صفحه 19 از 25 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

سلام دوستان ، عیدتون مبارک
    دو تا سوال مهمی که واقعا توی تصمیم گیریم خیلی اهمیت داره اینه که اگر ما با پذیرش دوره دکتری بخوایم خارج بشیم 15 میلیون باید وثیقه بذاریم . آیا فقط وثیقه مالی هست یا اینکه تعهد بازگشت هم داره ؟؟
    بعد سوال دومم اینه که من از کسی شنیدم که اگر ما بریم و برنگردیم ، اگر بیایم داخل دیگه نمیتونیم خارج بشیم ولی بعد از 8 سال از گذشت این محدودیت میشه با پرداخت حدود 35 میلیون ، سربازی رو خرید و کارت پایان خدمت رو بگیریم . آیا چنین چیزی صحت داره ؟؟
    ممنون از دوستان

بعد یه سوال دیگه هم داشتم : اگر ما اقامت دائم یک کشور رو بگیریم تاثیری در اون مدت زمان ( 8 سال ) داره یا نه ؟؟ مثلا فرض کنید من سال 95 برای دکتری برم کشور ایکس ، تا سال 99 معافیت تحصیلی دارم ولی برنگردم . ولی سال 1400 اقامت دائم اون کشور رو بگیرم . در این حالت چطوری میشه ؟؟
    ویرایش توسط darklord : September 24th, 2015 در ساعت 03:06 AM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    بعد یه سوال دیگه هم داشتم : اگر ما اقامت دائم یک کشور رو بگیریم تاثیری در اون مدت زمان ( 8 سال ) داره یا نه ؟؟ مثلا فرض کنید من سال 95 برای دکتری برم کشور ایکس ، تا سال 99 معافیت تحصیلی دارم ولی برنگردم . ولی سال 1400 اقامت دائم اون کشور رو بگیرم . در این حالت چطوری میشه ؟؟
    آقا عارف شما بعد از سال 99 هم یک سال می تونین مراجعه نکنین یعنی تا 1400 مشکلی نیست. اما در سال 1401 پاسپورت ایرانی تون باطل می شه و دیگه پاس نخواهید داشت! البته اگر زودتر باطل نشده باشه. با پاس باطل هر موقع که بخاین با پاس کشور جدید وارد ایران بشین برای احتمال خرابکاری دستگیر و روانه زندان اوین خدای نکرده می شین. چون احتمال می دن قصد خرابکاری دارین که هویت اصلی خودتون رو فاش نکردین!

اگر هم با بعضی طرفندها با پاس ایرانی وارد شین ممنوع الخروج می شین.
    در هر دو صورت 15 میلیون ناقابل می پره.

در مورد اون 35 میلیون هم یه چیزهایی شنیدم حتی اگر درست باشه چطور می خایین بدون پاس در خارج دوام بیارین؟؟

تازه اینها در موارد خوشبینانه اس اگر خدای نکرده بعد از دوره معافیت اونجا اتفاقی براتون بیافته چی؟ دولت مسئولیتتون رو نمی پذیره! دولت وقتی مسئولیت می گیره فاتحه اس وای به حال اینکه نگیره!
    در نهایت اینها بر طبق اطلاعات شخصی من بود شما مجازید بر اساس منطق خودتون بهشون اسناد کنین یا حتی نکنین.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط h73_mah73 نمایش پست ها
    آقا عارف شما بعد از سال 99 هم یک سال می تونین مراجعه نکنین یعنی تا 1400 مشکلی نیست. اما در سال 1401 پاسپورت ایرانی تون باطل می شه و دیگه پاس نخواهید داشت! البته اگر زودتر باطل نشده باشه. با پاس باطل هر موقع که بخاین با پاس کشور جدید وارد ایران بشین برای احتمال خرابکاری دستگیر و روانه زندان اوین خدای نکرده می شین. چون احتمال می دن قصد خرابکاری دارین که هویت اصلی خودتون رو فاش نکردین!

اگر هم با بعضی طرفندها با پاس ایرانی وارد شین ممنوع الخروج می شین.
    در هر دو صورت 15 میلیون ناقابل می پره.

در مورد اون 35 میلیون هم یه چیزهایی شنیدم حتی اگر درست باشه چطور می خایین بدون پاس در خارج دوام بیارین؟؟

تازه اینها در موارد خوشبینانه اس اگر خدای نکرده بعد از دوره معافیت اونجا اتفاقی براتون بیافته چی؟ دولت مسئولیتتون رو نمی پذیره! دولت وقتی مسئولیت می گیره فاتحه اس وای به حال اینکه نگیره!
    در نهایت اینها بر طبق اطلاعات شخصی من بود شما مجازید بر اساس منطق خودتون بهشون اسناد کنین یا حتی نکنین.

موفق باشید

خیلی ممنون دوست عزیز
    والا من شنیدم که اگر یک همچین حالتی بوجود بیاد سفارت ایران در خارج از کشور تحت هر حالتی مجبوره که با شما همکاری داشته باشه ولی برای ورود به کشور خوب قضیه اش متفاوت میشه و حتما مشکل بوجود میاد . ولی به نظرم اگر چنین چیزی واقعیت داشته باشه واقعا ارزشش رو داره که مثلا فرض کنید اونجا کار خوبی رو بشه جور کرد و چون درآمد به دلار میشه پول خرید خدمت راحت تر میشه پرداختش...
    دوستان توی این فروم کسی بوده که همچین کاری کرده باشه ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaw نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز اونجور که من متوجه شدم پس از خواندن این صفحات در خصوص جوابتون فکر میکنم این میشه : نه در کشور مورد نظر هیچ مشکلی پیش نمیاد و دیپورت نمیشد علاوه بر اون اگر به سفارت ایران برید در همون کشور بدون توجه به وضعیت سربازی شما موظف هستن که پاسپورتتون رو تمدید کنن . در واقع پس از برنگشتن به ایران در زمان مقرر شما یک سرباز فراری محسوب میشید در ایران و فقط غیبت اضافه میخورید . ولی چیزی که اینجا بهش اشاره نشده و سوال من از دوستان دیگر هست اینه که

با این فرض که شما در کشور مورد نظر ( 3-4 سال از زمان مقرر شما گذشته باشه ) چند سال اقامت کنید و شهروند اون کشور شید و سپس قصد بازگشت به ایران برای مثلا چند ماه داشته باشید ( مثلا برای دیدن خانواده و سپس بازگشت به کشور مورد نظر ) با توجه به اینکه سرباز فراری هستید در ایران اگر برگردید در فرودگاه شمارو دستگیر میکنن یا اصلا متوجه این موضوع نمیشن و شما میتونید ویزیتتونو انجام بدید و برگردید ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام،

بخش نخست رو به درستی متوجه شدید. سفارت‌ها و دفاتر حافظ منافع ایران در تمام دنیا و در هر صورتی از شما به عنوان یک ایرانی حمایت میکنن و خدمات لازم رو بهتون ارائه میدن.

ولی در مورد بخش دوم، به محض ورود قانونی به خاک ایران، طبیعتا شما باید از دروازه‌های کنترل پاسپورت عبور کنید. در این دروازه افسر گذرنامه اطلاعات گذرنامه‌ی شما رو کنترل میکنه و قطعا متوجه خواهد شد که شما سرباز فراری هستید (البته شما دستگیر نخواهید شد!) ولی به شما اطلاع داده میشه که وضعیت خروج شما "غیر مجاز" هست و با این وضعیت شما مجاز به خروج مجدد از کشور نخواهید بود.به بیان دیگه، شما بدون مشکل وارد کشور خواهید شد، ولی دیگه مجاز به خروج از کشور نخواهید بود تا زمانی که اون وضعیت "غیر مجاز" رو حل و فصل کنید.

فراموش نکنید که شما یک ایرانی هستید و همیشه یک ایرانی خواهید موند، حتی اگه ملیت چند کشور دیگه رو هم اخذ کرده باشید. و یک ایرانی باید با پاسپورت ایرانی به کشور تردد کنه.
    اگه قصد ورود به ایران با پاسپورت کشور ثالث رو داشته باشید اولا باید ویزا تهیه کنید! ثانیا به محض اینکه متوجه بشن شما ایرانی هستید باز هم از شما پاسپورت ایرانی‌تون رو درخواست خواهند کرد.
    به یاد داشته باشید که: پنهان کردن هویت و ملیت واقعی‌تون جرم هست و ممکنه عواقب سنگینی به دنبال داشته باشه.
    در تکمیل صحبت darklord می خواستم این رو اضافه کنم که قانونی در حال حاضر در حال اجراست که اجازه میده مشمولین سربازی با شرایط خاص و برای مدت مشخصی به کشور تردد کنن. در واقع شما قبل از ورود به ایران از سفارت ایران در خارج از کشور مجوز خروج از کشور رو دریافت میکنید. برای توضیحات بیشتر فایل زیر که از دفتر حفاظت منافع ایران در امریکاست رو مطالعه کنید :

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام. میگم شما مطمئن هستید سرباز فراری رو؟؟؟؟ من فکر می کردم که تو این حالت میشیم مشمول غایب نه سرباز فراری. من فکر می کردم کسی که سر تاریخ اعلام شده حاضر نشه برا اعزام یا وسط سربازی در بره سرباز فراری هست.
    حالا اگر کسی معافیت بگیره بره یک کشور دیگه و بر نگرده مشمول غایب هست یا سرباز فراری؟؟ اگه بخواد برنگرده براش پاسپورت تمدید میکنن؟؟؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط sinalol نمایش پست ها
    سلام. میگم شما مطمئن هستید سرباز فراری رو؟؟؟؟ من فکر می کردم که تو این حالت میشیم مشمول غایب نه سرباز فراری. من فکر می کردم کسی که سر تاریخ اعلام شده حاضر نشه برا اعزام یا وسط سربازی در بره سرباز فراری هست.
    حالا اگر کسی معافیت بگیره بره یک کشور دیگه و بر نگرده مشمول غایب هست یا سرباز فراری؟؟ اگه بخواد برنگرده براش پاسپورت تمدید میکنن؟؟؟
    سلام دوست عزیز،

بله "مشمول غایب" محسوب میشید (احتمالا در پست قبلی اشتباه نوشتاری رخ داده).
    تا زمانی که شما در خارج از کشور باشید، در هر کجای دنیا، سفارت ایران از شما به عنوان یک ایرانی حمایت خواهد کرد. و این حمایت شامل صدور و تمدید پاسپورت هم خواهد بود.

موفق باشید

Junior Member

من فارغ التحصیل از یکی از بهترین دانشگاه های ایران هستم ... سربازی نرفتم ... وثیقه گذاشتم و مجوز خروج از کشور دارم ... می رم ترکیه یعنی به مدت یک ماه می تونم قانونی تو ترکیه باشم
    اما خب تو این چند روزی که توی ترکیه هستم کارای اخذ ویزا رو انجام می دم اما یک سوال
    وقتی ویزا می خان بدن، گیر نمی دن به پایان خدمتت ؟
    کسی هست که مشمول بوده باشه و تونسته باشه ویزای دانشجوی بگیره و بره و برنگرده ؟
    مثلا سفارت کانادا کارت پایان خدمت ( حالا یا اصل یا ترجمه ) می خاد ؟ یا نمی خاد ؟من فقط شنیدم که تو سفارت فقط باید بنویسی کجا خدمت کردی همین ... که منم میگم نرفتم ...
    ریز نمرات رو ازاد کردم ... نه و ششصد پول دادم رفت ... ریز نمرات و دانشنامه دستمه الان همراه با ترجمه ... به دانشگاه فرستادم ... با استاد صحبت کردم و اوضاع مثبته اما فقط نگرانیم در مورد سفارت حین ویزا دادنه که نمی گن خب کو خدمت یا معافیت تحصیلیت ؟
    هرچی فکر می کنم منطقی نیست که سفارت کانادا بخاد کاری به سربازی من داشته باشه اونم سفارت کانادا تو ترکیه
    خلاصه از دوستانی که نظری تجربه ای پیشنهادی چیزی دارن می خام که بگن چی به چیه ؟ البته دقیق و مفصل همراه با سند ( ادرس اینترنتی )
    پس یه خلاصه بگم که دقیق بدونی چی تو ذهنمه ...
    من توی ترکیه ... سربازی نرفتم ... ترکیه هم می رم که دیگه بر نگردم ... حالا من توی ترکیه بدون قصد برگشتن بدون کارت پایان خدمت ... از نظر نظام وظیفه غیبت هم خوردم ... برگردم ممنوع الخروج ... اوکی
    تا اینجا که همه رو می دونی ... خب حالا .. من توی سفارت در حال پر کردن فرم هستم ... ازم از سربازی سوال میشه ؟ باید کارت پایان خدمت یا معافیتی ( تحصیلی منظورمه ) نشان بدم ؟چجوریاست ؟
    کلا هرچی هست تو ذهنت بگو ...

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

از Darklord عزیز برای پاسخ گویی به سوالات دوستان ممنونم. اگه میشه من رو هم راهنمایی بکنید:
    سوال اول:
    من از دانشگاه A در بریتانیا که مورد تایید وزارت علوم هست پذیرش دارم. ولی چون گرونه نمی خوام برم.
    از دانشگاه B در لهستان که مورد تایید وزارت علوم "نیست" هم پذیرش دارم. ولی چون ارزونه می خوام برم.
    حالا سوال من این هست که آیا من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی و پاسپورت و مجوز خروج بگیرم و به بهانه ی گرفتن ویزای بریتانیا برم ترکیه. سپس برم سفارت لهستان در ترکیه و ویزای لهستان رو بگیرم؟

سوال دوم:
    چه راه های دیگه ای می تونه باشه که بتونم به اون دانشگاه لهستانی وارد بشم و شرط "مورد تایید وزارت علوم بودن دانشگاه مورد نظر" مانع کارم نشه؟
    مثلا خروج برای سفر تفریحی از ایران و سپس تمدید پاسپورت در سفارت ایران در ترکیه و رفتن به سفارت لهستان و درخواست ویزا؟
    پاسپورتی که برای سفر توریستی گرفته شده، مشمول قانون تمدید پاسپورت میشه که سفارت ایران در ترکیه موظف به تمدیدش بشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    از Darklord عزیز برای پاسخ گویی به سوالات دوستان ممنونم. اگه میشه من رو هم راهنمایی بکنید:
    سوال اول:
    من از دانشگاه A در بریتانیا که مورد تایید وزارت علوم هست پذیرش دارم. ولی چون گرونه نمی خوام برم.
    از دانشگاه B در لهستان که مورد تایید وزارت علوم "نیست" هم پذیرش دارم. ولی چون ارزونه می خوام برم.
    حالا سوال من این هست که آیا من می تونم با ارایه ی نامه ی پذیرش دانشگاه A وثیقه بذارم و معافیت تحصیلی و پاسپورت و مجوز خروج بگیرم و به بهانه ی گرفتن ویزای بریتانیا برم ترکیه. سپس برم سفارت لهستان در ترکیه و ویزای لهستان رو بگیرم؟

سوال دوم:
    چه راه های دیگه ای می تونه باشه که بتونم به اون دانشگاه لهستانی وارد بشم و شرط "مورد تایید وزارت علوم بودن دانشگاه مورد نظر" مانع کارم نشه؟
    مثلا خروج برای سفر تفریحی از ایران و سپس تمدید پاسپورت در سفارت ایران در ترکیه و رفتن به سفارت لهستان و درخواست ویزا؟
    پاسپورتی که برای سفر توریستی گرفته شده، مشمول قانون تمدید پاسپورت میشه که سفارت ایران در ترکیه موظف به تمدیدش بشه؟

سلام دوست عزیز،

تا زمانی که شما به صورت قانونی قصد خروج از کشور رو داشته باشید هیچ کس مانع شما نخواهد شد ولی در نظر داشته باشید که 15 میلیون تومان پول نقد شما ضبط خواهد شد و برای مدتی هم امکان بازگشت به کشور رو از دست خواهید داد و در صورت بازگشت هم ضمن ممنوع الخروج شدن تا پایان دوره سربازی حق ادامه تحصیل از شما سلب خواهد شد. اگه با این تفاسیر هنوز هم مصّر به ادامه ی این راه هستید باید عرض کنم که تمامی راه های پیشنهادی بالا متاسفانه به ترکستان است.
    لهستان در ایران سفارت داره (تهران، بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک 2) و این یعنی اینکه شما به عنوان یک ایرانی، برای درخواست هرگونه ویزای اقامت بلند مدت در لهستان ( که ویزای دانشجویی یکی از همین انواع بلند مدت هست) باید به سفارت لهستان در تهران مراجعه کنید. نتیجه اینکه شما باید پیش از ترک کشور ویزا رو اخذ کرده باشید.

اما کاری که میشه به صورت *قانونی* انجام داد این هست که، شما با نامه ی پذیرش انگلیست مراجعه کنی به اداره اعزام و سپس نظام وظیفه، وثیقه رو بسپاری و پاسپورت رو به همراه مهر خروج 2-3 ماهه رو دریافت کنی و در طول این 2-3 ماه کارهای دریافت ویزا رو انجام بدی و امیدوار باشیم که قبل از اتمام این مدت ویزای شما بیاد و سپس از کشور خارج بشی.
    همونطور که عرض کردم تا زمانی که به صورت قانونی از کشور خارج میشی هیچ کس جلوی شما رو نمیگیره! حتی اگه ویزای لهستان در پاسپورت شما باشه و ویزای انگلیس نباشه!! پلیس گذرنامه هم به خوبی با این روشها آشناست و میدونه که شما دارید چه میکنید و کجا تشریف میبرید ولی از اونجا که وثیقه ای سپرده شده و روند کار قانونی هست، کاملا آگاهانه مانع شما نخواهد شد.

در پایان باز هم من توصیه ام این هست که سراغ این جور راه ها نری و سعی کنی به صورت مستقیم با یه پذیرش خوب و قابل قبول برای وزارت علوم، از کشور خارج بشی و راه برگشتت رو نبندی و اون 15 میلیون تومن رو هم از دست ندی.

هر تصمیمی که میگیری امیدوارم موفق باشی

سلام یه سوال!

من دانشگاهم مورد تایید وزارت نیست، ولی به نظر میاد دارم میتونم قانعشون کنم به آنافیشال نمره ارشدم راضی باشن و مدرک ارشد رو نخوان ازم - (چون اگه بخوان باید وزارت تایید کنه معافیت تحصیلی بده تا بتونم آزادش کنم) - اگه موفق بشم و مدرک رو نخوان، میتونم تفریحی برم دوبی (وقت سفارتم سه هفته دیگه س تقریبا) و برگردم چون تو فرجه یه سالم این کار اوکیه. حالا پیکاپ رو میندازم عقب کمی، تا بتونم دوباره برم تفریحی دوبی و زمانی پیکاپ کنم که تاریخ ویزای امریکام اوکی باشه و دیگه برنگردم از سفر تفریحی، مستقیم از اونجا برم امریکا. از همون لحظه هم مشمول غایب خواهم بود. بر هم نخواهم گشت کلا تا بلاخره بتونم یه جایی یه اقامت دیگه بگیرم و حتی بعدش باز هم برنخواهم گشت، این مسایل مدت زیادیه که حل شده، به نظرتون این سناریو شدنی هست؟

اگه راه دیگه‌ای به ذهنتون میرسه که بشه پیچوند بگین! من دارم به این فکر میکنم که اگه ویزای امریکام بیاد، مثلا واسه سی جولای. و پیکاپ هم معمولی بکنم بیاد ایران برام، با توجه به این که توی پاسپورتم ویزای امریکا از سی جولای معتبر هست، آیا میتونم مثلا از بیست جولای زیارتی برم عراق یا سوریه و فقط دو تومن وثیقه بذارم، و بعد از اونجا برم؟ آیا نظام وظیفه وقتی ببینه من ویزای امریکا دارم از اون تاریخ و میتونم سفر مسافرتی رو بپیچونم، اجازه زیارتی بهم میده اصلا؟

ممنون میشم راهنمایی کنید، وضعیت بد بغرنج شده )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)