صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط Jadoogar نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز طبق این خبر
    http://isna.ir/fa/news/92051609058/%...C-%D8%A7%D8%B2
    این به این معنیه که تا سال 96 (مثلا در بهمن سال 94) هر کی از کشور خارج بشه و سه سال در خارج مونده باشه می تونه دو بار در سال و به مدت حداکثر سه ماه بیاد ایران ؟
    و ببخشید میتونم بپرسم این که شما گفتید در هر شرایطی پاسپورت تمدید میشه،‌ یعنی مثلا من تحصیلم تموم شده و برنگشتم. و دارم کار می کنم. بعد که پاسپورتم اعتبارش تموم شد،‌بدون اینکه کسی بپرسه چرا بعد تحصیل برنگشتی توی سفارت پاسپورت تمدید میشه ؟؟ شما مطمئنید؟

بله دقیقا به همین معنیه فقط حواستون باشه که باید 3 سال در خارج از کشور اقامت داشته باشه! (فکر میکنم اقامت یعنی از هر سال دست کم 9 ماهش رو در اون کشور خارجی مونده باشه، تعریف دقیق اقامت رو باید از سفارت خونه ها یا پلیس گذرنامه بپرسید).

دقیقا همینطوره. حین تحصیل برید و برنگردید که یه مورد عادیه، اگه به کشور دیگه پناهنده هم بشید و پاسپورتتون رو آتیش هم بزنید بازم شما همچنان ایرانی هستید و بهتون پاسپورت میدن (البته باید چندتا فرم اضافه رو پر کنید ولی به هر حال شما همواری ایرانی خواهید بود و داشتن پاسپورت ایرانی طبق قانون جاری کشور حق هر ایرانی در خارج از کشوره).
    * در مورد اینکه پرسیدید "شما مطمئنید؟" با توجه به قوانین حاری بله مطمئنم ولی قانون هر زمانی ممکنه تغییر کنه.

Junior Member

این فرم های اضافی که گفتین چه فرم هاییه ؟

دوست عزیز این تیکه از اون خبر:
    کمالی با اشاره به آن دسته از افرادی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مراجعه کرده و پس از اتمام مهلت تحصیل به کشور بازنگشته‌اند، اظهارکرد: این دسته از افراد نیز گرچه وارد غیبت شده‌اند، اما در صورتی که حداقل به مدت سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند بدون مشکلی به کشور تردد کنند.
    در واقع توضیح اقامت برای افرادی که دانشجو بودن بعد مثلا یکی دو سال هم بیشتر موندن نیست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    برای مثال برای پناهنده ها تا جایی که خاطرم هست فرمی رو باید امضا کنن که توش تایید میکنن ایرانی هستند و مایلند به تابعیت ایرانیشون برگردند.
    برای کسانی که پاسپورت رو هم گم کردن فرمهایی هست که مشخصات سجلی شون رو باید ارائه بدن و به نوعی احراز هویت بشن.

پس اگر هیچکدوم از این دو نباشیم،‌فقط بخوایم پاسپورتمون رو که اعتبارش تموم شده تمدید کنیم اون فرم ها رو نمیخواد امضا کنیم ؟

Local Moderator

در واقع توضیح اقامت برای افرادی که دانشجو بودن بعد مثلا یکی دو سال هم بیشتر موندن نیست ؟

پس اگر هیچکدوم از این دو نباشیم،‌فقط بخوایم پاسپورتمون رو که اعتبارش تموم شده تمدید کنیم اون فرم ها رو نمیخواد امضا کنیم ؟
    این بخش از صحبت سردار ک. ناواضحه و تو همین تالار به هر دو مورد برخوردیم، هم دوستانی که صرفا با اقامت 3 ساله ی دانشجویی از این قانون استفاده کردن و هم دوستانی که سفارت بهشون گفته باید 3 سال اقامت غیر دانشجویی داشته باشید تا مشمول قانون بشین به همین دلیله که عرض کردم باید از پلیس گذرنامه یا سفارتخونه دقیقش رو بپرسید.

در مورد فرم ها من به چیز دیگه ای بر نخوردم ولی این الزاما به معنی نبودن فرم دیگه ای نیست. متاسفانه در این زمینه اطلاعات بیشتری ندارم.

Junior Member

ممنون از پاسخ هاتون.
    یک سوالی هم ذهن من رو اذیت می کنه !
    این که گفته تا 96 اجرا میشه. یعنی کسی توی اسفند 95 هم بره این قانون شاملش می شه ؟؟
    یا فقط تا سه سال قبل 96 (یعنی 93) اجرا میشه؟

Local Moderator

ممنون از پاسخ هاتون.
    یک سوالی هم ذهن من رو اذیت می کنه !
    این که گفته تا 96 اجرا میشه. یعنی کسی توی اسفند 95 هم بره این قانون شاملش می شه ؟؟
    یا فقط تا سه سال قبل 96 (یعنی 93) اجرا میشه؟
    خواهش میکنم،
    در واقع خط آخر فرمایشتون صحیحه.
    یعنی تمام کسانی که اون مهر رو گرفتن از روز 1 فروردین 97 دیگه با قوانین فعلی اجازه تردد ندارن (مهم نیست کی مهر رو گرفته باشید).
    البته حرفهایی مبنی بر تمدید این قانون در صورت موفقیتش در این بازه ی آزمایشی زده شده ولی تا سال 96 راه درازه و پیش بینی فایده ای نداره.

Junior Member

ببخشید تمدید پاسپورت توی خارج هم مثل این قانون آزمایشی و برای مدت محدوده؟

Local Moderator

ببخشید تمدید پاسپورت توی خارج هم مثل این قانون آزمایشی و برای مدت محدوده؟
    خیر. همیشه بوده و همچنان ادامه داه.

Junior Member

سلام. ببخشید من یک سوالی داشتم راجع به حداکثر مهلت ورود به کشور پس از فارغ التحصیلی!!

میخواستم بپرسم کسانیکه مشمولند و با وثیقه برای ادامه تحصیل خارج میشن میتونند در فرجه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی شون در خارج از کشور ( مثلا همون کشوری که درس خوندند) بمانند و فرضا 20 روز قبل از پایان فرجه یکساله به ایران بازگردند؟ نظام وظیفه در این رابطه اذیت نمیکنه که چرا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به ایران برنگشتی؟

سپاسگزارم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط asd12345 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید من یک سوالی داشتم راجع به حداکثر مهلت ورود به کشور پس از فارغ التحصیلی!!

میخواستم بپرسم کسانیکه مشمولند و با وثیقه برای ادامه تحصیل خارج میشن میتونند در فرجه 1 ساله پس از فارغ التحصیلی شون در خارج از کشور ( مثلا همون کشوری که درس خوندند) بمانند و فرضا 20 روز قبل از پایان فرجه یکساله به ایران بازگردند؟ نظام وظیفه در این رابطه اذیت نمیکنه که چرا بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به ایران برنگشتی؟

سپاسگزارم.
    مشکلی نیست.
    تا 1 سال شما حق داری هر کاری خواستی بکنی. فقط حواست باشه که بازه ی وثیقه ات تموم نشده باشه، وارد سنوات نشده باشی و ... .

Junior Member

سلام دوستان

من در ایران دانشجوی دکتری بودم. برای کنفرانس دو سال پیش ۵ میلیونی گذاشتم و آمدم بیرون. بعدش اینجا دانشجو شدم و برنگشتم . الان نمیدونم وضعیت چی هست!! آیا من سه سال اینجا باشم می تونم برم ایران؟ شامل قانون جدید ۳ سال میشم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)