صفحه 5 از 25 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

اگر پاسپورت رو با مبلغ وثيقه 15 ميليون بگيريم و جهت ادامه تحصيل (مقطع مستر - مالزي) از كشور خارج بشيم و اينم بگم كه من مي خوام اون 15 ميليون رو بدم و واسه هميشه از ايران برم، يعني اصلا فكر برگشت نيستم، حالا :

1.ميشه بدون برگشت به ايران از همونجا واسه دكترا اقدام كرد ؟(ميدونم وثيقه رو مي خورن ولي اون مهم نيست ،مي خوام بدونم مشكلات احتمالي خاصي ديگه اي پيش نمي آد ،مثلا واسه تمديد پاسپورت يا گير دادن دانشگاه يا دولت مالزي مبني بر برگشت به ايران ؟؟)

2. آيا ميشه پس از اتمام درس در مالزي از اونجا رفت به كشورهاي ديگه ؟ مثل كانادا و امريكا يا استراليا (با توجه به اون تعهد برگشت به ايران)؟!

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

1.بله میشه. شما پذیرش از دانشگاه خارجی میگیرید و از مالری به آن کشور سفر میکنید.

2.بله، در صورتی که اعتبار پاسپورت شما تمام نشده باشه میتونید ویزای سفر به کشورهای خارجی رو بگیرید.

منتها من پیشنهاد میکنم تا آخرین لحظه زیر نظر وزارت علوم و نظام وظیفه ادامه تحصیل بدهید. چون میتوانید از مزایای معافیت تحصیلی همچون بازگشت به ایران در حین تحصیل و ... استفاده کنید. پلهای پشت سرتون رو خراب نکنید.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام. من متولد ۷۲ دانشموز پیشدانشگاهی هستم و الان از ترینیتی کالج، دوبلین برام پیرش اومده برای لیسانس. شرایط معافیت هم ندارم. می‌خواستم ببینم که من برای خروج از کشور باید چه اقدامی کنم؟ ممنون میشم اگه رهنماییم کنید
    ویرایش توسط atabak-aut : August 4th, 2011 در ساعت 05:20 PM دلیل: زبان فینگیلیش

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اگر اون شش ماه از تاریخ شروع معافیت تحصیلی بگذره و از کشور خارج نشده باشیم چیکار میشه کرد ؟؟
    من قصد جابجایی دانشگاه را دارم پذیرش جدید من، شروع اش مال ترم بعد پذیرش اول من هست
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اگر اون شش ماه از تاریخ شروع معافیت تحصیلی بگذره و از کشور خارج نشده باشیم چیکار میشه کرد ؟؟
    من قصد جابجایی دانشگاه را دارم پذیرش جدید من، شروع اش مال ترم بعد پذیرش اول من هست
    سال نو مبارک

اگه منظورتون اون تاریخی هستش که وزارت علوم اعلام کرده به نظام وظیه باید بگم که در پایان هر ترم تحصیلی باید یه چیزی شبیه به گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهتون برای کنسول ایران ببرید ( یا به تایید اون برسونید) که وزارت علوم در جریان تحصیل شما در ترم بعدی باشه در غیر این صورت وثیقه نازنینت میشه حقوق سربازای سفر ! این طور که پیداست شما می خوای جابجا هم بکنی که دیگه 100% باید بری وزارت علوم در غیر ین صورت هم بهدلیل عدم ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و هم نرفتن به کشور تعیین شده احتمال خیلی خیلی زیاد اتفاقات ناجوری برای آیندت می افته!

سریعا موضوع رو به وزارت علوم بگو. طبق اون چیزی که من دیدم معمولا به آدم خیلی کمک می کنند و کلا کار راه بیانداز هستند! بر خلاف نظام وظیفه و سایر سازمان های دولتی!

یا حق

Junior Member

سلام دوستان
    الان که دیگه خروجی رو تو پاسپورت نمی زنن کپی نامه وزارت علوم به گذرنامه رو لازمه با خودمون ببریم فرودگاه؟؟ آخه من یادم رفته کپی بگیرم هفته دیگم مسافرم اگه می دونید راهنمایی کنید ممنون میشم که اگه لازمه برم وزارت علوم یه کپیشو بگیرم سریعآ...
    مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط J Panahi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    الان که دیگه خروجی رو تو پاسپورت نمی زنن کپی نامه وزارت علوم به گذرنامه رو لازمه با خودمون ببریم فرودگاه؟؟ آخه من یادم رفته کپی بگیرم هفته دیگم مسافرم اگه می دونید راهنمایی کنید ممنون میشم که اگه لازمه برم وزارت علوم یه کپیشو بگیرم سریعآ...
    مرسی
    سلام،
    خیر لازم نیستش. من خودم حدود 1 ماه پیش بدون همراه داشتن کپی اون نامه از کشور خارج شدم. توی سیتمشون ثبت شده.
    برای اطمینان می تونین برین اداره گذرنامه و به باجه ای که نامه رو دادین چک کنین که خروجی صادر شده باشه.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام امین جان . می شه بپرسم شما آخرش چی کار کردین؟
    آخه شرایط من هم مشابه شماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران محیط زیست - امیر کبیر

من پاسپورتم رو با اجازه خروج از کشور از تاریخ 15 تا 25 اردیبهشت گرفتم. می خواستم بدونم اگه نخوام خارج شم باید چیکار کنم؟ برم نظام وظیفه تو شهرستان و بگم که خارج نشدم ؟ میشه راهنمایی کنید.
    رویاها تجدید نشدنی است ؛ مهم نیست سن و شرایط ما چیست ، مهم آنست که هنوز توانائی های دست نخورده ای در درون ما وجود دارند و زیبائی تازه ای در انتظار ظهور است!

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط arash.r1 نمایش پست ها
    salam. man motevalede 72 daneshamouz pishdaneshgahi hastam va alan az trinity college, dublin baram pairesh oomade baraye lisans. sharayete moafiat ham nadaram. mikhastam bebinam ke man baraye khorouj az keshvar bayad che eghdami konam? mamnun misham age rahnamayeem konid
    راه قانونی برای خروج نداری، یا باید تا قبل از مشمول شدن که میشد آخر سال 89 خارج میشدی، یا هم الان باید با وثیقه 15 میلیونی خارج شی و قید وثیقه ات رو هم بزنی، همچنین قید ایران اومدن رو تا چند سال حداقل...
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)