صفحه 4 از 20 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع- دانشگاه صنعتی اصفهان

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

سلام
    من از دو دانشگاه ووپرتال و کلاستهال پذیرش دارم واسه فوق
    اما چون به تاریخ ثبت نام ووپرتال نمی رسم می خوام با پذیرش کلاستهال برم سفارت..اگه ویزا بگیرم و زمانی برسم آلمان که از موعد ثبت نام ووپرتال هم گذشته باشه آیا باز من می تونم برم اونجا و ثبت نام کنم؟
    راستش من اصلن این قوانین رو نمی دونم لطفا راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

من المان دانشجوی دکتری هستم. قراداد کاری دارم و مالیات پرداخت می کنم. بعد ورود به المان ویزای دانشجویی 2 ساله گرفتم. الان بعد 6 ماه متوجه شدم که ویزای دانشجویی شماره 16 و و یزای کاری شماره 18 هست و کسایی که ویزای 18 دارند ، می توانند اقامت بعد 5 سال بگیرند. ویرای بنده 16 خورده بود. از دانشگاه exmatriculation کزدم و به 18 می خوام تغییرش بدم. حالا برا رفتن به ایران و برگشتن تو فرودگاه مشکل ایجاد نمی شه. یعنی من از ابتدا ویزای دانشجویی گرفتم و بعد 6 ماه اقامت، الان ویزای کاری دارم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe1983 نمایش پست ها
    سلام
    من از دو دانشگاه ووپرتال و کلاستهال پذیرش دارم واسه فوق
    اما چون به تاریخ ثبت نام ووپرتال نمی رسم می خوام با پذیرش کلاستهال برم سفارت..اگه ویزا بگیرم و زمانی برسم آلمان که از موعد ثبت نام ووپرتال هم گذشته باشه آیا باز من می تونم برم اونجا و ثبت نام کنم؟
    راستش من اصلن این قوانین رو نمی دونم لطفا راهنمایی کنید
    کاملا بستگی به این داره که دانشگاه چقدر بخواد با شما راه بیاد. بعضی ها کاملا سخت گیرانه میگن اگه بعد از فلان روز بیاین ثبت نام نمی کنیم، ولی بعضی ها کنار میان که در این صورت خب اصلا یه نامه بهتون میدن که توش نوشته این خانم/آقا اگه مثلا تا فلان تاریخ هم بیاد برای ما مشکل نداره و شما باید این برگه رو بدین به سفارت تا برای ویزاتون مشکل پیش نیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning & Design, Art University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تغییر دانشگاه در مقطع فوق لیسانس در آلمان

من هم همین سوال پایین رو دارم...
    ویزام با دانشگاه هانوفر اومده ولی الان پذیرش برلینم رو می خوام برم...
    امروز خانوم توی سفارت گفت حتما اول باید بری هانوفر چون پروندت توی اداره اقامت اونجاست، و بعد باید یک ترم اقلا توی هانوفر بمونی بعد بری برلین!
    که در این صورت پذیرش برلینم از دستم می ره...
    کسی اطلاعاتی می تونه بهم بده لطفا؟

متشکرم

Junior Member

سلام
    من از ایتالیا واسه دکتری پذیرش گرفتم الان ویزام آماده‌اس - تازگی جواب پذیرش آلمانم اومده! حالا تصمیم دارم برم آلمان. آیا اگه با ویزای دانشجویی ایتالیام برم آلمان به مشکل میخورم؟
    ممنون

Junior Member

امکان این هست که وقتی ویزای آلمان تو پاس هست با یه پذیرش دیگه بری آلمان؟

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_csharp نمایش پست ها
    سلام
    من از ایتالیا واسه دکتری پذیرش گرفتم الان ویزام آماده‌اس - تازگی جواب پذیرش آلمانم اومده! حالا تصمیم دارم برم آلمان. آیا اگه با ویزای دانشجویی ایتالیام برم آلمان به مشکل میخورم؟
    ممنون
    تونستن که میتونی ولی دانشگاهت ثبت نامت نمیکنه و میفرستت اداره Immigration Office اونجا پروندت بررسی میشه اگه موافقت شد اونموقع میتونی بقیه کارهای ثبت نامت رو پیگیری کنی.

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

نقل قول نوشته اصلی توسط Diosa نمایش پست ها
    امکان این هست که وقتی ویزای آلمان تو پاس هست با یه پذیرش دیگه بری آلمان؟
    من که سوالتو نفهمیدم دقیقا چیه ولی اگه منظورت اینه که با پذیرش یه دانشگاه ویزا گرفتی حالا میخوای بری یه جای دیگه، شدنش میشه ولی اول بایدبری Immigration Office شهر جدیدت درخواست بدی پروندت رو از شهر قدیمی بفرستن اونجا و بررسی شه اگه موافقت شد بری دانشگاه جدیدت ثبت نام کنی. فقط ممکنه این پروسه یکی دو ماهی طول بکشه و شما باید مواظب باشی زمان ثبت نام دانشگاهه جدیدت نگذره یا اینکه برات تمدیدش کنن.

یک نکته وجود دارد در المان و ان تفاوت برخی قوانین در شهرها و ایالت های مختلف هست و همچنین شانس
    من همسرم با ویزای یک دانشگاه به المان امد و در دانشگاه دیگر ثبت نام کرد و نیاز به ارسال پرونده از شهر اولی نبود
    تا چند روز دیگر که برای تمدید ویزای یکساله مراجعه کنیم نیاز به این کار خواهد بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط namo364 نمایش پست ها
    من که سوالتو نفهمیدم دقیقا چیه ولی اگه منظورت اینه که با پذیرش یه دانشگاه ویزا گرفتی حالا میخوای بری یه جای دیگه، شدنش میشه ولی اول بایدبری Immigration Office شهر جدیدت درخواست بدی پروندت رو از شهر قدیمی بفرستن اونجا و بررسی شه اگه موافقت شد بری دانشگاه جدیدت ثبت نام کنی. فقط ممکنه این پروسه یکی دو ماهی طول بکشه و شما باید مواظب باشی زمان ثبت نام دانشگاهه جدیدت نگذره یا اینکه برات تمدیدش کنن.
    بله منظورم همین بود. ممنون