صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد exchange در دانشگاههای المان

نقل قول نوشته اصلی توسط super نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی های عالیتون. خیالم واقعا راحت شد. فقط شرمنده یه نکته دیگه اینکه شما فرمودید برم ملده شهری که الان هستم ولی من الان این وب سایتو پیدا کردم:
    http://www.bundesdruckerei.de/en/pro...faq/index.html
    که میگه باید از شهر جدید اقدام کرد.(شماره 10 را بخونید.) نظر شما چیه؟
    نه منظور منم ملده ی شهر جدید بود، گفتم وقتی رفتین شهر جدید و خواستین دوباره ملده کنین ( برچسب پشت ویزاتون رو عوض کنین)، از همونجا (ملده ی مقصد) بپرسین که باید برین اوسلندر یا نه.

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد exchange در دانشگاههای المان

این موارد برای دوستانی بود که دانشگاه اول مشغول به تحصیل هستند
    اگر یکی با پذیرش یک دانشگاه برای ویزا اقدام کند و بعد پذیرش دانشگاه معتبرتر را دریافت کند و هنوز به آلمان نرفته باشد راه حل چیست؟
    باید دانشگاه اول ثبت نام کند یا از همان بدو ورود به المان سراغ دانشگاه دوم برود و ثبت نام کند؟ ضمنا دانشگاه ها در دو ایالت جدا هستند.

پیش فرض اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

سلام
    من با پذیرش دانشگاه Bonn برای رشته Computer Science برای ویزا اقدام کردم ولي از دانشگاه TU Darmstadt براي رشته Distributed Software Systems هم پذيرش دارم و مي خوام برم دارمشتات. چون پذیرش دانشگاه دارمشتات هنوز نیومده بود و ويزا داشت دیر می شد با نامه پذيرش بن اقدام كردم. حالا من می تونم با ویزای بن برم دارمشتات و ثبت نام كنم؟ اگر ميشه، مراحل كار چيه؟ ممنون ميشم كمك كنيد، خیلی نگرانم!!!

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

من خودم هم همین سوال را داشتم و از چندتا دوستان باتجربه تر پرسیدم و نتیجه ای که تا حالا گرفتم را مینویسم
    vaguecreature به من گفت که هیچ مشکلی نیست و مستقیما میتوانید به دانشگاه دوم رفته و ثبت نام کنید و حتی نیاز نیست به شهر بن هم اطلاع بدهید و خود دارمشتات اتوماتیک انتقال پرونده و غیره را انجام میدهد!
    اگر واقعا این طور باشد که خیلی باحالند

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

البته شما هنوز در دانشگاه بن ثبت نام نکرده اید ولی گاها بعضی ها پس از ثبت نام قصد جابجایی دارند که ظاهرا آن هم غیر عادی نیست و ممکن است و کافی است پس از هماهنگی های لازم با هر دو دانشگاه از دانشگاه اول Exmatrikulation و در دانشگاه دوم Immatrikulation نمایند

البته یکی از دانشگاه ها هم در این خصوص راهنمایی کرد بدین صورت که:
    راه اول: ویزا را به دانشگاه جدید تغییر بدهید (با توجه به اینکه شما نوشته اید اقدام کردید احتمالا منظورتان این است که هنوز منتظر جواب ویزا هستید و امکان تغییر پرونده هست)
    راه دوم: در شهر بن رجیستر کنید و درخواست اقامت با تغییر به شهر دارمشتات بدهید
    راه سوم: به شهر دارمشتات مراجعه کنید و شهرداری آنجا درخواست انتقال پرونده و ... بدهد که البته این شهری که راهنمایی کرده بود گفته بود این کار ممکن است دو ماه طول بکشد و مجبور به درخواست اقامت موقت بشوید و در دانشگاه هم با تاخیر ثبت نام کنید که با گفته vaguecreature مقداری تناقض دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    البته یکی از دانشگاه ها هم در این خصوص راهنمایی کرد بدین صورت که:
    راه اول: ویزا را به دانشگاه جدید تغییر بدهید (با توجه به اینکه شما نوشته اید اقدام کردید احتمالا منظورتان این است که هنوز منتظر جواب ویزا هستید و امکان تغییر پرونده هست)
    راه دوم: در شهر بن رجیستر کنید و درخواست اقامت با تغییر به شهر دارمشتات بدهید
    راه سوم: به شهر دارمشتات مراجعه کنید و شهرداری آنجا درخواست انتقال پرونده و ... بدهد که البته این شهری که راهنمایی کرده بود گفته بود این کار ممکن است دو ماه طول بکشد و مجبور به درخواست اقامت موقت بشوید و در دانشگاه هم با تاخیر ثبت نام کنید که با گفتهمقداری تناقض دارد
    ممنون از جوابهاتون.
    پرونده ويزاي من مراحل انتهايي رو طي مي كنه بنابراين ترجيح ميدم پرونده ام رو تغيير ندم و با همين ويزا برم آلمان و تغيير دانشگاه بدم.
    شما خودتون كدوم راه رو انتخاب كردين؟ از كدوم شهر به كدوم شهر مي خواين منتقل بشيد؟ آيا رشته ها يكي هستند؟

ما هم راه اول را انتخاب نمیکنیم چون با توجه به فرصت کم ریسک بالایی دارد در غیر اینصورت بهترین راه بود
    بین گزینه دو و سه پس از ورود به آلمان و برآورد دقیق تر تصمیم گیری میکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    ما هم راه اول را انتخاب نمیکنیم چون با توجه به فرصت کم ریسک بالایی دارد در غیر اینصورت بهترین راه بود
    بین گزینه دو و سه پس از ورود به آلمان و برآورد دقیق تر تصمیم گیری میکنیم
    ابتداي ورود پيشنهاد مي كنيد به كدوم شهر برم؟ بن يا دارمشتات؟
    لطفاً اگر جزييات بيشتري رو پيدا كردين در اين زمينه من رو هم در جريان بذاريد!

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

سلام دوستان یه سوالی برای یکی از دوستان من پیش اومده میخواستم بدونم کسی تجربه ای داره.
    ایشون میخواست بدونه که میشه روز اولی که میره آلمان بجای 8040 یورو ، 4020 یورو ببره و بجای ویزای 1 ساله، شش ماهه بگیره اونجا ( میدونه که تو پاس میزنن ویزا به شرط 8040 تا) و استنادش هم به یکی از دوستان ایرانی دانشجو در مالزی هستش که از طریق سفارت آلمان تو مالزی ویزا گرفته بوده (طبیعتا تو پاسش 8040 تا نخورده) رفته آلمان و با بلوکه کردن 4020 تا ویزای شش ماهه گرفته. حالا کسی اطلاع دقیق یا تجربه ای داره که کسایی که از طریق ایران مستقیم میرن میتونن همچین کاری بکنن یا نه؟