صفحه 15 از 25 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza33 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در ایران دانشجوی دکتری بودم. برای کنفرانس دو سال پیش ۵ میلیونی گذاشتم و آمدم بیرون. بعدش اینجا دانشجو شدم و برنگشتم . الان نمیدونم وضعیت چی هست!! آیا من سه سال اینجا باشم می تونم برم ایران؟ شامل قانون جدید ۳ سال میشم؟

طبق قانون جدید کسی با فرار شما از کشور دیگه کاری نداره ولی قانون میگه "3 سال اقامت در خارج از کشور" حرفهایی که دوستان از سفارت ها شنیدن ضد و نقیض بوده. موردی رو دیدیم که صرفا 3 سال به صورت دانشجویی در خارج از کشور اقامت داشته و بعدش به راحتی به کشور تردد کرده و موردی هم داشتیم که سفارت بهش گفته تا وقتی اقامتت دانشجویی هست به حساب نمیاد و اون 3 سال اقامت غیر دانشجویی باید باشه.

پس تنها مشکل در این جا فقط و فقط شکل اقامت شماست که در قانون بهش اشاره نشده و در نتیجه سفارتها دارن به طرق مختلف معنیش میکنن و تنها راه برای شما هم اینه که به سفارت مراجعه کنید و ببینید که آیا شامل حال شما میشه یا نه (به نظرم با احتمال بسیار بالایی باید بشه، یعنی هدف این قانون همینه که افرادی مثل شما که فقط به دلیل سربازی ناچار به ترک کشور شدن بدون مشکل برگردن به کشور).

Junior Member

سلام
    من دانشجوی دکتری داخل هستم و از آمریکا پدیرش گرفتم، ویزا هم گرفتم اما دانشکده هر کاری کردم اجازه انصراف رو نمیده. نظام وظیفه هم میگه گه حتما نامه انصراف رو باید بیاری. من مستعسل شدم و نمی دونم چی کار کنم. می تونم اجازه خروج تفریحی بگیرم از کشور خارج بشم و برم آمریکا دیگه برنگردم؟ لطفا راهنمایی کنید. راه دیگه که قانونی باشه نیست؟

Junior Member

سلام.
    بدون آزاد کردن مدرک میشه رفت وثیقه گذاشت و از کشور خارج شد؟
    ویزام و پاسپورتم و نامه پذیرش و ... آماده ست.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel_m نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی دکتری داخل هستم و از آمریکا پدیرش گرفتم، ویزا هم گرفتم اما دانشکده هر کاری کردم اجازه انصراف رو نمیده. نظام وظیفه هم میگه گه حتما نامه انصراف رو باید بیاری. من مستعسل شدم و نمی دونم چی کار کنم. می تونم اجازه خروج تفریحی بگیرم از کشور خارج بشم و برم آمریکا دیگه برنگردم؟ لطفا راهنمایی کنید. راه دیگه که قانونی باشه نیست؟
    بله، میشه تفریحی رفت و دیگه برنگشت ولی چه کاریه!
    شما "حق" داری که هر زمان مایل بودی انصراف از تحصیل بدی ولی باید هزینه های لازم رو هم بسته به دانشگاه پرداخت کنی (پول ترم و واحد و غیره، حتی اگه روزانه باشی). دانشگاه و استاد هم اجازه نداره جلوی شما رو بگیره. اگه به هر دلیلی مسئول ذیربط داره جلوتون رو میگیره (که البته کارش خلاف قانونه و کلا آدم عقده ای همه جا پیدا میشه)، بدون اعلام دلیل واقعی انصراف، از سمت رییس بالاتر درخواست انصرافت رو پیگیری کن.

آیین نامه‌ی انصراف دانشگاه تهران:
    دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری مي تواند به هر دليل از تحصيل اعلام انصراف نمايد. در اين صورت بايد درخواست خود را مبني بر انصراف جهت اقدام لازم به معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي پرديس تسليم نمايد. چنانچه دانشجو بعد از يك ماه درخواست خود را پس نگيرد نسبت به صدور گواهي انصراف از تحصيل اقدام خواهد شد.
    لطفا اگه باز هم سوالی در این زمینه بود در تاپیک: http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D9%88%D8%B1 موضوع رو مطرح کن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/Control Systems-Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط applyh نمایش پست ها
    سلام.
    بدون آزاد کردن مدرک میشه رفت وثیقه گذاشت و از کشور خارج شد؟
    ویزام و پاسپورتم و نامه پذیرش و ... آماده ست.
    من هم این سوال رو دارم!

Junior Member

پیش فرض عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

سلام دوستان.
    ببخشید اگه این سوالارو میپرسم اما واقعا زندگی من الان به جواب به این سوالا بستگی داره!زندگی من تو ایران دیگه تمومه! لطفا اگه جواب ها رو میدنید حتی اگه سوالا تکراری باشه بهم جواب بدین...ممنون
    منم مشکلم مثل خیلیا اینه که 1بار از معافیت تحصیلی لیسانس استفاده کردم حالا می خوام واسه لیسانس خارج بشم.(می خوام از همون پاسپورت 15میلیونی با اجازه 20 روز استفاده کنم.)
    می خوام بدونم:
    1)من پذیرش دارم و میتونم وقتی رفتم اونجا
    از پذیرش استفاده کنم و ویزامو تمدید کنم تا بتونم اونجا درس بخونم؟
    2)اونور مشکلی واسم پیش نمیاد؟
    3)این پاس چه مدت اعتبار داره؟
    4)اگه اعتبارش تموم شه اون کشور بیرونمون میکنه؟
    5)میشه واسه مقاطع بالاتر از خاک همون کشور اقدام کرد پذیرش گرفت و ویزا؟
    6)اگه اونجا مشکلی پیش اومد میشه رفت سفارت ایران یا تا پامونو بذاریم سفارت دستگیریم(اصن سفارت به کارمون رسیدگی میکنه؟)

دوستان سلان (urgent reply needed)
    من ویزام مهاجرتی هستش (برای US)، چون قصد برگشت هم ندارم و وثیقه هم ریختم بنظرتون بلیط رو یکطرفه بگیرم یا رفت و برگشت ؟؟؟(نگرانم موقع خروج از گیت فردوگاه گیر بدن به بلیط که چرا یکطرفه گرفتی اگه کسی تجربه ای داره یا کسی را می شناسه ممنون می شم در این خصوص توضیحی بده)
    ویزا: یکضرب| 2014AS000049XX | ANK->Abu Dhabi |Interview: 4thW APril

ممنون دوست عزیز
    ولی بچه ها موقع خروج از گیت مگه کارت پرواز رو چک نمی کنند؟؟؟
    من برای مصاحبه هم که خارج شده بودم درست یادم نمیاد که بلیط هم چک کردند یا نه.
    ویزا: یکضرب| 2014AS000049XX | ANK->Abu Dhabi |Interview: 4thW APril

نقل قول نوشته اصلی توسط mtcanadaaa نمایش پست ها
    دوستان سلان (urgent reply needed)
    من ویزام مهاجرتی هستش (برای US)، چون قصد برگشت هم ندارم و وثیقه هم ریختم بنظرتون بلیط رو یکطرفه بگیرم یا رفت و برگشت ؟؟؟(نگرانم موقع خروج از گیت فردوگاه گیر بدن به بلیط که چرا یکطرفه گرفتی اگه کسی تجربه ای داره یا کسی را می شناسه ممنون می شم در این خصوص توضیحی بده)
    هیچ موردی نداره میتونی یک طرفه بگیری، باجه ای که مربوط به اداره گذرنامه است اگر ویزات اقامتی باشه با بلیط شما کاری نداره.

Junior Member

سلام
    خواهش میکنم جواب بدید دئستان خیلی فوریه.برای یکی از آشناها شرایطی فوری پیش اومده خواسته براش پیگیری کنم
    اگر کسی با ویزای سفر از ایران خارج بشه و در تایم مقرر برنگرده،وقتی برگرده(مثلا بعد از چند سال) قانون در موردش چطور حکم میکنه؟ اگر بعد از زمان مقرر از جایی پذیرش بگیره میتونه اینجا پرونده دانشجویی تشکیل بده و تردد کنه!؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)