صفحه 101 از 552 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Banned

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

سلام

می شه دوستان اینجا هم یک نظر بدین لطفا؟

ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    سلام

می شه دوستان اینجا هم یک نظر بدین لطفا؟

ممنون
    لینک منقل شده به اینجا

Senior Member daiejan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosafercanada نمایش پست ها
    سلام دایی جان
    خسته نباشید لطف میکنید خیابانها و محلهای نا امن کلگری را بگید سپاسگذارم
    سلام
    ببین کلا در همه شهر ممکنه که اتفاق یا جرمی اتفاق بیافته ولی معمولا در تمام شهرها داون تاون به دلیل تراکم جمعیتی و وجود افراد بی خانمان بیشتر این اتفاق میافته. در کلگری هم همینطوره. داون تاون بیشتر نا امنه. ولی این رو اصلا با ایران مقایسه نکنید. چون اصلا قابل مقایسه نیست و امار جرم و جنایت به مراتب پایینتره.
    در کلگری البته نه در داون تاون من خودم بارها شده در ماشین رو قفل نکردم یا مثلا بارها شده در خونه رو اضلا قفل نکردم. و هیچ اتفاقی هم نیافتاده. البته عرض کردم خارج از داون تاون.
    در داون تاون کلگری مخصوصا بین تقاطع های 14 و 15 AVE با خیابانهای 4 تا 1 ST از بقیه جاهاش نا امنتره مخصوصا شبها. علتش هم اینه (البته با عرض معذرت از خانمها) زن های فاسد کنار خیابون می ایستند. البته جرمه و مرتب هم پلیس میاد جمعشون میکنه

امروز میخوام در مورد یک قضیه که خودم توش استادم براتون مفصل توضیح بدم. باشد که مورد قبول دوستان قرار گیرد.
    در مورد جریمه های رانندگی در کانادا بخصوص در کلگری و اینکه چکا رکنیم وقتی جریمه شدیم.
    من سعی میکنم خیلی مفصل توضیح بدم که نکته ای نگفته نمونه بنابراین خواهش میکنم تا اخر رو بخونید.
    شما ممکنه به سه صورت جریمه بشید:
    1- شخصا توسط پلیس متوقف شوید. (اینجا مثل ایران پلیس با بلندگو داد نمیزنه که پیکان بزن بغل. اینجا پلیس اگه بخواد شما رو نگه داره فقط چراغهاشو زوشن میکنه و میاد پشتتون. اونوقت شما باید کنار خیابون نگه دارید. از ماشین هم به هیچ وجه پیاده نشید. بشینید تا اون اول از روی شماره پلاکتون زندگینامه شما رو مرور کنه بعد خودش میاد کنار ماشینتون و مدارکتون رو میگیره). اینجور جریمه ها معمولا امتیاز منفی هم دارند. شما همینطور که قبلا گفتم با داشتن گواهینامه 5-GDL شما میتونید حداکثر 9 امتیاز منفی و با داشتن 5 میتونید 13 امتیاز منفی بگیرید بعد از اون باید بروید دادگاه تا قاضی در مورد شما تصمیم بگیرد. فقط به عنوان مثال بگویم رد کردن چراغ قرمز 4 امتیاز منفی داره.
    یا مثلا اگر حق تقدم عابر پیاده رو در محلهای خطکشی شده رعایت نکنید 7 امتاز منفی میگیرید که بیشترین امتیاز منفی در البرتا همینه. یعنی شما وقتی میبینید که عابر میخواد از خیابون رد بشه باید براش توقف کامل کنید.

2- توسط دوربین شکار شوید:
    این نوع جریمه ها امتیاز منفی به هیچ وجه ندارند و فقط باید جریمه را بپردازید
    3- جریمه های پارکینگ:
    در کانادا پلیس اصلا در زمینه پارکینگ دخالت نمیکنه یعنی اگر شما ماشین خودتون رو زیر تابلوی توقف ممنوع پارک کنید پلیس شما رو جریمه نمیکنه. شهرداری ها خودشون پلیس عیر مسلح دارند به نام PEACE OFFICER یا PARKING ENFORCEMENT که این پلیس ها مسئول پارکینگها و غیره هستند و اونها هستند که شما رو جریمه میکنن. جریمه های پارکینگ هم کلا در کانادا امتیاز منفی نداره فقط باید پولش رو بدید.
    تا همینجا برای این پست بسه. در پست بعدی به شما یاد میدم که وقتی جریمه شدید چکار کنید تا امتیاز منفی کمتری بگیرید و پول هم کمتر بپردازید.

حالا ببینیم که وقتی جریمه شدیم چطوری میتونیم کمش کنیم:

اولا هیچوقت با پلیسی که شما رو جریمه کرده بحث نکنید و کل کل هم نکنید چون شدیدا به ضررتون تموم میشه. البته خیلی مودبانه میتونید بهش توضیح بدید که چرا خلاف کردید و ممکنه گاهی شما رو ببخشه. (یکبار در تورنتو من خودم علت تند رفتنم رو براش توضیح دادم و اصلا منو جریمه نکرد).
    وقتی برگه جریمه رو گرفتید در کادر مستطیلی یک متنی نوشته شده که توش تاریخ مراجعه به دادگاه هست. این به این معنی نیست که شما باید حتما برید دادگاه. این تاریخ یعنی اینکه شما تا اون تاریخ فرصت دارید تا تصمیم بگیرید با جریمه تون چکار میکنید. بعد از اون تاریخ مبلغ جریمه شما اضافه میشه اگر پرداخت نکرده باشید.
    در پشت برگه سه آپشن برای شما هست.

1- پرداخت داوطلبانه:
    یعنی شما قبول دارید که تخلف کردید و میرید پرداخت میکنید و اگر جریمه شما امتیاز منفی هم داشته باشد با پرداخت جریمه عملا امتیاز منفی هم گرفته اید.

2- میدانید که گناهکار هستید ولی میتوانید با دادستان یا PROCECUTOR صحبت کنید و تخفیف بگیرید.

3- اصلا جریمه رو قبول ندارید که در این صورت میتوانید شکایت کنید و بروید دادگاه.

روش اول که دیگه نیازی به توضیح نداره بنابراین من فقط روشهای دوم و سوم رو توضیح میدم.

در روش دوم شما چند روز قبل از تاریخی که روی جریمه نوشته میرید دادگاه. (ادرس دادگاه هم روی جریمه نوشته شده) و میگید میخواهید برید پیش دادستان یا میگید برای آپشن دوم میخواهید اقدام کنید. وقتی رفتید پیش دادستان براش یکم توضیح میدید که اشتباه کردید ولی مثلا عجله داشتید و دیگه هم از این کارهای بد نمیکنید. اون خودش توجیه هست و معمولا حریمه رو نصف میکنه و در مورد امتیاز منفی هم به همون اندازه کم میکنه.
    ممکنه دادستان از شما بپرسه که میخواهی امتیاز منفی رو کمتر کنم یا پول کمتر بدی. کدومش.
    پیشنهاد من اینه که بگید امتیاز کمتر میخواهید. پولش رو میتونید بدید. چون هرچی امتیاز کمتر تو پرونده تون باشه براتون بهتره.
    بعد هم ازتون میپرسه که همین الان پولش رو میدید یا اینکه زمان میخواهید. میتونید بگید الان میدم. یا میتونید بگید مثلا یکی دو ماه وقت میخواهید تا پرداخت کنید.

و اما روش سوم: (که از همه شیرینتره)
    گاهی جریمه شما انقدر بالا و امتیاز منفی بالایی دارد که بهتره برید دادگاه تا قاضی براتون کمش کنه.
    اینو بدونید که وقتی شما درخواست دادگاه میکنید طبق قانون اون افسری که شما رو جریمه کرده هم روز دادگاه باید بیاد تو دادگاه. و اگر نیاد کلا جریمه شما باطل میشه.
    اینم بگم که اگر میخواهید روش سوم رو انتخاب کنبد جتما چند هفته جلوتر برید دادگاه و بهشون اعلام کنید چون اونا براتون تاریخ دادگاه تعیین میکنند.
    پس در این حالت همیشه شما این شانس رو دارید که اون افسر به دلیل گرفتاری کاری نتونه بیاد و جریمه باطل بشه.
    بعد وقتی رفتید دادگاه و اون افسر هم اومد معمولا چند دقیقه قبل اون افسره میاد شما رو صدا میکنه و میبره یک گوشه ای و به شما میگه که برای چی اومدی دادگاه?
    در این موقع اون افسره درواقع میخواد با شما معامله بکنه. پیشنهاد میکنم اگر خودتون میدونید که واقعا مقصرید هر چی اون افسر بهتون پیشنهاد کرد رو قبول کنید. مثلا اگر جریمه شما 4 امتیاز منفی داره میتونید بهش بگید که این جریمه ای که بهم دادی خیلی امتیاز منفی بالایی داره و من قبول ندارم. اونم میگه باشه اگر مثلا جریمه ات رو عوض کنم جوری که فقط دو امتیاز منفی بگیری راضی هستی?
    شما هم قبول میکنید و باهاش دست میدید و دوباره میرید تو دادگاه میشینید.
    خود افسر میره با دادستان و منشی دادگاه صحبت میکنه و میگه که شما با هم معامله کردید. و اونا خودشون جریمه شما رو درست میکنن. و در این حالت قاضی اسم شما رو صدا میکنه و شما میرید پشت میز مخصوص قرار میگیرید. بعد از شما میپرسه که ایا همین امروز پرداخت میکنی یا نه?
    که میتونید بگید مثلا دو ماه وقت میخوام.
    یک راه دیگه هم اینه که از طریق وکلایی که هستند اقدام کنید که البته این وکلا پول بالایی میگیرند ولی به دلیل اینکه اکثرا با پلیسها اشنا هستند میتونند راحتتر جریمه شما رو تغییر بدن.
    گرفتن وکیل بیشتر زمانی به درد میخوره که جریمه شما امتیاز منفی بالایی داشته باشه.
    اینم در پرانتز بگم که رفتار در دادگاه اینجا اداب بخصوص خودش رو داره. مثلا شما نمیتونید موقع خارج شدن پشت خودتون رو به قاضی بکنید و معمولا در هنگام خارج شدن باید با خم کردن سرتون به قاضی احترام بذارید.

امیدوارم جریمه نشید
    ویرایش توسط daiejan : January 14th, 2013 در ساعت 10:41 PM

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    حالا ببینیم که وقتی جریمه شدیم چطوری میتونیم کمش کنیم:

اینم در پرانتز بگم که رفتار در دادگاه اینجا اداب بخصوص خودش رو داره. مثلا شما نمیتونید موقع خارج شدن پشت خودتون رو به قاضی بکنید و معمولا در هنگام خارج شدن باید با خم کردن سرتون به قاضی احترام بذارید.

امیدوارم جریمه نشید
    ممنون دایی جان عزیز از این اطلاعات مفیدتون. فقط یه سوال. یعنی چی پشت خودمون رو به قاضی نکنیم؟ یعنی مثل خرچنگ به طرفین راه بریم؟! یا پس پسکی؟ این که خیلی خنده داره! واقعا این مطلب رو جدی میفرماین؟
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    ممنون دایی جان عزیز از این اطلاعات مفیدتون. فقط یه سوال. یعنی چی پشت خودمون رو به قاضی نکنیم؟ یعنی مثل خرچنگ به طرفین راه بریم؟! یا پس پسکی؟ این که خیلی خنده داره! واقعا این مطلب رو جدی میفرماین؟

والا من درست نکردم این رسم رو.
    شما وقتی میخواهید از دادگاه خارج بشید چند قدم عقب عقب میرید بعد سرتون رو به نشانه احترام به قاضی خم میکنید و بعد از در خارج میشید.
    حالا اصلا این مساله زیاد مهم نیست یه امید خدا اصلا جریمه نمیشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    دانشگاه و کالج که به شما کمک هزینه نمیده ولی دولت و بانکها وام میدن که بازگزدوندنشون هم اسونه. درضمن دولت تحت یکسری شرایطی وام بدون عوض هم میده.
    تحت چه شرایطی؟
    وام بلاعوض یعنی این که دیگه پس نمی گیرند؟ یعنی مثلاً 100 دلار مال خودت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط h10h10 نمایش پست ها
    تحت چه شرایطی؟
    وام بلاعوض یعنی این که دیگه پس نمی گیرند؟ یعنی مثلاً 100 دلار مال خودت؟
    بله دوست عزیز. تحت یکسری شرایطی مثلا میزان درامد سالیانه و غیره وام بلاعوض میدهند یا همانطور که شما فرمودید صد دلار مال خودت.
    البته این پول رو که مستقیم به شما نمیدهند.
    خودشون با اون کالجی که میخواهید بروید هزینه شما رو حساب میکنند.

یا اینکه میگویند شما خودت پرداخت کن بعد رسیدش و رسید هزینه مثلا کتاب ها رو برامون بفرست بعد برات یک چک میفرستند.

دوستان با عرض معذرت:
    من قبلا گفتم که رعایت نکردن حق تقدم عابر پیاده 7 امتیاز منفی داره. والا تا دو سال پیش 7 امتیاز منفی داشت خودم لیستش رو با چشمهای خودم دیده بودم. ولی به هرحال الان مثل اینکه کمش کردن و شده 4 امتیاز منفی. الان بالاترین خلاف فرار از صحنه تصادف هستش که 7 امتیاز منفی داره.
    درضمن لینک امتیاز ها رو هم براتون گذاشتم.
    http://www.transportation.alberta.ca/2174.htm
    درضمن بعد از چند سال امتیازهای شما پاک میشه. والا من تا حالا از هز کس که پرسیدم هر کدوم یک عدد به من گفتم. یکی گفته 5 سال یکی گفته سه سال. ولی اخرین بار از یک افسر پلیس پرسیدم گفت هر دوسال یکبار پرونده امتیازتون پاک میشه. ولی من مطمئن نیستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)