صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط nkhdiscovery نمایش پست ها
    سلام یه سوال!

من دانشگاهم مورد تایید وزارت نیست، ولی به نظر میاد دارم میتونم قانعشون کنم به آنافیشال نمره ارشدم راضی باشن و مدرک ارشد رو نخوان ازم - (چون اگه بخوان باید وزارت تایید کنه معافیت تحصیلی بده تا بتونم آزادش کنم) - اگه موفق بشم و مدرک رو نخوان، میتونم تفریحی برم دوبی (وقت سفارتم سه هفته دیگه س تقریبا) و برگردم چون تو فرجه یه سالم این کار اوکیه. حالا پیکاپ رو میندازم عقب کمی، تا بتونم دوباره برم تفریحی دوبی و زمانی پیکاپ کنم که تاریخ ویزای امریکام اوکی باشه و دیگه برنگردم از سفر تفریحی، مستقیم از اونجا برم امریکا. از همون لحظه هم مشمول غایب خواهم بود. بر هم نخواهم گشت کلا تا بلاخره بتونم یه جایی یه اقامت دیگه بگیرم و حتی بعدش باز هم برنخواهم گشت، این مسایل مدت زیادیه که حل شده، به نظرتون این سناریو شدنی هست؟

اگه راه دیگه‌ای به ذهنتون میرسه که بشه پیچوند بگین! من دارم به این فکر میکنم که اگه ویزای امریکام بیاد، مثلا واسه سی جولای. و پیکاپ هم معمولی بکنم بیاد ایران برام، با توجه به این که توی پاسپورتم ویزای امریکا از سی جولای معتبر هست، آیا میتونم مثلا از بیست جولای زیارتی برم عراق یا سوریه و فقط دو تومن وثیقه بذارم، و بعد از اونجا برم؟ آیا نظام وظیفه وقتی ببینه من ویزای امریکا دارم از اون تاریخ و میتونم سفر مسافرتی رو بپیچونم، اجازه زیارتی بهم میده اصلا؟

ممنون میشم راهنمایی کنید، وضعیت بد بغرنج شده )
    سلام دوست عزیز،

هر کسی برای خودش حق انتخاب داره و قطعا این تصمیمی که شما گرفتین هم برای خودش منطق و دلیلی قوی داره. با این حال پیش از اینکه به پاسخ سوالتون بپردازم میخوام ازتون بخوام که کمی به پیامد تصمیمتون فکر کنید! تحمل دلتنگی برای خانواده، دوستان، و در یک کلام "وطن" خیلی سخت تر از اون چیزیه که به نظر میرسه. بریدن از همه ی تعلقات، هر چند که ممکنه به دلیل فشارهایی که الآن روی آدم هست راحت و شدنی به نظر برسه و حتی برای برخی جدا شدن از این تعلقات خودش هدف یک مهاجرت باشه، ولی پس از مدتی که این فشارها کم بشه و زندگی به روال عادی برگرده، دوباره دیدن و دوباره داشتن همون تعلقات میتونه به یه آرزو تبدیل بشه... چه بهتر که این آرزو دست یافتنی باقی بمونه.

و اما پاسخ سوال شما،
    همونطور که خودتون اشاره کردین، تا زمانی که دارین به صورت قانونی اقدام میکنید هیچ مشکلی نیست و داشتن کارت سبز و ویزا و پاسِ سفید هم مشکلی سر راه این پروسه ی قانونی نخواهد بود. پس میشه گفت که بله! این سناریو شدنی هست.
    اما! در مورد اینکه بتونید ویزای زیارتی بگیرید و بعد از طریق عراق یا سوریه به سمت ولایت فرنگ برید، دست کم در این برهه ی زمانی به نظرم شدنی نیست! در مورد کشور نخست سفر بدون کاروان ممنوع هست و در مورد کشور دوم هم که کلا در حال حاضر سفری قابل انجام نیست. پس میشه گفت: خیر! باید همون 8 میلیون وثیقه رو بسپارید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

هر کسی برای خودش حق انتخاب داره و قطعا این تصمیمی که شما گرفتین هم برای خودش منطق و دلیلی قوی داره. با این حال پیش از اینکه به پاسخ سوالتون بپردازم میخوام ازتون بخوام که کمی به پیامد تصمیمتون فکر کنید! تحمل دلتنگی برای خانواده، دوستان، و در یک کلام "وطن" خیلی سخت تر از اون چیزیه که به نظر میرسه. بریدن از همه ی تعلقات، هر چند که ممکنه به دلیل فشارهایی که الآن روی آدم هست راحت و شدنی به نظر برسه و حتی برای برخی جدا شدن از این تعلقات خودش هدف یک مهاجرت باشه، ولی پس از مدتی که این فشارها کم بشه و زندگی به روال عادی برگرده، دوباره دیدن و دوباره داشتن همون تعلقات میتونه به یه آرزو تبدیل بشه... چه بهتر که این آرزو دست یافتنی باقی بمونه.

و اما پاسخ سوال شما،
    همونطور که خودتون اشاره کردین، تا زمانی که دارین به صورت قانونی اقدام میکنید هیچ مشکلی نیست و داشتن کارت سبز و ویزا و پاسِ سفید هم مشکلی سر راه این پروسه ی قانونی نخواهد بود. پس میشه گفت که بله! این سناریو شدنی هست.
    اما! در مورد اینکه بتونید ویزای زیارتی بگیرید و بعد از طریق عراق یا سوریه به سمت ولایت فرنگ برید، دست کم در این برهه ی زمانی به نظرم شدنی نیست! در مورد کشور نخست سفر بدون کاروان ممنوع هست و در مورد کشور دوم هم که کلا در حال حاضر سفری قابل انجام نیست. پس میشه گفت: خیر! باید همون 8 میلیون وثیقه رو بسپارید.

موفق باشید.
    ممنون از پاسخ، وزارت رو راضی کردم که دانشگاه با این که توی گروه جیم هست با مسولیت خودم واسه ارزشیابی برم ... بعد که برگشتم مقرارت گروه جیم رو بپذیرم.

به همه اون حرفایی که زدید بیش از چهار ساله که جدی فکر کردم به همراه خونواده، نگران نباشید و ممنون از اینکه مطرح کردید، چون دقیقا خیلی از بچه‌ها حواسشون به این چیزا نیست و تصمیم‌های عجولانه‌ای می‌گیرند. حتما سر فرصت یه بحث این جوری باز می‌کنم و ازتون خواهم خواست که همراهی کنید

Junior Member

سلام
    من الان فرصت مطالعاتی هستم کانادا، امیدوارم جواب سوالم رو بتونم اینجا بگیرم.
    من به خاطر سربازی 5 میلیون تومان وثیقه گذاشتم و 6 ماه خروج از کشور گرفتم. زمان خروج از کشوری که دارم برای برگشتن دقیقا روزی هست که 6 ماه من میشه. یعنی 25 تیر. من اگر برای 25 تیر بلیط برگشت بخرم، 27 تیر میرسم ایران! این یعنی 2 روز تاخیر، آیا نظام وظیفه بخاطر این دو روز برای من مشکلی ایجاد میکنه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Amirkabir

دوستان کسی میدونه اگر ما مجوز خروج برای یه کشوری بگیریم (سفر علمی) و به اون کشور سفر کنیم
    موقع برگشت از کشور دیگری برگردیم چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟ در مدت زمان مقرر هم برگردیم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط brave_ie نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه اگر ما مجوز خروج برای یه کشوری بگیریم (سفر علمی) و به اون کشور سفر کنیم
    موقع برگشت از کشور دیگری برگردیم چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟ در مدت زمان مقرر هم برگردیم
    تجربه شخصی ندارم!
    ولی به لحاظ منطقی نباید مشکلی باشه، چرا که ممکنه برای مثال پرواز خالی / ارزان قیمت در زمان مناسب پیدا نشه و به همین دلیل ناچار شده باشید از کشور همسایه پرواز کنید.

Junior Member

سلام

من در ایران دانشجو دکتری بودم و بعد از گذاشتن وثیقه ۵ میلیونی واسه کنفرانس زدم اومدم کانادا و الان اینجا دانشجو هستم ۴ سال، کسی میدونه وضعیت من چه جوری هست؟!
    الان دفتر حفاظت منافع به من مهر تردد میده واسه سالی سه ماه؟ مشکلی پیش نمیاد بزم؟ لطفا اگه تجربه مشابه دارین یا دیدین بگین

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram22 نمایش پست ها
    سلام
    من در ایران دانشجو دکتری بودم و بعد از گذاشتن وثیقه ۵ میلیونی واسه کنفرانس زدم اومدم کانادا و الان اینجا دانشجو هستم ۴ سال، کسی میدونه وضعیت من چه جوری هست؟!
    الان دفتر حفاظت منافع به من مهر تردد میده واسه سالی سه ماه؟ مشکلی پیش نمیاد بزم؟ لطفا اگه تجربه مشابه دارین یا دیدین بگین
    سلام
    وضعیت اینجا که شما غایبید و وثیقه ضبط شده.
    بله مهر تردد هم امکان پذیره.
    شما حساب کن از تاریخ ارشد تون چند سال میگذره. اگر هشت سال شده باشه میتونید سربازی رو بخرید.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام، به یه مشکل برخوردم ممنون میشم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.
    من باید برای مصاحبه سفارت برم ارمنستان، پس یه کوپن خروجم اینجا میسوزه. از طرفی دیگه چند روز بعدش واسه یه کار ضروری باید برم ترکیه. که نمی خوام یه کوپن هم اینجا از دست بدم. سوالم اینه که اگر برم ارمنستان و از اونجا برم ترکیه 10 روزی بمونم تا کارم انجام بشه و برگردم مشکلی پیش میاد؟ نمیگن چرا دو تا کشور رفتی تو یه نوبت خروجی؟
    ممنون.

Junior Member

سلام
    دانشجوی سال سوم دکترای دانشگاه دولتی هستم و برای یک سال هست که به عنوان فرصت مطالعاتی و با هزینه شخصی (بورس از وزارت علوم نگرفتم) مشغول تحصیل در ژاپن هستم. برای خروج از کشور وثیقه 5 میلیون تومانی گذاشته ام.
    دو سوال دارم:
    1- برای تمدید 9 ماهه مدت اقامتم چه مراحلی باید انجام دهم (وزارت علوم و/یا نظام وظیفه). در حقیقت چطور باید به نظام وظیفه اطلاع دهم.
    2- اگر بدون اطلاع به وزارت علوم و نظام وظیفه 9 ماه دیگر برگردم، به غیر از ضبط شدن وثیقه، چه عواقب دیگری خواهد داشت.

ممنون

Junior Member

سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم که شاید تکراری باشه اما هرچقد گشتم نتونستم جوابی که دنبالشم رو پیدا کنم

در حال حاضر دانشجوی کاردانی رشته کامپیوتر هستم و اینجوری که فهمیدم فقط به مدرک کارشناسی به بالا اجازه تحصیل در خارج از کشور رو میدن

کسی میتونه راهی معرفی کنه که بتونم واسه آلمان اقدام کنم ؟ ضبط شدن وثیقه ، غیبت خوردن و اینکه دیگه نتونم برگردم هم مهم نیست واسم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)