صفحه 447 از 552 نخستنخست ... 347397437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457497547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,461 تا 4,470 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای مهاجر فدرال که اصولا اقامت در هرجای کانادا منجمله کبک بلا اشکال است. ولی در مورد سیتیزن شیپی هم باید عرض کنم که اقدام برای سیتیزن شیپی هیچ ارتباطی به استان محل اقامت ندارد چه فدرال باشید و چه برنامه استانی. شما بهر نحو و در هر جای کانادا مدت لازم را پر کنید کفایت میکند.

در مورد تمدید کارت پی آر فعلا قانون مشخصی که مهاجرین استانی را به اقامت در استان وادار کند وجود ندارد ولی صحبتهایی هست که این موضوع را جدی تر پیگیری کنند.
    این سیستم وادار کردن قراره برای کسانی که استانی مهاجرت گرفتن باشه دیگه؟ برای کسانی که مثلا اسکیل وورکر اپلای کنند چی؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    این سیستم وادار کردن قراره برای کسانی که استانی مهاجرت گرفتن باشه دیگه؟ برای کسانی که مثلا اسکیل وورکر اپلای کنند چی؟
    هنوز قرار نیست هیچ چیزی باشه! یک مساله اینه که اصولا charter of rights کانادا اجازه نقل مکان آزاد در کانادا رو میده، بهمین خاطر تا حالا حتی برای استانی ها هم نتونسته اند مجبورشان کنند.
    فدرال اسکیلد ورکر که اصولا به استان ارتباط نداره.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هنوز قرار نیست هیچ چیزی باشه! یک مساله اینه که اصولا charter of rights کانادا اجازه نقل مکان آزاد در کانادا رو میده، بهمین خاطر تا حالا حتی برای استانی ها هم نتونسته اند مجبورشان کنند.
    فدرال اسکیلد ورکر که اصولا به استان ارتباط نداره.
    امیدوارم اینطور بمونه
    والا ما اقیانوس هم بریم خشک میشه. قبل از اینکه بیایم کانادا دلار کانادا گرونتر بود بعد از اینکه اومدیم نزدیک 1000 دلار ضرر کردیم تا دلار آمریکا رو به دلار کانادا تبدیل کنیم. حالا که میخوایم لذتش رو ببریم دلار کانادا ارزون شده و تورم کانادا هم به 2.4 درصد رسیده.
    اسکیل وورکر اپلای کردبم بعد از یک هفته نفرات اقدام کننده در رشته ما 200 تا زیاد شد حالا استرس داریم که مبادا قبل از باز شدن بسته ما ظرفیت پر بشه. یاد دورانی افتادم که ایران بودیم دوستان دغدغه پسته رو داشتند و ما داشتیم دغ میکردیم!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of civil eng. Shiraz uni

با سلام به دوستان
    من یه سوال دارم در مورد آلبرتا و خصوصا کلگری و ادمونتون( ما منتظر ویزا هستیم )
    به نظر شما با فوق لیسانس عمران از ایران وسن 29 سال بهتره که من تحصیلات آکادمیک دکتری را انجام بدم و بعد وارد بازار کار بشم یا با گذراندن کالج وارد بازار کار بشم؟ این بحث over qualify چقدر تاثیر گذاره تو آلبرتا؟

سلام دوست عزیزم
    امیدوارم به زودی ویزای شما درست بشه و بیاین.
    یه تصور نادرستی در مورد overqualified بودن وجود داره که به نظرم باید اصلاح بشه. خیلی مواقع مهاجر های تازه وارد احساس می کنند qualification هاشون برای بسیاری از شغل ها بیش از اندازه است و به این دلیله که نمی تونن کار پیدا کنن. در بیشتر موارد این تصور غلطه و نه تنها overqualified نیستند بلکه underqualified هم هستند! ما فکر می کنیم چون یه job posting زده که مثلا به دنبال یه مهندس برق میگرده و ما مثلا فوق لیسانس یا دکتری داریم، پس over هستیم. در واقع با یه کم دقت میشه متوجه شد که کسی که مثلا 30 سال سن داره و دکترای برق داره، به احتمال قوی تجربه کاری لازم برای اون posting خاص رو نداره و در واقع اصلا qualified نیست برای اون کار خاص چون تمام وقت مشغول تحصیل بوده و به کار نرسیده و در نتیجه exposure و experience مورد نظر کارفرما رو اصلا نداره.
    از این موضوع که بگذریم، کلا در صنعت کانادا به خصوص آلبرتا خیلی نگاه مثبتی به کسانی که زمینه اصلی شون کار تحقیقاتیه وجود نداره. علت هم اینه که صنایع کانادا عموما خیلی high tech نیستن و نیاز بازار کارشون بیشتر به نیزوی مهندسه تا نیروی محقق. با این حساب، پیدا کردن کار در کانادا برای کسانی که مدرک دکتری دارن حتی فارغ التحصیلان خود کانادا خیلی سخته. به طوری که خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از گرفتن دکتری ترجیح دادن برن برای کار به آمریکا و اتفاقا موفق هم شدن کار مناسب گیر بیارن. (این فقط در مورد کسانی صدق می کنه که پاسپورت کانادایی دارن)
    پیشنهاد من به شما اینه که اول ببینین نیاز بازار کار در زمینه تخصص شما چیه. به طور کلی صنعت construction در آلبرتا جزو صنایع پیشرو محسوب میشه و موقعیت های شغلی زیادی توش پیدا میشه منوط به اینکه تجربه مورد نظر رو داشته باشین. شاید بهترین راه این باشه که برای P.Eng اقدام کنین و همزمان به عنوان EIT دنبال کار بگردین. من خیلی توصیه نمیکنم دنبال مدرک دکتری باشین. حتی اگه به تحصیل فکر می کنین، بهتره یه دوره master بگذرونین و بعد دنبال کار بگردین.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadobita نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    به نظر شما با فوق لیسانس عمران از ایران وسن 29 سال بهتره که من تحصیلات آکادمیک دکتری را انجام بدم و بعد وارد بازار کار بشم یا با گذراندن کالج وارد بازار کار بشم؟ این بحث over qualify چقدر تاثیر گذاره تو آلبرتا؟

[QUOTE=ghlobe;1815086]برای مهاجر فدرال که اصولا اقامت در هرجای کانادا منجمله کبک بلا اشکال است. ولی در مورد سیتیزن شیپی هم باید عرض کنم که اقدام برای سیتیزن شیپی هیچ ارتباطی به استان محل اقامت ندارد چه فدرال باشید و چه برنامه استانی. شما بهر نحو و در هر جای کانادا مدت لازم را پر کنید کفایت میکند.

در مورد تمدید کارت پی آر فعلا قانون مشخصی که مهاجرین استانی را به اقامت در استان وادار کند وجود ندارد ولی صحبتهایی هست که این موضوع را جدی تر پیگیری کنند.[/
    can i ask
    how long does it take for you to get your citizenship after 3 years of residency from british columbia
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

Member
    رشته و دانشگاه
    Arak

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز میخواستم بدونم الان شما در گلکری هستید و ایا در زمینه تخصصتون مشغول به کار شدید؟ و اینکه برای اینکه یک مهندس عمران بتون کار پیدا کنه چه تخصص ها و تحاربی رو لازم داره؟ مرسی از راهنماییتون
    Csq 28/07/2010
    Federal.F 28/07/2010

نقل قول نوشته اصلی توسط sara-az نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز میخواستم بدونم الان شما در گلکری هستید و ایا در زمینه تخصصتون مشغول به کار شدید؟ و اینکه برای اینکه یک مهندس عمران بتون کار پیدا کنه چه تخصص ها و تحاربی رو لازم داره؟ مرسی از راهنماییتون
    دوست گرامی یک توصیه اولا زبان انگلیسی را تقویت کنید دوما روی لینکدین ؛ مهندسان عمران بخصوص منجر ها را پیدا کن وکانکشن بشو گربعد از شون راهنمایی بگیر بگو اگه پوزیشن خالی داشتند شما رو هم در نظر بگیرید. البته قبلش پروفایلتو پرو پیمون کن بادیدن پروفایل مهندسای مشابه. لینکدین در کانادا حرف اول را میزنه بس. مطمین باش جواب میگیری. 70 درصد مشاغل کانادا با سفارش بدست میاد .رزومه فقط 30 درصد تاثیر داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of civil eng. Shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط mfard نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    امیدوارم به زودی ویزای شما درست بشه و بیاین.
    یه تصور نادرستی در مورد overqualified بودن وجود داره که به نظرم باید اصلاح بشه. خیلی مواقع مهاجر های تازه وارد احساس می کنند qualification هاشون برای بسیاری از شغل ها بیش از اندازه است و به این دلیله که نمی تونن کار پیدا کنن. در بیشتر موارد این تصور غلطه و نه تنها overqualified نیستند بلکه underqualified هم هستند! ما فکر می کنیم چون یه job posting زده که مثلا به دنبال یه مهندس برق میگرده و ما مثلا فوق لیسانس یا دکتری داریم، پس over هستیم. در واقع با یه کم دقت میشه متوجه شد که کسی که مثلا 30 سال سن داره و دکترای برق داره، به احتمال قوی تجربه کاری لازم برای اون posting خاص رو نداره و در واقع اصلا qualified نیست برای اون کار خاص چون تمام وقت مشغول تحصیل بوده و به کار نرسیده و در نتیجه exposure و experience مورد نظر کارفرما رو اصلا نداره.
    از این موضوع که بگذریم، کلا در صنعت کانادا به خصوص آلبرتا خیلی نگاه مثبتی به کسانی که زمینه اصلی شون کار تحقیقاتیه وجود نداره. علت هم اینه که صنایع کانادا عموما خیلی high tech نیستن و نیاز بازار کارشون بیشتر به نیزوی مهندسه تا نیروی محقق. با این حساب، پیدا کردن کار در کانادا برای کسانی که مدرک دکتری دارن حتی فارغ التحصیلان خود کانادا خیلی سخته. به طوری که خیلی از دوستان رو دیدم که بعد از گرفتن دکتری ترجیح دادن برن برای کار به آمریکا و اتفاقا موفق هم شدن کار مناسب گیر بیارن. (این فقط در مورد کسانی صدق می کنه که پاسپورت کانادایی دارن)
    پیشنهاد من به شما اینه که اول ببینین نیاز بازار کار در زمینه تخصص شما چیه. به طور کلی صنعت construction در آلبرتا جزو صنایع پیشرو محسوب میشه و موقعیت های شغلی زیادی توش پیدا میشه منوط به اینکه تجربه مورد نظر رو داشته باشین. شاید بهترین راه این باشه که برای P.Eng اقدام کنین و همزمان به عنوان EIT دنبال کار بگردین. من خیلی توصیه نمیکنم دنبال مدرک دکتری باشین. حتی اگه به تحصیل فکر می کنین، بهتره یه دوره master بگذرونین و بعد دنبال کار بگردین.
    ممنون از پاسخ جامع و کامل شما
    ممنون می شم اگر در مورد EIT بیشتر توضیح بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadobita نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    سلام .. اینجا بازار عمران خیلی خوبه من که خیلی هارو تازگیا دیدم رفتند سر کار.. البته 2 ماهی هست بازار خیلی خوب شده.. البته شرکتایی که layoff میکنن بیشتر به دلیل این هست که موقعیت برای مهاجران تازه وارد خوب شه... چون همون شرکتها یی که اخراج دارن ... hiring هم من دیدم دارن البته از مهاجرای جدید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)