صفحه 16 از 25 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

با سلام من یک سال پیش 15 میلیون وثیقه گذاشتم از ایران رقتم اما به خاطر مشکلات خوانوادگی برگشتم دیگه نرفتم دنبال پولم کسی میدونه ایا پول من رو بهم پس میدن حالا که اومدم در ضمن از خدمتم معاف شدم یهویی یعنی دیگه خدمت ندارم کسی میدونه تکلیف 15 میلیون من چیه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1370sh نمایش پست ها
    با سلام من یک سال پیش 15 میلیون وثیقه گذاشتم از ایران رقتم اما به خاطر مشکلات خوانوادگی برگشتم دیگه نرفتم دنبال پولم کسی میدونه ایا پول من رو بهم پس میدن حالا که اومدم در ضمن از خدمتم معاف شدم یهویی یعنی دیگه خدمت ندارم کسی میدونه تکلیف 15 میلیون من چیه؟
    با توجه به اینکه تنها 1 سال از خروج شما گذشته، بله! پول رو باید کامل بهتون برگردونن. طبق قانون شما باید بلافاصله بعد از بازگشت خبر میدادید و هر چی دیرتر این کار رو انجام بدین بدتره. ولی در هر صورت چون شما پیش از اتمام معافیت برگشتید پولتون کامل و دست نخورده بهتون پس داده میشه. فقط سریعا اقدام کنید!

Junior Member

سلام دوستان
    من واسه ژانویه دوهفته توریستی میخوام برم اسپانیا الان دانشجو هستم.3واحد ازدرسم مونده،معافیت تحصیلی من واسه ترم اینده یعنی تا بهمن ماه تمدیدشده(یعنی واردسنوات ارفاقی شدم)
    به طورکلی قصد زندگی خارج ازایران رو دارم،تو اسپانیا کیس ازدواج دارم ولی اونجا ازوکیل پرسیدن گفته پروسه ازدواج با تبعه خارجی(یعنی من)6هفته طول میکشه
    ازطرفی برگشت به ایران واسه من مهمه و میخوام بیام ایران وبرم،با توجه به شرایطم اگه کسی اطلاعات داره به سوالام جواب بده:
    1-تو سنوات ارفاقی میشه ازکشور خارج شد؟
    2-بعد از فارق التحصیلی چقدر وقت هست تا برم خدمت(با توجه به اینکه یک ترم معافیتم تمدید شده)؟وایا تواین مدت میشه ازکشور خارج شد(توریستی)؟
    3-اگه برم بعد 6هفته بیام،وثیقه رو بهم میدن یا نه؟اجازه میدن درسمو تموم کنم؟
    4-من یه چیزایی شنیدم راجع به کسایی که سه سال اقامت غیر تحصیلی درخارج داشته باشن،میتونن واسه مدت ودفعات محدود بیان وبرن،اگه میدونین راجع بهش توضیح بدین لطفا
    شرمنده اگه بعضی ازسوالا پیش پا افتادست ولی ممنون میشم راهنمایی کنین

Junior Member

سلام
    دوستان 15 میلیون نقد باید بذاریم؟

Junior Member

با سلام

دوستان من همین تابستون با گذاشتن وثیقه 8 میلیونی (سفر نیمه علمی) از ایران خارج شدم به مقصد ترکیه. از اونجا ویزای اقامتم رو گرفتم و اومدم کانادا و land کردم
    اگر با تاخیر کمتر از 1 ماه به ایران برگردم، در چه حدی به مشکل بر میخورم؟!
    کلا اگر کسی بیشتر از اجازه خروجی که داره بمونه، چه اتفاقی میوفته براش؟!
    همچنین در صورت برگشت، آیا میشه باز هم مجوز خروج از کشور گرفت؟!

ممنون میشم اگر جواب بدین! مرسی!

پی نوشت: وضعیت سربازی من وقتی که در ایران بودم معافیت تحصیلی بود که تا 94 اعتبار داشت. الان نمیدونم که دیر اومدنم غیبت حساب میشه یا نه. و اینکه ویزای مهاجرت کانادا توی پاسپورتم دارم!

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان

اگر مدت زمان خروج از کشور به منظور شرکت در کنفرانس علمی، به فرض از تاریخ مثلا 20ام تا 25ام باشه (طبق نامه دانشگاه به نظام وظیفه)، و با فرض اینکه نتونم نظام وظیفه رو راضی کنم که این مدت رو افزایش بدن، و از طرف دیگه چون بلیط همواپیمایی که گرفتم تاریخ پروازش از اون کشور 25 ام هست ولی من صبح 26 ام می رسم ایران، آیا تو فرودگاه یا بعدا تو نظام وظیفه یه این تاخیر ورود چند ساعته گیر میدن؟
    ممنون می شم پاسخ بدین

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر مدت زمان خروج از کشور به منظور شرکت در کنفرانس علمی، به فرض از تاریخ مثلا 20ام تا 25ام باشه (طبق نامه دانشگاه به نظام وظیفه)، و با فرض اینکه نتونم نظام وظیفه رو راضی کنم که این مدت رو افزایش بدن، و از طرف دیگه چون بلیط همواپیمایی که گرفتم تاریخ پروازش از اون کشور 25 ام هست ولی من صبح 26 ام می رسم ایران، آیا تو فرودگاه یا بعدا تو نظام وظیفه یه این تاخیر ورود چند ساعته گیر میدن؟
    ممنون می شم پاسخ بدین
    گیر دادن که بله، گیر میدن.
    ولی برای چند ساعت فکر نمیکنم کار خاصی بکنن. فقط در زمان برگشت خیلی جدی قضیه رو پیگیری کنید تا مطمئن بشید که براتون غیبت ثبت نکنن. در صورت ثبت غیبت تمام امتیازهای خروج رو در آینده از دست خواهید داد.

در مورد زمانی که احتمالا به شما اختصاص خواهد یافت این لینک رو مطالعه کنید:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=1182

ApplyAbroad Veteran

ممنونم از کمکتون

دقیقا من هم چون خوصله کل کل و بحث با این آدمهای منطقی رو ندارم، نمی خوام از الان نگران باشم، وگرنه دفعه قبلی یکی رو دیده بودم که 10 روز بعد از موعد مقرر از فرصت برگشته بود، غر زدن سرش ولی راحت کارشو انجام داده بودن (: ولی من حوصله همین غر شنیدن ها رو هم ندارم

از طرف دیگه هم حرصم در میاد که تاریخ پرواز برگشتم رو واسه 2 ساعت تغییر بدم! آخه پرواز از کشور مقصد همون بعدازظهر 25 ام هست که باید باشه! ولی تو ایران ساعت 2 بامداد 26 ام می شینه! دیگه فکر نکنم زیاد گیر باشن نه؟ (; البته ازینها هرکاری برمیاد!

ApplyAbroad Veteran

خوب من از مسئول نظام وظیفه دانشگاه پرسیدم و با خونسردی گفت نظام وظیفه تا یکی دو روز تاخیر هبچ کاری نداره! (: حتی گفت این رو تو سایتش هم زده! (من چیزی ندیدم!)
    البته این چیزی بود که ایشون به من گفت. شایدم درست نباشه

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید اگه سوالم را در جای مناسب احیانا مطرح نمیکنم.
    من دانشجوی ارشد هستم و دارم در حال حاضر از معافیت تحصیلیم استفاده میکنم و ایشالا فروردین فارغ التحصیل1394 میشم. پاسپورتمو با تاریخ انقضای 2019 دارم. کارای prکانادام درست شده و احتمالا تا 5-6 ماه دیگه پاسپورتمو ببرم ترکیه که بهم ویزای ورودی کانادا با انقضای دو ماهه و از نوع IM-1 Immigrant بدن. برنامم هم اینه که برای خروج از کشور از قانون خروج از کشور در فرجه یکسال بعد از فارغ التحصیلی استفاده کنم و برم کانادا بمونم و نظام وظیفه وثیقمو مصادره کنه و بعد سه سال اقامت در کانادا با این قانون جدید "مهرخروج" دوباره بتونم به ایران رفت و آمد کنم. شنیدم از بچه ها که موقع پاسپورت چک در فرودگاه ایران افسر اگر ببینه که ویزای مهاجرتی خورده تو پاست متوجه میشه که قراره بری و برنگردی و وثیقت سوخت بشه و از خروجت جلوگیری میکنه. میخواستم بپرسم این شنیده من صحت داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)