صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49

موضوع: عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

Junior Member

پیش فرض عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

سلام دوستان
    من یک مشکل اساسی دارم من متن reading & listening را می فهمم ولی هنگام پاسخ به سوالات بعضی از پاسخ ها خیلی شبیه هم هستند و من اغلب بین دو گزینه شک میکنم و تشخیص جواب صحیح برام مشکل میشه ؟ میشه کمکم کنید (چی کار کنم جواب صحیح را بیابم.) ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

آره یه راه خوب براش وجود داره، به خصوص برای قسمت Listening. اونم اینه:

وقتی listening رو شنیدی و سوال رو ازت پرسید مثلا ?what can be inferred about the man قبل از اینکه به گزینه ها نگاه کنی جواب رو پیش خودت بگو و بعد دقیقا برو همون جواب رو که خودت دادی پیدا کن و همونو انتخاب کن و دیگه هم شک نکن. من دقیقا این مشکلی رو که تو می گی باهاش مواجه بودم و بعد از امتحان این راه مشکلم کاملا برطرف شد. امیدوارم برای تو هم مفید باشه. موفق باشی.

Junior Member

خواهش می کنم. ببینید من این چیزایی که میگم شاید برای من درست کار کنه ولی برای هر شخص یک نقطه ضعف و در نتیجه یک لم دیگه وجود داشته باشه. امتحان کنید ببینید برای شما کار می کنه یا نه.

من برایTOEFL Reading اول سوال ها رو می خوندم و:

- سوال هایی که درباره معنی یک لغت خاص سوال می کرد برای مثال which word is closest in meaning to "bonus" in line 5? من دیگه برنمیگشتم و نگاه کنم چون در95% مواقع اون لغت معنی اصلی و اول خودشو داره و ممکنه با برگشتن و نگاه کردن درون متن شما بدتر گیج بشید و وقتتون هم بیشتر گرفته می شه. در نتیجه بلافاصله به اونها جواب می دادم.
    - سوال هایی که حتما باید برای جواب دادن متن رو خوند تو ذهنم نگه می داشتم (اگه نمی تونستم در حد 2-3 کلمه خلاصه می کردم و سریع کنار متن تو دفترچه با مداد می نوشتم ولی حتما بعدا پاکشون می کردم). در نتیجه با صرف حداکثر 2 دقیقه وقت اولا موضوعِ کلیِ بحث رو تقریبا دستم می یومد، و موقع خوندن متن هم می تونستم اونجاهایی که می دونستم ازش سووال اومده رو با دقت بیشتری بخونم، ولی توصیه می کنم اصلا عجله نکنید و همه متن رو بخونید.
    - اون یک دونه سوال هم که درباره کلیت موضوع متن هست به شکل های مختلفی مطرح می شه f what is the main idea، what is the subject، what is the topic، what would be a good title for this text ? و می تونید به راحتی وقتی همه متن رو خوندید بزنید ولی اگه وقت ندارید می تونید اون رو با خوندن جملات اول پاراگراف اول (مهمتر) و سایر پاراگراف ها تشخیص بدید.

ببین من این کارا رو کردم و نمرم 643 PBT شد. نمی خوام به کسی نصیحت هم بکنم این روش ها رو استفاده کنه. من این نکات رو رعایت کردم و برام جواب داد. امیدوارم که موفق باشید linsey!

Junior Member

dear babak
    Many thanks for your useful information and guidance but i am going to take IBT TEST so i cant read all questions at first and write on my paper. of course your answer is so helpful in some cases specially in listening .
    thanks alot
    Best wishes
    Linsey

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

معمولا تست های زبان استاندارد دوتاشون کاملا شبیه و دوتاشون کاملا پرت هستند
    ازون دوتایی که مشابه هم هستند باید انتخاب کنی- اما شما میگید بین دو گزینه شک میکنید در حالیکه براین باورید که متن و یا مکالمه رو فهمیدید
    بنظر من بازهم شما کاملا متن یا مکالمه رو متوجه نشدید وگرنه درصورت فهم کامل شما نباید بین همون دو گزینه هم شک کنید
    اشکال دوم میتونه از دقت شما باشه- بیشتر به دو گزینه دقت کنید که گاهی یه comma مفهوم جمله رو عوض میکنه

مرور اشتباههای گذشته هم خیلی کمک میکنه.... سعی کنید الگوی اشتباهاتتون رو توی این موارد پیدا کنید و دفعات بعد تکرارشون نکنید.
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Junior Member

In general, I agree with Countdown! Out of the 4 choices, usually 2 of them are obviously wrong, while the other 2 might both SEEM correct! The key word here is SEEM! In other words, if you read the text carefully in detail and completely understand what it's trying to say, you will find the correct answer 99% of the time. In my opinion, if you answer a question wrong, don't read the explanation to the answer. Go back and read the text more carefully and try to analyze the text in greater detail. Sometimes just one single word can throw you off! You think you've understood the text and you assume that you completely know the meaning of the surrounding sentences, but in fact, this is not the case. So go back, read it again and try to understand yourself why you answered incorrectly!
    برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.<br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    معمولا تست های زبان استاندارد دوتاشون کاملا شبیه و دوتاشون کاملا پرت هستند
    ازون دوتایی که مشابه هم هستند باید انتخاب کنی- اما شما میگید بین دو گزینه شک میکنید در حالیکه براین باورید که متن و یا مکالمه رو فهمیدید
    بنظر من بازهم شما کاملا متن یا مکالمه رو متوجه نشدید وگرنه درصورت فهم کامل شما نباید بین همون دو گزینه هم شک کنید
    اشکال دوم میتونه از دقت شما باشه- بیشتر به دو گزینه دقت کنید که گاهی یه comma مفهوم جمله رو عوض میکنه
    سلام
    درست ميفرمايين، دوتاش خيلي شبيه هستند... حالا اگه كسي از اون دو گزينه مجزا شده، اول گزينه درست رو درك كنه بعدش شك كنه و در نهايت گزينه ناصحيح رو بزنه و به تكرار اين مشكل براش پيش بياد ( سعني در واقع فقط مشكلش اين باشه) چه راه حلي لازمه؟!....

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    سلام
    درست ميفرمايين، دوتاش خيلي شبيه هستند... حالا اگه كسي از اون دو گزينه مجزا شده، اول گزينه درست رو درك كنه بعدش شك كنه و در نهايت گزينه ناصحيح رو بزنه و به تكرار اين مشكل براش پيش بياد ( سعني در واقع فقط مشكلش اين باشه) چه راه حلي لازمه؟!....
    سلام

منابع آگاه و حتی خود تافلی ها میگند قبل از اینکه به تست ها (یعنی 4 گزینه) نگاه کنید چون already شما متن یا مکالمه رو فهمیدید دیگه در 4 گزینه سر درگم نشید و مستقیم برید سراغ همونی (همون گزینه ای) که فهمیدید و اتفاقا ادعا می کنند (منابع آگاه) که همون هم بیشتر مواقع درسته
    این بستگی داره چقدر شما به خودتون -فهمیدن مطلب- ذهنتون-حافظه- منظق درک و جدایش تست های در ظاهر شبیه و در واقع خیلی دور از هم و در نهایت دستتون (عدم تردید هنگام زدن سوالی که جوابش قبل از دیدن گزینه ها انتخاب کردید) اعتماد دارید.
    اعتماد یعنی چی در این حالت؟؟
    بگذارید عدم اعتماد رو ببینم چیه.......
    عدم اعتماد به زدن یک گزینه و منکوب کردن کل تافل در نهایت یعنی به یکی از مواردی که گفتم از میان فهمیدن مطلب-ذهن- حافظه و ........یک نفر به مشکل برخورده- به نظر من فقدان یکی از عواملی که گفتم ما رو در تست ها نا کام خواهد گذاشت-همش باید در کنار هم باشه و اگه نیست ایجاد و سپس تقویت بشه
    به عنوان مثال میگم: اگه من هنگام انتخاب گزینه اعتماد به خودم ندارم باید به گذشته ام رجوع کنم: بگم من در تست هایی که تو خونه زدم مثلا اکثر حدس های اول من درست بود- پس اینجا هم (امتحان واقعی) دارم درست می زنم- یا مثلا با خودم میگم من تولیمو رو فلان نمره رو اوردم پس اینجا هم همون تکرار خواهد شد (حمل برخود تعریفی نباشه مثلا 642 تولیمو خیلی روی تافلم و اعتماد به نفسم تاثیر گذار بود)
    تقویت بقیه عوامل بالا مثل حافظه- منطق تشخیص بین دو گزینه و ........... تقریبا با تمرین زیاد حل شدنیست- تمرین و سرعت در کنار هم با زدن تست های تافل و ....
    در نهایت بازهم من روی حرف خودم پافشاری دارم- اینکه این تاپیک جمع نقیضین آورده: اگه کسی فهم کامل داشته باشه از مکالمه و یا متن فقط در صورت اشتباه خوندن گزینه ها (مثلا تو سریع خوندن و شرایط امتحان ادم Jan رو Jannet ببینه و یه تست شنیداری رو از دست بده!) و یا بی دقتی ممکنه تست رو اشتباه بزنه و غیر ممکنه بین گزینه ها شک بکنه

از همه اینها گذشته شاید نمودار یک نفر در تست زدن افقی بشه و هرکاری هم بکنه دیگه نشه صعودیش کرد: بعضی ها اصلا ذاتاً ادمهای تست زنی هستند در حالیکه خیلی هم معلومات آنچنانی ندارند -حالت دوم دردناک تره: اینکه کاملا مطالب رو فهمیده اما در شرایط امتحان overwhelmed بشه طرف - ناقلاگی های طراح رو نتونه پیشدستی کنه- هول بشه- همه چیز رو confused بکنه و ......و همه چیز رو به فنا بده..............بنظر من تفاوت بین تافل دوم و سوم من همین بود: داشتن اعتماد بنفس حتی اگه مجازی باشه و تمرین بیشتر

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    سلام

منابع آگاه و حتی خود تافلی ها میگند قبل از اینکه به تست ها (یعنی 4 گزینه) نگاه کنید چون already شما متن یا مکالمه رو فهمیدید دیگه در 4 گزینه سر درگم نشید و مستقیم برید سراغ همونی (همون گزینه ای) که فهمیدید و اتفاقا ادعا می کنند (منابع آگاه) که همون هم بیشتر مواقع درسته
    این بستگی داره چقدر شما به خودتون -فهمیدن مطلب- ذهنتون-حافظه- منظق درک و جدایش تست های در ظاهر شبیه و در واقع خیلی دور از هم و در نهایت دستتون (عدم تردید هنگام زدن سوالی که جوابش قبل از دیدن گزینه ها انتخاب کردید) اعتماد دارید.
    اعتماد یعنی چی در این حالت؟؟
    بگذارید عدم اعتماد رو ببینم چیه.......
    عدم اعتماد به زدن یک گزینه و منکوب کردن کل تافل در نهایت یعنی به یکی از مواردی که گفتم از میان فهمیدن مطلب-ذهن- حافظه و ........یک نفر به مشکل برخورده- به نظر من فقدان یکی از عواملی که گفتم ما رو در تست ها نا کام خواهد گذاشت-همش باید در کنار هم باشه و اگه نیست ایجاد و سپس تقویت بشه
    به عنوان مثال میگم: اگه من هنگام انتخاب گزینه اعتماد به خودم ندارم باید به گذشته ام رجوع کنم: بگم من در تست هایی که تو خونه زدم مثلا اکثر حدس های اول من درست بود- پس اینجا هم (امتحان واقعی) دارم درست می زنم- یا مثلا با خودم میگم من تولیمو رو فلان نمره رو اوردم پس اینجا هم همون تکرار خواهد شد (حمل برخود تعریفی نباشه مثلا 642 تولیمو خیلی روی تافلم و اعتماد به نفسم تاثیر گذار بود)
    تقویت بقیه عوامل بالا مثل حافظه- منطق تشخیص بین دو گزینه و ........... تقریبا با تمرین زیاد حل شدنیست- تمرین و سرعت در کنار هم با زدن تست های تافل و ....
    در نهایت بازهم من روی حرف خودم پافشاری دارم- اینکه این تاپیک جمع نقیضین آورده: اگه کسی فهم کامل داشته باشه از مکالمه و یا متن فقط در صورت اشتباه خوندن گزینه ها (مثلا تو سریع خوندن و شرایط امتحان ادم Jan رو Jannet ببینه و یه تست شنیداری رو از دست بده!) و یا بی دقتی ممکنه تست رو اشتباه بزنه و غیر ممکنه بین گزینه ها شک بکنه

از همه اینها گذشته شاید نمودار یک نفر در تست زدن افقی بشه و هرکاری هم بکنه دیگه نشه صعودیش کرد: بعضی ها اصلا ذاتاً ادمهای تست زنی هستند در حالیکه خیلی هم معلومات آنچنانی ندارند -حالت دوم دردناک تره: اینکه کاملا مطالب رو فهمیده اما در شرایط امتحان overwhelmed بشه طرف - ناقلاگی های طراح رو نتونه پیشدستی کنه- هول بشه- همه چیز رو confused بکنه و ......و همه چیز رو به فنا بده..............بنظر من تفاوت بین تافل دوم و سوم من همین بود: داشتن اعتماد بنفس حتی اگه مجازی باشه و تمرین بیشتر
    سلام
    از توضيحاتتون ممنون هستم
    فقط اينكه ميفرماييد تمرين و اعتماد به نفس بيشتر رو شما در چه بازه زمانييي بين تافل دوم و سوم به دست آورديد، منظورم اين هست كه اگه كسي رو يه حدود نمره باشه و همه پيچ و خم هاي امتحان رو بدونه و سپس بخواد تغيير فاز بده به نمره بالاتر چقدر وقت و تمرين بايد صرف بكنه؟ البته با عرض پوزش كه بحث كمي از عنوان موضوع كناره گرفته وليكن به جبر گفتار من هم اين موضوع را مطرح كردم
    ممنون هستم

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)