صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

سوال من این بود دوست عزیز شما چطوری موندی با اینکه باید بهد از مدت محدودی برمیگشتی؟ بعد از تموم شدن مدت برگشت به ایران و وقتی شما برنگشتی راحت پاسپورت و ویزا رو تمدید کردند؟

Junior Member

راستی دوست عزیز من از پدرم سوال کردم و شرایط شما رو واسش توضیح دادم..نظر اون این بود که نیا ایران چون اصلا به ریسکش نمی ارزه..شوهر دختر عمه من هم همین مشکل رو داره و نمیاد ایران تا اینکه سربازیشو بخره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد واحد الکترونیک

سلام من شنیدم که اگه در تاریخ مقرر به کشور بازنگشتیم بعد از یک سال میشه کارت معافیت گرفت که البته مبلغ وثیقه هم توسط دولت ضبط میشه آیا این موضوع صحت داره؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud_a1367 نمایش پست ها
    سلام من شنیدم که اگه در تاریخ مقرر به کشور بازنگشتیم بعد از یک سال میشه کارت معافیت گرفت که البته مبلغ وثیقه هم توسط دولت ضبط میشه آیا این موضوع صحت داره؟
    نه دوست عزیز این شایعه کذب محضه!

جهت اطلاع دوستان، مطابق آیین نامه:

جریمه افرادی که پس از بازگشت در موعد مقرر، خود را با تاخیر به وظیفه‌عمومی معرفی کرده‌اند را ممانعت از خروج مجددشان از کشور از شش ماه تا یکسال اعلام کرده است و آن دسته از مشمولانی که در موعد مقرر وارد کشور نشوند نیز علاوه بر ضبط مبلغ وثیقه به نفع دولت، همانند سایر غایبان با آنان برخورد شده و بسته به مدت غیبت، افزایش خدمت یا احضار به مراجع قضایی در انتظارشان خواهد بود.

سلام به عزیزان

سوالی داشتم در رابطه با عدم بازگشت در موعد مقرر

من از یک نفر شنیدم که اگر فرد در زمان تعیین شده برنگردد،هم وثیقه ی 15 میلیونی او ضبط میگردد و هم خود نظام وظیفه مبلغ دیگری (حدود 30 میلیون دیگر)را طلب میکند...

ایا صحت دارد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    پاسپورت تحت هر شرایطی تمدید میشه. منم شرایطم مثل همسر شماس و همین چند ماه پیش تمدیدش کردم. فقط مهر خروج نمیزنن که اونم با این قانون جدید مهر خروج 2 بار در سال (به شرط اقامت 3 سال در خارج) میتونین بگیرین.
    با سلام،
    من هم سوالی دارم کاملا مشابه به سوال شما. ببینید اگر من از کشور خارج بشم و وثیقم هم خورده بشه، پاسم تنها تا سال 95 مهلت داره، بعدش چی میشه؟ تمدید میشه؟ و به چه صورتیه، چه مدارکی میخواد؟ من منظور شما رو از مهر خروج نمیزنن را نمی فهمم میشه لطف کنید یه نفر این موضوع را بیشتر و کامل تر برای افرادی مثل من که این چیزا رو دیر میفهمن! توضیح بده؟ ممنونم ازتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zazoz نمایش پست ها
    با سلام،
    من هم سوالی دارم کاملا مشابه به سوال شما. ببینید اگر من از کشور خارج بشم و وثیقم هم خورده بشه، پاسم تنها تا سال 95 مهلت داره، بعدش چی میشه؟ تمدید میشه؟ و به چه صورتیه، چه مدارکی میخواد؟ من منظور شما رو از مهر خروج نمیزنن را نمی فهمم میشه لطف کنید یه نفر این موضوع را بیشتر و کامل تر برای افرادی مثل من که این چیزا رو دیر میفهمن! توضیح بده؟ ممنونم ازتون
    در این زمینه ایران یکی از بهترین و ریلکس ترین قوانین رو در بین کشورهای دنیا داره (میتونید برای مثال با قوانین کشور روسیه یا خیلی از کشورهای اروپایی مقایسه کنید تا به تفاوت ها پی ببرید). شما در هر حالتی (مجددا تاکید میکنم: در هر حالتی) اگر مدارک شناسایی ایرانی که هویت شما رو آشکار کنه (شناسنامه و کارت ملی) به همراه داشته باشی، دیگه فارغ از اینکه چه اتفاقی افتاده باشه (مثلا معافیتت تموم بشه، پاسپورتت گم بشه، برای پناهندگی پاسپورتت رو آتیش زده باشی یا هر اتفاق دیگه ای که به ذهنت خطور میکنه) طبق قانون پاسپورت شما در کنسولگری ایران بدون هیچ پرس و جویی (منظورم بازجوییه وگرنه به هر حال از شما میپرسن که پاسپورتت چی شده و چرا پاسپورت جدید میخوای) تمدید/تجدید میشه و تا زمانی که در خارج از کشور باشی مشکلی نخواهی داشت. ولی! اگه شاکی خصوصی/عمومی داشته باشی پس از ورود به ایران بسته به مورد با شما برخورد خواهد شد.
    برای اینکه بدونی چه مدارکی باید ارائه بدی هم به سایت کنسولگری ایران در کشور مقصد مراجعه کن، شرایط و مدارک میتونه کمی متفاوت باشه.

سلام،‌يكي از دوستان من حدود 6 سال پيش برا دوره دكترا با وثيقه 15 ميليوني رفته آمريكا و الان ميخواد با قانون جديد برگرده (دوبار بازگشت به كشور در سال). عليرغم اينكه مهر خروج رو گرفته اما نگرانه و مطمئن نيست بعد از بازگشت بهش اجازه خروج رو ميدن يا نه.
    از كجا ميشه راجع بش مطمئن شد؟
    اين گروه ف*س**ک چي بود؟ كسي ميتونه اطلاعات بيشتري بده؟
    بی‌ریشه، ولی چنان به جا سُتوار
    که‌ش خود به تَبَر کَنی ز جای، اِلاّک.
    چون گردوی پیرِ ریشه در اعماق
    می نعره زند که از من است این خاک.

Junior Member

اون گروهی که مخصوص این قانون جدیده هست اینه : http://goo.gl/nGWfov

فقط به غیر از 1 نفر کسی دیگه ای این قضیه رو ok نداده که اگه برگردین 100% کارید ندارن

کسی از بچه ها خودش یا اطرافیانش رو میشناسه که این کارو کرده باشن و به خیر گذشته باشه ؟

با سپاس
    I Love FCB

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    در این زمینه ایران یکی از بهترین و ریلکس ترین قوانین رو در بین کشورهای دنیا داره (میتونید برای مثال با قوانین کشور روسیه یا خیلی از کشورهای اروپایی مقایسه کنید تا به تفاوت ها پی ببرید). شما در هر حالتی (مجددا تاکید میکنم: در هر حالتی) اگر مدارک شناسایی ایرانی که هویت شما رو آشکار کنه (شناسنامه و کارت ملی) به همراه داشته باشی، دیگه فارغ از اینکه چه اتفاقی افتاده باشه (مثلا معافیتت تموم بشه، پاسپورتت گم بشه، برای پناهندگی پاسپورتت رو آتیش زده باشی یا هر اتفاق دیگه ای که به ذهنت خطور میکنه) طبق قانون پاسپورت شما در کنسولگری ایران بدون هیچ پرس و جویی (منظورم بازجوییه وگرنه به هر حال از شما میپرسن که پاسپورتت چی شده و چرا پاسپورت جدید میخوای) تمدید/تجدید میشه و تا زمانی که در خارج از کشور باشی مشکلی نخواهی داشت. ولی! اگه شاکی خصوصی/عمومی داشته باشی پس از ورود به ایران بسته به مورد با شما برخورد خواهد شد.
    برای اینکه بدونی چه مدارکی باید ارائه بدی هم به سایت کنسولگری ایران در کشور مقصد مراجعه کن، شرایط و مدارک میتونه کمی متفاوت باشه.
    سلام
    دوست عزیز طبق این خبر
    http://isna.ir/fa/news/92051609058/%...C-%D8%A7%D8%B2
    این به این معنیه که تا سال 96 (مثلا در بهمن سال 94) هر کی از کشور خارج بشه و سه سال در خارج مونده باشه می تونه دو بار در سال و به مدت حداکثر سه ماه بیاد ایران ؟
    و ببخشید میتونم بپرسم این که شما گفتید در هر شرایطی پاسپورت تمدید میشه،‌ یعنی مثلا من تحصیلم تموم شده و برنگشتم. و دارم کار می کنم. بعد که پاسپورتم اعتبارش تموم شد،‌بدون اینکه کسی بپرسه چرا بعد تحصیل برنگشتی توی سفارت پاسپورت تمدید میشه ؟؟ شما مطمئنید؟
    ویرایش توسط Jadoogar : February 14th, 2014 در ساعت 02:04 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)