صفحه 7 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

دوستان یه سوال خیلی مهم دارم واگه کسی جواب بده لطف بزرگی در حقم کرده . من توی آلمان در حال درس خوندم البته بدون فاند و ترم اولم . از یه دانشگاه آمریکا هم پذیرش دارم که می خوام واسه اون اقدام کنم. حالا سوالم اینه اصلا این کار شدنیه؟ توی پاسم زده ویزای دانشجویی؟ یعنی می تونم با همین ویزا برم سفارت آمریکا ؟ دانشگاه آلمان رو چیکار کنم؟ ممنون

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط miladanahit نمایش پست ها
    دوستان یه سوال خیلی مهم دارم واگه کسی جواب بده لطف بزرگی در حقم کرده . من توی آلمان در حال درس خوندم البته بدون فاند و ترم اولم . از یه دانشگاه آمریکا هم پذیرش دارم که می خوام واسه اون اقدام کنم. حالا سوالم اینه اصلا این کار شدنیه؟ توی پاسم زده ویزای دانشجویی؟ یعنی می تونم با همین ویزا برم سفارت آمریکا ؟ دانشگاه آلمان رو چیکار کنم؟ ممنون
    چون امریکا ایران سفارتخونه نداره و شما اقامت بلند مدت دارید فک می کنم بتونید از سفارت امریکا در المان تقاضا کنید. و اینکه این کار شدنیه به نظرم از سفارت امریکا سوال کنید یا اینکه کسی از دوستان تجربه مشابه داشته باشه وبه شما بگه. همچنین می تونید از اداره خارجی های شهر محل اقامتتون سوال کنید که از نظر اونا مشکلی هست یا نه یعنی اینکه اونا ویزای دانشجویی المان شما رو کنسل می کنند بعد از جواب مثبت از امریکا یا نه. موفق باشید.

سلام
    نمیدونم تاپیکو درست انتخاب کردم یا نه
    یه سوال داشتم:
    من یه لیسانس زبان دارم ولی مشکل اینجاس که از رشتم راضی نیستم و میخوام تغذیه بخونم!
    حالا سوال من اینجاس که میتونم ارشد زبان پذیرش بگیرم و وقتی اومدم آلمان واسه لیسانس تغذیه اپلای کنم و مجددا لیسانس بخونم؟؟؟؟؟؟؟/
    از نظر سفارت مشکلی نیست ؟ قانونی شامل حالم نمیشه؟
    چون اگه از ایران واسه تغذیه اپلای کنم حتی اگه پذیرش هم بگیرم ولی نمیتونم ویزا بگیرم! در نتیجه مجبورم این کار بکنم!
    دولت آلمان گیر نمیده که با ارشد یه رشته دیگه اومدی حالا نباید عوض کنیو از این حرفا؟
    خود دانشگاها چی؟ نمیگن تو کشور خودت کنکور این رشته رو ندادی و باید بری کالج بخونیی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم تاپیکو درست انتخاب کردم یا نه
    یه سوال داشتم:
    من یه لیسانس زبان دارم ولی مشکل اینجاس که از رشتم راضی نیستم و میخوام تغذیه بخونم!
    حالا سوال من اینجاس که میتونم ارشد زبان پذیرش بگیرم و وقتی اومدم آلمان واسه لیسانس تغذیه اپلای کنم و مجددا لیسانس بخونم؟؟؟؟؟؟؟/
    از نظر سفارت مشکلی نیست ؟ قانونی شامل حالم نمیشه؟
    چون اگه از ایران واسه تغذیه اپلای کنم حتی اگه پذیرش هم بگیرم ولی نمیتونم ویزا بگیرم! در نتیجه مجبورم این کار بکنم!
    دولت آلمان گیر نمیده که با ارشد یه رشته دیگه اومدی حالا نباید عوض کنیو از این حرفا؟
    خود دانشگاها چی؟ نمیگن تو کشور خودت کنکور این رشته رو ندادی و باید بری کالج بخونیی؟
    خلاصه بگم: بله می تونید.
    از نظر دولت آلمان و از نظر دانشگاه های آلمان مانعی برای تغییر رشته نیست.
    نوشتید لیسانس زبان دارید یعنی دوره ی دانشگاه را به اتمام رسوندید و مدرک دانشنامه دارید، چون شما یک لیسانس دارید(هر رشته ای!) نیاز نیست که برید کالج.
    ننوشتید کدوم دانشگاه بودید اینجا. فقط توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه های آلمان مدرک برخی از دانشگاه های آزاد ایران را قبول ندارند!
    می تونید با ارشد زبان اقدام کنید و در آلمان تغییر رشته بدهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Amirkabir University of Technology

سلام دوستان
    این سوال رو من از طرف یه دوستی که مجوز ارسال پست رو نداشت میپرسم:
    "من الان یه پذیرش دارم و نامه پذیرشمو ایمیل کردم به سفارت واسه وقت مصاحبه. تو نامه هم دانشگاه نوشته که دیفر نمیکنه. حالا اگه سفارت به من وقت بده و من برم مصاحبه ویزا بعد به این ترم نرسم میتونم دوباره واسه یه دانشگاه دیگه اپلای کنم و هر وقت ویزام آماده شد برم دانشگاه جدید؟ ممکنه دوستانی که اطلاع دارن شرایطشو واسم توضیح بدید ممنون"

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Rahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این سوال رو من از طرف یه دوستی که مجوز ارسال پست رو نداشت میپرسم:
    "من الان یه پذیرش دارم و نامه پذیرشمو ایمیل کردم به سفارت واسه وقت مصاحبه. تو نامه هم دانشگاه نوشته که دیفر نمیکنه. حالا اگه سفارت به من وقت بده و من برم مصاحبه ویزا بعد به این ترم نرسم میتونم دوباره واسه یه دانشگاه دیگه اپلای کنم و هر وقت ویزام آماده شد برم دانشگاه جدید؟ ممکنه دوستانی که اطلاع دارن شرایطشو واسم توضیح بدید ممنون"
    عموما با تغییر دانشگاه، شهر هم تغییر می کنه! (مگر شهرهایی که چنتا دانشگاه دارند.)
    با ویزایی که قبلا درخواست داده بودید نمی تونید برید دانشگاه جدید در شهر جدید،دقت کنید برای دانشگاه جدید که واقع در یک شهر و ایالت دیگه ی آلمان هست باید از ابتدا همه مراحل مصاحبه انجام بشه. احتمالا هم باید دوباره 60 یورو(هزینه مصاحبه) را پرداخت کنید. اگر دانشگاه جدید در همون شهر دانشگاه قبلی هست نمی دونم ویزاتون را بهتون می دن یا خیر!! بپرسید اینو.
    می تونم بپرسم کدوم دانشگاه هستید که قید کرده دیفر نمی کنه؟؟(اکثر دانشگاه ها دیفر می کنند.)

Junior Member

دوستان من پذیرش از کلاستهال و فریبرگ دارم ... با کلاستهال رفتم سفارت ولی میخوام برم فرایبرگ ...اول هم باید دوره زبان بگذرونم .....مشکلی پیش می آد؟؟چه باید کرد؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط feriferi نمایش پست ها
    دوستان من پذیرش از کلاستهال و فریبرگ دارم ... با کلاستهال رفتم سفارت ولی میخوام برم فرایبرگ ...اول هم باید دوره زبان بگذرونم .....مشکلی پیش می آد؟؟چه باید کرد؟؟؟
    یکی از بچه ها که پذیرش از فرایبورگ داشت تو فروم نتایج ویزا نوشته بود که دانشگاهش همراه نامه پذیرش، نامه دیگه ای هم از اداره مهاجرت اون شهر براش فرستاده بود که ویزاش 17 روزه اومد. شما که پذیرش از فرایبورگ دارید چرا با کلاستهال اقدام کردید؟
    یکی از آشنایان تعریف می کرد که دوستش با پذیرش از کلاستهال رفته بود آلمان ولی خب چون تصورش چیز دیگه ای بود از این شهر و تو ذوقش خورده بود ترم بعدش انتقالی گرفت رفت یه شهر دیگه.
    اینطور که من به نتیجه رسیدم(شرایطم تا حدی مشابه شما بود) شما می تونی دوره زبانت را در کلاستهال بگذرونی و بعدش بری فرایبورگ واسه ثبت نام دانشگاه اما خب حواستون به دیفر کردن دانشگاه فرایبورگ باشه.

Junior Member

پذییرش من از فریبرگ است نه فرایبورگ ...پذیرش فریبرگ به وقت سفارت نرسید .....از راهنماییتون ممنونم ....

Junior Member

سلام دوستان،
    وقتی سفارت هنگام اعلام شماره پرونده , پذیرش معتبر و جدید بخواد , میشه پذیرش دانشگاهی متفاوت با دانشگاهی که برای درخواست ویزا با پذیرشش اقدام کردیم را ببریم؟
    ممنون میشم هرچه زودتر دوستان به من کمک کنند.