صفحه 22 از 25 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

دوستان من سفر توريستي رفتم و سه روز با تاخير اومدم، وقتي رفتم نظام وظيفه افسر باجه گفت يك سال ممنوع الخروج ميشي!!!
    ميخواستم بيينم كسي تجربه مشابه داشته؟ چيكار كنم اين ممنوع الخروجي رفع شه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabasadikvn نمایش پست ها
    دوستان من سفر توريستي رفتم و سه روز با تاخير اومدم، وقتي رفتم نظام وظيفه افسر باجه گفت يك سال ممنوع الخروج ميشي!!!
    ميخواستم بيينم كسي تجربه مشابه داشته؟ چيكار كنم اين ممنوع الخروجي رفع شه؟
    به یک نکته توجه داشته باشید:
    - آیا واقعا نیاز دارید که ممنوعیت خروج رو رفع کنید؟

اگر واقعا نیازی نیست که در طول یکسال آینده از کشور خارج بشید بهش بی توجهی کنید.
    یکسال ممنوعیت خروج به عنوان یک جریمه درج شده (البته باید 6 ماه باشه؟! ممنوعیت خروج عموما 6 ماهه صادر میشه).
    در هر حال شما جرم مرتکب نشدید، بلکه خلاف انجام دادین (رانندگی بدون گواهینامه "جرم" و پارک کردن زیر تابلو پارک ممنوع "خلاف" هست).
    خلاف کردن با پرداخت جریمه جبران میشه. سابقه به حساب نمیاد و جایی هم بعدا بازخواست نمیشه.

اگه همچنان مایل به حذفش هستید باید:
    1. مطمئن بشید که ممنوع الخروج شده باشید! به احتمال خیلی خیلی زیاد اصلا ممنوع الخروج نشدید! پس این موضوع رو از پلیس + 10 پیگیری کنید.
    2. اگه خدای نکرده شده بودید... حقوق خودتون رو بشناسید: http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5181
    3. در نهایت یک دلیل موجه برای تاخیرتون پیدا کنید به مسئول مورد نظر مراجعه کنید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post247629

Junior Member

سلام

من برادرم ترم 2 لیسانسش رو تو دانشگاه فرهنگیان تهران تموم کرده

شهریور 97 میخوایم با هم تو ازمون پزشکی ایتالیا شرکت کنیم و اگه قبول بشیم مهر/آبان 97 ترم مون شروع می شه

سوالم اینه که الان که به دیپلم ها برای تحصیل تو خارج معافیت نمی دن چطوری می تونه از کشور خارج شه؟!

سلام دوستان.من هم ویزا عراق دارم هم ویزا المان.میشه به جای اینکه از ایران برم المان و 15 میلیون وثیقه بزارم اول با وثیقه3 میلیونی برم عراق بعد از اونجا برم المان؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Adavoodi197 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من هم ویزا عراق دارم هم ویزا المان.میشه به جای اینکه از ایران برم المان و 15 میلیون وثیقه بزارم اول با وثیقه3 میلیونی برم عراق بعد از اونجا برم المان؟
    (روی کاغذ) شدنی هست، قانونی نیست.
    در زمان بازگشت به کشور، ممنوع الخروج خواهید شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    (روی کاغذ) شدنی هست، قانونی نیست.
    در زمان بازگشت به کشور، ممنوع الخروج خواهید شد.
    من الان برای مقطع کارشناسی پذیرش دارم از المان ولی چون دیگه نظام وظیفه برای تحصیل کارشناسی در خارج از کشور معافیت نمیده باید توریستی برم المان با وثیقه15 میلیونی و دیگه برنگردم چون اگه برگردم ممنوع الخروج میشم .حالا میگم من که دیگه نمیتونم برگردم حداقل وثیقه 3 میلیونی بزارم برم عراق از اونجا برم المان اینجوری 3 میلیونم سوخت میشه بهتره
    فرودگاه عراق بهم گیر نمیده شما از ایران اومدی باید برگردی کشورت و از کشور خودت بری المان"؟

Local Moderator

من الان برای مقطع کارشناسی پذیرش دارم از المان ولی چون دیگه نظام وظیفه برای تحصیل کارشناسی در خارج از کشور معافیت نمیده باید توریستی برم المان با وثیقه15 میلیونی و دیگه برنگردم چون اگه برگردم ممنوع الخروج میشم .حالا میگم من که دیگه نمیتونم برگردم حداقل وثیقه 3 میلیونی بزارم برم عراق از اونجا برم المان اینجوری 3 میلیونم سوخت میشه بهتره
    فرودگاه عراق بهم گیر نمیده شما از ایران اومدی باید برگردی کشورت و از کشور خودت بری المان"؟
    به طور کلی در هیچ کشوری حین تردد چنین سوالاتی ازتون پرسیده نخواهد شد و داشتن گذرنامه معتبر + ویزا برای ورود به آلمان از طریق هر کشوری بلامانع و 100% قانونی هست.
    برای مثال شما میتونید ابتدا وارد ترکیه بشین. 1 هفته اونجا اقامت کنید و سپس به قصد آلمان از ترکیه خارج بشید.

فقط توجه داشته باشید که در حال حاضر کشور عراق در شرایط خاصی هست و ممکنه که شرایط در این کشور خاص متفاوت از باقی دنیا باشه.
    به همین دلیل بود که در پاسخ پیشینم عرض کردم که "روی کاغذ شدنی هست".

قطعا شما تنها کسی هستی که میتونی بهترین راه رو برای ادامه ی تحصیلت انتخاب کنی،
    ولی توجه داشته باش که ممکنه پس از مدت کوتاهی دلتنگی آزار دهنده ای باعث بشه که از تصمیمی که امروز برای رفتن بدون بازگشت میگیری، پشیمان بشی.
    راه جایگزین میتونه این باشه که دوران کارشناسی در داخل سپری کنی و برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد و یا دکترا یکی از دانشگاه های خارج از کشور رو در نظر بگیری. قانونی و با بازگشت.

موفق باشی

اخه من اینطور شنیدم که به ازای هر وثیقه ای که میزاری فقط یه بار پاسپورتت برای ورود به یه کشور قابل استفادس.یعنی به اصطلاح یه بار مصرفه.
    بابت قضیه دلتنگی بگم تا سه سال نمیتونم بیام نه تا اخر عمر که
    بعدش از ترکیه بخوام برم المان یعنی دیگه لازم نیس مجدد وثیقه بزارم؟؟

Local Moderator

اخه من اینطور شنیدم که به ازای هر وثیقه ای که میزاری فقط یه بار پاسپورتت برای ورود به یه کشور قابل استفادس.یعنی به اصطلاح یه بار مصرفه.
    بابت قضیه دلتنگی بگم تا سه سال نمیتونم بیام نه تا اخر عمر که
    بعدش از ترکیه بخوام برم المان یعنی دیگه لازم نیس مجدد وثیقه بزارم؟؟

در مورد بند اول قطعا اشتباه شنیدید. در همین تالار افراد زیادی هستند که با ضبط وثیقه شون به دفعات به داخل و خارج از کشور سفر میکنن.

بله، طبق قانون "فعلی" پس از 3 سال اقامت در خارج از کشور میتونید مجددا به کشور تردد داشته باشید.

ببینید دوست عزیز، کاری که من خدمتتون عرض کردم، راه و روش عبور غیرقانونی نبود! بلکه امکانی هست که در قانون لحاظ شده.
    قانون میگه که شما برای خروج از کشور به عنوان یک مشمول باید وثیقه بسپارید. این وثیقه ضامن بازگشت شما به کشور هست.
    حالا اگه رفتید و بر نگشتید این وثیقه به عنوان جریمه ضبط خواهد شد.
    اینکه به کدوم مقصد از کشور خارج بشید در قانون تفاوتی نداره. در هر صورت باید وثیقه بسپارید.
    درسته که مبلغش برای سفر زیارتی و تفریحی متفاوت هست ولی به جز این موضوع تفاوت دیگری وجود نداره.
    پس پاسخ این هست که: بله! برای خروج از کشور به هر مقصدی (مثل ترکیه) باید وثیقه بسپارید.

از لحظه ای که شما در کشور دیگری فرود میاید، صرفا با داشتن یک گذرنامه معتبر و ویزای مقصد میتونید به هر جای دنیا سفر کنید (مشمول، غایب، فراری، پناهنده، ... فرقی نداره).

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام همه ی کسایی که میخوان برن همین کارومیکنن یعنی میرن اون کشوربایه وثیقه ی ۱۵میلیونی ودیگه برنمیگردن تا ۳ سال بعداین سه سال شمامیتونی بیایی ایران ولی یه این شرط که. هرورودت بیشتراز سه ماه نشه اصلا جای نگرانی نده به قول یه عزیزی که میگفت شماتوتهران باشی ونری سربازی بااینکه تو امریکا باشیو نری سربازی دوتاشم سربازفراری وبعد ۸سال هم میتونی بخری با ده میلیون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)