صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : عدم پاسخ صحیح به سوالات به رغم فهم کامل listening & reading

سلام. با دوستان که مشورت کردم، دیدم راهی نیست جز این که من نمونه­ هایی که غلط می­زنم را تحلیل کنم و علت را کشف کنم. اما مسئله اینه که من در تحلیل علت غلط بودن گزینه ­ها مشکل دارم. به خاطر همین آقای zdesign پیشنهاد داده بودند که در تحلیل اشتباه بودن گزینه­ ها از دوستان با تجربه کمک بگیرم. به همین دلیل خواستم اینجا سوالی را که غلط زدم، به همراه متن لیسنینگ مربوطه بحث کنم تا درک کنم چرا فلان گزینه غلط است.

متن لیسنینگ:
    Listen to a conversation between a student and a professor.

Hi, Professor Scott. Could I talk with you for a moment?

Certainly.

I have office hours now, so this's the perfect time to talk with me. What's your question?

Well, I'd likeuhlike to talk about theuhproject for your political science class.

You have a question? But we talked about the project quite a bit today in class. OKwellwhat's your question?

What did you want to change?

Well, what you said clear, but I'duhlike to do it a bit differently if I could. Well, you said we should get together with another student for the project, that two of us should work together, but I would rather work alone. I'd rather do the project by myself.

Well, I don't think that would work out very well because you know you're supposed to choose an issue, one that's interesting to youand then present the issue clearly so everyone understands it. Then I want you to have a debate, where each one of you presents a different side of the issue and you each argue on the issue from a different perspective.

I was thinking I could present the issue and then discuss each side of the issue myselftalk about one side of the issue very thoroughly and then talk about the other side just as thoroughly.

I don't think that would work out too well because I want you not just to present each side of the issue; I want you to actually discuss the issueto debate itand you really can't an issue yourself.

But I really want to work on this myself, and I'm willing to prepare both sides of the issue in order to work on it alone.

Well, that raises another argument because I really want you to work with another student. This assignment isn't just about learning about an issue; it's about being able to work with another student to debate an issue convincingly with someone else.

So I really need to find a partner to work with?

Yes, that's the assignment, and I'd really like you to do it as I assigned it. Here's a list of students from the class who're looking for partners for the project. Why don't you talk with some of them and see if you can find someone you'd like to work with?

حالا سوالی که من غلط زدم این است
    :
    1) Why does the student go to see the professor?
    a) To find out how she did on a project
    b) To discuss how a project is to be completed
    c) To talk about how she could do better in the political science class
    d) To discuss who should be her partner on a project

این سوال را غلط زدم. بین سه گزینه­ ی
    a و b و d شک داشتم. گزینه­ ی b درست است اما من اشتباها گزینه d را زدم. حالا وقتی خودم تحلیل کردم به این نتایج رسیدم:

دلیل اشتباه بودن گزینه d این است که که از فعل should استفاده کرده است. این should یعنی دختر می‌خواهد بپرسد که چطور باید با خودش پروژه را انجام دهد در حالی که بایدی در کار نیست و حتی نباید به تنهایی کار کند. او هم هدفش این نیست که چطور باید پروژه را تنهایی انجام دهد، بلکه هدفش این است که آیا امکان دارد که پروژه اش را تنهایی انجام دهد.

دلیل اشتباه بودن گزینه­ی a این است که از فعل did استفاده کرده است. گزینه اول یعنی این که می­خواهد بفهمد چطور پروژه را انجام داده است در حالی که تازه دارد شروع به کار می­کند.

حالا می خوام بدونم این تحلیل­ هایی که کردم درسته یا به دلایل دیگه­ ای گزینه­ ها رد می­شوند؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
    ویرایش توسط tesoke : May 3rd, 2013 در ساعت 12:18 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها

a و b و d شک داشتم. گزینه­ ی b درست است اما من اشتباها گزینه d را زدم. حالا وقتی خودم تحلیل کردم به این نتایج رسیدم:

دلیل اشتباه بودن گزینه d این است که که از فعل should استفاده کرده است. این should یعنی دختر می‌خواهد بپرسد که چطور باید با خودش پروژه را انجام دهد در حالی که بایدی در کار نیست و حتی نباید به تنهایی کار کند. او هم هدفش این نیست که چطور باید پروژه را تنهایی انجام دهد، بلکه هدفش این است که آیا امکان دارد که پروژه اش را تنهایی انجام دهد.

دلیل اشتباه بودن گزینه­ی a این است که از فعل did استفاده کرده است. گزینه اول یعنی این که می­خواهد بفهمد چطور پروژه را انجام داده است در حالی که تازه دارد شروع به کار می­کند.

حالا می خوام بدونم این تحلیل­ هایی که کردم درسته یا به دلایل دیگه­ ای گزینه­ ها رد می­شوند؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
    تحلیلتون در مورد گزینه (a) درسته: دانشجو هنوزکاری انجام نداده که نتیجه اش رو بخواد. گزینه (c) هم غلطه چون سوال دانشجو در مورد یک پروژه خاصه نه کل درس.

گزینه (d) نادرسته ولی نه بخاطر اینکه فعل should استفاده کرده (که در اینجا معنی باید نمیده) بلکه بخاطر اینکه هدف دانشجو انتخاب همکار پروژه نیست بلکه اصولا درخواست نداشتن همکار پروژه است. به باید و نبایدش ربطی نداره.

سلام. با دوستان که مشورت کردم، دیدم راهی نیست جز این که من نمونه­ هایی که غلط می­زنم را تحلیل کنم و علت را کشف کنم. اما مسئله اینه که من در تحلیل علت غلط بودن گزینه ­ها مشکل دارم. به خاطر همین آقای zdesign پیشنهاد داده بودند که در تحلیل اشتباه بودن گزینه­ ها از دوستان با تجربه کمک بگیرم. به همین دلیل خواستم اینجا سوالی را که غلط زدم، به همراه متن لیسنینگ مربوطه بحث کنم تا درک کنم چرا فلان گزینه غلط است.

حالا سوالی که من غلط زدم این است
    :

دلیل‌ها رو که دوستمون ghlobe فرمودن. فقط من فکر می‌کنم مشکل شما از بی‌دقتی‌تون هست. احساس می‌کنم شما واژۀ who تو گزینۀ d رو به صورت how خوندید و به خاطر همین این تحلیل بالارو ارائه دادین که درست نیست و اصلن اینقدر تحلیل هم لازم نیست! این دانشجو بحثش سر اینکه «چه کسی باید همکارش در پروژه باشه» نیست و اصلن همکار نمیخواد. بقیه گزینه‌ها هم که به راحتی رد میشن.
    امروز نه آغاز و نه انجام جهان است / ای بس غم و شادی که پس پرده نهان است
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمان است

Senior Member hooran آواتار ها

tesoke عزیز موضوع پرسش گرامری نیست .موضوع درک مطلب است گزینه اول که کاملا غلطه هم در مطلب و هم در زمان جمان جمله گزینه سوم و چهارم هم که با توجه به گفت و گوی استاد و شاگرد کاملا خارج از موضوع است . اون قسمتهایی از گفت و گو که main point سوال توش نهفته است را برات رنگیش میکنم .

متن لیسنینگ:
    Listen to a conversation between a student and a professor.

Hi, Professor Scott. Could I talk with you for a moment?

Certainly.

I have office hours now, so this's the perfect time to talk with me. What's your question?

Well, I'd like…uh…like to talk about the…uh…project for your political science class.

You have a question? But we talked about the project quite a bit today in class. OK…well…what's your question?

What did you want to change?

Well, what you said clear, but I'd…uh…like to do it a bit differently if I could. Well, you said we should get together with another student for the project, that two of us should work together, but I would rather work alone. I'd rather do the project by myself.

Well, I don't think that would work out very well because you know you're supposed to choose an issue, one that's interesting to you…and then present the issue clearly so everyone understands it. Then I want you to have a debate, where each one of you presents a different side of the issue and you each argue on the issue from a different perspective.

I was thinking I could present the issue and then discuss each side of the issue myself…talk about one side of the issue very thoroughly and then talk about the other side just as thoroughly.

I don't think that would work out too well because I want you not just to present each side of the issue; I want you to actually discuss the issue—to debate it—and you really can't an issue yourself.

But I really want to work on this myself, and I'm willing to prepare both sides of the issue in order to work on it alone.

Well, that raises another argument because I really want you to work with another student. This assignment isn't just about learning about an issue; it's about being able to work with another student to debate an issue convincingly with someone else.

So I really need to find a partner to work with?

Yes,that's the assignment, and I'd really like you to do it as I assigned it. Here's a list of students from the class who're looking for partners for the project. Why don't you talk with some of them and see if you can find someone you'd like to work with?

حالا سوالی که من غلط زدم این است:

این سوال را غلط زدم. بین سه گزینه­ ی a و b و d شک داشتم. گزینه­ ی b درست است اما من اشتباها گزینه d را زدم. حالا وقتی خودم تحلیل کردم به این نتایج رسیدم:

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی دوستان. میشه نظرتان را در مورد این تحلیل ها هم بگین. شاید وقتتان را خیلی بگیره اما شرمنده که نیازمندم باید چند تا از این تحلیل ها را به صحت دوستان برسانم تا خیالم راحت بشه که تحلیل هام درسته. بازم شرمنده که وقتتان را میگیرم. سوالات مربوط به یک ردینگ از سی دی لانگمن است و تماما مربوط به پیدا کردن معنی معادل کلمه است. من روی این اسکیل مشکل دارم. ممنون میشم کمک کنید. بازم شرمنده. لطفا اگر حال داشتید که جواب بدین، در مورد دلیل رد هر گزینه هم توضیح بدید که چرا فلان گزینه را رد می کنید؟ در مورد تحلیل های خودم هم نظرتان را بگید که آیا درست فکر کردم یا چرت و پرت گفته ام مرسی فراوان.

1) The word molten is closest in meaning to
    Natural diamonds are created at depths of at least 100 kilometers beneath the surface of the earth in the earth's mantle, the layer of partially molten material between the earth's core and its outer crust. It is there that the extremely high temperatures of up to 2,100º C and intense pressure between 50,000 and a million times the atmospheric pressure on the earth's surface needed to create diamonds exist.
    a) evaporated b) heated c) metallic d) melted
    گزینه­ی d درست است و من هم درست زدم. گزینه­ی b غلط است به دلیل این که در ادامه­ی متن گفته است که دما 2100 است و ما برای دمای 2100 کلمه­ی heated را استفاده نمی­کنیم بلکه از hot استفاده می‌کنیم. گزینه­ی c را هم به این دلیل حذف کردم که اصلا در متن از metallic بودن هسته حرفی زده نشده است و انتخاب این گزینه، یعنی اضافه کردن اطلاعات شخصی در ردینگ (ما حق نداریم بر اساس دانش خودمان جواب دهیم و تنها باید به متن استناد کنیم.)

2) The word up to be closest in meaning to
    Natural diamonds are created at depths of at least 100 kilometers beneath the surface of the earth in the earth's mantle, the layer of partially molten material between the earth's core and its outer crust. It is there that the extremely high temperatures of up to 2,100º C and intense pressure between 50,000 and a million times the atmospheric pressure on the earth's surface needed to create diamonds exist.
    a) more than b) as high as c) slightly over d) not less than
    گزینه­ی b درست است اما من به اشتباه گزینه­ی a را زدم. تحلیل من این بود که وقتی گفته است temperatures، پس اشاره به چند تا دما دارد. چند تا دما که همه­شان نمی­توانند مساوی 2100 باشند و به همین دلیل گزینه­ی b را اصلا رد کرده بودم. گزینه­ی c را هم به دلیل این که گفته بود extremely high حذف کرده بودم. اما گزینه­ی c را اصلا نتوانسته بودم رد کنم و بین دو گزینه­ی a و c، همان a را زدم. کجای کارم ایراد داشته است؟

3) The word not unexpected be closest in meaning to
    The resemblance of diamond pipes to the feeder pipes that serve as conduits for molten lava from the earth's mantle to active volcanoes on the surface is not unexpected: diamond pipes are generally considered by geologists to be the remnants of ancient volcanoes that erupted between 80 million and 120 million years ago.
    a) imagined b) anticipated c) surprised d) fascinated
    گزینه­ی درست b است در حالی که من اشتباها گزینه­ی a را زدم. مگر گزینه اول به معنی قابل تصور نیست؟ پس چرا غلط است؟

4) The word eons in paragraph 2 is closest in meaning to
    Diamond pipes are generally considered by geologists to be the remnants of ancient volcanoes that erupted between 80 million and 120 million years ago. Over the eons of time that have passed since the volcanoes were active, the forces of erosion have destroyed visible evidence of volcanic cones from the surface of the earth, yet the diamond-filled pipes beneath the surface of the earth that resulted from this long-past volcanic activity still remain.
    a) defined periods b) known quantities c) few centuries d) great lengths
    گزینه­ی d درست است و من هم درست زدم. اول از همه گزینه­ی c راحت حذف می­شود، به دلیل این که زمان مورد نظر چند قرن نیست و خیلی بیشتر است. ابتدا گزینه­ی d را حذف کردم چون با خودم فکر کردم که کلمه­ی length که در گزینه­ی d آورده شده است برای مسافت است و برای زمان نیست. بعد یادم اومد که بچه‌ها گفته بودند که گزینه­ها همه از نظر گرامری درست هستند و تنها باید از نظر معنی و مفهوم بررسی شوند. به همین دلیل بین 3 گزینه که همگی درست به نظر می­آمدند، دو تای اول را حذف کردم. درست است که a و b غلط نیستند اما الان ما داریم در مورد زمانی حرف می­زنیم که چند میلیون سال بوده، پس صفت طولانی مطرح است و نه صفات شناخته شده یا مشخص.

5) The word wealth in paragraph 2 is closest in meaning to
    The rock in which diamonds are found is a unique rock that is of interest not only to miners for the diamonds that it contains but also to geologists for the wealth of information that it holds.
    a) prosperity b) high cost c) affluence d) huge amount
    آخری درست است اما من اشتباها سومی را زدم. b که همان اول حذف است. گزینه­ی a هم به معنی پیشرفت و ... است که اصلا به این سوال نمی­خورد. بین دو گزینه­ی d و c که هر دو به معنی مقدار فراوان است، من c را زدم اما غلط بود و دلیلش را هم نفهمیدم که چرا غلط است؟

مرسی از این که وقت میزارید و شرمنده واسه زحمت.

مرسی دوستان. میشه نظرتان را در مورد این تحلیل ها هم بگین. شاید وقتتان را خیلی بگیره اما شرمنده که نیازمندم باید چند تا از این تحلیل ها را به صحت دوستان برسانم تا خیالم راحت بشه که تحلیل هام درسته. بازم شرمنده که وقتتان را میگیرم. سوالات مربوط به یک ردینگ از سی دی لانگمن است و تماما مربوط به پیدا کردن معنی معادل کلمه است. من روی این اسکیل مشکل دارم. ممنون میشم کمک کنید. بازم شرمنده. لطفا اگر حال داشتید که جواب بدین، در مورد دلیل رد هر گزینه هم توضیح بدید که چرا فلان گزینه را رد می کنید؟ در مورد تحلیل های خودم هم نظرتان را بگید که آیا درست فکر کردم یا چرت و پرت گفته ام مرسی فراوان.

مرسی از این که وقت میزارید و شرمنده واسه زحمت.
    سلام دوست عزیز. ببینید در بیشتر مواردی که گفتید من خودم که نگاه کردم دیدم بر اساس معنی، جواب میدم. یعنی معنی کلماتی که میدونم و معنی در جمله. به نظر من بهترین راه هم همین هست. یعنی شما باید سعی کنید مفهوم کلی جمله رو متوجه بشید و بر اساس اون جواب بدید و نه اینکه خیلی ریز بشید در حد چیزایی که گفتید. و خب مسلماً در بعضی موارد هم نیاز هست تا معانی کلمات داخل جواب رو تا حدی بدونید. در حقیقت باید با این‌جور سؤالا خیلی راحت‌تر برخورد کنید، شما دیگه دارید خیلی قضیه رو پیچیده می‌کنید.

1) تو جمله وقتی در اون عمق زمین داره صحبت میکنه، معلومه که ماده در حالت ذوب هست. علاوه براین در جملۀ بعدی داره در مورد دمای خیلی بالا و فشار خیلی خیلی زیاد صحبت میکنه. پس همۀ شواهد نشون میده که همۀ گزینه‌ها بجز آخری براحتی حذف میشن.

2) باز هم از روی معنی میشه به راحتی تشخیص داد. با اینکه ترجمه فارسی رو توصیه نمیکنم ولی در اینجا برای اینکه راحت‌تر متوجه بشید، گفته «در آنجاست که دمای بسیار بالایی up to 2100 درجه و فشاری به اندازۀ فلان وجود داره» حالا شما اگر بخواید بجای این up to کلمه‌ای بذارید چی میذارید؟ چیزی بجز «به اندازۀ» میشه گذاشت؟! و این همون as high as هست.

3) این از اون مواردی است که باید معنی کلمات رو دقیق‌تر بدونید. در حقیقت به نظرم معنی مهم نیست، بلکه شما باید نحوۀ استفاده از کلمه رو بدونید. و من بارها و بارها روی استفاده از کلمات خیلی تأکید کردم. اینکه از تو دیکشنری و یا خود متن‌های تافل به استفاده از کلمه نگاه کنید و معنی رو توی جمله و در «استفادۀ» اون کلمه ببینید. اینجا هم موضوع همین هست. به این دوتا جمله توجه کنید: «Imagine life without hot water» و «Imagine that you have just won a million pounds»، و به این جملات در مورد anticipate هم توجه کنید: «The schedule isn't final, but we don't anticipate many changes» و «This year, we anticipate that our expenses will be 15% greater». به نظرم خودتون متوجه شدید چرا imagine غلط هست؟!

4) مواردی که گفتید درست هستند، به علاوه اینکه length برای time هم به کار میره.

5) باز هم از مواردی که باید ترجمه فارسی رو کنار بگذارید و نحوۀ استفاده در جمله رو ببینید. اشتباه شما توجه به معانی فارسی کلمات هست. affluence کلمه‌ای است که برای ثروت و دارایی (پول و ...) به کار میره. اما wealth در دو حالت به کار میره یکی برای همین موضوع ثروت هست (که با توجه به جملۀ مورد نظر (همنشینی با information) نمیتونه معنی بده)، و معنی دیگش به معنای a lot of. در حقیقت a wealth of sth=a lot of sth هست. همینطور که میبینید هر سه گزینۀ اشتباه به مفهوم پول و دارایی و ثروت اشاره کردن.

در نهایت دوباره نظرم این هست که اینقدر وسواس به خرج ندید و سعی کنید بر اساس روال منطقی متن و «درک مفهوم» اون، به سؤالاتی از این دست جواب بدید. موفق باشید.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    2) باز هم از روی معنی میشه به راحتی تشخیص داد. با اینکه ترجمه فارسی رو توصیه نمیکنم ولی در اینجا برای اینکه راحت‌تر متوجه بشید، گفته «در آنجاست که دمای بسیار بالایی up to 2100 درجه و فشاری به اندازۀ فلان وجود داره» حالا شما اگر بخواید بجای این up to کلمه‌ای بذارید چی میذارید؟ چیزی بجز «به اندازۀ» میشه گذاشت؟! و این همون as high as هست.
    مرسی از کمکتان. اما من نفهمیدم کجای تحلیلم واسه این سوال 2 غلط بود. آخه وقتی گفته دماها، نمیشه فقط به یک دما اشاره کرد. شما هم در ترجمه تان temperatures را دما ترجمه کردید. شما اشتباه نکردید؟ آخه temperatures که جمع است و باید کلمه ی up to به نظرم به یک کلمه جمع اشاره داشته باشد. نظرتان چیه؟ حرفم غلطه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

سلام. یکی از سوالاتی که در ردینگ میاد که آسون هم هست، سوالاتیه که میگه این جمله را در جای مناسب بچپانید من در چند نمونه ردینگی که زدم، گاها با این سوال مشکل بر میخوردم، واسه همین 4 تاش را که واسم مشکل بود را یک جا کردم و اینجا میارم. حالا اگر کسی از دوستان تونست به من کمک کنه، ممنون میشم. سه سوال اول مربوط به سی دی لانگمن و سوال آخر مربوط به سی دی بارونز هستند. مرسی

1) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This machine was name the Apple I.

1 Their first model, whichwas sold without a monitor, a keyboard, and a casing, sold for $666.2 It was the first single-board computer with abuilt-in video interface and with on-board read-only memory (ROM).3Orders for this machine, the Apple I, which weremostly from computer hobbyists because the Apple I required the user to have afair amount of technical knowledge (i.e., to wire and solder a keyboard andmonitor), quickly reached the unbelievably high level of 600.4

طبق نکاتی که در کتاب تامسون توضیح داده شده است، چون که در ابتدای جمله ی پیشنهادی از کلمه ی this machine استفاده شده است، باید جمله را در جایی بچپونیم که در مورد یک دستگاه حرف زده شده باشد. این شرایط در گزینه های دوم و سوم و چهارم وجود دارد و به نظر من هر 3 درست است اما لانگمن گفته که گزینه ی 2 درسته. حالا سوالم این است که چرا گزینه های 3 و 4 نادرست هستند؟

2) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This was a widely read work by Englishman Thomas Maltus.
    Another event in Europe that helped to shape Jefferson's political vision was the publication in 1798 of "Essay on the Principle of Population." 1 This influential essay was a pessimistic warning of the effect of an imminent population explosion. 2 In the essay, the author warned that, because of the rapidly growing population, the food supply would soon be inadequate to feed the population, in England, throughout Europe, and even in America. 3 Many Americans were alarmed by the essay. 4 Jefferson, however, countered the alarm raised by the essay with the idea that the United States would always be able to feed its population if it developed a strong agrarian society as it expanded across the continent.
    مثل همان توضیحات سوال قبلی باز هم میتونم بگم که به نظر من این جمله میتونه در تمام 4 محل پیشنهادی بیاد چون که در هر 4 محل، در جملات قبلش در مورد یک مقاله حرف زده شده است و میشه این جمله را هر جا آورد اما در کتاب لانگمن تنها گزینه ی اول را درست معرفی کرده است. چرا بقیه ی جاها نادرست هستند؟

3) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    To do so, they brought in a number of new employees.
    1 In order to meet the increasing demand for the product, Jobs and Wozniak decided to expand their company. 2 Mike Makkula, who was named chairman of the company in May 1979, secured a financial base for the company by investing some of his own money, securing a line of credit from the Bank of America, and raising more than a half million dollars from venture capitalists. 3 The company's strategic plan was to attract outstanding personnel, to maintain a corporate culture that was conducive to innovation, to invest heavily in research and development to maintain technical leadership, to expand their market for initial computer purchases beyond computer hobbyists to new computer users, and to place an emphasis on the development and marketing of peripheral products to supplement initial computer purchases. 4
    جمله ی پیشنهادی، از استخدام کارمندان جدید حرف زده و جمله ی قبلش باید در این مورد حرف زده باشد. لانگمن گزینه ی دوم را درست معرفی کرده است. اما به نظر من گزینه ی 4 هم میتونه درست باشه هر چند دومی هم درسته. چون که چهارمی هم در مورد استخدام کارمندان جدید حرف زده است. حالا چرا چهارمی غلطه؟

4) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This sum is an index of the amount of change-related stress the person has recently experienced.
    Holmes and Rahe developed the Social Readjustment Rating Scale (SRRS) to measure life change as a form of stress. 1 The scale assigns numerical values to 43 major life events that are supposed to reflect the magnitude of the readjustment required by each change. In responding to scale, respondents are asked to indicate how often they experienced any of these 43 events during a certain time period (typically, the past year). The person then adds up the numbers associated with each event checked.
    2 The SRRS and similar scales have been used in thousands of studies by researchers all over the world. 3 Overall, these studies have shown that people with higher scores on the SRRS tend to be more vulnerable to many kinds of physical illness - and many types of psychological problems as well. 4 More recently, however, experts have criticized tis research, citing problems with the methods used and raising questions about the meaning of the findings.

واضح است که گزینه ی دوم درست است زیرا در جمله ی قبلی از add up the numbers حرف زده شده است. اما مشکل من این است که جمله ای که از add up the nubmers حرف زده است، در انتهای پاراگراف قبلی قرار دارد و گزینه ی دوم در ابتدای پاراگراف بعدی! خب این خیلی جور در نمیاد که شما در ابتدای پاراگراف بعدی، یه همچین جمله ای که با This sum شروع بشه را استفاده کنید؟ به نظر من این باعث میشه که پیوستگی متن از بین بره. (کتاب تامسون گفته بود که جمله ی پیشنهادی نباید پیوستگی متن را خراب کنه.) مگر نه این که پاراگراف ها تا حدودی از هم مستقل هستند؟ خب پس کجای ایرادی که من وارد کرده ام غلط است؟ (این تست از سی دی بارونز است.)

مرسی. دوستان لطفا کمک کنید در مورد این سوال، چون من این ایرادات را که دارم، گاها تکرار هم میشن و تست هایی مشابه همین را اشتباه میزنم

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    سلام. یکی از سوالاتی که در ردینگ میاد که آسون هم هست، سوالاتیه که میگه این جمله را در جای مناسب بچپانید من در چند نمونه ردینگی که زدم، گاها با این سوال مشکل بر میخوردم، واسه همین 4 تاش را که واسم مشکل بود را یک جا کردم و اینجا میارم. حالا اگر کسی از دوستان تونست به من کمک کنه، ممنون میشم. سه سوال اول مربوط به سی دی لانگمن و سوال آخر مربوط به سی دی بارونز هستند. مرسی

1) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This machine was name the Apple I.

1 Their first model, whichwas sold without a monitor, a keyboard, and a casing, sold for $666.2 It was the first single-board computer with abuilt-in video interface and with on-board read-only memory (ROM).3Orders for this machine, the Apple I, which weremostly from computer hobbyists because the Apple I required the user to have afair amount of technical knowledge (i.e., to wire and solder a keyboard andmonitor), quickly reached the unbelievably high level of 600.4

طبق نکاتی که در کتاب تامسون توضیح داده شده است، چون که در ابتدای جمله ی پیشنهادی از کلمه ی this machine استفاده شده است، باید جمله را در جایی بچپونیم که در مورد یک دستگاه حرف زده شده باشد. این شرایط در گزینه های دوم و سوم و چهارم وجود دارد و به نظر من هر 3 درست است اما لانگمن گفته که گزینه ی 2 درسته. حالا سوالم این است که چرا گزینه های 3 و 4 نادرست هستند؟

2) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This was a widely read work by Englishman Thomas Maltus.
    Another event in Europe that helped to shape Jefferson's political vision was the publication in 1798 of "Essay on the Principle of Population." 1 This influential essay was a pessimistic warning of the effect of an imminent population explosion. 2 In the essay, the author warned that, because of the rapidly growing population, the food supply would soon be inadequate to feed the population, in England, throughout Europe, and even in America. 3 Many Americans were alarmed by the essay. 4 Jefferson, however, countered the alarm raised by the essay with the idea that the United States would always be able to feed its population if it developed a strong agrarian society as it expanded across the continent.
    مثل همان توضیحات سوال قبلی باز هم میتونم بگم که به نظر من این جمله میتونه در تمام 4 محل پیشنهادی بیاد چون که در هر 4 محل، در جملات قبلش در مورد یک مقاله حرف زده شده است و میشه این جمله را هر جا آورد اما در کتاب لانگمن تنها گزینه ی اول را درست معرفی کرده است. چرا بقیه ی جاها نادرست هستند؟

3) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    To do so, they brought in a number of new employees.
    1 In order to meet the increasing demand for the product, Jobs and Wozniak decided to expand their company. 2 Mike Makkula, who was named chairman of the company in May 1979, secured a financial base for the company by investing some of his own money, securing a line of credit from the Bank of America, and raising more than a half million dollars from venture capitalists. 3 The company's strategic plan was to attract outstanding personnel, to maintain a corporate culture that was conducive to innovation, to invest heavily in research and development to maintain technical leadership, to expand their market for initial computer purchases beyond computer hobbyists to new computer users, and to place an emphasis on the development and marketing of peripheral products to supplement initial computer purchases. 4
    جمله ی پیشنهادی، از استخدام کارمندان جدید حرف زده و جمله ی قبلش باید در این مورد حرف زده باشد. لانگمن گزینه ی دوم را درست معرفی کرده است. اما به نظر من گزینه ی 4 هم میتونه درست باشه هر چند دومی هم درسته. چون که چهارمی هم در مورد استخدام کارمندان جدید حرف زده است. حالا چرا چهارمی غلطه؟

4) Look at the 4 squares that indicate where the following sentence can be added to the passage.
    This sum is an index of the amount of change-related stress the person has recently experienced.
    Holmes and Rahe developed the Social Readjustment Rating Scale (SRRS) to measure life change as a form of stress. 1 The scale assigns numerical values to 43 major life events that are supposed to reflect the magnitude of the readjustment required by each change. In responding to scale, respondents are asked to indicate how often they experienced any of these 43 events during a certain time period (typically, the past year). The person then adds up the numbers associated with each event checked.
    2 The SRRS and similar scales have been used in thousands of studies by researchers all over the world. 3 Overall, these studies have shown that people with higher scores on the SRRS tend to be more vulnerable to many kinds of physical illness - and many types of psychological problems as well. 4 More recently, however, experts have criticized tis research, citing problems with the methods used and raising questions about the meaning of the findings.

واضح است که گزینه ی دوم درست است زیرا در جمله ی قبلی از add up the numbers حرف زده شده است. اما مشکل من این است که جمله ای که از add up the nubmers حرف زده است، در انتهای پاراگراف قبلی قرار دارد و گزینه ی دوم در ابتدای پاراگراف بعدی! خب این خیلی جور در نمیاد که شما در ابتدای پاراگراف بعدی، یه همچین جمله ای که با This sum شروع بشه را استفاده کنید؟ به نظر من این باعث میشه که پیوستگی متن از بین بره. (کتاب تامسون گفته بود که جمله ی پیشنهادی نباید پیوستگی متن را خراب کنه.) مگر نه این که پاراگراف ها تا حدودی از هم مستقل هستند؟ خب پس کجای ایرادی که من وارد کرده ام غلط است؟ (این تست از سی دی بارونز است.)

مرسی. دوستان لطفا کمک کنید در مورد این سوال، چون من این ایرادات را که دارم، گاها تکرار هم میشن و تست هایی مشابه همین را اشتباه میزنم
    سلام.
    ببینید. در تست اول همونطور که گفتید گزینۀ یک کاملا غلط است. گزینه 4 هم غلط هست به دلیل اینکه تو جملۀ قبلیش بین دوتا کاما نوشته که the apple I بنابراین این ماشین قبل از گزینه 4 در متن معرفی شده و دیگه نیاز به معرفیش وجود نداره. بین گزینه 2 و 3 حالا باید انتخاب کنید. ببینید به لحاظ منطقی گزینۀ 2 صحیح هست چراکه بعد از جملۀ اول که توضیح مختصری از ماشین هست، باید اسمش گفته بشه، یعنی برای جلوگیری از گنگ شدن مطلب و به لحاظ منطقی جمله باید در اینجا قرار بگیره و در جملۀ بعدی هم it به اون اشاره داره. به نظر من در این موارد باید به جای نکات گرامری و غیره بیشتر به روند منطقی متن و درک متن توجه کنید.

در سؤال دوم جمله به هیچ وجه نمیتونه در هر 4 جا بیاد. گزینه 4 براحتی رد میشه چون تو جمله بعدش however اومده که از لحاظ معنایی اگر قبلش اون جمله توی سؤال بیاد معنی نداره و حتی معنی رو بهم میریزه. تو گزینه 3 هم اگر جمله بیاد روند متن به هم میریزه. در حقیقت باعث آشفتگی و پراکندگی متن میشه. بین گزینۀ 1 و 2 به لحاظ منطقی باید جمله در جای گزینۀ یک بیاد، چراکه بعد از معرفی مقاله در جملۀ اول و اسم مقاله، در جملۀ بعد و در ادامۀ معرفی، باید اسم نویسندش بیاد.

ببینید دوست عزیز مشکل بیشتر بچه‌ها این هست که در ریدینگ‌ها بیشتر دنبال رد گزینه‌ها و یا اثبات اون‌ها به لحاظ گرامری و کلن یک‌سری کلمات خاص هستند که بتونه حتی بدون درک معنی به جواب صحیح برسه. نمیگم این روش به کل اشتباه هست، نه. ولی در حقیقت در ریدینگ طراحان سؤال بیشتر به دنبال درک مطلب هستند. بنابراین سعی کنید بعد از اینکه یک یا دو گزینه‌رو به روش اول حذف کردید، برید دنبال درک معنی و روند منطقی متن. این‌ها اون چیزی هست که اونا میخوان. مطمئن باشید سؤالاتی که بدون درک متن و تنها توسط یک‌سری نکات (حالا اسمش رو بذارید نکات کنکوری یا هرچی) بشه بهشون جواب داد خیلی کم هستند. چون هدف این امتحان این هست که شما در آینده بتونید متون علمی رو بخونید و درک کنید نه اینکه توش نکات گرامری رو پیدا کنید. از درک متن و معنی اون غافل نباشید. پیدا کردن گزینۀ درست با این روش خیلی آسون‌تر هست تا اینکه دنبال this و it و غیره باشین (هرچند مطمئناً این روش‌ها هم بسیار لازم می‌شن).

در سؤال سوم هم باز شما درک مطلب رو رها کردید و رفتید دنبال سرنخ‌های خاص! در جملۀ اول داره میگه اونها تصمیم به expand گرفتن. خب به لحاظ منطقی expand با استخدام کارمندان کاملاً منطقی هست. ولی تو گزینۀ 4 چی؟ قبلش از طرح strategic صحبت کرده و گزینه‌هاب زیادی رو معرفی کرده. حالا نگاه کنید ببینید آیا درسته که بگیم برای تمام اون طرح‌ها اون‌ها فقط کارمند استخدام کردن؟ خیلی از طرح‌هاش اصلن ربطی به استخدام کارمند جدید نداره. بنابراین گزینۀ 4 به لحاظ منطقی و معنی کاملاً غلط هست.

در سؤال چهارم منظور شما رو متوجه نشدم. اتفاقاً این میتونه از ویژگی‌های خوب متن باشه که در عین حال که پاراگراف‌هارو ارتباط میده دارای استقلال نسبی هم هست. حتماً نباید که یک موضوع به طور کامل در یک پاراگراف تموم بشه. در آخر دوباره به اون قسمتی که bold شده تو جواب دادن سعی کن بیشتر توجه کنی. موفق باشی.

در کتاب barrons پارت 2 صفحه 232 پاراگراف 3 من یک جمله رو درست متوجه نمیشم. ممنون میشم اگه تو فهم اون کمک کنین

by 400 b.c.e there was a flourishing book trade in Greece, but the texts for plays were a challenge.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)