صفحه 548 از 552 نخستنخست ... 48448498538539540541542543544545546547548549550551552 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,471 تا 5,480 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    در مورد کار باید بگم تا حدودی شانسی هست. البته الان کلگری نرخ بیکاری حدود ۷ درصد داره که از جاهای دیگه مثل تورنتو بیشتره. من به شخصه اگر به من دو کار پیشنهاد بشه یکی در تونتو و یکی در کلگری، من کلگری رو انتخاب میکنم. به چند دلیل
    ۱- کلگری شهر منظمی هست
    ۲- مالیات بر خرید ۵ درصد در حالی که در تورنتو ۱۳ در صده.
    ۳- خونه در کلگری ارزونتره
    ۴- چون مهاجر کم داره شهر از یک کلاس خاصی برخوردار هست. آدمهایش رفتار بهتری به شما دارند
    ۵- چون جمعیت کم هست امکانات بیشتری برای هر فرد وجود داره و نیاز نیست تو صف های طولانی بمانید
    ۶- در بیشتر روزهای سال هوا آفتابی هست. البته ممکنه دمت منفی ۲۴ هم باشه
    البته همون طور که گفتم عیب کنونی کلگری نرخ بیکاریش هست.
    از لحاظ شدت سرما چندان فرقی نمیکنه اما مدت سرما در کلگری ۵ ماه در سال اما در تورنتو حدود ۳ ماه در سال هست.
    سرما وحشت نداره چون بدن در سال اول کاملا عادت میکنه. ما هر روز ۴۰ دقیقه تو سرمای منفی ۲۰ پیاده روی میکردیم بخاطر اینکه سالم باشیم چون در طول روز همش پشت کامپیوتر بودیم
    ممنون از توجه و پاسختون
    با توجه به اینکه ورود ما به کانادا در سال 2019 خواهد بود و با عنایت به تخصص حرفه ای همسرم در رشته برق گرایش قدرت با تجربه و مهارت و سابقه کاری عالی و بالا به نظر شما چقدر ممکنه که ما در ورود به کلگری دچار مشکل در یافتن کار بشیم؟
    و آیا اوضاع اقتصادی استان آلبرتا در چند سال آینده رو به بهبوده و یا همچنان بحران اقتصادی این استان رو تهدید خواهد کرد.
    سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    من به خاطر وضعیت رکود کلگری بعد از ۴ سال دوباره جمع کردم از اول مهاجرت کردم به تورنتو.
    و الان حسابی دلم برای اون شهر زیبای دوست داشتنی تنگ شده؛ به همون دلایلی که زینی گفت!
    تورنتو یک ابر شهر شلوغ پرهیاهوی پرترافیکه که خیلی چیزاش من رو یاد تهرانی میندازه که هیچوقت دوستش نداشتم. خیلی گرونتر از کلگری هست ولی از طرف دیگه اقتصاد پررونقی داره و جا برای پیشرفت به مراتب از کلگری کنوتی بیشتره. ضمن اینکه هوم سیک هم نخواهید شد چون همه جا زبان فارسی یا تابلوهای مغازه های فارسی یا غذاهای با کیفیت ایرانی رو خواهید دید. (من اومدم تورنتو هوم سیک شدم ولی برای کلگری!)
    سرماش هم به نظرم بدتر از کلگری نباشه بهتر نیست. برای من خیلی آزار دهنده تر بوده نمیدونم به خاطر رطوبت بالاترش هست یا دوام بیشترش (کلگری یه باد گرم شینوک داره که هر از یکی دو هفنه هوا رو ۲۰-۳۰ درجه میبره بالا و یه استراحتی میده ولی اینجا انگار زمستونش وقتی میاد دیگه تا فصلش نگذره نمیره!).
    خلاصه ش اینکه اگه مستقیم از تهران بیاین تورنتو احتمالا همه چی خوب و قشنگ خواهد بود ولی برای منی که از کلگری اومدم چندان دوست داشتنی نیست. مهمترین نکته کاره؛ هرجا کار پر درامدتری پیدا کنین انتخاب بهتریه. و سرما رو اصلا جزو فاکتورها حساب نکنین چون همون جور که دوستان گفتن بعد از یه مدت عادت میکنین و ترستون میریزه.
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و از تجربیاتتون نوشتید
    سوالی که الان ذهن منو بعد کلی تحقیق مشغول کرده اینه که وضعیت بحران کار در استان آلبرتا و شهر کلگری تا چه حدی هست؟
    در مورد شخصی که فنی کاره و دست به آچار هست و برای شروع نیازمند انجام کار فنی حتی با حداقل حقوق هست آیا شانس پیدا کردن کار در کلگری خیلی پایینه با توجه به این شرایط؟
    چون به نظرم برای خانواده ای که با پس اندازی کم از ایران مهاجرت میکنه و حاضره که با حداقل حقوق هم که شده وارد بازار کار بشه تا به مرور زمان جا بیفته قطعا انتخاب شهری با هزینه های جاری خورد و خوراک و لباس و اجاره خانه منطقی تر از انتخاب شهری شلوغ و با هزینه های به مراتب بالاتر است.
    به گفته تمامی دوستان محترم درسته که بازار کار با توجه به شرایط فعلی نفت، در استان اونتاریو به مراتب بهتر از البرتا می باشد اگه قرار باشه شخصی در ابتدای ورود به کانادا در هر شهری کارش رو با حداقل حقوق انجام بده لطفا راهنمایی بفرمایید انتخاب درست تر و منطقی تر برای انتخاب شهر اقامت چیست؟ و اینکه بازار کارهایی مثل تکنسین برق در کلگری چگونه است؟
    بی نهایت سپاسگذارم

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nurollah نمایش پست ها
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و از تجربیاتتون نوشتید
    سوالی که الان ذهن منو بعد کلی تحقیق مشغول کرده اینه که وضعیت بحران کار در استان آلبرتا و شهر کلگری تا چه حدی هست؟
    در مورد شخصی که فنی کاره و دست به آچار هست و برای شروع نیازمند انجام کار فنی حتی با حداقل حقوق هست آیا شانس پیدا کردن کار در کلگری خیلی پایینه با توجه به این شرایط؟
    چون به نظرم برای خانواده ای که با پس اندازی کم از ایران مهاجرت میکنه و حاضره که با حداقل حقوق هم که شده وارد بازار کار بشه تا به مرور زمان جا بیفته قطعا انتخاب شهری با هزینه های جاری خورد و خوراک و لباس و اجاره خانه منطقی تر از انتخاب شهری شلوغ و با هزینه های به مراتب بالاتر است.
    به گفته تمامی دوستان محترم درسته که بازار کار با توجه به شرایط فعلی نفت، در استان اونتاریو به مراتب بهتر از البرتا می باشد اگه قرار باشه شخصی در ابتدای ورود به کانادا در هر شهری کارش رو با حداقل حقوق انجام بده لطفا راهنمایی بفرمایید انتخاب درست تر و منطقی تر برای انتخاب شهر اقامت چیست؟ و اینکه بازار کارهایی مثل تکنسین برق در کلگری چگونه است؟
    بی نهایت سپاسگذارم
    جواب خیلی از سوالهای شما رو نمیشه داد. چون مثلا میشه یه جایی cashier شد و با حداقل حقوق زندگی کرد یا استخدام یه شرکت. پیدا کردن کار هم خیلی به تخصص و قدرت ارتباطتان به زبان انگلیسی بستگی داره. فکر کنم فرد با تکنیسین برق باید بره اینجا دوره ببینه وگرنه نمیتونه کار گیر بیاره چون اینجا زیاد به تخصصهای خارج کانادا اعتماد نمیکنند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    من به خاطر وضعیت رکود کلگری بعد از ۴ سال دوباره جمع کردم از اول مهاجرت کردم به تورنتو.
    و الان حسابی دلم برای اون شهر زیبای دوست داشتنی تنگ شده؛ به همون دلایلی که زینی گفت!
    تورنتو یک ابر شهر شلوغ پرهیاهوی پرترافیکه که خیلی چیزاش من رو یاد تهرانی میندازه که هیچوقت دوستش نداشتم. خیلی گرونتر از کلگری هست ولی از طرف دیگه اقتصاد پررونقی داره و جا برای پیشرفت به مراتب از کلگری کنوتی بیشتره. ضمن اینکه هوم سیک هم نخواهید شد چون همه جا زبان فارسی یا تابلوهای مغازه های فارسی یا غذاهای با کیفیت ایرانی رو خواهید دید. (من اومدم تورنتو هوم سیک شدم ولی برای کلگری!)
    سرماش هم به نظرم بدتر از کلگری نباشه بهتر نیست. برای من خیلی آزار دهنده تر بوده نمیدونم به خاطر رطوبت بالاترش هست یا دوام بیشترش (کلگری یه باد گرم شینوک داره که هر از یکی دو هفنه هوا رو ۲۰-۳۰ درجه میبره بالا و یه استراحتی میده ولی اینجا انگار زمستونش وقتی میاد دیگه تا فصلش نگذره نمیره!).
    خلاصه ش اینکه اگه مستقیم از تهران بیاین تورنتو احتمالا همه چی خوب و قشنگ خواهد بود ولی برای منی که از کلگری اومدم چندان دوست داشتنی نیست. مهمترین نکته کاره؛ هرجا کار پر درامدتری پیدا کنین انتخاب بهتریه. و سرما رو اصلا جزو فاکتورها حساب نکنین چون همون جور که دوستان گفتن بعد از یه مدت عادت میکنین و ترستون میریزه.
    راستی شما هم این حس رو دارید که رانندگی در اونتاریو کمی شبیه ایران هست در حالی که در کلگری اینطور نبود یا من توهم میزنم؟ مثلا تو اونتاریو وقتی برای یک عابر توقف کامل می کنم عابر احساس شرمندگی میکنه و سعی میکنی سریع رد بشه که من معطل نشن
    وقتی هم که خودم عابر پیاده هستم احساس میکنم راننده ها کلا توقف کامل نمیکنند مگر اینکه شما بزور بخواهید رد بشید

ApplyAbroad Superstar

راستی شما هم این حس رو دارید که رانندگی در اونتاریو کمی شبیه ایران هست در حالی که در کلگری اینطور نبود یا من توهم میزنم؟ مثلا تو اونتاریو وقتی برای یک عابر توقف کامل می کنم عابر احساس شرمندگی میکنه و سعی میکنی سریع رد بشه که من معطل نشن
    وقتی هم که خودم عابر پیاده هستم احساس میکنم راننده ها کلا توقف کامل نمیکنند مگر اینکه شما بزور بخواهید رد بشید
    کاملا درسته اما نه در کل اونتاریو. حتی شهر به شهر داخل gta تفاوت رانندگی را حس می کنید. سمت برمپتون و میسیساگا و اتوبان 427 موقع شلوغی عصر اگر برید انگار درست وسط اتوبان همت هستید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    کاملا درسته اما نه در کل اونتاریو. حتی شهر به شهر داخل gta تفاوت رانندگی را حس می کنید. سمت برمپتون و میسیساگا و اتوبان 427 موقع شلوغی عصر اگر برید انگار درست وسط اتوبان همت هستید.
    حتی تفاوت رانندگی بین نورث یورک و ریچموند هیل هم کاملا محسوسه.

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

به نظر من حتی جدول ها و درخت های کنار اتوبان ها هم شبیه تهران هستن! کلا کلگری خیلی خارج تر بود!
    از وقتی اومدم تورنتو کاملا درک میکنم که چطور کلگری با اون اوضاع داغون اقتصادیش همواره جزو بهترین شهرهای کانادا باقی موند. از نظر تمیزی که سرآمد همشون بود!
    پرونده فدرال> اقدام: سپتامبر ۲۰۰۶ /بعد از شش سال کنسل شد!
    پرونده آلبــرتا> کاندید: مـارچ ۲۰۱۲ / لند با ویزای کار:‌ جون ۲۰۱۳ / اقامت دایم: ژانویه ۲۰۱۵ / شهروندی: آگوست ۲۰۱۸ [جزئیات]

سلام خدمت دوستان ساكن Calgary چندتا سؤال داشتم اگه جواب بدن ممنون ميشم
    ١- من ميخوام إز ونكوور بيام كلگلري زندگي كنم ،،الان وضعيت اقتصادي كه ميگن خرابه صرفا برأي رشته هاي نفتي ميگن يا كلا در حالت كلي واسه هر كاري هزاران متقاضي هست ؟ مثلا تو چه كارايي هنوز راحت ميشه كار پيدا كرد ؟
    ٢-واسه دنبال كار گشتن چه فصلي يا چه ماهي بهتره بيشتر استخدام ميكنن ؟ من ميخام اول May بيام ؟ يخ و برف تا اون موقع اب شده بنظرتون ؟
    ٣- واسه أجاره موقت قبل إز پيدا كردن مكان دايم كجا رو پيشنهاد ميكنيد ؟ كدوم منطقه يا محله و أيا اول ماه بهتره يا ١٥ ماه ؟
    ٤- جو كلگري چجوريه ؟ شنيدم بيشتر كانادايي هست و اسيايي كمتر داره و ايرانيهاي بإحالتر و مردم friendly تري داره به نسبت جاهاي ديگه ؟ درسته نظرتون چيه ؟
    مرسي
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    ١- من ميخوام إز ونكوور بيام كلگلري زندگي كنم ،،الان وضعيت اقتصادي كه ميگن خرابه صرفا برأي رشته هاي نفتي ميگن يا كلا در حالت كلي واسه هر كاري هزاران متقاضي هست ؟ مثلا تو چه كارايي هنوز راحت ميشه كار پيدا كرد ؟
    ٢-واسه دنبال كار گشتن چه فصلي يا چه ماهي بهتره بيشتر استخدام ميكنن ؟ من ميخام اول May بيام ؟ يخ و برف تا اون موقع اب شده بنظرتون ؟
    ٣- واسه أجاره موقت قبل إز پيدا كردن مكان دايم كجا رو پيشنهاد ميكنيد ؟ كدوم منطقه يا محله و أيا اول ماه بهتره يا ١٥ ماه ؟
    ٤- جو كلگري چجوريه ؟ شنيدم بيشتر كانادايي هست و اسيايي كمتر داره و ايرانيهاي بإحالتر و مردم friendly تري داره به نسبت جاهاي ديگه ؟ درسته نظرتون چيه ؟
    مرسي
    وضعیت اقتصادی فقط یک عامل هست،خیلی ها میگن بهتر از یک سال قبل هست خیلی ها میگن تغییری نکرده،عملا کار پیدا کردن بیشتر بستگی به شرایط شما داره نه شرایط اقتصادی

محله های NW و SW خوبن،دان تان هم آپارتمان زیاد داره که درواقع SW محسوب میشه،هزینه اجاره به اول و آخر ماه ربطی نداره خیلی،بیشتر به شرایط مالک ربط داره.

من از کانادایی های کلگری غیر از خوبی و انسانیت چیز دیگری ندیدم ،همه جور فرهنگی اینجا هست مثل همه شهرهای دیگه کانادا،هموطنان ایرانی کلگری هم غالبا مهندسین و تحصیلکرده های دانشگاهی هستند

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    مرسي

فکر میکنم به جز آب و هوا از بقیه چیزای کلگری خوشتون بیاد. شهر مرتب و خلوتی هست. اگر در ونکوور رانندگی می کنید، در کلگری دقت کنید که مثل ونکوور نیست. مردم بیشتر به قوانین راهنمایی احترام میگذارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)