صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 83

موضوع: موقعیت های کاری و کمک هزینه های تحصیلی در اتریش

پیش فرض پاسخ : موقعیت های کاری و کمک هزینه های تحصیلی در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط ahoo2 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من تازه عضو شده ام وبسیار ناشی هستم من به کمک و راهنمایی نیازمندم. همسر من برای گرفتن پذیرش دانشگاه اقدام کرده و طبق گفته وکیل با ویزای تحصیلی میتونه من ودخترمون رو هم ببره اما من خیلی میترسم چون پس انداز زیادی نداریم حدود 6 ماه زندگی در اتریش . من یک پرستار هستم و ایلتس 6 دارم اگر به عنوان همراه بیایم میتوانم کار پیدا کنم تا بتوانیم زندگی کنیم ؟ و با توجه به اینکه هر 3 نفر ما المانی بلد نیستیم ایا شرایط برایمان خیلی سخت نیست ؟من بیشترنگران دختر 5 ساله ام هستم چون مدرسه را هم باید شروع کند لطفا بگویید این کار عاقلانه هست یا نه ؟با توجه به زندگی بسیار بد در تهران و الودگی هوا و بیماری های مختلفش ایا این سریعترین راه فرار هست و چقدر ریسک برگشت دارد؟
    مرسی
    ابتدا اینکه خوش آمدید و لی خواهشمندیم سوالتون رو در بخش مربوطه مطرح کنید.
    دوم اصلا کارتون رو به افرادی بی کفایت و کلاهبردار به نام و اصظلاح وکیل ندید خودتون می تونید کارهاتون رو با کمک بچه های همین انجمن انجام بدید پذیرش تحصیلی گرفتن کار سختی نیست که تیاز به صرف هزیته یا اعتماد واهی به شخص دیگری باشه!
    و اما سوال اصلی شما :آیا به شما نگفته این به اصطلاح وکیل که شما وقتی به عنوان همراه می آیید حق کار ندارید؟!
    نکته دیگر که اگر پول کافی به اندازه دوسال برای سه نفرتان ندارید و با توجه به اینکه زبان آلمانی هم درکشوری آلمانی زبان که از ضروریات هست نمی دانید به این نکات توجه کنید:
    1-وضعیت کار پیدا کردن چندان خوب نیست مگر اینکه واقعا خوش شانس باشید و زبان شما عالی و به نوعی به قول یکی از دوستانم نابغه و برتر از اتریشی ها.پس با فرض داشتن اجازه کار که با شرایط شما فقط همسرتان دارند این اجازه رو روی کار حساب نکنید.
    2- با توجه به نکاتی که در بالا برای شما شرح دادم اگر پول کافی برای مخارج سه نفرتان را دارید (هزینه تحصیل /زندگی برای هر نفر در اتریش چیزی حدود 40 ملیون تومان است در سال) مهاجرت کنید در غیر اینصورت دست نگه دارید و بگذازید شرایطش ایجاد شود.
    موفق باشید
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mfari نمایش پست ها
    سلام .میخوام برای RA , phd بگیرم.مدرکم اقتصاده.معدل لیسانس 17.5 و شاگرد اول و فوق هم 16.6 ار دانشگاه سراسری جفتشون.مقاله ندارم و آیلتس هم اگه الان بخوام برم امتحان بدم بین 5 تا 6 میگیرم . 5 سال سابقه کار بانکداری هم دارم و دوره های بانکداری هم گذروندم . به نظرتون بهم ra میدن؟کدوم دانشگاه اقدام کنم بهتره ؟
    دوست عزيز، در اطريش چيزي به اسم ra به اون معنايي كه در امريكا يا كانادا هست وجود نداره، شما اگر به دنبال دكترا همراه با ساپورت مالي هستيد ، بايستي اوپن پوزيشنهاي هر دانشكده اي رو كه ميخوايد پيدا بكنيدو
    براش اپلاي بكنيد، يعني شما براي يك جاب خاص اپلاي ميكنيد توي دانشگاه، اونوقت براي همون رزومه ون بررسي ميشه و هم اين سوابق و نمراتتون توي رقابت تاثير خواهد داشت، در صورتي كه اوپن پوزيشن رو بگيريد شما به عنوان دانشجوي دكترايي خواهيد بود كه توي دانشگاه روي تزش كار ميكنه و حقوق ميگيره، مثه يه ريسرچر توي مركز مطالعاتي وابسته ب دانشگاه، در نتيجه مقالات، سوابق و همه اينها در مقايسه با جزييات اون پوزيشني كه مثلن توي دانشكده اقتصاد دانشگاه وين اعلام شده، سنجيد ميشه، ممكنه جزييات پروژه يا موضوع اين پوزيشن اونقدر به سوابق درسي و كاري شما نزديك باشه كه بدون مقال هم قبولتون كنن، ممكن هم اونقدر رقابت فشرده بشه كه قبولتون نكنن، كلن گرفتن اين موقعيتهاي دكترا توي اطريش خيلي سخت و رقابتيه، اما تلاش واسش كه ضرري نداره

Junior Member omidr1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    دوست عزيز، در اطريش چيزي به اسم ra به اون معنايي كه در امريكا يا كانادا هست وجود نداره، شما اگر به دنبال دكترا همراه با ساپورت مالي هستيد ، بايستي اوپن پوزيشنهاي هر دانشكده اي رو كه ميخوايد پيدا بكنيدو
    براش اپلاي بكنيد، يعني شما براي يك جاب خاص اپلاي ميكنيد توي دانشگاه، اونوقت براي همون رزومه ون بررسي ميشه و هم اين سوابق و نمراتتون توي رقابت تاثير خواهد داشت، در صورتي كه اوپن پوزيشن رو بگيريد شما به عنوان دانشجوي دكترايي خواهيد بود كه توي دانشگاه روي تزش كار ميكنه و حقوق ميگيره، مثه يه ريسرچر توي مركز مطالعاتي وابسته ب دانشگاه، در نتيجه مقالات، سوابق و همه اينها در مقايسه با جزييات اون پوزيشني كه مثلن توي دانشكده اقتصاد دانشگاه وين اعلام شده، سنجيد ميشه، ممكنه جزييات پروژه يا موضوع اين پوزيشن اونقدر به سوابق درسي و كاري شما نزديك باشه كه بدون مقال هم قبولتون كنن، ممكن هم اونقدر رقابت فشرده بشه كه قبولتون نكنن، كلن گرفتن اين موقعيتهاي دكترا توي اطريش خيلي سخت و رقابتيه، اما تلاش واسش كه ضرري نداره
    اگر در همون اتریش مستر رو بگیریم برای پذیرش دکترا از همون دانشگاه بهتر هست به نظر شما؟ بذارید این طور سوالم رو بپرسم دو نفر یکی دانشچوی دانشگاه اتریش بوده و دیگری دانشجوی یه کشور خارجی بوده آیا برای فردی که توی همون دانشگاه های اتریش درس خونده یه پوئنی در نظر میگیرن برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی یا نه؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط omidr1370 نمایش پست ها
    اگر در همون اتریش مستر رو بگیریم برای پذیرش دکترا از همون دانشگاه بهتر هست به نظر شما؟ بذارید این طور سوالم رو بپرسم دو نفر یکی دانشچوی دانشگاه اتریش بوده و دیگری دانشجوی یه کشور خارجی بوده آیا برای فردی که توی همون دانشگاه های اتریش درس خونده یه پوئنی در نظر میگیرن برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی یا نه؟
    طبق قانون كسي كه در مقطعي در اتريش درس ميخونه و تموم ميشه ميتونه بدون هيچ آزمون و سوال و هـيچ درخوست اضافه اي در مقطع بالاتر ثبت نام كنه، يعني كسي كه اتريش قوق ميگيره ، اگه همون دانشگاه بخواد دكترا ثبت نام كنه توي همون رشته، فقط بايد بره اسمش رو بنويسه، همين! درحاليك يك نفر از بيرون بخواد بياد بايد اول اپلاي كنه، در نتيجه مشخصه كه اگه رقيبي از داخل پيدا شه شانس بيشتري داره، اما تنها امتيازش همينه، اگر كسي خيلي وضعيت خوبي داشته باشه ولي خارج اتريش باشه، بازم شانس داره ولي كاملن بستگي به استادا و زمانشون داره، آخه اين پوزيشنها معمولن هرچي زودتر پر بشن براشون بهتره، در نتيجه اگر عجله داشته باشن، خب بديهيه كه كسي كه داخله اولويت داره نسبت به يكي ك ٤ ماه طول ميكشه تا ويزا بگيره بياد، اما اگه عجله اي نداشته باشن و يه دانشجوي خوبي از خارج باشه ك رزومه ش از همه بهتر باشه و توي رقابت بيشتر به چشم بياد، قطعن ميگيرنش . در كل اگر بتونيد براي دكترا اپلاي كنيد ب صرفه تره تا اينكه اول يه بار ديگه فوق بخونيد، اما خب باز شرايط هر كس و هر رشته و دانشگاهي فرق داره

Junior Member

سلام،می خواستم بدونم کسی که مدرک فوق لیسانسش از دانشگاه وین بگیره مثلاً من اگه فوق لیسانس عمران سازه رو از اونجا بگیرم بعدش با مدرک لیسانسم در بهترین حالت (البته واقعی نه رویای) کاری که با این مدرکم اونجا بدست میارم چقدر حقوق بهم میدن؟(می خوام بدونم ماکسیمم چقدر میشه درآمد داشت در اتریش؟ دو تا کار هم میشه داشت؟ میدونم که مالیاتش هم حدود 50% هستش)
    (البته میدونم اینجا قسمت اتریش هستش ولی هدفم از این سوال اینه که ببینم تو کدوم کشور می تونم درآمد و پس انداز بهتری داشته باشم و چه مقدار و چه مقدار تفاوت با استرالیا)

Junior Member

درود بر شما
    من میخوام پذیرش بگیرم برای اتریش اما از بابت کار نگرانم.من و همسرم با هم میخوایم بریم و نمیتونیم رو کمک مالی از طرف خانواده حساب کنیم.یعنی فقط درآمد خودمون به دادمون میتونه برسه البته واسه 6 ماه اول زندگی با خودمون یه پس اندازی میاریم.من رشته م مکانیکه ، 2 سال هم کارشناس Piping تو پالایشگاه و خطوط لوله نفت و گاز بودم.به نظر شماهایی که اونجا هستید آیا این فیلد سابقه کاری میتونه کمکی باشه واسم برای کار با درآمد مناسب؟جاهایی میشناسین که دنبال همچین کسی باشن؟

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed37 نمایش پست ها
    درود بر شما
    من میخوام پذیرش بگیرم برای اتریش اما از بابت کار نگرانم.من و همسرم با هم میخوایم بریم و نمیتونیم رو کمک مالی از طرف خانواده حساب کنیم.یعنی فقط درآمد خودمون به دادمون میتونه برسه البته واسه 6 ماه اول زندگی با خودمون یه پس اندازی میاریم.من رشته م مکانیکه ، 2 سال هم کارشناس Piping تو پالایشگاه و خطوط لوله نفت و گاز بودم.به نظر شماهایی که اونجا هستید آیا این فیلد سابقه کاری میتونه کمکی باشه واسم برای کار با درآمد مناسب؟جاهایی میشناسین که دنبال همچین کسی باشن؟
    صادقانه بهتون بگم ! اینجا بدون دانش متوسط طبان آلمانی کار رو بیخیال شین ! یا در بهترین حالت احتمالش خیلی کمه ! بلد بودن انگلیسی مزیت محسوب میشه ولی طبیعتن کارهای مرتبط محدود هست ! کارهایی دیگه هم میشه پیدا کرد ولی بشرط اینکه نگید این اینجوریه و ... از این حرفا... !!!! اینا رو گفتم چون خودم به شخصه دارم میبینم شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن . لدفن بگن ! مخصوصن برای افراد متاهل سخت میشه بدون کار مگر اینکه برای 1 سال پول بیارید ! برای دانشجوهای دکتری یه ذره شرایط بهتره چون میتونن با استاد یا دانشگاه صحبت کنن و پول بگیرن ! البته اگر پولی داشته باشن که بدن
    اگر A یک معادله ی موفق باشد،آنگاه فرمول آن به این قرار است: Z+Y+X=A که در آن،X : کار و Y: تفریح و Z : دهانت را بسته نگه دار، تعریف شده است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی منابع آب-دانشگاه ارومیه

با سلام..من فقط یه سوال دارم و اونم هزینه تحصیل در مقطع دکترا در اتریشه..یه جا خوندم بین 380 تا 780 یورو،یه جا هم ارقام نجومی میگن..لطفا راهنماییم کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtiesto نمایش پست ها
    با سلام..من فقط یه سوال دارم و اونم هزینه تحصیل در مقطع دکترا در اتریشه..یه جا خوندم بین 380 تا 780 یورو،یه جا هم ارقام نجومی میگن..لطفا راهنماییم کنین
    سلام
    نجومی نیست. تا پارسال مجانی بود. امسال حدودا همین رقم ها شده که گفتین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی منابع آب-دانشگاه ارومیه

نقل قول نوشته اصلی توسط asaria نمایش پست ها
    سلام
    نجومی نیست. تا پارسال مجانی بود. امسال حدودا همین رقم ها شده که گفتین.
    مرسی از راهنماییتون،راجع به موقعیت های کاری بعد از اتمام تحصیل(شغل مرتبط یا غیر مرتبط) و حداقل درآمد در اتریش هم اگه توضیح بدین ممنون میشم
    ضمنا یکی از فامیلامون سالهاست تو وین زندگی میکنه،بنظر شما سیستم کشور جوری هست که با آشنا بازی و سفارش بشه کار-چه در دوران تحصیل چه بعد اون-پیدا کرد؟
    سوال آخر هم اینکه شرایط اقامت بعد اتمام تحصیل رو هم میخوام بدونم..مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)