صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 199

موضوع: اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه ديگر

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vaghari نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    وقتی سفارت هنگام اعلام شماره پرونده , پذیرش معتبر و جدید بخواد , میشه پذیرش دانشگاهی متفاوت با دانشگاهی که برای درخواست ویزا با پذیرشش اقدام کردیم را ببریم؟
    ممنون میشم هرچه زودتر دوستان به من کمک کنند.
    ویزای شما برای شهری صادر شده که شما زمان درخواست ویزا در فرمها و بواسطه نامه پذیرش دانشگاه به سفارت اعلام کردید.
    بنابراین نمی تونید دیگه تغییرش بدید. برای شهر جدید باید تمامی مراحل از ابتدا انجام بشه.
    ولی شما می تونید بعد از اخذ ویزا به هر شهری در آلمان که دلتون می خواد برید!(ویزاتون را با پذیرش معتبر همون دانشگاه قبلی بگیرید ولی مستقیم برید به شهر دانشگاه دوم.)

یک استثناء: جایی در همین فروم خوندم آقا پسرهایی که با وثیقه(بخاطر سربازی) از کشور خارج میشند باید در همون شهری که اقدام کردند بمونند و نمی تونند شهرشون را تغییر بدهند.

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

پیش فرض پاسخ : تغییر ویزا دانشجویی (اقدام براي ويزا با پذيرش يك دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    ویزای شما برای شهری صادر شده که شما زمان درخواست ویزا در فرمها و بواسطه نامه پذیرش دانشگاه به سفارت اعلام کردید.
    بنابراین نمی تونید دیگه تغییرش بدید. برای شهر جدید باید تمامی مراحل از ابتدا انجام بشه.
    ولی شما می تونید بعد از اخذ ویزا به هر شهری در آلمان که دلتون می خواد برید!(ویزاتون را با پذیرش معتبر همون دانشگاه قبلی بگیرید ولی مستقیم برید به شهر دانشگاه دوم.)

یک استثناء: جایی در همین فروم خوندم آقا پسرهایی که با وثیقه(بخاطر سربازی) از کشور خارج میشند باید در همون شهری که اقدام کردند بمونند و نمی تونند شهرشون را تغییر بدهند.
    نظام وظیفه فقط کشور رو مبینه، کاری به شهر نداره. اگر کشورت رو عوض کنی باید به نظام وظیفه و وزارت علوم خبر بدی ولی اگر فقط دانشگاهت رو عوض بکنی باید به وزارت علوم خبر بدی. این چیزیه که قبلا (تا پارسال) بوده. امیداورم هنوز همین باشه و تغییری نکرده باشه.

سلام
    من یه مشکل بزرگ پیدا کردم.لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بده.
    من اولین پذیرشی که گرفتم ماله دانشگاه tu-berlin بود و با همون اقدام کردم برای ویزا .بعد یه پذیرش خیلی بهتر برام اومد از دانشگاه cottbus که یه ساعتی با برلین فاصله داره.حالا میخوام برم این دانشگاه cottbusاما مشکل اینه که جدیدا توی ویزا اسم دانشگاهی که میخوای بری رو میزنن.ینی الان توی ویزای من زده دانشگاه tu-berlin. دیروز که برای ثبت نام رفتم cottbusاون خانومی که ثبت نام میکرد گفت که توی ویزای تو اینو نوشته و من باید از کسی بپرسم.
    حالا ممککنه منو ثبت نام نکنن.آیا کسی میدونه باید چی کار کنم؟راهش چیه؟از طریق کجا باید اقدام کنم تا مشکلم حل شه؟خیلی مهمه لطفا اگه میدونین بهم بگین!!!

Member juliiii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental Management at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    سلام
    من اولین پذیرشی که گرفتم ماله دانشگاه tu-berlin بود و با همون اقدام کردم برای ویزا .بعد یه پذیرش خیلی بهتر برام اومد از دانشگاه cottbus که یه ساعتی با برلین فاصله داره.حالا میخوام برم این دانشگاه cottbusاما مشکل اینه که جدیدا توی ویزا اسم دانشگاهی که میخوای بری رو میزنن.ینی الان توی ویزای من زده دانشگاه tu-berlin. دیروز که برای ثبت نام رفتم cottbusاون خانومی که ثبت نام میکرد گفت که توی ویزای تو اینو نوشته و من باید از کسی بپرسم.
    حالا ممککنه منو ثبت نام نکنن.آیا کسی میدونه باید چی کار کنم؟راهش چیه؟از طریق کجا باید اقدام کنم تا مشکلم حل شه؟خیلی مهمه لطفا اگه میدونین بهم بگین!!!
    منم دقیقا همین مشکلو دارم ولی با چند نفری که صحبت کردم گفتن باید مستقیم بری شهر دوم! البته نمیدونم اینکه اسم دانشگاه رو توی ویزا میزنن مشکل ساز میشه یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط yasi_bobo20 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما مطمئنی که جدیدا اسم دانشگاه را می زنند؟ یعنی قبلا فقط اسم شهر را می زدند و الان علاوه بر اون اسم دانشگاه را هم تو ویزا می زنند؟
    این موضوع به نظرم ربط زیادی به دانشگاه نداره! بلکه شما باید به اداره مهاجرت اعلام کنید که ویزاتون واسه یه شهر دیگه بوده ولی شما تصمیمتون عوض شده و می خواید ویزا را در شهر جدید تمدید کنید.
    از اونجایی که ممکنه با گذشت زمان قوانین تغییر کنه.. ممنون میشم روند کارهاتون را اینجا برامون بنویسید.

Junior Member

سلام، یه سوال مهم...
    دوستان کسی میدونه تا چند روز بعد از ورود به آلمان وقت داریم خودمونو به اداره مهاجرت معرفی کنیم؟ در واقع اگه به هر دلیلی نشد دانشگاه رو تغییر بدیم تا چند روز بعد میشه دوباره به همون دانشگاه اول برگشت و کارها رو تو اداره مهاجرت اونجا شروع کرد؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید

Junior Member nimamazroob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Karlsruher Institut für Technologie - KIT

*** مهم ***
    آقا من یه چیزی می گم ، فصل الخطاب این تاپیک من این مساله واسم پیش اومد و اصلا از تاریخ پذیرش اولی هم که روز مصاحبه داده بودم سفارت گذشته بود ، و کلا هم می خواستم یه دانشگاه دیگه یه ایالت دیگه برم. تنها راه ممکنم این بود که روزی که ویزام اومد و پذیرش جدید خواست ، پذیرش دانشگاه جدیدو ببرم. امروز همین کارو هم کردم و مشکلی پیش نیومد و ویزا رو بهم دادن. و می تونم با همین ویزای شهر قبلی برم دانشگاه جدید و بعد که تبدیل به 1 ساله می کنم ویزا میشه مال شهر جدید.
    والسلام ... خیال همه راحت

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط k_mehdi نمایش پست ها
    سلام، یه سوال مهم...
    دوستان کسی میدونه تا چند روز بعد از ورود به آلمان وقت داریم خودمونو به اداره مهاجرت معرفی کنیم؟ در واقع اگه به هر دلیلی نشد دانشگاه رو تغییر بدیم تا چند روز بعد میشه دوباره به همون دانشگاه اول برگشت و کارها رو تو اداره مهاجرت اونجا شروع کرد؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید
    جواب کوتاه:
    ایالت ها دو جورن: توی بعضی ها شما باید تا قبل از اتمام ویزاتون، ویزای بعدی رو گرفته باشین وگرنه جریمه میشین. توی بعضی ها شما باید تا قبل از اتمام ویزاتون، درخواست ویزای جدیدتون رو به اداره اقامت داده باشین (فرم درخواست رو پر کرده و تحویل داده باشین).
    جواب طولانی:
    اما لازمه ی اینکه درخواست اقامت بدین و این حرفا، اینه که دانشگاه ثبت نام کنین، بیمه بگیرین، حساب باز کنین. بین اینا هم مهم ترینش اینه که از تاریخ ثبت نام دانشگاهتون نگذشته باشه و دانشگاه شما رو ثبت نام کنه.

Junior Member

دوستام ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داشت راهنمایی کنه
    من دانشجوی ترم اول هستم درکشور چک، چون رشته ام بین المللی و به زبان انگلیسی هست، الان یک دانشگاه بین المللی توی آلمان پیدا کردم که میخوام به اونجا درخواست انتقال بدم در همین رشته
    کسی میدونه شرایط کار به چه صورت هست؟ آیا اونها قبول میکنند از ترم بعد برم اونجا؟

Junior Member

دوست عزیز در جواب سوال اولتون باید بگم اگه منظورتون پیدا کردن کار به زبان انگلیسی هستش، توی آلمان خیلی سخته و تقریبا غیر از شغل آکادمیک نمیشه شغلی پیدا کرد که به زبان انگلیسی باشه. البته باز هم میگم که شاید مواردی پیدا بشه ولی خیلی کم....
    در مورد سوال دومتون هم باید بگم که تموم موارد درسی با دانشگاه مقصدی که ازش پذیرش می گیرین قابل مذاکره هستش...

موفق و پیروز باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط giti007 نمایش پست ها
    دوستام ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داشت راهنمایی کنه
    من دانشجوی ترم اول هستم درکشور چک، چون رشته ام بین المللی و به زبان انگلیسی هست، الان یک دانشگاه بین المللی توی آلمان پیدا کردم که میخوام به اونجا درخواست انتقال بدم در همین رشته
    کسی میدونه شرایط کار به چه صورت هست؟ آیا اونها قبول میکنند از ترم بعد برم اونجا؟