صفحه 17 از 25 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط iklj نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید اگه سوالم را در جای مناسب احیانا مطرح نمیکنم.
    من دانشجوی ارشد هستم و دارم در حال حاضر از معافیت تحصیلیم استفاده میکنم و ایشالا فروردین فارغ التحصیل1394 میشم. پاسپورتمو با تاریخ انقضای 2019 دارم. کارای prکانادام درست شده و احتمالا تا 5-6 ماه دیگه پاسپورتمو ببرم ترکیه که بهم ویزای ورودی کانادا با انقضای دو ماهه و از نوع IM-1 Immigrant بدن. برنامم هم اینه که برای خروج از کشور از قانون خروج از کشور در فرجه یکسال بعد از فارغ التحصیلی استفاده کنم و برم کانادا بمونم و نظام وظیفه وثیقمو مصادره کنه و بعد سه سال اقامت در کانادا با این قانون جدید "مهرخروج" دوباره بتونم به ایران رفت و آمد کنم. شنیدم از بچه ها که موقع پاسپورت چک در فرودگاه ایران افسر اگر ببینه که ویزای مهاجرتی خورده تو پاست متوجه میشه که قراره بری و برنگردی و وثیقت سوخت بشه و از خروجت جلوگیری میکنه. میخواستم بپرسم این شنیده من صحت داره؟
    سلام
    مامور گذرنامه وظیفه بررسی اجازه خروج تون از کشور رو داره، نه قانون بهش تکلیف کرده که ویزا رو چک کنه نه خودش حال و حوصله داره ! حداقل من هم تا حالا نشنیدم کسی به این مشکل خورده باشه.
    در ضمن کسی رو که نمیشه به خاطر کاری که نکرده مجازات کرد. شما که هنوز نرفتی کانادا که حالا بیان بخاطرش گیر بدن !

فقط توجه داشته باشید که اون قانونی که بهش اشاره می کنید تا پایان سال 95(اگر اشتباه نکنم) اعتبار داره و بعد از اون تاریخ ممکنه تمدید بشه و یا تغییر کنه. در هر صورت احتمالا خیلی تغییر نمیکنه اما حواس تون به برنامه ریزی تون باشه.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

با سلام دوستان

اگه در فرجه یک ساله با یه سفر تفریحی یا زیارتی از کشور خارج بشیم و و در مهلت مقرر برنگردیم، تو همین بازه هم که خارج هستیم جایی اکسپت بشیم (قبل از تموم شدن فرجه یکساله) میتونیم از هر جایی که هستیم درخواست معافیت تحصیلی بدیم؟

من با این شماره نظام وظیفه تماس گرفتم ایشون خیلی به جواب خودشون مطمئن نبود.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    با سلام دوستان

اگه در فرجه یک ساله با یه سفر تفریحی یا زیارتی از کشور خارج بشیم و و در مهلت مقرر برنگردیم، تو همین بازه هم که خارج هستیم جایی اکسپت بشیم (قبل از تموم شدن فرجه یکساله) میتونیم از هر جایی که هستیم درخواست معافیت تحصیلی بدیم؟

من با این شماره نظام وظیفه تماس گرفتم ایشون خیلی به جواب خودشون مطمئن نبود.

شما برای سپردن وثیقه باید برگردید به کشور.
    به این صورت که وثیقه ی اولیه کوتاه مدت شما باید باطل بشه و وثیقه ی تحصیلی بلند مدت بسپارید. مبلغ هر دو وثیقه فعلا 15 میلیون تومان هست ولی تا جایی که میدونم باید اولی باطل بشه (نمیشه تمدیدش کرد).
    برای ابطال هم به حضور شخص شما + اصل پاسپورت نیاز هست.

* ضمن اینکه در یکی از مراحل تشکیل پرونده و ارایه ی درخواست دانشجو شدن بالاخره آخرین مهر ورود و خروج شما به کشور (از روی پاسپورت) کنترل میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AUT

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل مهرماه امسال هسم و تا مهر 94 معافیت تحصیلی دارم. میخاسم داخل این بازه 1 ساله 6 ماه رو تحت RA خارج از کشور باشم. از نظام وظیفه پرسیدم گفتن که 20 روزه با وثیقه میتونی بری. میخاسم ببینم اگر برم و بعد 6 ماه بیام چه اتفاقی واسه خودم و وثیقه می‌افته؟؟

Junior Member

سلام

من الان در ایران دانشجوی ارشد هستم. از آمریکا پذیرش داشتم وبه منظور سفر علمی به ترکیه از کشور خارج شدم و الان بعد از سه ماه در آمریکا انصراف دادم و میخام برگردم ایران. الان هم از دانشگاهم تو ایران درس دارم واسه این ترم.برنامم اینه که برگردم حذف ترم کنم و از ترم بعد شروع کنم به ادامه درسم. میخواستم بپرسم میتونم درسمو ادامه بدم؟ تا چه مدتی ممنوع الخروج میشم؟ کلا چه مشکلاتی برام پیش میاد؟

ممنون میشم سریعتر جواب بدید چون تا چند روز دیگه میخام برگردم

سلام آقای Darklord، امیدوارم حالت خوب باشه،

ببخشید یه سوال تخصصی داشتم.

من مجوز 20 روزه خروجم (سفر تفریحی) واسه ترکیه (جهت رفتن به سفارت) از 5 اردیبهشت هست تا 25 اردیبهشت(که 25 اردیبهشت جمعه هست و 5 شنبه هم نظام وظیفه بسته هستش)

می خواستم بدونم که من وقتی بر می گردم ایران (مثلا 5 شنبه 24 اردیبهشت) رو برگه خروجم مهر میزنه که من 24 وارد ایران شدم؟

یا حتما باید 3 شنبه (22) برگردم ایران که چهار شنبه صبح نظام وظیفه باشم خودمو معرفی کنم تا وثیقه رو بتونم ازاد کنم؟

خیلی ممنونم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    سلام آقای Darklord، امیدوارم حالت خوب باشه،

ببخشید یه سوال تخصصی داشتم.

من مجوز 20 روزه خروجم (سفر تفریحی) واسه ترکیه (جهت رفتن به سفارت) از 5 اردیبهشت هست تا 25 اردیبهشت(که 25 اردیبهشت جمعه هست و 5 شنبه هم نظام وظیفه بسته هستش)

می خواستم بدونم که من وقتی بر می گردم ایران (مثلا 5 شنبه 24 اردیبهشت) رو برگه خروجم مهر میزنه که من 24 وارد ایران شدم؟

یا حتما باید 3 شنبه (22) برگردم ایران که چهار شنبه صبح نظام وظیفه باشم خودمو معرفی کنم تا وثیقه رو بتونم ازاد کنم؟

خیلی ممنونم.
    سلام دوست عزیز،

این دو پروسه‌ی کاملا مجزا هست. مهر خروج و ورود، در مرز توسط پلیس گذرنامه در گذرنامه‌ی شما درج خواهد شد و این عزیزان هم 24 ساعته حاضر خواهند بود و از این بابت هیچ مشکلی نیست.
    پس از بازگشتتون به کشور یک بازه‌ی زمانی تعیین شده که در اون بازه شما باید خودتون رو معرفی کنید (فرض کنیم 1 هفته)، و هر زمانی که در این مدت 1 هفته پس از بازگشت شما خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید، مهر ورود درج شده در گذرنامه شما مشاهده میشه و نامه‌ی بازگردادن وثیقه به شما داده میشه.

اکیدا توصیه میکنم که برنامه ریزی سفرتون رو به گونه‌ای انجام بدین که پیش از ساعت 23:59 شامگاه 25 اردیبهشت داخل خاک ایران باشید.

موفق باشید

خیلی ممنون آقای darklord از پاسختون،

من دارم میرم سفارت انگلستان واسه ویزا. سفارت پاسپورتمو میگیره و من با گرفتن برگه خروج بر می گردم ایران.

آیا روی این برگه خروج که از سفارت ایران تو ترکیه میگیرم (جهت برگشتن به خاک ایران) وقتی می رسم به ایران روی این برگه خروج مهر میزنن که من اومدم ایران؟

خیلی ممنونم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای darklord از پاسختون،

من دارم میرم سفارت انگلستان واسه ویزا. سفارت پاسپورتمو میگیره و من با گرفتن برگه خروج بر می گردم ایران.

آیا روی این برگه خروج که از سفارت ایران تو ترکیه میگیرم (جهت برگشتن به خاک ایران) وقتی می رسم به ایران روی این برگه خروج مهر میزنن که من اومدم ایران؟

خیلی ممنونم.

خواهش می کنم،
    در این مورد اطلاعاتم بسیار اندک هست، ولی تا جایی که شنیدم مشکلی نباید باشه. لطفا به پاسخ من اکتفا نکنید و صبر کنید تا باقی دوستان هم پاسخ بدن.

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام دوستان
    می خواستم بپرسم بعد از خروج از کشور با گذاشتن وثیقه،اگه دیگه به کشور برنگردی چه اتفاقی میفته؟! میدونم وثیقه رو مصادره میکنن،میخوام بدونم تو کشور مورد نظر مشکلی پیش نمیاد؟ دیپورت میشی،نمیشی ؟ کامل توضیح بدید لطفا.مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)