این تاپیک رو خوندم ولی متوجه نشدم با توجه به اینکه ویزام برای شهر دیگه ای صادر شده، بعد از رسیدن به آلمان باید اول برم اداره مهاجرت یا باید برم دانشگاه ثبت نام کنم؟ و بعد برم اداره مهاجرت؟
    2. تو این مرحله جز خرید بلیط هواپیما و رزرو خوابگاه مسئله دیگه ای هست که باید بهش توجه کنیم؟
    مهم نیست شما از کجا ویزا گرفتین. شما برین همون شهری که میخواین برین دانشگاهش.
    1- شما اول باید برین شهرداری با نامه ی پذیرش دانشگاه از همون شهری که میخواین توش زندگی کنین. بعد برین بیمه بگیرین، بعد برین دانشگاه ثبت نام کنین. بعد برین اداره اقامت. خودشون پرونده تونو از اون یکی شهر میگیرن.
    2- یه لیست از چیزایی که می خواین ببرین برای خودتون تهیه کنین و کم کم آماده کنین. همه رو نذارین برای روز آخر. همین طور مدارکی که میخواین ببرین رو هم برای خودتون تعیین کنین. اگر هم فکر می کنین ممکنه لازمتون بشه یه روزی، به یکی تو ایران وکالت بدین که بتونه کارای اداریتونو بکنه (اگه مثلا کاری راجع به تحصیلاتتون باقی مونده یا فکر می کنین لازم میشه).
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

خیلی لطف کردید. یک سوال آخر...من ترم گذشته 5 سری اضافی کپی تایید شده از سفارت گرفتم که استفاده نکردم، با خودم ببرمشون آلمان به درد می خورن؟

ApplyAbroad Superstar

خیلی لطف کردید. یک سوال آخر...من ترم گذشته 5 سری اضافی کپی تایید شده از سفارت گرفتم که استفاده نکردم، با خودم ببرمشون آلمان به درد می خورن؟
    حالا بیارین. یه وقتی دیدین لازم شد. گرچه به طور معمول لازم نمیشه. ولی خب تو ایران که مطمئنا لازم نمیشن!
    پی نوشت: لطفا یه سوالو تو چند تاپیک نپرسین.

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال اضطراری دارم
    من برای PhD فرانکفورت و هانوفر پذیرش گرفتم، برا ویزای فرانکفورت اقدام کردم فرم امنیتی پر کردم و ویزام اومده، میخام برم فرانکفورت سپتامبر و تا اول اکتبر تصمیم بگیرم که اونجا بمونم یا برم هانوفر، ثبت نام هانوفر هم اکتبرهستش، میخام بدونم از لحاظ ویزا چیکار باید بکنم این اوجا قابل تعویض هست؟ مشکل ساز نباشه؟ چون پروژه ، استاد، دانشکاه، شهر عوض میشه نکنه بخان دوباره فرم امنیتی پرکنم؟چقد طول میکشه اینکه عوض کنن ویزامو برا هانوفر؟
    خیلی ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد exchange در دانشگاههای المان

سلام
    وقتتون بخیر
    من 10 جولای مصاحبه داشتم سفارت المان (برا دکتری، ویزا دانشجویی) و نامم برا اول جولای بود و ازم خواستن روز گرفتن ویزانامه با نامه جدید برم. اینو به استادم گفتم گف اگه لازم باشه باهام تماس میگیرن و نداد نامه. به نظرتون نامه نبرم ویزا بهم نمیدن؟ چی کارکنم بهتره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ciso نمایش پست ها
    دوستان
    من برای ویزا، با یک پذیرشم اقدام کردم، بعد میخوام برم یک دانشگاه دیگه(تا اینجا میدونم مشکلی نیست)
    ولی بعد از یک ترم خوندن میخوام برای ترم بهار-تابستان یک دانشگاه دیگه اقدام کنم و برم اونجا. این مشکل ایجاد میکنه؟
    جایی هست بتونم ازشون بپرسم این قوانین رو؟(هر سه دانشگاه در ایالت های متفاوتی هستند)
    سلام سوال منم هست. کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz12345 نمایش پست ها
    سلام سوال منم هست. کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ممنون
    سلام
    من قبلا جواب این سوالو دادم بارها. ولی این قدر هیچ بچه ها تو تاپیک های مختلف می پرسن که آدم نمیدونه کی و به کی جواب داده.
    برای اینکه بعد از یه ترم بخواین انتقالی بگیرین، باید با دانشگاه مقصدتون صحبت کنین. بعضی دانشگاها میگن انتقالی برای ما معنی نداره و باید دوباره اقدام کنین و مثل کسی که تازه اپلای کرده بررسی بشین. اما بعضی ها میگن میتونیم کمیته تشکیل بدیم، مدارک شما رو بررسی کنیم، اگه شد تطبیق واحد بدیم و شما انتقالی حساب بشین.
    اگر هم منظورتون این بود که از اول هم شما قصد داشتین برای ترم بعد یه دانشگاه دیگه دوباره اقدام کنین، باید بگم می تونین و مشکلی نیست. اما یه قانونی وجود داره تو آلمان که -فکر می کنم- شما حداکثر یک یا دو بار حق تغییر رشته/شهر دارین. یعنی اگه باز پشیمون شدین و خواستین برین یه رشته/شهر دیگه، این پروسه تا بی نهایت نمی تونه ادامه پیدا کنه. ولی در مورد اینکه یه بار بود حداکثرش یا دو بار، الان دقیق یادم نمیاد.

Junior Member

سلام. اگر ویزا رو برای شهر دیگه ای بگیریم. اگر ددلاین ثبت نام 7 اکتبر باشه. منطقی هست که برای چه تاریخی بلیط بگیریم؟ شنیدم که مدارک از شهری که بارش ویزا گرفتیم باید پست بشه....پس باید زودتر بریم درسته؟ ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام. اگر ویزا رو برای شهر دیگه ای بگیریم. اگر ددلاین ثبت نام 7 اکتبر باشه. منطقی هست که برای چه تاریخی بلیط بگیریم؟ شنیدم که مدارک از شهری که بارش ویزا گرفتیم باید پست بشه....پس باید زودتر بریم درسته؟ ممنون
    سلام
    خودشون میگن ارسال پرونده از یه شهر به شهر دیگه دو هفته طول می کشه. حالا شاید زودتر هم برسه ها. اما اگه از اداره اقامت بپرسین، بهتون میگه دو هفته.
    بله، بهتره شما زودتر برین.