صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط iGentic نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم که شاید تکراری باشه اما هرچقد گشتم نتونستم جوابی که دنبالشم رو پیدا کنم

در حال حاضر دانشجوی کاردانی رشته کامپیوتر هستم و اینجوری که فهمیدم فقط به مدرک کارشناسی به بالا اجازه تحصیل در خارج از کشور رو میدن

کسی میتونه راهی معرفی کنه که بتونم واسه آلمان اقدام کنم ؟ ضبط شدن وثیقه ، غیبت خوردن و اینکه دیگه نتونم برگردم هم مهم نیست واسم

سلام دوست عزیز،

تا زمانی که دانشجو باشید میتونید با سپردن وثیقه از کشور خارج بشید.
    برای مشاهده ی جزئیات این موضوع به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%AA-%D9%88-)

سلام دوستان؛ ممنون از نوشته های مفیدتون. ممنون از اون دوست(ان)ی که وقت میذارن جواب میدن.

سوال بنده اینه که اگر به فرض شما دانشجوی خارج از کشور باشید - وثیقه 15 میلیونی گذاشتید و از کشور خارج شدید - حین تحصیل شما موفق بشید پاسپورت اون کشور خارجی (مثلا آمریکا) رو بگیرید، از 4 سال از زمان مقرر برای تحصیل شما در دوره کارشناسی ارشد حالا 4 سال و 2 ماه گذشته و شما به کشور برنگشتید و وثیقه تون به احتمال 99% ضبط شده و غیبت سربازی برای شما رد میشه. آیا می تونید با مهر دفتر حافظ منافع ایران - که اجازه میده 2 تا سه ماه در سال به ایران سفر کنید و خارج بشید - به ایران سفر کنید و بدون مشکل نظام وظیفه از کشور خارج بشید؟
    حالا چی میشه اگر هنوز وثیقه ضبط نشده باشه و شما با مهر دفتر حافظ منافع به ایران سفر میکنید و میرید وزارت علوم مدارکتونو تسلیم می کنید و وثیقه رو آ زاد می کنید. آیا باز هم میشه بدون سد راه از کشور خارج شد؟

ممنون میشم اگه این پازل رو برای ما حل کنید. متشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_Raghebi نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ ممنون از نوشته های مفیدتون. ممنون از اون دوست(ان)ی که وقت میذارن جواب میدن.

سوال بنده اینه که اگر به فرض شما دانشجوی خارج از کشور باشید - وثیقه 15 میلیونی گذاشتید و از کشور خارج شدید - حین تحصیل شما موفق بشید پاسپورت اون کشور خارجی (مثلا آمریکا) رو بگیرید، از 4 سال از زمان مقرر برای تحصیل شما در دوره کارشناسی ارشد حالا 4 سال و 2 ماه گذشته و شما به کشور برنگشتید و وثیقه تون به احتمال 99% ضبط شده و غیبت سربازی برای شما رد میشه. آیا می تونید با مهر دفتر حافظ منافع ایران - که اجازه میده 2 تا سه ماه در سال به ایران سفر کنید و خارج بشید - به ایران سفر کنید و بدون مشکل نظام وظیفه از کشور خارج بشید؟
    حالا چی میشه اگر هنوز وثیقه ضبط نشده باشه و شما با مهر دفتر حافظ منافع به ایران سفر میکنید و میرید وزارت علوم مدارکتونو تسلیم می کنید و وثیقه رو آ زاد می کنید. آیا باز هم میشه بدون سد راه از کشور خارج شد؟

ممنون میشم اگه این پازل رو برای ما حل کنید. متشکر

سلام

- تا زمانی که وثیقه در داخل کشور ضبط نشده باشه مهر خروج مشمولین برای شما صادر نمیشه.
    - با 2 ماه تاخیر، وثیقه به صورت اتوماتیک ضبط نمیشه! (حتی با 1 سال تاخیر هم این اتفاق نمیفته).
    - روش کار اینجا توضیح داده شده: http://daftar.org/forms/passports/301.pdf

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

- تا زمانی که وثیقه در داخل کشور ضبط نشده باشه مهر خروج مشمولین برای شما صادر نمیشه.
    - با 2 ماه تاخیر، وثیقه به صورت اتوماتیک ضبط نمیشه! (حتی با 1 سال تاخیر هم این اتفاق نمیفته).
    - روش کار اینجا توضیح داده شده: http://daftar.org/forms/passports/301.pdf

خیلی ممنون از راهنماییتون. اونجور که متن نوشته بود برای گرفتن مهر از دفتر حافظ منافع باید "معافیت تحصیلی" تغییر کنه به "مشمولین غایب". راهشم این بود که مدارک تحصیلی به وزارت علوم تسلیم بشه، طی دو نوبت نامه نگاری با نظام وظیفه و وزارت خارجه وثیقه ضبط بشه و وضعیت فرد از "معافیت تحصیلی" به "مشمول غایب" تغییر کنه. البته ننوشته بود تکلیف کسایی که این پروسه رو طی نمی کنن چی میشه. آیا میتونن داخل و خارج بشن؟ یعنی آیا وزارت علوم، همچنان بعد از پایان زمان مققر معافیت تحصیلی، اجازه خروج رو به دانشجو میده؟

Junior Member

سلام و خسته نباشد ، من ی بر ی سواله مشابه پرسیدم و جوابم هم دادید ، اما چون جدیدن اطلاعات جدید گرفتم دوباره میپرسم که مطمئن شام ، من ترم ۳ دانشگاه و در هاله تحصیلم اما میخام از ایران برام به آمریکا ، کیتیزن هم هستم ، میخواستم بدونم الان که ماشمولام اگه خارج شام میتونم سالی ۳ ماه بیام ایران و برام ؟ آیا سیتیزن بودنه من تفاوتی ایجاد میکنه ؟ قبلا که پرسیدم گفته شد به من که باید ۳ سال بمونی و اقامت بگیری تا بتونی سالی ۳ ماه بیای و بری ، والی الان که مطلبو خوندم برداشت کردم که به وزارته ولولم و اینا مراجعه کنم میشه از همون ساله اول ۳ ماه در سال به ایران اومد ، مسالان اگه کارته دانشجوه اونورو داشته باشم میشه ؟

Junior Member

سلام دوستان خواهشا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه

من تاریخ خروجم از سی ابان تا سی ازرماه بوده ولی چون سفرم به تاخبر افتاده من سه دی ماه برمیگردم
    میخاست ببینم به خااطر سه روز تاخیر وثیقه سه میلیونی که دادم ضبط میشه و دیگه بهم نمیدن؟؟
    یا با تاخیر میدن؟؟ تکلیف ما چی میشه؟؟
    ممنون لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad21n نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهشا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه

من تاریخ خروجم از سی ابان تا سی ازرماه بوده ولی چون سفرم به تاخبر افتاده من سه دی ماه برمیگردم
    میخاست ببینم به خااطر سه روز تاخیر وثیقه سه میلیونی که دادم ضبط میشه و دیگه بهم نمیدن؟؟
    یا با تاخیر میدن؟؟ تکلیف ما چی میشه؟؟
    ممنون لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه

نه!وثیقه به خاطر 3 روز تاخیر ضبط نمیشه!
    ولی حتما در اولین فرصت (همین الآن) با سفارت ایران در کشوری که درش هستید تماس بگیرید و موضوع و علت تاخیر رو باهاشون در میون بذارید.
    ممکنه که بتونن با یه نامه، خیلی کارهای برگشت رو ساده تر کنن.

سلام
    من دانشجو هستم و هشت میلیون وثیقه نقدی، برای سفر فرصت مطالعاتی گذاشته بودم ولی به خطر مشکلات ویزا دو ماه دیرتر از کشور خارج شدم و 21 روز هم دیرتر وارد کشورمون شدم. حالا نظام وظیفه میگه هشت میلیون ظبط شده و پولو نمیده (به خاطر اینکه 21 روز تاخیر خوردم). به نظر شما چطوری می تونم پولمو بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان،وقتتون بخیر
    من با وثیقه 15 میلیونی مجوز خروج از کشور گرفتم و حداکثر تا 24 این ماه باید برگردم ،اگه یکی دوروز با تاخیر برگردم مجازاتم چیه؟وثیقم ضبط میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Miladio نمایش پست ها
    سلام دوستان،وقتتون بخیر
    من با وثیقه 15 میلیونی مجوز خروج از کشور گرفتم و حداکثر تا 24 این ماه باید برگردم ،اگه یکی دوروز با تاخیر برگردم مجازاتم چیه؟وثیقم ضبط میشه؟
    این موضوع به سرعت اجرا نمیشه ولی گویا درصدی از وثیقه ضبط خواهد شد.
    14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

معاونت ومظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .
    منبع: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=520

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)