صفحه 6 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام،
    میخواستم ببینم این تاریخ های رفت و برگشت که تو مجوز خروج مینویسن روش چقدر حساسن اینا؟؟ من موقع برگشتن شاید یه چند ساعت دیرتر از مهلتم برسم (4-3 نصف شب روز بعد)، گیر ندن یه وقت؟؟!
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz نمایش پست ها
    to amir:

آقا تو که رفتی نظام وظیفه، می گفتی من یه دوست دارم بیشتر از اجازش مونده خارج، برگرده اوضاعش چیه؟؟ آخه یه قضیه ای هست، من فکر می کنم این واژه سرباز فراری واسه کسیه که در حین خدمت بپیچونه، نه واسه کسی که هنوز نرفته خدمت، ما اگه سر موعد خودمون رو معرفی نکنیم، فقط غیبت میخوریم، خیلی بعیده ممنوع الورود و این حرفا شیم، البته بدیش اینه که هم 15 میلیون میپره، هم باید سربازی رو بریم. ولی لازم نیست از الان نگران این باشی که موقعیت کاری بعد دکترا گیرت اومد چی کار کنی، تا اون موقع کی مرده کی زنده، خدا بزرگه
    چقدر بیشتر؟ برای فوق لیسانس ظاهرا ۴ سال معافیت تحصیلی داریم حالا اگر قبل از اتمام این ۴ سال آدم برگه سبزشو بگیره ولی همون خارج بمونه تا موقع اعزام، چی میشه؟ پولشو می خورن؟ غیبت می‌خوره؟

پیش فرض پاسخ : عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

راهی داره که این فرصت ۴ ساله واسه ی فوق لیسانس رو تمدید بکنیم یا برگ سبز رو قبل از اتمامش بگیریم و تا تاریخ اعزام همون خارج بمونیم؟

برای آزاد کردن وثیقه چه مدارکی لازم هست؟‌ باید خودمون حضوری بریم؟

Junior Member

سلام .
    دوستان من در خرداد ماه سال جاری موفق شدم با گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی بیگرم و مجوز خروج .
    نکته ای که وجود داره به خاطر فوت یکی از اقوام نتونستن در ماه تیر از کشور خارج بشم. و اکنون من میخوام تا 4 روز دیگه از کشور خارج بشم! در حالی که تو فورم پذیرش من 27 جولای بوده و وازرت علوم هم برای من در نامه ارسالی به اداره نظام وظیفه تاریخ 90/4 را فرستاده . حالا اگر من در 90/5 بخوام خارج بشم امکان پذیر هست ؟؟؟ ( نظام وظیفه میگه هر وقت خاصی برو ما به اداره گذرنامه نمی گیم تو کی باید خارج بشی اما پس از هر ورود و خروجی باید بیای مجوز تازه بگیری - اما من شدیدا شک کردم که تو فرودگاه نظارن من از کشور خارج بشم !! )
    نکته بعدی اینکه من الان بلیط دارم و اگر باید کاری انجام بدم ایا کسی تجربه داره که 3 روزه امکان پذیر هست یا نه ؟
    لطفا در صورت امکان روال کاری را هم برام ذکر کنید .
    ممنون و منتظر پاسخ دوستان

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sunix نمایش پست ها
    سلام .
    دوستان من در خرداد ماه سال جاری موفق شدم با گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی بیگرم و مجوز خروج .
    نکته ای که وجود داره به خاطر فوت یکی از اقوام نتونستن در ماه تیر از کشور خارج بشم. و اکنون من میخوام تا 4 روز دیگه از کشور خارج بشم! در حالی که تو فورم پذیرش من 27 جولای بوده و وازرت علوم هم برای من در نامه ارسالی به اداره نظام وظیفه تاریخ 90/4 را فرستاده . حالا اگر من در 90/5 بخوام خارج بشم امکان پذیر هست ؟؟؟ ( نظام وظیفه میگه هر وقت خاصی برو ما به اداره گذرنامه نمی گیم تو کی باید خارج بشی اما پس از هر ورود و خروجی باید بیای مجوز تازه بگیری - اما من شدیدا شک کردم که تو فرودگاه نظارن من از کشور خارج بشم !! )
    نکته بعدی اینکه من الان بلیط دارم و اگر باید کاری انجام بدم ایا کسی تجربه داره که 3 روزه امکان پذیر هست یا نه ؟
    لطفا در صورت امکان روال کاری را هم برام ذکر کنید .
    ممنون و منتظر پاسخ دوستان
    با سلام دوست عزیز

شما بعد گرفتن معافیت تحصیلی و وثیقه و ... کاری با نظام وظیفه ندارید و از طریق وزارت و اداره گذرنامه مهر خروج می گیرید. برای کسانی که تاریخ خروجشان گذشته شما فقط باید به وزرات برید و اون رو تمدید کنید وبا نامه وزارت به گذرنامه بروید و خیلی راحت مهر خروج تمدید شده بگیرید. سه روزه مدت قانونیش هست ولی اگر بلیط رو به گذرنامه نشون بدید ، یک روزه هم انجام شدنی هست.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

ممنون از لطف شما دوست عزیز به علت پاسخ کامل.
    دو نکته واسم همچنان ابهام داره :
    1- اصلا مهری در کار نیست و همه چیز الکترونیکی شده ! توجه میکنید که در پاسپورت ها مهر نمیزنند .
    2- اداره گزرنامه طبق کدام نامه میخواد بفهمه که من کی می خوام خارج بشم . آخه اداره نظام وظیفه تو سیستم چیزی بهش اعلام نکرده است.

نکته بعدی اینکه من از کجا تاریخ خروج خودم را باید بدونم / فقط توی یک نامه نوشته شده که من میتونم از کشور در برج تیر ماه 90/4 خارج بشم و اون نامه وزارت علوم هست که به نظام وظیفه فرستاده شده (آیا نظام وظیفه به گذرنامه گفته یا نه وزارت علوم گفته)

سوال آخر :
    به کجا باید مراجعه کنم و با کی باید صحبت کنم به منظور تمدید زمان خروج ؟

از لطف و وقتی که میزارید ممنونم .

Junior Member

کسی میدونه اگه حدود یک هفته دیر تر برگردیم به ایران چی میشه؟ آخه من تاریخ اعزامم خورده و میگن 45 روز قبل از اعزام باید ایران باشی. از طرفی روز مصاحبه ام دقیقا یک هفته دیر تره. (میشه حدودا 40 روز قبل از اعزام) حالا اگه من برم اونور و یک هفته دیرتر بیام چی یشه؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidhaji نمایش پست ها
    کسی میدونه اگه حدود یک هفته دیر تر برگردیم به ایران چی میشه؟ آخه من تاریخ اعزامم خورده و میگن 45 روز قبل از اعزام باید ایران باشی. از طرفی روز مصاحبه ام دقیقا یک هفته دیر تره. (میشه حدودا 40 روز قبل از اعزام) حالا اگه من برم اونور و یک هفته دیرتر بیام چی یشه؟
    نتیجه طبق قانون مصادره وثیقه هست ولی حتمی نیتس. من برایتان پیشنهادی دارم شما بهتر هست با مدرک به اتاق 69 یا 71 همانجا که فرمانده هست مراجعه کنید و توضیح دهید تا شاید بتونید این مورد را حل کنید.

* البته اگر شما برای ویزای آمریکا می روید و اجازه خروج را از وزارت گرفته باشید این مشکلات وجود نخواهد داشت.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

Question آیا امکان خروج دارم یا نه ؟

سلام دوستان

من دانشجوی ترم 6 هستم و دارم کارامو واسه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس انجام می دم . من نزدیک 14 ماه کسری خدمت دارم ( رزمندگی پدر ).
    سوالم این هستش که اگه پذیرش بگیرم باید به چه روشی از کشور خارج شم؟چه راههایی وجود داره؟
    اگر من وثیغه 5 تومنی رو واسه خروج از کشور برای سفر علمی بذارم و بر نگردم چی می شه ؟ ( منظورم علاوه بر ازز دست رفتن اون 5 تومنه ها )
    آیا واسه پذیرشم مشکلی پیش می یاد ؟ممنون
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : آیا امکان خروج دارم یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشجوی ترم 6 هستم و دارم کارامو واسه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس انجام می دم . من نزدیک 14 ماه کسری خدمت دارم ( رزمندگی پدر ).
    سوالم این هستش که اگه پذیرش بگیرم باید به چه روشی از کشور خارج شم؟چه راههایی وجود داره؟
    اگر من وثیغه 5 تومنی رو واسه خروج از کشور برای سفر علمی بذارم و بر نگردم چی می شه ؟ ( منظورم علاوه بر ازز دست رفتن اون 5 تومنه ها )
    آیا واسه پذیرشم مشکلی پیش می یاد ؟ممنون
    توصیه من به شما این هست که این ۴ ماه باقی‌ موند رو بری سربازی و کارت پایان خدمت رو بگیری و با خیال راحت بدون گذاشتن وثیقه بری. اینطوری اگه بخوای بعد تحصیلات هم اونجا بمونی راحتی‌. در غیر این صورت وثیقه رو میخورن!
    اجازه موقت ۱ ماه اگه بگیری و برنگردی بعد ۱ ماه وثیقه رو میخورن! اجازه ۱ ماه اصلا نیازی به نامه پذیرش نداره. اجازه خروج تحصیلی‌ بعد فارغ شدن هست و وثیقش ۱۵ تومنه!
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)