صفحه 3 از 25 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz
    to amir:

آقا تو که رفتی نظام وظیفه، می گفتی من یه دوست دارم بیشتر از اجازش مونده خارج، برگرده اوضاعش چیه؟؟ آخه یه قضیه ای هست، من فکر می کنم این واژه سرباز فراری واسه کسیه که در حین خدمت بپیچونه، نه واسه کسی که هنوز نرفته خدمت، ما اگه سر موعد خودمون رو معرفی نکنیم، فقط غیبت میخوریم، خیلی بعیده ممنوع الورود و این حرفا شیم، البته بدیش اینه که هم 15 میلیون میپره، هم باید سربازی رو بریم. ولی لازم نیست از الان نگران این باشی که موقعیت کاری بعد دکترا گیرت اومد چی کار کنی، تا اون موقع کی مرده کی زنده، خدا بزرگه
    اتفاقا پرسیدم. طرف خیلی ریلکس گفت خوب چیکار کنیم با غیبت اعزام میشی!! همین!

Junior Member

Question عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

سلام.

اگر با وثيقه از ايران خارج شيم و تا موعدِ مقرر برنگرديم (مثلاً كار پيدا كنيم و چند سال بمونيم) چي مي‌شه؟ البته كه وثيقه خورده مي‌شه! منظورم غير از اونه. آيا فراري محسوب مي‌شيم؟ اضافه خدمت مي‌خوريم؟ اگر برگرديم ايران ديگه نمي‌تونيم بريم خارج؟ جريمه‌اي بايد بديم؟ و چيزهايي از اين قبيل؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر برنگرديم چي مي‌شه؟!

سرباز فراری! اضافه خدمت! ممنوع الخروج!

البته ممکنه بخشیده هم بشید! هیچ چیز نشد نداره! :-\

Junior Member

این هم خبر امروز: http://tabnak.ir/pages/?cid=24746

alirezamoshayedi
    Guest

حتي اگه شهروندي هم بگيريم اين مشكلو داريم؟

فکر کنم یه حالت ممکنش هم اینه که قانونی می ذارن که کسایی که مثلا چندسال اونور بودن می تونن سربازیشون رو بخرن مثلا 5 میلیون فکر کنم این قانون بارها اتفاق افتاده
    HOPE, GIVES YOU WINGS

همون طور که گفتی وثیقه که میخورنش یه آبم روش ;D
    آيا فراري محسوب مي‌شيم؟
    فراری و اینها هم چیز مهمی نیست اگر اون ور باشی هر موقع برگردی از 1 روز تا 1000 روز هم که باشه همون سه ماه اضاف رو داره که هر سال میبخشن هیچ مشکلی نیست برادر 8)
    اگر برگرديم ايران ديگه نمي‌تونيم بريم خارج؟
    نمیتونی خارج بشی تازه باید بری خدمت تا بتونی خارج بشی
    جريمه‌اي بايد بديم؟
    جریمه رو هم که همون اول دادی و وثیقه رو هپولی کردن ;D
    ضمنا تا اونجا که من یادمه این که اونهایی که در خارج هستن قبلا ها یه قانون بود که هر چند سال یه بار یه مبلغی رو اعلام میکردن (5 میلیون ) که بدن و از طریق کنسول گری همون کشور براشون کارت معافیت صادر کنن
    خلاصه اگر میخوای اینطوری بری فکر برگشتن رو بی خیال شو همون جا بمون 8)

I)Always stand on your feet
    II)Use your head
    III)Never give up

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

تا اونجا که یادم هست یه چیزی داریم بنام معافیت تحصیلی نخبگان.
    کسانی که در دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم بمدت حداقل ۳ سال (فکر کنم تحصیلات تکمیلی) درس خونده باشن و یه سری خصوصیات علمی داشته باشن میتونن از خدمت سربازی معاف شن (شبیه خرید خدمت یا ... ).
    در این مورد اطلاعات زیادی ندارم که کمک کنم ولی میتونید از وزارت علوم یا نیروی انتظامی بپرسید ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم ببینم از وقتی که تو نظام وظیفه وثیقه میذاری و معافیت تحصیلی صادر میشه, تا کی وقت داری از کشور خارج بشی؟ (منظورم 6 سال دکتری نیست، 2ماه مهر اجازه خروج رو هم نمیگم!) منظورم اینه که در صورت عدم خروج تا کی باید خودتو معرفی کنی؟ اگه دیفر کنی یا یه پذریش دیگه برای ترمهای بعدش بگیری چطور؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط m_e1363
    سلام دوستان
    میخواستم ببینم از وقتی که تو نظام وظیفه وثیقه میذاری و معافیت تحصیلی صادر میشه, تا کی وقت داری از کشور خارج بشی؟ (منظورم 6 سال دکتری نیست، 2ماه مهر اجازه خروج رو هم نمیگم!) منظورم اینه که در صورت عدم خروج تا کی باید خودتو معرفی کنی؟ اگه دیفر کنی یا یه پذریش دیگه برای ترمهای بعدش بگیری چطور؟
    ممنون
    دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم البته به گفته وزارت تا یه سال می تونید بدون ثبت نام تو دانشگاهی از اون استفاده کنید.

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)