صفحه 23 از 25 نخستنخست ... 13141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsakm نمایش پست ها
    سلام

من برادرم ترم 2 لیسانسش رو تو دانشگاه فرهنگیان تهران تموم کرده

شهریور 97 میخوایم با هم تو ازمون پزشکی ایتالیا شرکت کنیم و اگه قبول بشیم مهر/آبان 97 ترم مون شروع می شه

سوالم اینه که الان که به دیپلم ها برای تحصیل تو خارج معافیت نمی دن چطوری می تونه از کشور خارج شه؟!
    برای آزمون که به صورت توریستی خارج میشید و آزمون میدین. درصورت قبولی به شما معافیت تحصیلی تعلق نمیگیره و شما باید از روش های دیگه از کشور خارج شید که عواقب خاص خودشو داره

سلام دوستان

من سال 91 معافیت دکتر گرفتم . توی یک بخشی نامه نظام وظیفه ک کپی شو گرفتم نوشته حد اکثر زمان بازکشت مشمول و تعیین تکلیف وثیقه شهریور 98 هست. این معنی ش دقیقا چیه ؟ یعنی تا شهریور 98 میتونم از معافیت استفاده کنم ؟

ممنون میشم از پایخ گوییتون

سلام دوستان
    من یک سوال خیلی مهم داشتم. شرایطمو می گم و بعد می پرسم. ممنون می شم از پاسختون

من بهمن 96 از پایان نامه ارشدم دفاع کردم و معافیت تحصیلیم تموم شده. همون طور که می دونید من باید بهمن 97 خودم رو معرفی کنم برای اعزام به خدمت. و تا جایی که اطلاع دارم تا اون موقع من می تونم با گذاشتن وثیقه به مدت 20 روز و فقط یکبار از کشور خارج بشم.

خوب اگر من مهرماه 97 از کشور خارج بشم و دی ماه 97 برگردم:

1- چه اتفاقی می افته؟

2- اگر پس از برگشت به ایران، من بتونم دکتری در خارج از کشور قبول بشم، برای من معافیت تحصیلی صادر می کنن تا بتونم مدرکمو آزاد کنم و از ایران خارج بشم برای ادامه تحصیل؟ اینو در نظر بگیرید که قبل از بهمن 97 به ایران برمی گردم و غیبت نمی خورم. فقط تخلف کردم و به جای 20 روز، 120 روز از ایران خارج شدم

با تشکر

Junior Member

سلام من با وثيقه ١٥ ميليوني از طريق معافيت تحصيلي از كشور خارج شدم و بعد از ٣٥ روز ميخوام برگردم به ايران
    كسي ميدونه راهي هست كه ممنوع خروج نشم و بتونم دوباره اجازه خروج بگيرم در عرض همين ١ماه،چون بايد دوباره از ايران خارج بشم.
    خواهشا راهنمايي دقيق بكنيد

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط einzig نمایش پست ها
    سلام من با وثيقه ١٥ ميليوني از طريق معافيت تحصيلي از كشور خارج شدم و بعد از ٣٥ روز ميخوام برگردم به ايران
    كسي ميدونه راهي هست كه ممنوع خروج نشم و بتونم دوباره اجازه خروج بگيرم در عرض همين ١ماه،چون بايد دوباره از ايران خارج بشم.
    خواهشا راهنمايي دقيق بكنيد
    سلام،
    دوست عزیز حدس میزنم که من متوجه پرسش شما نشدم یا بخشی از اطلاعات ناقص هست.
    شما با وثیقه از کشور خارج شدین و حالا بعد از 1 ماه میخواین برگردین به کشور تا اینجا که خلافی رخ نداده.

شما نیاز هست که از سفارت ایران در کشور مقصد مهر خروج دانشجویی دریافت کنید، که البته حدس میزنم هنوز موفق به ثبت نام و دریافت عنوان دانشجو نشده باشین.
    در این حالت به سفارت مراجعه کنید و مستقیما موضوع رو باهاشون مطرح کنید.
    و اگر به دلیل دریافت خدمات خاص میخواین به کشور برگردین (مثلا کارهای بانکی، دریافت گواهی عدم سوسابقه، وکالت محضری، گواهی امضا و غیره)، توجه داشته باشید که اکثر این خدمات از خارج از کشور و توسط سفارت هم قابل انجام و پیگیری هست.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام،
    دوست عزیز حدس میزنم که من متوجه پرسش شما نشدم یا بخشی از اطلاعات ناقص هست.
    شما با وثیقه از کشور خارج شدین و حالا بعد از 1 ماه میخواین برگردین به کشور تا اینجا که خلافی رخ نداده.

شما نیاز هست که از سفارت ایران در کشور مقصد مهر خروج دانشجویی دریافت کنید، که البته حدس میزنم هنوز موفق به ثبت نام و دریافت عنوان دانشجو نشده باشین.
    در این حالت به سفارت مراجعه کنید و مستقیما موضوع رو باهاشون مطرح کنید.
    و اگر به دلیل دریافت خدمات خاص میخواین به کشور برگردین (مثلا کارهای بانکی، دریافت گواهی عدم سوسابقه، وکالت محضری، گواهی امضا و غیره)، توجه داشته باشید که اکثر این خدمات از خارج از کشور و توسط سفارت هم قابل انجام و پیگیری هست.

موفق باشید
    از زمان خروج از كشور من ٣٨ روز گذشته و من در دانشگاه ثبت نام كردم اما گويا مدرك سو پيشينه دارن از بيشتر افراد مي خوان و من ندارم . رفتم سفارت ايران و گفتن دستگاه ٢ هفته ديگه درست ميشه و جوابش ٢ماه بعد مياد. من اقامت ندارم كه تا اون مدت بتونم بمونم. ميخواهم ببينم اگه يك درصد مجبور به برگشت به ايران بشم ميتونم بعد از مدت كوتاهي دوباره از ايران خارج بشم با توجه به اين كه ١٠ روز بعد از اجازه خروجم به ايران برگشتم.
    شرايطم در ايران چجوري ميشه؟ ممنوع خروج ميشم يا نه؟ ميتونم اين ممنوع خروجي را درست كنم و از ايران خارج بشم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط einzig نمایش پست ها
    از زمان خروج از كشور من ٣٨ روز گذشته و من در دانشگاه ثبت نام كردم اما گويا مدرك سو پيشينه دارن از بيشتر افراد مي خوان و من ندارم . رفتم سفارت ايران و گفتن دستگاه ٢ هفته ديگه درست ميشه و جوابش ٢ماه بعد مياد. من اقامت ندارم كه تا اون مدت بتونم بمونم. ميخواهم ببينم اگه يك درصد مجبور به برگشت به ايران بشم ميتونم بعد از مدت كوتاهي دوباره از ايران خارج بشم با توجه به اين كه ١٠ روز بعد از اجازه خروجم به ايران برگشتم.
    شرايطم در ايران چجوري ميشه؟ ممنوع خروج ميشم يا نه؟ ميتونم اين ممنوع خروجي را درست كنم و از ايران خارج بشم؟
    جواب پیش‌فرض این هست که شما الآن ممنوع الخروج هستید و برای رفع این محدودیت به مهر خروج دانشجویی نیاز دارید.
    مهر خروج دانشجویی هم (طبق ابلاغیه) مدتی هست که فقط و فقط از طریق سفارت ایران در کشور محل اقامت در گذرنامه درج میشه.
    به همین دلیل در شرایط عادی اگه شما بدون مهر خروج دانشجویی به ایران سفر کنید، اجازه ی خروج مجدد از کشور رو نخواهید داشت.

اما این پروسه فقط در شرایط عادی به شرح بالا هست، شرایط شما عادی نیست... چرا که فرصت کافی برای باز کردن پرونده در سفارت رو ندارید و دستگاه انگشت‎نگاری سفارت هم خراب هست!
    به نظرم بهترین کار این هست که با دانشگاه/اداره اقامت صحبت کنید، موضوع رو براشون توضیح بدین و از سفارت هم یه خط نوشته مبنی بر زمانبر بودن پروسه (همون 2 ماهی که اشاره شد) بگیرید و تلاش کنید همه چیز رو از کشور محل اقامت حل کنید تا زمانی که در سفارت پرونده باز کنید و مهر خروج دریافت کنید.
    راه حل دوم این هست که از دانشگاه نامه ی اشتغال به تحصیل دریافت کنید، نامه رو به تایید سفارت برسونید (ممکنه در این مرحله باز کردن پرونده در سفارت ضروری باشه) و بعد با نامه به ایران برگردید و از اداره اعزام (میدان فردوسی تهران) درخواست مجوز خروج کنید. هر چند که اون قسمت باز کردن پرونده در سفارت میتونه مجددا مشکل ساز بشه.

اما به طور کلی من فکر میکنم شما در صورتی که بتونید اثبات کنید در دانشگاه ثبت نام کردید و مشغول به تحصیل هستید، پس از بازگشتتون به ایران به نحوی میتونید مجوز خروج مجدد از کشور رو دریافت کنید. هرچند که ممکنه کمی دوندگی داشته باشه.
    اما از اونجایی که قوانین متاسفانه به صورت روزانه تغییر میکنه، نه به این متن اعتمادی هست نه به تجربه ی افرادی که دیروز این مسیر رو رفتن.

"کارشناس مسئول اداره اعزام با هزینه شخصی" ممکنه بتونه اطلاعات بهتری در اختیارتون قرار بده: شماره تلفن

با سلام به دوستان. مجوز خروج من تا 12 آذر 97 روی سیستم وظیفه عمومی ثبت شده. حداکثر تا چه زمانی بعد از این تاریخ میتونم برگردم که مشکلی پیش نیاد؟

سلام خدمت دوستان
    سه سال پیش ترم دو لیسانس مرخصی گرفتم و با وثیقه 15 میلیونی به سفر تفریحی رفتم.به دلایلی 3 ماه دیرتر از موعد مقرر برگشتم .وثیقه ام ضبط شد و نظام وظیفه بهم گفتم ممنوع الخروج میشی. درسم ادامه دادم و 3 ماهه که از فارغ التحصیلیم میگذره.تازگی به اداره گذر نامه رفتم تا ممنوع الخروج بودنم رو چک کنم که ممنوع الخروج نبودم.سوالم اینه که به من مجوز خروج مجدد با وثیقه رو میدن؟
    اگر پذیرش از دانشگاهی پذیرش بگیرم چطور؟

Junior Member

سلام

من یک سوال دارم که ممنونم میشم دوستان لطف کنن و پاسخ بدن.
    من الان دانشجوی دکتری هستم تو ایران و مشمولم. می خوام توسط یکی از روش های مهاجرتی که شرایطش برام مساعد هست و امتیاز بالایی درش دارم به کانادا بصورت غیردرسی مهاجرت دائم کنم. اما بحث اینجاس که می خوام به شیوه توریستی اجازه خروج بگیرم در حالی که اقامت دائم اون کشور رو اخذ کردم و از کشور خارج بشم. خب طبیعتاً بعد از 21 روز باید برگردم که برنمیگردم و وثیقه ضبط میشه که تا اینجا مشکلی نیست. سوال اینه که چند سال بعد میتونم برگردم ایران و موقع برگشت به مشکل خروج بر نخوردم؟ تو این انجمن شنیدم سه سال بعد میتونم بیام و مدت کمی بمونم و دوباره خارج شم. آیا اجازه خروج میدن؟ من که شدم سرباز فراری آیا مشکلی پیش نمیاد تو این رفت آمد بعد از سه سال؟ البته قطعا پیگیر معافیت و روش های خرید خدمت برای فراری ها خواهم شد منظورم قبل از تعیین تکلیف هست که آیا میتونم بیام و خارج شم بعد سه سال؟

ممنون میشم دوستان مطلع محبت کنن و پاسخ بدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)