صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

سلام دوستان

دقیقا درست گفتی من هرکاری میکنم هرچی تست میزنم بین 22 تا 26 میاد اصلا بالا نمیره نمیدونم چیکار کنم ؟ غلطهایم را مرور میکنم، کتاب میخونم، لغت حفظ میکنم اصلا تاثیری نداره که نداره دیگه دارم خسته میشم

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Hi all
    To M.G

اتفاقا همین موضوع بود که باعث شد من مطمئن بشم که تفاوت در دو امتحان آخر من فقط اعتماد بنفسم بود و بی خیالی- البته نه اینکه حالا نمره خوبی گرفته باشم اما واسه کار هایی که میخواستم خوب بود.
    چیزی که بود این بود که منم دیگه باورم شده بود که دیگه نمرم همون نمره دومیه بود نه بیشتر و به افقی شدن نمرات رسیده ام- یک ماه و خورده ای بین دو تافل من بود
    شما بهتر از من این چیزا رو میدونید و گفته روانشناس ها هم همینه که قسمتی از اعتماد به نفس ذاتیه و اکتسابی نیست-بخش دیگه اون که اکتسابیه میدونید چطوری بدست میاد؟؟؟ اونا میگند ادم با مراجعه به موفقیت قبلی خود و فکر به اون و مثبت دیدن گام بعدی اعتماد بنفس رو تقویت میکنه
    من هم دوتا چیز باعث شد که در یک ماه خورده ای اصلا چیزی نخونم و فقط با اعتماد بنفس برم سر امتحان- فقط سی ان ان گوش میدادم-برای خودم هم جالب بود نخوندن تافل برای امتحان سوم
    اما اون دوتا یکیشون همون نمره تولیمو بود و دومیش این بود که اصلا من تا شب امتحان تافل اخر ایران نبودم- یعنی جمعه شب رسیدم شنبه رفتم امتحان دادم اعتماد بنفس دوم یک اتفاق مجازی که من به اون اعتقاد نداشتم ولی خیلی کمکی بود که به اندازه 100 تا لانگ من برام کار کرد- تو اون مسافرت به نمایشگاه مواد غذایی دوبی رفته بودم و همش تو غرفه های امریکایی ها آویزون بودم- فقط یک چیز میتونست من رو بهتر سر امتحان بشونه-اینکه یکی از غرفه دارهای امریکایی گفت من باورم نمیشه تو middle east تو زبان یاد گرفتی -حالا میدونم میگید هااااااااااااااااااان از خودش داره میگه-ولی بخدا من نه زبانم خوبه نه هیچ- مثال دارم میزنم- وقتی دیدم یه نیتیو اینطوری گفت باور کنید انگار همه چیز عوض شد و امتحانی که قبلش رو به تفریح پرداخته بودم شاید شد نقطه عطف زندگیم (البته در خصوص خودم) و بدین طریق من تو اون فاصیه کم بدون درس خوندن فقط عواملی شدیدا شدیدا روحیم رو بالا برد
    قبلش از اسم این امتحان میترسیدم-تازه تافل تو ایران گرفته میشد و اسمش و اهمیتش و اینکه با سختی ثبت نام میکردیم همه و همه انرژی منفی بهم میداد
    گاهی لانگ من نجات میده گاهی هم یه کارمند غرفه

Junior Member aytak1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biochemistry

سلام وقت بخیر. از دوستان کسی هس که کتابهای expanding reading skills , developing reading skills رو خونده باشه؟ من تو تمریناتش اشکال داشتم میخواستم راهنماییم کنین. ممنون میشم که هر چه زودتر جواب بدین. با تشکر.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام. من هم مشکل عدم درک و تحلیل را دارم. من تا حدود زیادی لیسنینگ و ردینگ را می فهمم. مثلا در یک ردینگ 5 تا سوال از کلمات هم معنی آورده بود که من 2 تاش را غلط زدم. حالا اون دو تا کلمات هم خیلی الکی بودند و معنی خودشان و هر 4 گزینه را هم می دانستم. اما دو سوال این طوری غلط زدم. خب این نه به درک ردینگ ربط دارد چون من واقعا معنی ردینگ را فهمیده ام و نه به دایره لغت. حتی بعد از این که گزینه ی درست را هم نگاه میکنم، نمی تونم بفهمم که چرا این گزینه را انتخاب کرده است و چرا گزینه ی پیشنهادی من غلط است! واسه همین میگم من توی تحلیل مشکل دارم. حالا نمی دانم چطوری این ایراد را حل کنم.

در مورد لیسنینگ هم همین طوریه. یعنی باز هم سوالاتی که غلط میزنم دو دسته هستند: دسته ی اول اونهایی که در لیسنینگ چیزی را درک نکردم. مثلا می پرسد که معلم در مورد میزان انرژی محصولات گندم، جو و برنج چی گفت؟ خب این سوال را اگر درست گوش کرده بودم و حواسم می بود که کدام یک کالری بیشتری دارد، درست میزدم و به تحلیل گزینه ها ربطی ندارد. دسته ی دوم سوالاتی هستند که به تحلیل گزینه ربط دارند. مثلا گفته است که معلم در مورد موضوع تز دانشجو چه نظری داشت؟ خب من نظر معلم را میدانم اما گزینه ی درست را نمیتونم انتخاب کنم.

خودم فکر میکنم که اگر ردینگ هایی را که جواب ها را توضیح کامل داده اند را بزنم و توضیحات این که چرا فلان گزینه درست یا غلط است را بخوانم کم کم این ایرادم درست بشه. آیا همچین کتابی یا ردینگ هایی کسی سراغ داره که گزینه ها را توضیح داده باشه که چرا درست هستند و چرا مثلا فلان گزینه غلط است؟ مرسی

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مثلا یک مثال میزنم. یه لیسنینگ گوش کردم که یک دانشجو تز خودش را به استاد ارائه میکنه و استاد میگه این تز فلان ایراد را داره و باید بیشتر روی آن کار کنی ولی ایده ی خوبیه. حالا سوال این است:
    What point does the professor make about the student's work?
    a) The thesis could be stronger
    b) The thesis is a very ordinary idea
    c) the student will have to work very hard to prove the thesis
    d) The thesis could be easy to prove

حالا گزینه ی c درست است. اما من نمی توانم بفهمم چرا a و d غلط هستند. این ربطی به توانایی لیسنینگ نداره که، به توانایی تحلیل ربط داره. حالا میخوام بدونم آیا کسی مجموعه ای میشناسه که وقتی تست های ردینگ یا لیسنینگ را جواب داده، توضیح داده باشه و علت غلط بودن سایر گزینه ها را هم گفته باشه؟ مرسی

Senior Member hooran آواتار ها

در موارد مطرح شده در این تاپیک نکته ای رو خودم در تمرینات دیدم که مطرح می کنم شاید مفید باشه و شاید غلط باشه :
    مشکل اساسی درک مطلب است ، دوستان می گویند مطلب را شنیده اند و درک کرده اند ولی در قسمت دومش که درک کردن است باید شک کرد ؛مشکل در این است که شما مطلب خوانده یا شنیده شده را با کلمات یا نحوه گویش ( منظورم لهجه نیست ) تشخیص بدهید . یک مثال فارسی می زنم مشابه پرسش ذکر شده :
    در کلاس استاد به دانشجویش ایراد می گیرد و دانشجو حالش گرفته میشود ، از کلاس میان بیرون و دوست این دانشجو ( هی یا شی ) به دوستش می گوید: بی خیالش، ناراحت نشو ، شما بگویید که منظور بی خیالش در این پرسش چی بود :
    1. استاد گیر الکی داده ، ولش کن
    2. بیشتر کار کن و با ناراحت کردن خودت کارت رو خرابتر نکن
    3. بی خیال و دیگه به این سابجکت اهمیت نده
    4. چون من می خوام برم ساندویچ بخورم ناراحت نباش و بیا بریم خوش باشیم
    جواب چییست ؟
    اون جوری که من دستم اومده یک جوری باید با فرهنگ ( همان کالچر ) آکادمیک هم آشنا بود و درکش کرد . در واقع درک فرهنگی فرد آزموده میشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    مثلا یک مثال میزنم. یه لیسنینگ گوش کردم که یک دانشجو تز خودش را به استاد ارائه میکنه و استاد میگه این تز فلان ایراد را داره و باید بیشتر روی آن کار کنی ولی ایده ی خوبیه. حالا سوال این است:
    What point does the professor make about the student's work?
    a) The thesis could be stronger
    b) The thesis is a very ordinary idea
    c) the student will have to work very hard to prove the thesis
    d) The thesis could be easy to prove

حالا گزینه ی c درست است. اما من نمی توانم بفهمم چرا a و d غلط هستند. این ربطی به توانایی لیسنینگ نداره که، به توانایی تحلیل ربط داره. حالا میخوام بدونم آیا کسی مجموعه ای میشناسه که وقتی تست های ردینگ یا لیسنینگ را جواب داده، توضیح داده باشه و علت غلط بودن سایر گزینه ها را هم گفته باشه؟ مرسی

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    اون جوری که من دستم اومده یک جوری باید با فرهنگ ( همان کالچر ) آکادمیک هم آشنا بود و درکش کرد . در واقع درک فرهنگی فرد آزموده میشه .
    مرسی. میشه حالا جواب سوال خودت و سوال من را از لحاظ فرهنگی که میگی توضیح بدی که چرا فلان گزینه ها غلط است؟ تا من متوجه بشم دید فرهنگی چطوری در رد گزینه ها کمک میکند. ممنون میشم بیشتر روی این دو مثال این دید را توضیح بدی.

جواب پرسش شما را دوستان قبلا گفتند جواب سی درست است ، در مورد مثال فرضی بالا جواب شماره 2 درست است . چرا ؟ :در محیط آکادمیک یک جورایی باید مثبت اندیش باشی این نوع رفتار و نگرش را اونها میگن attitude،امروز مطلبی رو در باره از روی حدس زدن تستهای تافل می خوندم که ظاهرا یکی از طراحان خود تافل نوشته برام جالب بود واسه شما تعریف می کنم : با عدد و رقم وکلی حساب کتاب ثابت کرده اگر تعدادی میمون آزمون تافل را شانسی بزنن از تعدای دانشجو که جوابها رو از روی حدس و گمان بزنن متوسط نمره شون بیشتر درمیاد فکر کنم اسم کتابش Secrets of TOEFL باشه که از کتابخانه فروم دانلودش کردم ، مطالب مفیدی در همان چند صفحه اولش داره و اگر خوندید و نکات جالبی پیدا کردید پست کنید ممنون خواهم شد .یک نکته دیگر که بی ربط هم نیست و شاید کمک کننده باشد NONVERBAL CLUEهایی است تست تیکر باید آنرا درک کند مثلا دانشجو از استادش می پرسه وقت دارید یک پرسشی بکنم ، استاده می گه ummm خوب حالا بگو چیه سوال ، بعدش میاد می پرسه منظور استاد در فلان قسمت که ummm توش هست چی بوده؟ جوابش اینه استاده انتظار داشته دانشجو درس رو تو کلاس فهمیده باشه و سوالش زاید و وقت تلف کنه.
    شرمنده پر گویی کردم
    مرسی. میشه حالا جواب سوال خودت و سوال من را از لحاظ همان فرهنگ که میگی توضیح بدی که چرا فلان گزینه ها غلط است؟ تا من متوجه بشم این دید فرهنگی چطوری در رد گزینه ها کمک میکند. مرسی

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hooran نمایش پست ها
    جواب پرسش شما را دوستان قبلا گفتند جواب سی درست است ، در مورد مثال فرضی بالا جواب شماره 2 درست است . چرا ؟ :در محیط آکادمیک یک جورایی باید مثبت اندیش باشی این نوع رفتار و نگرش را اونها میگن attitude،امروز مطلبی رو در باره از روی حدس زدن تستهای تافل می خوندم که ظاهرا یکی از طراحان خود تافل نوشته برام جالب بود واسه شما تعریف می کنم : با عدد و رقم وکلی حساب کتاب ثابت کرده اگر تعدادی میمون آزمون تافل را شانسی بزنن از تعدای دانشجو که جوابها رو از روی حدس و گمان بزنن متوسط نمره شون بیشتر درمیاد فکر کنم اسم کتابش Secrets of TOEFL باشه که از کتابخانه فروم دانلودش کردم ، مطالب مفیدی در همان چند صفحه اولش داره و اگر خوندید و نکات جالبی پیدا کردید پست کنید ممنون خواهم شد .یک نکته دیگر که بی ربط هم نیست و شاید کمک کننده باشد NONVERBAL CLUEهایی است تست تیکر باید آنرا درک کند مثلا دانشجو از استادش می پرسه وقت دارید یک پرسشی بکنم ، استاده می گه ummm خوب حالا بگو چیه سوال ، بعدش میاد می پرسه منظور استاد در فلان قسمت که ummm توش هست چی بوده؟ جوابش اینه استاده انتظار داشته دانشجو درس رو تو کلاس فهمیده باشه و سوالش زاید و وقت تلف کنه.
    شرمنده پر گویی کردم
    مرسی از جوابت. تا حدودی مشکلم رفع شد. ممنون. حالا سوالم این است که این نکاتی که گفتی را باید در خودم به مرور بفهمم یا این که جایی یا کتابی هست که اینها را توضیح داده باشه. آخه اگر قرار باشه خودم بخوام به یه همچین نکاتی برسم که خیلی سخته تو مدت کوتاه تافل برسم. کتابی واسه این نکات نمی شناسی؟ یا حداقل کتابی که ردینگ هاش را کامل توضیح داده باشه که چرا فلان گزینه درست نیست و از میان این گزینه های شبیه به هم، چرا این باید انتخاب بشه. ممنون

teske عزیز ، من برداشت خودم را مطرح کردم ، کل مطلب زبان تافل و اینهمه داستان فقط و فقط هدفش برقراری communication است ، یک گشتی تو اینترنت بزن و ببین راجع به اسکیل های مربوطه چیزی پیدا می کنی یا نه . در همه عرصه ها communication skills حرف اول رو میزنه .برنامه من اینطوری پیش میره : یک مدت شدید لیستنینگ کار کردم ، الان از خودم راضیم ، حالا رو وکب هستم چون می خوام رایتینگ کنم مختصری هم اسپکینگ کار می کنم ، هنوز رو مبحث ریدینگ بطور جدی نرفتم .اگر چیزی یافت کردم ، میام برات می نویسم .
    مرسی از جوابت. تا حدودی مشکلم رفع شد. ممنون. حالا سوالم این است که این نکاتی که گفتی را باید در خودم به مرور بفهمم یا این که جایی یا کتابی هست که اینها را توضیح داده باشه. آخه اگر قرار باشه خودم بخوام به یه همچین نکاتی برسم که خیلی سخته تو مدت کوتاه تافل برسم. کتابی واسه این نکات نمی شناسی؟ یا حداقل کتابی که ردینگ هاش را کامل توضیح داده باشه که چرا فلان گزینه درست نیست و از میان این گزینه های شبیه به هم، چرا این باید انتخاب بشه. ممنون

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)