صفحه 11 از 25 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

دوست من اینو میدونم ممنون از جوابتون نگرانی من اینه من ویزا دانشجویی دارم با مجوز بیست روزه تفریحی گیر نمیدن؟

Senior Member amin25m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/University of Alberta

پیش فرض پاسخ : تمدید مدت زمان خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پذیرش سپتامبرم رو دیفر کردم به ژانویه. مهلت 6 ماهه خروج از کشورم 6 اکتبر تموم می شه. برای تمدیدش چه مراحلی رو باید طی کنم؟ آیا مراجعه به تهران نیاز هست یا غیر حضوری هم می شود اقدام کرد؟
    ممنون
    اینو خودم جواب می دم:
    به قسمت مربوط به نظام وظیفه وزارت علوم (خانم خسروی) مراجعه کرده و با در دست داشتن نامه دیفر و پاسپورت و مدارک شناسایی، مدت خروج از کشور رو تمدید می کنید.
    برای من که دو ماه بیشتر تمدید نکردند. ولی شنیدم که برخی از دوستان شش ماه دیگه هم تمدید کردند.
    نکته: من یک هفته قبل از اتمام مهلت یک ساله مراجعه کردم. واسه همینم کارم رو به راحتی انجام دادند. یکی دیگه از دوستان که مهلت یک سالش تموم شده بود هم اونجا بود. خانم خسروی کارشو راه انداخت و بهش گفت که از طرف ما مشکلی نداره ولی باید دید نظام وظیفه با درخواست شما موافقت می کنه یا خیر.
    اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .

سلام

دوستان اینجا کسی‌ هست که چند ساله پیش از کشور خارج شده باشه با وثیقه واسه تحصیل و برنگشته باشه؟

یعنی‌ امثال من که ۵ ساله پیش اومدن بیرون دیگه هیچوقت نمیتونن برگردان ایران چون با وثیقه اومدن (می‌شه اومد ایران، ولی‌ نمی‌شه برگشت!)

راه حلی هم داره؟ کسی‌ تجربه‌ای چیزی داره؟
    یعنی‌ درس که تموم شد، الان این وثیقهٔ مارو اینا میزارن تو جیبشون که هیچ، تازه یه هفته هم نمیزارن ما بیاییم خونوادمونو ببینیم؟
    سوال اینجاست که این به اصطلاح آدم‌هایی‌ که تو نظام وظیفه نشستن، اینقد سلول تو مغزشون نیست که بفهمن یکی‌ که پاسپورت خارجی‌ داره، ساکن یک کشور دیگست، و فقط سالی‌ یکبار اونم شاید ۲ هفته بخواد بیاد ایران، دلیل این سربازی چیه واسه این آدم؟ که از کشورش دفاع کنه؟ یعنی‌ این آدم می‌خواد پاشه بیاد ایران بره جنگ؟!!!

حالا اومدیم تقاضای ترک تابعیت بدیم که لااقل ویزا بگیریم بریم ایران، میگن نهههه، شما اول برو سربازی بعد تقاضای ترک تابعیت بعده....
    ویرایش توسط Behrouz : December 28th, 2012 در ساعت 04:17 PM
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام ببخشيد من يه سوال داشتم
    من تا سال٩٣ بهمن معافيت تحصيلي دارم
    پذيرشم دو سالست و ويزاي استراليام تازه الان اومده و حدود ٢ ساله از تاريخ وثيقه گذاشتنم ميگذره اما پليس +١٠ هم چك كردم معافيت تحصيليم پا برجاست ايا براي خروج از كشور مشكلي هست؟

Junior Member

با سلام

منم سوال دوستمون را دارم ، اگر با 15 میلیون وثیقه عادی از کشور خارج بشم و بر نگردم و در کشور دیگه دانشجو بشم(لیسانس) تکلیفم چی میشه؟ فراری محسوب میشم و اضافه خدمت میخورم؟ راهی نداره که به کشور سالی یک بار یا دوبار تردد کنم؟

با تشکر

Junior Member

دوستان من چند بار رفتم اما برگشتم چیزی که میدونم اگه از ایران رفتی با وثیقه نیومدی باید بری حالا حالا ها تا قانون بیاد کارت رو بخری ی تبصره هیچ راهی نداره اگه سر 20 روز برنگردی این مشکلات هست اما واقعا ارزش داره برگردیم من دارم میرم تابستون امسال برای همیشه البته بعد چند سال اقادام میکنم اگه بشه کارت رو بخرم.. فقط یه شوال دارم با ویزای دانشجویی باشیم گیر نمیدن؟چون مجوز بیست روزه داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidhaji نمایش پست ها
    کسی میدونه اگه حدود یک هفته دیر تر برگردیم به ایران چی میشه؟ آخه من تاریخ اعزامم خورده و میگن 45 روز قبل از اعزام باید ایران باشی. از طرفی روز مصاحبه ام دقیقا یک هفته دیر تره. (میشه حدودا 40 روز قبل از اعزام) حالا اگه من برم اونور و یک هفته دیرتر بیام چی یشه؟
    وثیقه ضبط میشه و برای پس گرفتنش کمی دوندگی داره (به ازای هر روز دیرکرد، باید جریمه بدین) خود من این بلا سرم اومد. البته زمان من (یکسال پیش) روزی فکر کنم 20 هزار تومن بود
    اگه دیر میرسید، یک نفر از طرف شما بره نظام وظیفه و اعلام کنه که مشکلی براتون پیش اومده و دیرتر میاین. مشکل قابل حله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1370sh نمایش پست ها
    دوستان من چند بار رفتم اما برگشتم چیزی که میدونم اگه از ایران رفتی با وثیقه نیومدی باید بری حالا حالا ها تا قانون بیاد کارت رو بخری ی تبصره هیچ راهی نداره اگه سر 20 روز برنگردی این مشکلات هست اما واقعا ارزش داره برگردیم من دارم میرم تابستون امسال برای همیشه البته بعد چند سال اقادام میکنم اگه بشه کارت رو بخرم.. فقط یه شوال دارم با ویزای دانشجویی باشیم گیر نمیدن؟چون مجوز بیست روزه داریم؟

سلام دوست عزیز
    من برای لیسانس از المان پذیرش گرفتم و می خوام 15 میلیون بذارم و برم. ولی وقتی که اعتلار پاسپورت تموم میشه آیا سفارت ایران تمدید می کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria_d نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من برای لیسانس از المان پذیرش گرفتم و می خوام 15 میلیون بذارم و برم. ولی وقتی که اعتلار پاسپورت تموم میشه آیا سفارت ایران تمدید می کنه؟
    دقیقا این سوال منم هست، توی چند صفحه قبل یکی از دوستان گفتن اگه چند سال خارج مونده باشین امکان خرید معافیت از طریق کنسولگری ایران هست، دقیقا این شرایطش به چه صورته ؟ الان هم اینطوری هست ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمدید مدت زمان خروج از کشور

سلام دوستان،
    من انلاین اپلی کردم ولی یه مشکل بزرگی دارم...
    یه سوال حیلی مهم پیش اومده واسم، من آخر تیر امسال مدت یکسال فرجه بعد از اتمام تحصیلم تموم می شه (تیر پارسال لیسانسم رو گرفتم و فارغ التحصیل شدم) ولی ادمیشنم برای سپتامبر که می شه شهریور هست...
    به نظرتون اون دو ماه بینش چی می شه؟؟ نظام وظیفه تمدید می کنه معافیتم رو؟ یا باید اون دو ماه رو برم سربازی؟ ((( چی کار می شه کرد؟
    کسی تجربه ای داشته؟ ممنون می شم راهنماییم کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)