صفحه 7 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 242

موضوع: عدم بازگشت به ایران در زمان مقرر

Lightbulb پاسخ : آیا امکان خروج دارم یا نه ؟

به نظر من شما برای گرفتن ویزا آمریکا (البته اگه آمریکا اپلای کردی) که احتمالا میفته قبل فارق التحصیلیت (اواسط ترم 8) با اجازه خروج برای زیارت برو عراق و از سفارت آمریکا در اونجا اقدام کن.
    البته نمیدونم تا چه حد در مورد کیس ایرانی‌ها آشنایی دارند ولی بچه ها قبلا از سفارت آمریکا در عراق وقت گرفتن ولی متاسفانه هیچکس نتیجه مصاحبه‌اش رونگفته.
    از نظر تئوری ساده‌ترین راه برای کسانی مثل شما که هنوز فارق نششدند و برای گرفتن ویزا باید از کشور خارج شوند این راهه چون 1-به راحتی میتونی به این بهانه اجازه خروج بگیری 2-وثیقه کمتری برای خروج به قصد زیارت میگیرن ( یه جایی تو فروم خوندم 500 هزار تومن)
    در مورد هزینه‌اش هم فک کنم نسبت به خیلی جاهای دیگه کمتر بشه.
    در ضمن میتونی یه زیارت هم بری.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

پیش فرض پاسخ : مدت زمان اجازه خروج

سلام به همه دوستان، من این 5 صفحه رو بالا پایین کردم ولی جواب دقیق سوالامو پیدا نکردم، امیدوارم جای درستی پرسیده باشم:
    چدیدترین مدت رسمی اعلام شده استفاده از معافیت تحصیلی واسه دکترای خارج کشور چند ساله و تا چند وقت قابل تمدیده؟ اگر ممکن هستش لینک منبع بزارین، پست مربوط به این سوال قدیمی بود)
    بعد از اتمام این مدت، تا چند وقت می شه خارج موند و برنگشت بدون اینکه غیبت نخورد؟ مثلا می شه از همون جا دفترچه پست کرد؟ مثلا کسی که دکترا رو 6 ساله (فرضا ماکزیمم مدت معافیت این قدر باشه) تمام می کنه تا چند وقت بعد می تونه همون جا بمونه؟

ویرایش شده:
    شاید مطلب زیر به درد بعضی ها بخوره:
    - مشمولاني كه در خارج از كشور از معافيت تحصيلي برخوردارند پس از اخراج يا فراغت يا ترك تحصيل طي چه مدت بايستي خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي نمايند؟ اين افراد حداكثر تا يكسال فرصت دارند خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي كنند. اینم لینکش: http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55
    ویرایش توسط homo : November 1st, 2011 در ساعت 01:46 PM

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط homo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، من این 5 صفحه رو بالا پایین کردم ولی جواب دقیق سوالامو پیدا نکردم، امیدوارم جای درستی پرسیده باشم:
    چدیدترین مدت رسمی اعلام شده استفاده از معافیت تحصیلی واسه دکترای خارج کشور چند ساله و تا چند وقت قابل تمدیده؟ اگر ممکن هستش لینک منبع بزارین، پست مربوط به این سوال قدیمی بود)
    بعد از اتمام این مدت، تا چند وقت می شه خارج موند و برنگشت بدون اینکه غیبت نخورد؟ مثلا می شه از همون جا دفترچه پست کرد؟ مثلا کسی که دکترا رو 6 ساله (فرضا ماکزیمم مدت معافیت این قدر باشه) تمام می کنه تا چند وقت بعد می تونه همون جا بمونه؟

ویرایش شده:
    - مشمولاني كه در خارج از كشور از معافيت تحصيلي برخوردارند پس از اخراج يا فراغت يا ترك تحصيل طي چه مدت بايستي خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي نمايند؟ اين افراد حداكثر تا يكسال فرصت دارند خود را به سازمان وظيفه عمومي معرفي كنند. اینم لینکش: http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55
    از اونجا دفترجه پست کنید؟
    چه فایده ای داره؟
    اگر هم بتونید اونجا دفترچه پیدا کنید، بازهم بعد از مدتی باید برای خمت مقدس خودتون حضور داشته باشید.
    بعد از اتمام مدت تحصیل حداکثر یک سال میتونین بمونین.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

ویرایش شده:
    برای اینکه بتونید دفترچه پست کنید باید نامه وزارت علوم مبنی بر فارغ التحصیلی مثلا در دکتری رو بگیرید. که اونهم نیازمند تشریف آوردن خودتون و باطل کردن معافیت تحصیلی و این چیزها داره. در نهایت به قول اتابک اگر هم بشه فایده ای نداره!
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member azartash آواتار ها

ویرایش شده:
    مدت زمان حداکثر برای تحصیلات دکترا همون 6 ساله، اما مستقل از این بحث شما تنها یک سال پس از دفاع از تز وقت داری دفترچه رو ارسال کنی، پست دکترا هم فایده ای نداره، پس از یک سال از تاریخ دفاع از تز مستقل از اینکه در کدام سال دفاع کرده باشید در صورت ارسال نکردن دفترچه شما غیبت می خورید، وثیقه شما ضبط می شود و شانس عضو هیات علمی شدن در ایران بر اساس قوانین فعلی را هم از دست می دهید.
    من ریشه ای می خواهم که تنم را تاب بیاورد، چند گلدان می خواهم روی شاخه هایم بگذارم... من هوا می خواهم و آب

Junior Member bardya آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    سلام امین جان . می شه بپرسم شما آخرش چی کار کردین؟
    آخه شرایط من هم مشابه شماست.
    سلام دوستان!
    وضعیت من مشابه شماست. میشه بگین میشه بیشتر از مهلت شش ماهه خروج، تو کشور موند؟ و بعد با یک پذیرش دیگه تز کشور خارج شد؟

Junior Member

سلام
    من نامه نظام وظيفه ام از 10 بهمن تا 1 اسفند ه!! ولي نامه بانكيم كه مربوط به وثيقه اس تا 10 اسفنده
    حالا من تا چند اسفند ميتوونم خارج از كشور باشم؟ 1 اسفند يا 10 اسفند؟

سلام.
    میخواستم بپرسم اگه بخوایم دیگه بر نگردیم قطعا بانک ضمانت بانکی رو پولش رو برمیداره.
    حالا اگه ما دوباره برای دیدن فامیل برگشتیم بعد برای خروج بهمون اجازه میدن؟یا دوباره باید پول بدیم؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhossein نمایش پست ها
    سلام.
    میخواستم بپرسم اگه بخوایم دیگه بر نگردیم قطعا بانک ضمانت بانکی رو پولش رو برمیداره.
    حالا اگه ما دوباره برای دیدن فامیل برگشتیم بعد برای خروج بهمون اجازه میدن؟یا دوباره باید پول بدیم؟
    شما بالاخره می خوای برگردی یا بر نگردی؟! با سپردن وثیقه در واقع شما متعهد به برگشتن هستی در تاریخ مقرر. چنانچه بر نگردی وثیقه ضبط میشه به نفع دولت. هر وقت هم بخوای می تونی بری به کشور ولی نمی تونی بیای بیرون اگر مشکل سربازی داشته باشی!
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

من میخوام بمونم اما هر یه سال دو سال یه بار که میخوام برای دیدن فامیل برگردم.
    اگه خواستیم برای یه مدت کوتاه برگردیم و دوباره بریم اونجا و مشکلی هم پیش نیاد شما چه راهی رو پیشنهاد میکنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)