صفحه 5 از 20 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. - METU

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد exchange در دانشگاههای المان

سلام دوست عزیز
    در مورد تغییر رشته در دانشگاه اطلاع دارید؟ در بین رشته هایی که به زبان انگلیسی هستن هم این امکان هست؟
    مرسی

Junior Member

دوستان یه سوال خیلی مهم دارم ..:
    من سال دیگه احتمالا به امید خدا کارشناسیمو تو آلمان شروع میکنم...و تصمیم (شدیدا) دارم که واسه مستر و بالاتر حتما انتقالی یا اکسچینج یا یه چیزی تو این مایه ها بگیرم و برم به انگلستان..
    "حالا اگه میشه یه راهنمایی کنید چیه داستان..آیا این همون اکسچینج هست، و آیا پارتنر نبودن دانشگاه های انگلستان با دانشگاهی که من هستم تاثیر میذاره ؟

Junior Member

چرا کسی یه جواب به ما نمیده،،دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط m_keeper41 نمایش پست ها
    چرا کسی یه جواب به ما نمیده،،دوستان
    بحث exchange در اینجا مربوط به خود دانشگاه های آلمان میشه. شما از الان چرا نگران بعد لیسانسی جان من؟! :دی
    می خوای بری آلمان درس بخونی(الیته در یه دانشگاه خوب) خوب مسلما شرایط بعد لیسانس برات خیلی بهتر و آسونتر خواهد شد اگه بخوای بری کشورهای دیگه! من دوستم لیسانسش را داره دارمشتات میگیره و بعد به احتمال زیاد امریکا. البته خود آلمان هم برای ادامه تحصیل خیلی خوبه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    بحث exchange در اینجا مربوط به خود دانشگاه های آلمان میشه. شما از الان چرا نگران بعد لیسانسی جان من؟! :دی
    می خوای بری آلمان درس بخونی(الیته در یه دانشگاه خوب) خوب مسلما شرایط بعد لیسانس برات خیلی بهتر و آسونتر خواهد شد اگه بخوای بری کشورهای دیگه! من دوستم لیسانسش را داره دارمشتات میگیره و بعد به احتمال زیاد امریکا. البته خود آلمان هم برای ادامه تحصیل خیلی خوبه!
    اصلا من میخوام از آلمان استفاده کنم که برم بریتانیای کبیر.!!!!! ...پس پارتنر بودن یا نبودن زیاد مشکل ساز نیس نه؟

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

بیان تجربه شخصی:
    در چند پست قبل تر نوشتم که همسرم از یک دانشگاه در ایالت دیگری پذیرش گرفت و با همان ویزا اخذ شد و هم اکنون در دانشگاه و شهری متفاوت مشغول به تحصیل هست
    چون کارت اقامت مان را گرفته ایم میتوانم بگویم در خصوص ایالت NRW مشکلی از نظر این تغییر وجود ندارد
    در واقع خودشان پرونده را از شهر اولی فراخوانی کردند و کارها انجام شد ضمنا همان روز اول ورودمان به آلمان ثبت نام دانشگاه انجام شد و نگفتند که ویزا از شهر دیگری گرفته شده است
    ما هیچ اطلاعی هم به شهر اول در خصوص این مساله ندادیم
    امیدوارم این تجربه به درد کسی بخورد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- شیراز

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

سلام دوستان. من یه سوال در همین مورد داشتم البته کمی پیچیده ست.. من برای یه رشته از دانشگاه مونیخ پذیرش دارم و ویزام هم اومده/ البته تا سپتامبر باید کلاس زبان آلمانی برم توی خودِ دانشگاه. درسای اصلی از بعد از قبولی تو زبان یعنی TestDaf شروع میشن. حالا برای همون ترم سپتامبر از یه دانشگاه دیگه و یه شهر دیگه (هامبورگ) پذیرشم اومده . رشته اش کاملا فرق داره با اولی. که میخوام دومی رو برم.. الان که ویزام اومده میخوام برم مونیخ از کلاس زبان دانشگاه استفاده کنم (البته هزینه ی کلاسها رو که میدم) و بعد که تموم شد فوری برم هامبورگ و ثبت نام کنم. کسی میتونه راهنماییم کنه که همچین کاری میشه کرد؟ مشکل پیش نمیاد واسه ویزا؟

Junior Member

سلام
    من از دانشگاه سارلند و مونیخ پذیرش گرفتم٬ مونیخ میگه باید تا ۱۵ اپریل اونجا باشم ولی سارلند میگه تا ۳۰ اپریل برم مشکلی نیست٬ برای سفارت با پذیرش سارلند اقدام کردم٬ حالا سوالم اینه که امکانش هست یک ترم اول (ترم تابستان ۲۰۱۳) رو برم سارلند بخونم(وقتی ویزام اومد) و ترم بعدی (ترم زمستان۲۰۱۳) رو از مونیخ شروع کنم؟(هنوز سربازی نرفتم و وثیقه گذاشتم و مهر ماه ۱۳۹۱ هم فارغ التحصیل شدم) برای این کار باید چه کنم؟(نیازی هست دوباره برای مونیخ اپلای کنم؟) یا اینکه قانون ایران (وزارت علوم و نظام وظیفه) یا اونجا این اجازه رو میده؟ نیازی هست از الان این موضوع رو به هر دو تا دانشگاه بگم؟
    بسیار ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام بخشید یه سوال دارم. اینجوری که فهمیدم میشه وقتی از یه جایی پذیرش بگیری باهاش ویزا بگیری بعد بری immigration office المان بری یه دانشگاه دیگه که پذیرش گرفتی. من این کار رو میخولم بکنم چون ۲ تا المان اپلای کردم یکیش ۱.۵ ماه زودتر حوابش میاد میخوام با اون ویزا بگیرم که زمان برای گرفتن ویزا داشته باشم که پدیرشم به ترم بعدش نیفته ایا این شدنیه؟( ایا سفارت و نظام وظیفه که پاسپورت میده و ...ایراد نمیگیرن؟)راستی همون طور که گفتم نمیخوام یه ترم عقب بیفتم یعنی نمیخوام موقع رسیدن ۱ ۲ ماه الاف شم سر عوض کردن دانشگاه که دوباری برم ترم بعدی...ممنون

Junior Member

من هم دقیقا همین سوال رو دارم..کسی هستکه اینکارو کرده باشه؟... با پذیرش از یه دانشگاه ویزا گرفت و به دانشگاه دیگه ای رفت ؟..ممنون